Oddělení pokrývek (helmy, ind. čelenky atp.) od hlavy (Indiáni)

Založil Fricoolinek, 14.05.2021, 19:17:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Fricoolinek

Dostaly se mi k ruce tyto dvě hodnotné figurky, bohužel náčelník má dílek hlavy šamana a šaman dílek hlavy od náčelníka.

Bohužel nehomu hlavy za Manitúa oddělit od pokrývek. Nějaké tipy, jak použít co největší sílu bez rizika poškození?


Chairudo

A pojivost pokrývky a hlavy je větší, než hlavy a krku?

Zkusil bych píchnout hlavu na jiné - novější tělíčko = může držet pevněji, pak přidržet hlavu i tělo palcem a pokrývkou točit.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Fricoolinek

Bohužel. Na nové body minifigu i na dvě neoriginální (doufaje, že díky horší výroní toleranci její stud bude širší). Nic.

Kanak

Zkusil bych na krk torza dát postupně 1,2,3... vrstvy igelitového sáčku od rohlíků. Používám to na staré figurky, aby jim neupadávaly hlavičky. Ale pozor! Když se to přežene, je problém sundat hlavičku:-)

Fricoolinek

#4
Bohužel, těch vrstev jsem dal asi pět a nic. Bohužel neznám historii figurky (a není možné se ji dozvědět) a tak mne už napadá, zda to tam nebude vlepené.

Pokud ale ne, co zcela krajní řešení - normálně tu hlavu na správné tělo nalepit vteřiňákem a dosáhnout tak těla s pevně nalepenou hlavou ale odpovídající pokrývkou.

Nakonec ten náčelník může hlavu s tou čelenkou natáčet jen o pár stupňů (šaman o 360°) a beztak už to spíš je sběratelský a nikoliv hrací kousek.

Kanak

Moc jsem nepomohl. Ale třeba se bude někomu hodit video, jak řeším problém upadávajících hlaviček. Není to celé (s tabletem na klíně mi to nešlo).
https://www.youtube.com/watch?v=0zarzOKqAuA

Chairudo

Citace od: Kanak kdy 14.05.2021, 21:18:42
Moc jsem nepomohl. Ale třeba se bude někomu hodit video, jak řeším problém upadávajících hlaviček. Není to celé (s tabletem na klíně mi to nešlo).
https://www.youtube.com/watch?v=0zarzOKqAuA

Jo to je dobrý nápad a když budeš šikovný můžeš mu i vyrobit pláštěnku  ;D
- taková jednorázová pláštěnky na figa by mohla vypadat suprově, už vidím ty fotky v dešti.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kanak

Citace od: Chairudo kdy 14.05.2021, 21:35:05
Citace od: Kanak kdy 14.05.2021, 21:18:42
Moc jsem nepomohl. Ale třeba se bude někomu hodit video, jak řeším problém upadávajících hlaviček. Není to celé (s tabletem na klíně mi to nešlo).
https://www.youtube.com/watch?v=0zarzOKqAuA

Jo to je dobrý nápad a když budeš šikovný můžeš mu i vyrobit pláštěnku  ;D
- taková jednorázová pláštěnky na figa by mohla vypadat suprově, už vidím ty fotky v dešti.

Díky za tip (ještě nemůžu lajkovat:-).

Fricoolinek

A to už je to někdy tak volné, že hlavička spadne silou gravitace při překlopení vzhůru nohama?

Kanak

Citace od: Fricoolinek kdy 14.05.2021, 21:46:24
A to už je to někdy tak volné, že hlavička spadne silou gravitace při překlopení vzhůru nohama?
U 40 let starých figurek upadávají silou gravitace někdy i nohy. A to nemusejí být ani prasklá torza.
A už sem psát nebudu, ať nespamuju:)

Fricoolinek


Hardegon

Tohle téma nestačí na podobné dotazy? Na každý tvůj problém tu nemusí být nové vlákno.

A stále nemáš doplněný profil dle pravidel fora...

Fricoolinek

#12
Citace od: Hardegon kdy 14.05.2021, 22:25:50
Tohle téma nestačí na podobné dotazy? Na každý tvůj problém tu nemusí být nové vlákno.

