Dáme další kolo soutěže ve stavbě alternativních modelů?

Založil Tomik, 28.12.2016, 08:47:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Z jaké tématické řady byste chtěli soutěžní set? Můžete zvolit i více možností, pokud vám to je jedno.

Creator
19 (61.3%)
City
14 (45.2%)
Friends
7 (22.6%)
Technic
14 (45.2%)
Jiné
5 (16.1%)

Celkem hlasů: 31

jojik

 Pěkný model a smekám ,protože jsem se sám pokoušel něco vytvořit  a vím jak těžké to bylo

Tomik

Citace od: Hroch kdy 26.05.2017, 14:21:12
Pěkná formule. Byla to také jedna varianta, co budu stavět, ale nechtěl jsem se opakovat po minulém kole soutěže. Povedla se ti.
Díky za chválu. Já zase přistoupil k formuli, protože sněžný skútr, který mě napadl jako první, postavili už dva lidi přede mnou, letadlo staví milanv, vrtulník tu už jeden taky máme a sekačka mi moc nešla...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

#152
Citace od: ThomasMorta kdy 26.05.2017, 14:17:54
Potřeboval bych fotku přímo kabiny, z těhle fotek nevidím, jak přesně to je uvnitř...
Ještě mě napadlo udělat tam volant z polovičního liftarmu 3. Jinak, přikládám svůj model v LDD, takže případně můžeš zkusit vymyslet něco lepšího.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

martinlx


Tomik

Do prezentačního vlákna jsem doplnil ceny pro vítěze - hlavní cenou pro vítěze je letošní LEGO Technic loď 42064. Zbylé ceny jsou také sety LEGO Technic. Výsledky zveřejním do konce týdne.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

JardaL

Citace od: Tomik kdy 11.05.2017, 10:03:48
Chtěl bych se tímto zeptat všech soutěžících a případně i těch, kteří nestihli uzávěrku soutěže a dodělávají alternativní model, zda zapůjčí svůj model na výstavu do pražského Kostkolandu (výstava v Galerii Butovice)? Instalace bude od 11. do 15. července a modely tam zůstanou do ledna 2018. Pokud nechcete kvůli tomu jet do Prahy, můžete mi svůj model po někom poslat - napište mi soukromou zprávu a určitě najdeme řešení.

Prosím tedy všechny soutěžící, ať mi napíšou sem, nebo mi pošlou soukromou zprávu s rozhodnutím, jestli svůj model vystaví nebo ne.

Díky
není problem.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

janopr


Pool


milanv

#158
Tak jsem konečně dodělal, nafotil, nafilmoval, prezentoval. Letadlo přilétlo mezi vás a potvrzuji, že ho poskytnu na výstavu dle Tomíkova výběru. To píšu, protože si nepamatuju, na kterou to chce :)

To hlavní je napsáno u modelu jako takového. Tady přidám jen pocity, dojmy, vytřeštěné oči apod. :)

Hlavní pocit celou dobu byl: "jo, tak tohle je něco úplně jiného. Kurňa, jak se tady staví aspoň dvě kostky k sobě?". Ale moc mě to bavilo, moc. Tímto ještě jednou děkuju Tomíkovi, že do toho šel a opravdu vyhlásil soutěž pro úplně jiný styl než Creator.

"Inspirace" je slabé slovo, mám pocit otevřené brány do úplně jiného světa. Ovšem daleko jsem v něm zatím nedošel :)  Řeknu vám, když potřebujete prachobyčejně dát osu o brick výš než teď máte ten liftarm a neznáte ŽÁDNÝ způsob, jak toho docílit kromě vteřinového kráglu, kterým byste nalepili nový liftarm na vršek toho minulého, tak fakt nemáte pocit, že jste AFOL. A když pak ukážou skuteční technikáři svoje fotky třeba podvozku auta, jak jim tam automaticky a jednoduše sedne všechno do jedné řady rámečků a žádné takové šílenosti nepotřebují... No, vtipné to bylo! :)

Ale opravdu zajímavé. Mám se ještě co učit. A to je vždycky dobrá zpráva...

Edit: ale vytrval jsem a slíbená funkce zůstala zachovaná:
Citace od: milanv kdy 28.04.2017, 10:38:15
Citace od: Foton kdy 28.04.2017, 10:32:47
Jsem zvědavý na výsledek. Co udělat roztáčení vrtule převodem z kol? Potlačím vrtulník po stole a on bude točit vrtulí.
To mám ropracované s letadlem, ale nevím, nevím jestli to stihnu do uzávěrky soutěže. Samozřejmě i kdybych to nestihl, tak pak dám model na výstavy.
Pán na Žlutém hradě

HD

Ahoj, hlásím se s dotazem.

