Návrhy témat

Založil rdk, 21.12.2005, 22:11:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Citace od: Radecek kdy 09.01.2006, 18:48:55
Mne se taky moc rozdeleni na vekove kategorie nelibi. Nekdo je sikovnej a ma esteticke citeni v 10 letech a nekdo ho nema ani v 50.

Veď práve preto sa chcem chrániť pred mladšími.   ;D

Colonel32

#61
anketa na tema jedna ci vice anket soutěží dopadla velmi jasne, 14:1, takze vysledek vseobecneho mineni je, ze soutez ma vzdy probihat jen jedna.

Colonel32

anketa na tema jedna ci vice vekovych kategorii dopadla take velmi jasne. 80% hlasujicich (z 25ti) je pro jedinou kategorii.

Druhe kolo souteze tedy bude mit jen jednu vekovou kategorii.

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 10.01.2006, 12:23:06
anketa na tema jedna ci vice vekovych kategorii dopadla take velmi jasne. 80% hlasujicich (z 25ti) je pro jedinou kategorii.

Druhe kolo souteze tedy bude mit jen jednu vekovou kategorii.

A kde je tá anketa? Nejak ju neviem nájsť ...

Colonel32

prubezne ty ankety mazu...

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 10.01.2006, 13:35:24
prubezne ty ankety mazu...

A bola vôbec?  ??? ??? ???

Totiž dnes som priebežne na nete (možno som 2,5 hodiny nebol) a nič také som neregistroval. A fungujeme cez nové príspevky.

Colonel32

jinak receno, chces rict, ze si ty ankety jen vymyslim?

Raistlin M

Citace od: Micho kdy 10.01.2006, 13:39:35
Citace od: Colonel32 kdy 10.01.2006, 13:35:24
prubezne ty ankety mazu...

A bola vôbec?  ??? ??? ???

Totiž dnes som priebežne na nete (možno som 2,5 hodiny nebol) a nič také som neregistroval. A fungujeme cez nové príspevky.
Dosvědčím, že byla ;) A v době, kdy jsem hlasoval už to bylo velmi...velmi...no prostě jasně pro jednu kategorii

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 10.01.2006, 13:40:47
jinak receno, chces rict, ze si ty ankety jen vymyslim?
Skôr som myslel, či si to nepletieš s tou anketou o 2 témach, ale už vidím, že o jej výsledkoch píšeš skôr.

Tak ich aspoň nemaž, že ich stihne vidieť aj ten, čo tu príde raz za deň. A pri ďalšom kole ti možno dá ten nápad niekto iný, kto to nevidel a ty sa budeš zbytočne rozčulovať, že to tu už bolo. Ale už to nie je, lebo si to máznul.  :P  ;)

Colonel32

ja jsem ale zapsal ty vysledky do hlavniho threadu, tam je kazdy muze dohledat, neprijde mi vhodne, aby se tu hromadilo 10 nebo 20 proslych anket...

Colonel32

na tema "rychloankety" byla vytvorena rychloanketa.

Rychloanketa je anketa, ktera ma zjistit vseobecny nazor na nejakou konkretni otazku, kde je potreba prizbusobit dalsi kroky vseobecnemu nazoru, tz napr. tema dalsi souteze, ale pouzivem je i pro jine organizacni otazky....

Vysledky techto anket se pokusim respektovat.

tyto ankety budou vyvesene 24 hodin, (pokud bude vyhlasena v patek ve 12:00 nebo pozdeji behem vikendu, bude smazana az v pondeli vecer), ale pouzit prubezneho vysledku jako definitivniho mohu samozrejme pouzit kdykoli, kdy mi bude vysledek pripadat dost jasny, napr. za soucasneho poctu aktivnich uzivatelu mi staci, kdyz po hodine hlasovani budu mit 15 platnych hlasu, v pomeru 14:1.

vysledky rychloanket budou archivovany, nioli vsek samotne ankety, protoze v jednom threadu muze byt maximalne jedna anketa, zatimco vysledky stovek anket se daji archivovat do jedineho postu.

Colonel32

vselidovym hlasovanim bylo rozhodnuto, ze prispevky s obrazky soutezniho modelu se budou zasilat jedne poverene osobe, ktera je pak po uzavirce najednou vystavi. Vystavene modely pak po dobu hlasovani budou oznaceny pouze cislem, a nebude se tudiz vedet, kdo je autorem ktereho prispveku, coz vylouci jakekoli osobni sympatie nebo antipatie.

hlasovani na tema, jestli se tato osoba, "protrednik a vystavovatel", muze samotne souteze taky zucastnit. O trochu vice lidi bylo pro moznost ze "ano", ale predstava, ze bych se mel snazit uklidnit dav po te, co by takovyto clovek nejakou soutez vyhral... bude tudiz nejjedndusi, kdyz prostrednika bude delat duveryhodny clovek, ktery se ovsem souteze na dane tema nezucastni.