A stále nemáš doplněný profil dle pravidel fora...

Nevím, co je "tohle", když tam není url. Jestli to bylo "Když něco nevím, tak se zeptám", tak jsem to bral tak, že toto je dosti "trvanlivé a univerzální téma", tak jsem myslel, že bude lepší, aby to bylo lépe k pozdějíšímu nalezení.

Navíc bych vstupoval do poměrně vážnější diskuze stran probletmatiky zasílání z non-EU zemí.

Pokud už je nějaké "oddlělovací" téma, tak se omlouvám, skrz termín "oddělení" jsem nic nenašel. Pochopitelně i z toho důvodu, že jde o homonymum s "departmentem".



CitaceU 40 let starých figurek upadávají silou gravitace někdy i nohy. A to nemusejí být ani prasklá torza.

Tak třeba na Forestmenovym torzu 973p48c01(1987-90) drží nohy i hlava pěkně. Nebo tam už asi je lepší výrobní technologie?  ???

Popravdě mne tento problém celkem překvapuje, když uvážím, že stud "na krku" nebo nebo dva duté study nohách jsou mnohem vyšší, a tak by díky větší ploše měla být jejich přilnavá/třecí/svírací síla vyšší.

Hardegon

Citace od: Fricoolinek kdy 14.05.2021, 23:58:05
Citace od: Hardegon kdy 14.05.2021, 22:25:50
Tohle téma nestačí na podobné dotazy? Na každý tvůj problém tu nemusí být nové vlákno.

A stále nemáš doplněný profil dle pravidel fora...

Nevím, co je "tohle", když tam není url. Jestli to bylo "Když něco nevím, tak se zeptám", tak jsem to bral tak, že toto je dosti "trvanlivé a univerzální téma", tak jsem myslel, že bude lepší, aby to bylo lépe k pozdějíšímu nalezení.

Navíc bych vstupoval do poměrně vážnější diskuze stran probletmatiky zasílání z non-EU zemí.

Pokud už je nějaké "oddlělovací" téma, tak se omlouvám, skrz termín "oddělení" jsem nic nenašel. Pochopitelně i z toho důvodu, že jde o homonymum s "departmentem".

Omlouvám se. Ano, má to být Když něco nevím, tak se zeptám.

Citace od: Hardegon kdy 14.05.2021, 22:25:50
A stále nemáš doplněný profil dle pravidel fora...

Ignorace pravidel je cílená?

Petronel

Citace od: Fricoolinek kdy 14.05.2021, 23:58:05
Nevím, co je "tohle", když tam není url. Jestli to bylo "Když něco nevím, tak se zeptám", tak jsem to bral tak, že toto je dosti "trvanlivé a univerzální téma", tak jsem myslel, že bude lepší, aby to bylo lépe k pozdějíšímu nalezení.

Souhlasím s Hardegonem. Také mi vadí to nekonečné zakládání dalších a dalších témat s dotazem. Obzvláště, když to dělá jen jeden člověk.
A jako trvanlivé a univerzální téma mi to také nepřipadá. Už jen podle toho názvu tématu s indiánama a čelenkama.

Citace od: Kanak kdy 14.05.2021, 21:18:42
Moc jsem nepomohl. Ale třeba se bude někomu hodit video, jak řeším problém upadávajících hlaviček. Není to celé (s tabletem na klíně mi to nešlo).
https://www.youtube.com/watch?v=0zarzOKqAuA
Kanak supr nápad.  :D

Fricoolinek

#15
Citace od: Petronel kdy 15.05.2021, 13:34:14

Souhlasím s Hardegonem. Také mi vadí to nekonečné zakládání dalších a dalších témat s dotazem. Obzvláště, když to dělá jen jeden člověk.
A jako trvanlivé a univerzální téma mi to také nepřipadá. Už jen podle toho názvu tématu s indiánama a čelenkama.


Tak myslím, že jde vydedukovat, že sice mi v tomto případě jde o ony indiánské pokrývky, leč celkově to lze pojmout univerzálně na všechny pokrývky hlavy, co obepínají dílek hlavy z velkého pocenta plochy dílku hlavy. Nejtypičteji klasciká kosmická/motohelma.

