Společný projekt - Vesmírná loď OK Kostka 2020

Založil Sihaja, 10.06.2019, 09:13:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robkteryten


Igorus


Robbed


skywalker007

Citace od: Sihaja kdy 09.10.2019, 14:26:48
Jak to vidíte? Letíte?

Ano taky se hlásím,je možné stavět 2 moduly?,případně bych si k Inkubačnímu modulu vzal ještě modul s Hipíky.

Izabella08


HD

#65
Poletím nejspíše taky, uvidí se podle objemu malého LB. Ještě dovymyslet téma...

Zkusím kouknout na vyztužení modulu. Jak moc trváš na použití bílé linky na vnějším plášti a v interiéru?

Jak je motivovaná délka modulu?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Stimpi

Jako Horcik. Jelikoz jsem primarne orientovany na Technic. Bude zalezet na materialove narocnosti zakladniho modulu. Mozna by bodl jeho model v LDD nebo StudIO.

HD

#67
Odpovídá přiložený .lxf soubor představám o základním modulu, nebo se technici při realizaci dopustili chyby?

Aby se modul dal považovat za nosný, MUSÍ mít nahoře alespoň 1 trámek (pevně spojené palte alespoň 3 vrstvy, technic prvky) od jednoho spojovacího krku ke druhému, nebo pilíř pod každým modulem, jinak hrozí kolaps konstrukce.
Vespod na fotkách vidím uložené technic kostky, přes ty se budou moduly spojovat (7L, 5L je dle mého moc málo) Technic nosníčky (Liftarm, beam) Pro spojení doporučuji použít šedé piny (bez tření) unesou díky tlustší stěně více než piny černé.

EDIT: Starý LDD model, zde je nutný pilíř pod modulem a nejlépe i dvěma sousedními.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Pool

Citace od: HD kdy 09.10.2019, 20:44:40
Odpovídá přiložený .lxf soubor představám o základním modulu, nebo se technici při realizaci dopustili chyby?

Ty technic dílky s dírami a pevným pinem ve spodní části mají nějaký význam? To tam asi nemá být, ne?

HD

#69
Ty jsou tam zcela naschvál, zajišťují pevnost při zavěšení celé lodi.

Na druhém snímku je schovaná podlaha.

EDIT:

Vložen upravený LDD model, barevně jsou vyznačeny odhadem určené základní nosné části. Hlavně ten horní trám. Lepší by bylo, když by byly dva po stranách, ale to omezuje pohledovost.

Pokud se bude využívat tento způsob, doporučuji ke každému modulu přibalit i dva kusy Technic Liftarmů 7L na spojení.
Zároveň se v této verzi nesmí loď věšet za horní trámek, ten by tíhu celé lodi neunesl. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Pool

Jo takhle, to já se zase dovnitř nedíval, jen jsem se divil, co to tam vespod vyčuhuje  ;D

Sihaja

#71
Tohle vypadá super HD. Dík

Motivace delky minimálního moduluje, aby se doprostřed vešla 16x16 plate, ale není to nutné, pokud je nějaké jiné technické řešení ok.
Nejsem úplně konstruktér, takže uvítám pomoc inženýrů, nikdo přeci nechce, aby se nám loď rozpadla v letu.

EDIT: Robbed vetší slope taky možno.
Bílé pruhy netřeba.

Pool

Citace od: Sihaja kdy 10.10.2019, 08:13:54
Bílé pruhy netřeba.

Ty bílé pruhy a bílé plochy okolo oken bych dal naopak povinné, bez toho to bude vypadat jen jako šedá trubka  ;D

Vasyk

Nebylo by od věci zvážit, zda neudělat ten průlez nějak kulatější za použití novějších dílků, které jsou za prvé v malém množství a za druhe jsou na BL drahé ? Přeci jen plácat LB na dílky kterých je miliarda a za pár centů. Ale je to jen návrh.

Robkteryten

Citace od: Pool kdy 10.10.2019, 11:49:05
Citace od: Sihaja kdy 10.10.2019, 08:13:54
Bílé pruhy netřeba.

Ty bílé pruhy a bílé plochy okolo oken bych dal naopak povinné, bez toho to bude vypadat jen jako šedá trubka  ;D

Každý modul má bejt originálí, ne vsichny stejné s jiným vnitrkem, toto nejsou sousedi.