Pokud by v budoucnu byl problem pro nejakou konkretni soutez nekoho takoveho najit, bude se vznikla situace resit operativne, ovsem v tuto chvil nema smysl o ni polemizovat

betakaroten

Navrhuji další téma soutěže - Variace. Soutěžící by z dílů určitého setu (čím menšího, tím lépe; počet dílů omezit!) postavil MOC. Nemusí použít všechny díly, ale nesmí přidat žádné navíc. Prezentace na fóru by měla zahrnovat také obrázek "hlavního" modelu a všech "oficiálních" alternativ (stačí vyfotit zadní, event. vnitřní stranu krabice nebo návodu, případně odkázat na Peeron, Brickshelf apod.).

Raistlin M

Mrkef:Myslíš to doufám tak, že by bylo omezení počtem dílů, ale ne na jednotlivý set, že? Spousta lidí nemá zorvna ten samý set, jako ostatní. ;)
V případě omezení jen tím, jaký počet dílků ten set má mít, se mi zdá jako dobrý nápad. ;)

J_BOB

ten povodny betakarotenov napad sa mi zda lepsi.....bolo by pekne vidno, kto co dokaze urobit z urviteho setu.....ja by som ale navrhoval daky tohoto/minulorocny malinky set, nie drahsi ako 250 Kc, aby si ho aj ty co ho nemaju mohli lahko kupit a zucastnit sa. co vy na to?
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

muzzo

Citace od: J_BOB kdy 09.02.2006, 12:36:13
ten povodny betakarotenov napad sa mi zda lepsi.....bolo by pekne vidno, kto co dokaze urobit z urviteho setu.....ja by som ale navrhoval daky tohoto/minulorocny malinky set, nie drahsi ako 250 Kc, aby si ho aj ty co ho nemaju mohli lahko kupit a zucastnit sa. co vy na to?

To není IMHO moc dobrý nápad, já bych si určitě žádný set nekoupil jen kvůli soutěži.

betakaroten

Néé, každý by si mohl vybrat ze svých setů! Těžko bychom zajistili, aby všichni měli stejný. Právě proto by soutěžní prezentace měla obsahovat obrázky "oficiálních" modelů.

Ale machr by postavil i to, co nemá ... -> CAD!

sam.no

No prosím, máme tu námět na další soutěž :D

Postavit cokoli z určitého počtu dinosaurů z pudinků. ;D

Ty si asi koupil skoro každý, né?  ;)

Colonel32

co takhle 1 hradni mistnost v minifig meritku?

sam.no

Hradní místnost z dinosaurů?  ;D ;) ;D

TomG

Citace od: Colonel32 kdy 17.02.2006, 11:59:43
co takhle 1 hradni mistnost v minifig meritku?

Ponekud uzce zamerene tema pro fanousky a sberatele Castle. To uz na ten domek sem mel vic dilku nez na tohle.

Spis bych byl pro nejaky seznam doporucenych dilku (takove co musi mit kazdy) a libovolne tema. At se ukaze co kdo dokaze vyrobit z omezeneho poctu kostek.
Only the best can survive.

muzzo

Nejsem pro seznam dílků. Navrhuji téma : zimní olympijské hry.

Colonel32

Citace od: TomG kdy 17.02.2006, 12:04:09
Ponekud uzce zamerene tema pro fanousky a sberatele Castle. To uz na ten domek sem mel vic dilku nez na tohle.

Nevsiml jsem si, ze bys nejaky domek postavil...  Ale co jsem koukal, tak castle je hodne uzke tema, jenze z 87 hlasujicich v ankete o nejblibenejsi lego tema dostaly hrady 33 hlasu, a to je 2. misto, po townu. Hrady jsou oblibenejsi nez vlaky, a nez technic... a kdyby se reklo train moc, budes taky protostovat, ze je to prilis uzce zamerene tema?

pro ostatni: postujte navrhy, za chvili bych udelal hlasovani....

TomG

Citace od: Colonel32 kdy 17.02.2006, 12:12:42
Citace od: TomG kdy 17.02.2006, 12:04:09
Ponekud uzce zamerene tema pro fanousky a sberatele Castle. To uz na ten domek sem mel vic dilku nez na tohle.

Nevsiml jsem si, ze bys nejaky domek postavil...  Ale co jsem koukal, tak castle je hodne uzke tema, jenze z 87 hlasujicich v ankete o nejblibenejsi lego tema dostaly hrady 33 hlasu, a to je 2. misto, po townu. Hrady jsou oblibenejsi nez vlaky, a nez technic... a kdyby se reklo train moc, budes taky protostovat, ze je to prilis uzce zamerene tema?

pro ostatni: postujte navrhy, za chvili bych udelal hlasovani....

Pro soutez jsem nestavil, protoze tech dilku na domek nemam moc a primarne domky nestavim. Taky nebyl cas a ani nalada. Asi tak.
Kazde takove tema ma nejake priznivce a odpurce a tim, ze nejake takove vyberes, tak zvyhodnujes ty co to tema maji radi. Je otazka jestli se snazit o tema do ktereho se muze zapojit kazdy a tudiz neni zvyhodnen ten, ze ma z ceho stavet a vybirat a nebo delat tematicky zamerene souteze, kde se ucastni ti co maji dost kostek a napad. Pze ve druhem pripade bude soutezicich vzdy mene, nez v prvnim.
Only the best can survive.