Kdy budou tedy zveřejněny výsledky? :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Tomik

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Na Milanův popud jsem dal dohromady souhrnný přehled všech modelů, které jsme ze soutěžního setu postavili. Je jich dokonce 15 a hezky pohromadě si je můžete prohlédnout zde:

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50909.0

Jestli jsem na někoho zapomněl, nebo si někdo našel nějakou chybu v popisu či odkazech, tak mi dejte vědět (bylo to šílené množství klávesových zkratek CTRL+C a CTRL+V, takže chybička se mohla vloudit)...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Zdarec,
díky za soutěž, bylo to super, bramboru jsem ani nečekal ;) ... i když na 42007 jsem si fakt brousil zuby  >:D
STI

milanv

Citace od: Tomik kdy 10.06.2017, 03:56:00
Na Milanův popud jsem dal dohromady souhrnný přehled všech modelů
Super, díky! Hned to nějak vypadá :)
Pán na Žlutém hradě

Tomik

#164
S blížící se instalací výstavy v pražských Butovicích bych si rád sesumíroval, kdo tem zapůjčí svůj soutěžní (případně i nesoutěžní) alternativní model ze setu 42060 a jak ho na výstavu dopraví. Instalaci plánuju na sobotu 15. července 2017, pokud by s tím měl někdo problém, potom mi napište soukromou zprávu nebo sem do vlákna a domluvíme se, jak to spácháme.

Dále bych chtěl poprosit ty z Vás, kteří vlastní set 42060, ale nepostavili z něj žádný alternativní model, jestli by mi ho zapůjčili na výstavu - chtěl bych tam vystavit i originální model, případně pokud budu mít k dispozici dva sety, potom i originální alternativní model ze setu 42060.

Zde je aktuální seznam modelů, které jejich stavitelé přislíbili zapůjčit na výstavu + způsob dopravy:

  • Polopásové vozidlo (Pool) - dopraví osobně do Butovic
  • Nakladač (janopr) - dopraví osobně do Butovic
  • Sněžný skútr (JardaL) - nevystaveno
  • Pásový grader (Borekity) - nevystaveno
  • Vrtulník (martinlx) - pošle po HorcikDesigns, včetně krabice od setu
  • Šílený bajk (Foton) - pošle po Chairudovi
  • Sněžný skútr (Hroch) - pošle po pekim
  • Rolba (Stimpi) - dopraví osobně do Butovic
  • Stalinovy ruce (ThomasMorta) - dopraví osobně do Butovic
  • Letadlo (milanv) - dopraví osobně do Butovic
  • Vysokozdvižný vozík (HorcikDesigns) - dopraví osobně do Butovic
  • Formule (Tomik) - dopraví osobně do Butovic
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Ahoj, pokusim se přivézt osobně, pokud by se nezadařilo tak se domluvíme ;)
Dík Sti

Stimpi

Od kolika, do kolika tam bude probíhat baj voko instalace?
Dík Sti

Tomik

Citace od: Stimpi kdy 27.06.2017, 18:09:27
Od kolika, do kolika tam bude probíhat baj voko instalace?
Dík Sti
Počítám, že tam vyrazím v sobotu po obědě, takže cca od 13 do 16 hodin se tam budu motat. Prostor by ale měl být přístupný od 9 do minimálně 19 hodin.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Tak jsem dnes strávil velkou část dne úpěním nad složitostí instalování pásů v CADu a bugy nové aktualizace programu Stud.io a podařilo se mi dát dohromady slibovaný návod na můj alternativní model, Stalinovy ruce.
Zkoušel jsem to nahrát na baseplate na Bricklink, ale automatické generování návodu totálně selhává, takže momentálně jediná možnost je otevřít si model v programu Stud.io a tam projít krok za krokem jeho stavbu. Pokusil jsem se o co největší přehlednost jednotlivých kroků, tak snad bude postup srozumitelný. Z důvodu absence nebo bugů v programu jsou tam dva druhy součástek nasimulovány jako sestava kolidujících dílků - poznáte je jednoduše, jsmenují se fake + označení součástky na bricklinku.

Snad tímto návodem udělám někomu radost. Sám uvažuji o tom, že bych ho ještě dopiloval, protože jsem až při dokumentování odhalil několik reliktů z postupných přestaveb a až mi dorazí nová sada, tak se pokusím trochu dočistit detaily.

Bohužel jsem zjistil, že soubory .io nejsou v seznamu povolených příloh - mohl bych poprosit nějakého administrátora fóra, aby přidal možnost přikládat i soubory v tomto formátu? Exportoval jsem sice model do formátu .ldr, ale bojím se, že export vzhledem k použitým postupům nebude úplně korektní.
Kdo by měl zájem o soubor .io, napište mi SZ s mailem, na který vám mohu soubor zaslat.

Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

martinlx

Dnes večer jsem si vyzvednul vrtulník + krabici (s podvozkem).
Stalinovy ruce jsou fakt geniální. Zatočil jsem si, než jsem balil a pak ještě jednou, než jsem odcházel  :D
Milanovo letadlo - náhon vrtule od podvozku funguje krásně a pevnost v pohodě, jenom si technicky rýpnu, když už se spřahuje ovládání výškovky a klapek, tak obráceně než to máš - když jde výškovka nahoru, tak jdou klapky dolů a naopak.
Všechny modely co jsem mohl vidět tak byly super, jenom mě občas překvapila u některých "nepevnost", které jsem si na fotkách samozřejmě nevšimnul. Proto navrhuju pro příště lehkou změnu hodnocení  ;)
- zrušit kategorii "pevnost", místo toho přidat porotcům možnost dávat i mínusové body, pokud budou mít opravdu potřebu vyjádřit že je model moc křehký, malý, ošklivý, ... , bylo by fajn, kdyby při udělování + a - bodů každý napsal za co jsou