Chairudo

Tak teď jsem úplně zmaten.
Jsou ty obrázky výše návrh modulu, nebo jen přechodové komory  ???
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robkteryten

#76
Citace od: Chairudo kdy 10.10.2019, 17:36:39
Tak teď jsem úplně zmaten.
Jsou ty obrázky výše návrh modulu, nebo jen přechodové komory  ???

tak já to ještě jednou schrnu, je daný přechodový modul, který se napojuje na jiný modul. Co bude mezi přechodovými komorami je na vás....

Pokud se pletu a jedna se o harmoniku stejnych modulu s okenky....  Tak prosim o vyskrtnuti.

Sihaja

Přechnodová je jen ta část, která je teď na obrázcích jako ten prstenec 3 study na jedná a druhé straně. Co je mezi prstenci je volná tvorba jak do délky, výšky, šířky a pokud vyvyslít i nějak chytře, aby to bylo pevné i do hloubky.

HD

Mohu zkusit vytvořit náčrt universální nosné struktury modulu?


Nebudou sice tak velké průchody mezi sekcemi, ale musíme mít na paměti, že budou potřeba i přetlakové dveře, když by došlo k napadení rozzuřeným asteroidem.  >:D





Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Chairudo

Já právě myslel že to bude něco jako ISS s jednoduchými přechody, jestli něco takového není zas moc malé  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#80
Pokud je povinná přechodová část ten šedý prstenec, pak je matoucí horní zpevñující konstrukce. Protože moduly mají být různě vysoké.
Je tedy společná ?
- přechodová  komora v levo
- to samé v pravo
- podlaha (úroveň/hloubka)
= loď bude položena nebude zavěšena

Martins

Ahoj,
chápu to tak, že mohu postavit něco, co je libovolně dlouhé (minimálně 16s), libovolně široké (minimálně 20s) a libovolně vysoké (tady to omezení úplně nechápu) a na obou koncích udělat spojovací prstenec 3s široký (viz zadání výše), přes který se připojí sousední modul.

A to je vše? Trochu se bojím, že to bude velký pelmel, což ale také může být výhoda. Já bych asi uvítal nějaké společné prvky. Např barva pláště, probíhající pruh přes všechny moduly apod. Nevím. Pak by asi bylo dobré definovat ty průhledy. Docela si umím představit, že to bude prostě bez stropu a bude vidět dovnitř... Co myslíte?

Téma mojí stavby by mohla být "Opravna palubních robotů"... Letu zdar!

jerzeeg

Omlouvam se, z tohoho ustupuju. Dva spol. proj. urcite nedam a ZOO to prebilo, hlavne mi tohle az tak nesedi, asi bych se u toho trochu trapil. :/

milanv

Já právě taky čekám na podrobnosti, jak to bude s celkovou vizáží i konstrukcí. Určitě to chce, aby to mělo jednotný vzhled a na první pohled bylo jasné, že to je (jedna) raketa. I ty tzv. přechodové moduly bych neviděl jen šedé, ale právě v designu rakety, třeba s nějakým tím pruhem atp. Bojím se, že takhle vznikne nesourodá článkovitá "housenka" spíš než raketa. Navíc jen ležící, spící, protože nemá dořešenou tuhost. HD (Martin) je v tomhle výborný pomocník, ale probírá to s ním někdo vlastně?(*) Tady ve vláknu ne, tak soukromě? A už se ví, co teda? Ono nevím, jak je to s tím malým LB, když se na podzim nedá objednávat, tak už nás asi konec října netlačí, nebo ano? Vlastně nevím ani to, chce to nějaké rozhodné slovo pilota (či pilotky)! Jak to bude vypadat vcelku, co je základní konstrukce, na co dát pozor, jaké díly budeme potřebovat, jaké moduly jsou potřeba (asi i dost těch s exteriérem, ať je z toho poznat raketa, ne?), budou se nějáké objednávat z malého LB?, kdy?, kdo to zorganizuje?...

*) Doporučují společně vedoucí společných projektů Betlém a Strašidelná krajina :D
Pán na Žlutém hradě

Foton

Sice se nezúčastním, ale sleduji. 
Myslím že myšlenka vesmírné stanice typu ISS není marná. Tam by pak mohl být každý modul jiný, jen by musel mít násobek "standardní délky", aby se to dalo spojovat do obdélníků atd.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

HD

#85
Jsem také pro verzi ISS. Současnému organickému a lehce chaotickému řazení modulů bude větvení modulů struktury vyhovovat mnohem více.

