(vlastní) Mercury City Tower

Založil matka, 09.03.2017, 11:19:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

matka

Předně děkuji Martinovi za zorganizování projektu a tím možnosti vyzkoušet si konečně micro. Po této zkušenosti myslím, že to není nic pro mě. Ale snaha byla.
Mercury City Tower je 339 metrů vysoký mrakodrap v Moskvě. Mým cílem bylo vybrat takový objekt, který je ještě v mých možnostech zvládnutí a zároveň bude stavebně záludný a nebude to jen štosování bricků na sebe. To se povedlo, takže moje 52 cm vysoká verze je stavěna všemi směry - doleva, doprava i vzhůru nohama, když bylo třeba. Ale přiznám se rovnou a bez mučení, někde soudruzi z NDR udělali chybu a mrakodrap je o chlup baculatější, než by měl být. Na přestavbu už nemám sil, snad šéf promine.
Paní na Žlutém hradě

Martins

Předně ti Dito děkuji za účast v tomto projektu! Bez tebe by ten projekt prostě nebyl... Na co sáhneš, to se ti daří a to i v případě, že to není tvůj šálek. Už se těším, až to uvidím naživo, na první pohled je to propletenec technik a směrů. Stavba navíc je taková, že nějakou baculatost tady nikdo nebude řešit, z každého pohledu je jiný. Parádní práce!

LukaMull

Je to krásné, ve měste bude krásně zařit a přidá trochu barvenoti, navíc je to strašně zajímvá budova. Palec nahoru  :)

milanv

Tak tohle je taková "nenápadná pecka". Na první a laický pohled si asi málokdo všimne toho množství SNOTu, obzvlášť jak to ještě kryjou ty lomy světla v průhledných kostkách. Ale při bližším pohledu je to o to zajímavější - pro mě jako stavitele je tohle fakt krásná záležitost a gratuluju ti, že jsi to úspěšně dotáhla! Nemohl jsem se dočkat, až uvidím, k čemu jsi potřebovala 200 Trans Orange Slopes 45 1x2 :)
A teď se nemůžu dočkat, až to uvidím naživo a pořádně si prohlédnu ten SNOT!
Pán na Žlutém hradě

peki

Stavba vypadá zajímavě, také jsme na předlohu koukal a to jsem netušil že to někdo staví. Zajímalo by mne jaké jso skut rozměry půdorysu. U mrakodrapů obecně není problém zjistit výšku, počet pater (pater pod zemí) ale s ostatním je to horší. Ta boubelatost je tvůj  pocit nebo je to podloženo nějakými čísly?

milanv

Obecně mi přišlo, že na půdorys je nejlepší začít s obyčejnou mapou - viz přílohu.
A pak se dá pídit dál, nejlíp na stránky pronajímatele, protože ten ukazuje plány poschodí. Jenže např. tady chybí měřítko, musíš si ho asi spočítat z té udávané plochy patra  >:D
Pán na Žlutém hradě

matka

Díky  :)

Je to přesně tak, půdorys zjišťuji v mapách, a dál jedu podle web stránek mrakodrapu http://www.mercury-city.com/en/mercury/infrastructure/
Tam se dá přibližně vypočíst i šířka v jednotlivých sekcích. Na mém modelu mám pak právě tu šířku o cenťák víc, než by měl mít.

Jinak poučení pro příště:
1. Není úplně dobré vybrat si stavbu v zemi, kde píšou azbukou, když jste jí v životě neviděli.
2. Zkusím příště lépe uvážit, zda najdu v budoucnu využití právě pro tisíc trans orange dílů.
Paní na Žlutém hradě

Pool

Vypadá to brutálně, nějak mám oranžovo před očima  ;D

Ale tu silnici chce předělat, aby to šlo napojit na ostatní  >:D


Petronel

Úžasné! Dost zajímavá stavbička, vybrala sis i pěknou předlohu. A ztvárnění těch křivek a jednotlivých částí se hodně povedlo. Navíc ta trans orange tam vypadá výborně. Miluju průhledné dílky!  :)
A když vemu v potaz to jak jsi se do stavby trochu nutila, když už jsi přislíbila účast :), tak výsledek je jako vždy: dokonalý!

Citace od: matka kdy 09.03.2017, 19:00:38
Jinak poučení pro příště:
1. Není úplně dobré vybrat si stavbu v zemi, kde píšou azbukou, když jste jí v životě neviděli.
2. Zkusím příště lépe uvážit, zda najdu v budoucnu využití právě pro tisíc trans orange dílů.
To mě pobavilo. :D
Ale uplatnění na ty dílky se určitě najde.
Něco sci-fi, nebo další taková stavba, či je prokombinovat s trans red a postavit nějaké velké "žhářské" dílo. >:D
Určitě se něco vymyslí!

MÍLA

Citace od: Petronel kdy 10.03.2017, 18:28:31
... prokombinovat s trans red a postavit nějaké velké "žhářské" dílo. >:D

Skleněné peklo  >:D

Bruno

Vypadá to nádherně. Už se těším až taky uvidím stavbu na živo.
Nádherná práce!

Izabella08

Že to už nikdy nerozebereš?:)...je to třída!