Colonel32

hele, tohle uz zacina zavanet flamewarem....

od druheho kola se tema souteze nakonec stejne urcuje anketou, tenhle thread slouzi jen navrhu temat a diskusi o nich...

TomG

#85
Citace od: Colonel32 kdy 17.02.2006, 12:19:56
hele, tohle uz zacina zavanet flamewarem....

od druheho kola se tema souteze nakonec stejne urcuje anketou, tenhle thread slouzi jen navrhu temat a diskusi o nich...

Ani ne. Jen rikam jestli vyhlasovat uzeji zamerena temata a pocitat s tim, ze lidi co je to tolik nezajima se nezucasni nebo se pokusit o tema skoro pro vsechny. Me je osobne jedno jake tema vyhraje. Kdyz me nezaujme, nebo bych poradne z ceho stavet, kdyz dane tema nesbiram, tak se souteze nezucastnim.
Only the best can survive.

peter

#86
Jak jsi sám správně napsal:

Citace od: TomG kdy 17.02.2006, 12:16:38
... Kazde takove tema ma nejake priznivce a odpurce ...

Což znamená, že se stejně nikdy nezavděčíš všem. Pokaždé, dle mého názoru, se najde skupinka lidí, kteří danou věc (téma) nemusí a je úplně jedno o co jde. V našem případě tedy jestli půjde o něco z castle tématu nebo jen ze základních kostek, stejně se všichni nezúčasní, protože se to prostě někomu líbit nebude.

Co se tedy týká mě, tak mě je to celkem jedno co bude další téma soutěže, já budu hlavně rád, když nějaké další kolo vůbec bude. Avšak vzhledem k tomu, že mám na letošní rok něco v plánu, tak bych nějakou tu soutěž z castle tématu uvítal. Třeba se najde něco co mě inspiruje.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

Citace od: TomG kdy 17.02.2006, 12:27:17
Jen rikam jestli vyhlasovat uzeji zamerena temata a pocitat s tim, ze lidi co je to tolik nezajima se nezucasni nebo se pokusit o tema skoro pro vsechny. Me je osobne jedno jake tema vyhraje. Kdyz me nezaujme, nebo bych poradne z ceho stavet, kdyz dane tema nesbiram, tak se souteze nezucastnim.

Tak pozor. Ja jsem to tema NEVYHLASIL, ja jsem ho NAVRHL. Vyhlasim takove tema, o ktere bude nejvetsi zajem celkove. Obvinujes me z neceho, co neni pravda.

PS: nechapu, proc by melo byt castle minoritni tema, kdyz je druhe nejoblibenejsi celkem, ale prijde mi, ze mas dneska nejakou chut se s nekym pohadat... a neni to jen muj nazor

mph1

#88
Ja jsem taky pro dinosaury, mozna rozsirene i o doktory. Proste libovolny model z lega od pudingu 2006. Povinnost je napsat pocet pouzitych setu :), ktery bych ale jinak neomezoval. Myslim, ze budeme v hodnoceni schopni odhadnout co je kvalitni design, byt z mala, a co je jenom velka hromada kostek.

sam.no me jen o chvilku predbehla  ;)

TomG

#89
Citace od: Colonel32 kdy 17.02.2006, 12:46:46
Citace od: TomG kdy 17.02.2006, 12:27:17
Jen rikam jestli vyhlasovat uzeji zamerena temata a pocitat s tim, ze lidi co je to tolik nezajima se nezucasni nebo se pokusit o tema skoro pro vsechny. Me je osobne jedno jake tema vyhraje. Kdyz me nezaujme, nebo bych poradne z ceho stavet, kdyz dane tema nesbiram, tak se souteze nezucastnim.

Tak pozor. Ja jsem to tema NEVYHLASIL, ja jsem ho NAVRHL. Vyhlasim takove tema, o ktere bude nejvetsi zajem celkove. Obvinujes me z neceho, co neni pravda.

PS: nechapu, proc by melo byt castle minoritni tema, kdyz je druhe nejoblibenejsi celkem, ale prijde mi, ze mas dneska nejakou chut se s nekym pohadat... a neni to jen muj nazor

Melo tam byt ze jsi navrhl, ne vyhlasil. Jinak by ses toho tak nechytl. Priste se budu snazit to psat jasneji. Tak to proste ber jako dalsi mozne tema. Tecka.

By me zajimalo kde jsi nabyl dojmu, ze je to minoritni tema, jen jsem rekl, ze je to uzce zamerene tema pro ty co sbiraji castle, pze temat v legu je vic nez jen castle.
Kazde konkretni tema z tech ostatnich bude uzce omezene vuci vsem ostatnim moznym. Ten domek, ackoliv bys ho asi dal do city, pasoval klidne do Trains (Male nadrazi, Hradlo), Space (ano i scifi domy by se daly stavet) a pripadne i Castle.
Only the best can survive.