viněty od Martins (vlastní)

Založil Martins, 18.05.2013, 13:48:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Martins

Ahoj,
posílám první příspěvek do této kategorie a stejně jako všichni prosím o kritiku. Sám cítím mezery, mít více času a kostek... kdo ví.

"Jakej si měl den Spidermane?"

EDIT: správné odpovědi na otázky (viz. druhá strana tohoto vlákna)
Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá
Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše

danyboy

Parádní viněta pro začátek. ;)

Petronel

Mně to příjde super! Jak nápad, tak kvalita focení, pozadí, i provedení. Velmi dobré na první vinětu!
Opravdu parádní, těším se na další dílo.

tomas.

Skvělej nápad i provedení! Mně se to moc líbí.
Spidey je po šichtě ňákej žlutej... :)

FilipS

Na to, že je to první viněta, tak super. Před kvalitou fotky smekám.
Jen tak dál!

Bard

Citace od: FilipS kdy 18.05.2013, 17:05:55
Na to, že je to první viněta, tak super. Před kvalitou fotky smekám.
Jen tak dál!
Pod toto se podepisuju.

Martins

Děkuju! Chvála mě těší a motivuje k další práci. Posílám tedy ještě jednu... s tou jsem se zapotil, jak při stavbě, tak při focení...

"Konec srandy, je čas jít ven!"

FilipS

 :D Fakt originální! Tohle už je za bludištáka.

Izmael10


danyboy

To si zaslouží dokonce zlaté vajíčko 2013. ;D

MÍLA

A co rovnou zlatého minifiga ? jsme na Kostkách né v český televizi.

wolfram

oba kousky pobavily, líbí se mi tenhle smysl pro humor

Systematik

Podepisuju výše řečené, jen tak dál!

Martins

Díky za reakce i za bludišťáka, posílám další vinětu.

Viněta "Zlobři" původně ani nebyla viněta, ale tak nějak to vyplynulo. Můžeme se pobavit o tom, jestli to je micro nebo ne.  :)

Petronel

Další výborné dílo co pobavilo.  ;D
Roubenka moc pěkná. No nebo teda byla...  >:D

Izmael10

Veľmi pekné.  :) Táto posledná sa mi páči asi najviac.

juraj

To sú nové kocky? Keď jeden už praskol.

Martins

Nové ne, jen like new... máš dobrý postřeh, asi praskla když jsem tam řešil tu stříšku. Je to dělané podle skutečné chalupy, tam je prasklé kdeco, tak jsem to tam nechal...  ;)

germik

Tahle je super :D ;D
Ta platle praskla asi proto, že je našikmo - přece jen e Lego dělané dost napřesno - lepší by bylo tu platli cvaknout normálně, a "narafičit" až ty hladké tiles - mohlo by to držet. ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Bard

Viněta se mi líbí, když má nápad. A tohle má výborný nápad i provedení. Pokochal jsem se pohledem.

Systematik

Je to micro a je to povedené!

arnold

Dobrá práce,to vejce je povedené a hlavně to má nápad   :)
Technická ot. s čím to fotíš,kvalita fotek je fakt super.

Martins

#22
Díky! Fotím to... poctivě - tedy zrcadlovka, stativ, fotostan, 2 lampy, a pak ve Photoshopu doostřit, oříznout, zmenšit a ve většině případů udělat pozadí. Viněty beru jako disciplínu, kdy to fotka může dost vylepšit nebo pokazit. Focení mi zabere tak 1/4 času celkové tvorby viněty. U zmíněného vejce jsem kvůli focení dodělával světlík a jednou lampou svítil seshora, aby se tam alespoň nějaké světlo dostalo.

arnold

#23
Tak už mi je jasné,proč ty fotky vypadají tak super  :)  Já jsem si pořád říkal,proč s mým digitálem od Panasoniku za 2tis. starým 6 let nemůžu udělat hezké fotky,at jsem to zkoušel tak či onak,pokaždé to bylo bud přesvícený,nebo rozmazaný...takže po xtém pokusu,jsem na to už neměl nervy....
Říkal jsem si,že to bude asi rukama,ale ted se mi trochu ulevilo   ;D

otaznik

Citace od: arnold kdy 27.05.2013, 12:30:56
Tak už mi je jasné,proč ty fotky vypadají tak super  :)  Já jsem si pořád říkal,proč s mým digitálem od Panasoniku za 2tis. starým 6 let nemůžu udělat hezké fotky,at jsem to zkoušel tak či onak,pokaždé to bylo bud přesvícený,nebo rozmazaný...takže po xtém pokusu,jsem na to už neměl nervy....
Říkal jsem si,že to bude asi rukama,ale ted se mi trochu ulevilo   ;D
Většinou to je o dobrém a vhodném světle, foťák je druhořadý. Já mám taky starý Olympus a jde s tím udělat super fotka, ale i hrozná.

Systematik

Citace od: otaznik kdy 27.05.2013, 14:29:29
Většinou to je o dobrém a vhodném světle, foťák je druhořadý. Já mám taky starý Olympus a jde s tím udělat super fotka, ale i hrozná.
Stativ (byť ,,oldschool" jako na obrázku bez možnosti jemnějšího nastavení) taky není k zahození...

Martins

Přesně tak, stativ - oldschool je super nebo si můžeš třeba z LEGA postavit stojánek na foťák a použít automatickou spoušť. Pokud to jde, nastav foťák na prioritu clony a tu nastav na nějakou vyšší hodnotu. Pak si můžeš vzít libovolnou lampu a její světlo odrazit na scénu pomocí bílého papíru, abys nesvítil přímo na objekt. Do lampy si navíc můžeš dát žárovku s denním světlem. A když to budeš dělat ve světlé místnosti za dne, bude výsledek také velmi dobrý... A na doostření a ořez použít free nebo shareware.  ;)

FilipS

Vignetta je super, těším se na další.
Citace od: Systematik kdy 27.05.2013, 14:38:31
Stativ (byť ,,oldschool" jako na obrázku bez možnosti jemnějšího nastavení) taky není k zahození...
K zahození možná né, ale používání je o nervy, vim o čem mluvim, před nedávnem, se mi rozbil stativ a tak sem byl odkázán na tento starý. Poté se mi podařilo na starý stativ dát polohovací hlavici z původního rozbitého, takže vznikl tento hybrid, ale stejně se to třepe, má tendence přepadávat a tak.  ;D

Togaran

Tak ty zlobři jsou fakt pecka :-D moc se mi líbí nápad i provedení :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Martins

#29
Ahoj, tak dnes jedna filmová, snad to poznáte...  ;)
Ještě mám nápad na akční focení, tak možná ještě dodám později...

"Entrée"

EDIT: ještě jsem vyměnil fotky za lepší... večer už jsem na to neviděl.