Creator 16+, resp. ofiko věkové určení Lega celkově

Založil Fricoolinek, 21.04.2021, 04:49:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Fricoolinek


Nevíte někdo, proč byla jako dolní věková hranice určeno 16 roků? Když budu hodně "přísný", tak nevidím absolutně důvod, proč by takový set nemělo zvládnout 11 leté děcko (spíše ale i mladší). Nebo se vychází z předpokladu toho, že 12 leté děcko od toho uteče? To, jehož vrstevníci lepí sofistikované plastikové modely, kde se toho dá zku*vit mnohem, mnohem více než při skládání kostiček, přičemž časová náročnost je také někde jinde (ne, všichni u počítačů a mobilů nejsou, resp. ne výhradně)? A nějaká libivost, narozdíl od "abstraktnějšího" Architecture, tam též chybět nemůže, je to prostě "svět pro miniFIGa".

Pokud se člověk zanoří o 1/4 století zpět, tak tento "fešák" byl ofiko 11-16  :D


Vlastně možná i částečně zajímavý, že tehdy "otevřenou věkovou hranicí" nechtělo být naznačeno, že tyto stavebnice už opravdu jsou pro "chlapce všech věkových kategorií".

Disclamer:  Jde mi o "odlehčenou" diskuzi nad tímto marketingovým prvkem a o lakonická zvolání typu, že to může stavět i stavitel mimo ofiko určenou věkovou výseč, překvapivě nestojím. Pokud už se to řešilo, tak se omlouvám, ale diskuze tohoto typu se velmi problematicky vyhledávají


david.zeman

Lego testuje sety s dětmi. Je teoreticky možné že mladší děti nevydrží u stavby, která má hodně dílků. Podle mé zkušenosti to ale zvládnou i děti ve věku 11 let (a děti ve věku 3 roky jim to okamžitě rozbijí  8) ).

Další důvod může být jasnější indikace pro rodiče, že set není pro menší děti. Např. je Ghostbusters HQ z lega ze 4600 dilků a podobné z Playmobilu které je lehké postavit pro děti 6+.

Je to taky možná kvůli tomu, aby starší děti nebo i dospěli, které stavění z lega taky baví, měli lepší pocit, že si nehrají jako malé děti  >:D.

peki

#2
Jde o peníze. Podívej se na letošní modulár. Tam je už dokonce 18+
Jinými slovy je to, hračka pro dospělé.


Anatyt

Peki, ale tomu sám neveríš. :D Tie moduláry sú úplne v pohode pre 12 ročných chlapcov.

Robbed

To moc nechápu, dospělák si to stejně koupí tak jako tak a tímto akorát přichází o mladší ročníky. Rodič spíš nekoupí set 18+ svému 13-letému dítěti, ačkoliv by to zvádl levou zadní.

Chairudo

Postavit to dokáže v klidu i desetiletý, tak mi ty věkové hranice příjdou hlavně jako psychologický tah.
- aby se dospělí necítili trapně, že si kupují hračku a víc utráceli  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Zručnost a trpělivost dětí (ale i dospělých) je u každého jiná a s věkem souvisí jen velice okrajově.
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52531.msg277343#msg277343

Něco tam napsat musí a tak to číslo používají více marketingově.

STARHAWK

Mozno je to kvoli tzv Karen ludom.
Kupia to 12rocnemu, ktory to zrovna nebude vediet dobre postavit a potom sa budu donekonecna stazovat ze preco tam Lego neda upozornenie ze to jeho 12rocny nezvladne na tak drahu hracku.
Viem ze to priemerne vela 12rocnych da ale najdu sa taky co s tym problem mat mozu a ak maju za matku nejaku Karen tak je ohen na streche.

Tiez mi to pride ako delenie na toto je na intenzivne hranie a toto je skor na vystavku - 16r skor pochopi ze to ma postavit, naaranzovat a nehrat sa s tym. Semtam prearanzovat.

Dali ste uz svojim detvakom hrat sa s modularmi ??? Mne sa chvilu hrali s Ninjago city a kazdu chvilu neco pokazili -> to proste nie su herne sety aj ked sa tak tvaria - tie miestnosticky u miniaturne a neda sa v nich dobre hrat s figurkami - len ich tam naaranzovat.

peki

Citace od: Anatyt kdy 21.04.2021, 09:51:44
Peki, ale tomu sám neveríš. :D Tie moduláry sú úplne v pohode pre 12 ročných chlapcov.
Slovy LEGA, já tam 18 + nedal.
Koukněte například na Lego art  (včetně Mickey Mouse) taky 18+

Fricoolinek

Citace od: poMOCník kdy 21.04.2021, 10:36:30
Zručnost a trpělivost dětí (ale i dospělých) je u každého jiná a s věkem souvisí jen velice okrajově.
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52531.msg277343#msg277343

Něco tam napsat musí a tak to číslo používají více marketingově.



No ale tak pokud toto monstrum je 12+ a barák pro (pořád poněkud) infantilní miniFIGy jsou 16/18+, tak to opravdu popírá veškerou logiku.

To "Karen" spíše vyjede u 42100......

BTW: Zajímavé, nikdy jsem o Karen neslyšel. Věřím/doufám, že nejsem sám, takže tady "materiál na samostudium".
https://wave.rozhlas.cz/kdo-je-ta-karen-memy-o-otravnych-mamach-se-pohybuji-na-hranicich-humoru-8204397

P.S.: (tehdejšímu) čtyřleťákovi neuvěřitelný respket.  ;)

Fricoolinek

Citace od: peki kdy 21.04.2021, 11:45:22
Citace od: Anatyt kdy 21.04.2021, 09:51:44
Peki, ale tomu sám neveríš. :D Tie moduláry sú úplne v pohode pre 12 ročných chlapcov.
Slovy LEGA, já tam 18 + nedal.
Koukněte například na Lego art  (včetně Mickey Mouse) taky 18+

Pro mne by to nebylo, ale řekl bych, že být to 500pcs puzzle, tak by to na sestavení bylo mnohem těžší. A 500pcs bezpochyby staví 12 leté i mladší děti.

...možná se ale jen bojí toho, že pubertální děcka si mohou chtít vzpomenout na batolecí období a zkusit si, co udělá 1x1 tile v nosánku.  ;D