Vlastně mne až překvapuje, že není "oddělovací topic" připnutý zde v diskuzi. Kor, když často nějaký "smart pohyb" (který ale nekaždého napadne) může být mnohem účinnější než hrubá síla, která samozřejmě může díl poškodit. Typicky při rozborce miniFIGa na prvočinitele.

CitaceV nastaveni profilu je pre uzivatela uvedene, ze ak si mysli, ze niektora informacia je citliva, jednoducho ju ma preskocit (co znamena ze nemusi vyplnit).

To je dobře, že to tam je. A obecně - pokud někdo tak strašně naléhá na sdělení nějaké informace (která by ale pro něj měla být zbytná), tak spíše je to dobrý důvod mu ji nesdělovat.

Každopádně, nevím, jestli mne to víc mrzní a nebo štve, že se v tomto tématu musel mít někdo potřebu učinit diskusi opět napjatou.

Kanak

Citace od: Fricoolinek kdy 14.05.2021, 22:13:13
Stáří nebo jiné složení plastu?  ???
Takto vypadají torza prvních klasických minifigurek. Tohle není prasklé, jen je trošku vevnitř ošoupané a nožičky z něj vypadávají skoro samy (stačí trošku zatřepat).

Fricoolinek

Citace od: Kanak kdy 15.05.2021, 19:16:33
Citace od: Fricoolinek kdy 14.05.2021, 22:13:13
Stáří nebo jiné složení plastu?  ???
Takto vypadají torza prvních klasických minifigurek. Tohle není prasklé, jen se trošku vevnitř ošoupané a nožičky z něj vypadávají skoro samy (stačí trošku zatřepat).

Snad ten týpek, kterého napadlo tam umístit ty dvě drážky, dostal pořádnou premii.  :D

https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=973&idColor=7#T=C&C=7
Nicméně Bricklink to nedokáže rozlišit?  ??? Čisté torso má číslo 973 a jedno, co má uvnitř?

Icewalker

Citace od: Fricoolinek kdy 15.05.2021, 21:09:08
Já už se v tom nějak nechci hňahnat. Jestli mi někdo poradí, jak na ty Indoše, tak super, i si velice rád poddiskutuju nad problematikou nedržení pravěkých minifigů, ale tohle už hrát nechci.

Zkusil bych uvnitř hlavičky roztáhnout branže malých kleští (nebo konec malého zdravotnického peánu) a vytáhnout. Pokud se to poškrábe, tak jedině zevnitř  ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Fricoolinek

#19
Zkoušel jsem všechno možné, ale nic. Už to vzdávám.  :o Tak není to zas tak brutální rozdíl v těch hlavičkách. Rozuměj: Není to hlava ani ze Space, ani Spidermana.

Historii těch figurek neznám a skutečně nemohu zaručit, zda tam fakt někdo neměl potřebu kápnout vteřiňák. Šamana mám i svého vlastního (od nového kusu) a jemu lze ta bizoní čepice sundat zcela lehce, tím více skutečně věřit té variantě lepidla.

BTW: Jak se na ty rudé krasavce člověk dívá, tak šlo by se asi bavit o tom, že už v tom roce 1997 dosáhlo LEGO maxima co do technologie výroby miniFIG a dnes už by to nebylo preciznější? Co do potisku torza, nohou, obličeje (již s očním bělmem)...

Fricoolinek

#20
Citace od: Kanak kdy 15.05.2021, 19:16:33
Citace od: Fricoolinek kdy 14.05.2021, 22:13:13
Stáří nebo jiné složení plastu?  ???
Takto vypadají torza prvních klasických minifigurek. Tohle není prasklé, jen je trošku vevnitř ošoupané a nožičky z něj vypadávají skoro samy (stačí trošku zatřepat).

Zajímavé, tak mi nedrží nohy v torzu 973pb0206c01 (Pirate Imperial Guard Pattern). Že by třeba to mohlo být ve špatných teplotních podmínkách skladování, načež se to ABSko o něco roztáhlo a svíravá síla se vytratila...?  ??? Nebo nějaký nahodilý výrobní defekt při tvorbě ABSka?