Potom ale nastává opět problém s pevností, taková vesmírná stanice by byla mnohem více v bezpečí na nějakém planetárním povrchu. A ještě by určitě zbylo místo na rakety a vozítka. ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

MiHo

#86
Citace od: milanv kdy 15.10.2019, 14:29:07
Já právě taky čekám na podrobnosti, jak to bude s celkovou vizáží i konstrukcí. Určitě to chce, aby to mělo jednotný vzhled a na první pohled bylo jasné, že to je (jedna) raketa. I ty tzv. přechodové moduly bych neviděl jen šedé, ale právě v designu rakety, třeba s nějakým tím pruhem atp. Bojím se, že takhle vznikne nesourodá článkovitá "housenka" spíš než raketa. Navíc jen ležící, spící, protože nemá dořešenou tuhost. HD (Martin) je v tomhle výborný pomocník, ale probírá to s ním někdo vlastně?(*) Tady ve vláknu ne, tak soukromě? A už se ví, co teda? Ono nevím, jak je to s tím malým LB, když se na podzim nedá objednávat, tak už nás asi konec října netlačí, nebo ano? Vlastně nevím ani to, chce to nějaké rozhodné slovo pilota (či pilotky)! Jak to bude vypadat vcelku, co je základní konstrukce, na co dát pozor, jaké díly budeme potřebovat, jaké moduly jsou potřeba (asi i dost těch s exteriérem, ať je z toho poznat raketa, ne?), budou se nějáké objednávat z malého LB?, kdy?, kdo to zorganizuje?...

*) Doporučují společně vedoucí společných projektů Betlém a Strašidelná krajina :D

Absolutně nechápu proč se snažíš prosadit raketu. Nadpis vlákna je jasný Vesmírná loď
Raketa musí být aerodynamická svislá věc z níž nic výrazně nevyčuhuje a je dole zakončena raketovými motory. Raketa asi bude jiný projekt. Je to jako kdybys místo vlaku chtěl stavět lokomotivu. Tedy pokud chápeš rozdíl mezi lokomotivou a vlakem či mezi vesmírnou lodí a raketou.

milanv

#87
Citace od: miho kdy 15.10.2019, 21:51:21
Absolutně nechápu proč se snažíš prosadit raketu. Nadpis vlákna je jasný Vesmírná loď
Můj příspěvek rozhodně nebyl o terminologii, natož abych něco prosazoval. Jestli tobě to přijde jako důležité téma a správný čas na něj, tak to popiš ty, ať ti neberu slova. Mně přijde důležité to, co jsem psal: nastartovat to jako společný legový projekt. Pravděpodobně se obě naše témata spojí (pokud se to nastartuje, bude se řešit nastartovat CO, a to už jsme u té vesmírné lodi), ale jak říkám, nechci ti brát slova. (Sám bych nejraději celou vesmírnou stanici, jak píše HD a já jsem to také myslel, když jsem psal o nebezpečí, že to bude vypadat jako housenka, když to budou jen takové články v řadě.)
Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Citace od: Martins kdy 15.10.2019, 09:15:31
Ahoj,
chápu to tak, že mohu postavit něco, co je libovolně dlouhé (minimálně 16s), libovolně široké (minimálně 20s) a libovolně vysoké (tady to omezení úplně nechápu) a na obou koncích udělat spojovací prstenec 3s široký (viz zadání výše), přes který se připojí sousední modul.

A to je vše? Trochu se bojím, že to bude velký pelmel, což ale také může být výhoda. Já bych asi uvítal nějaké společné prvky. Např barva pláště, probíhající pruh přes všechny moduly apod. Nevím. Pak by asi bylo dobré definovat ty průhledy. Docela si umím představit, že to bude prostě bez stropu a bude vidět dovnitř... Co myslíte?


Tak jak píše MartinS

Horní zpevňující trámek by asi byl dost omezující, takže spíše bez něj s tím, žebude na každém, jak dosáhne penosti  horní části.

Já jsem pro, aby to byl vlastně klidně i pel mel. Nikterak mne to neuráčí a naopak mi to přijde zábavné. Pokud se shodneme, tak můžeme udělat jeden společný pruh třeba v úrovni podlahy, ale ani na tom nijak netrvám.

Líbí se mi právě myšlenka zapojení různých kultur v jednom "jezevčíkovi", nevím, jak bychom to vystavovali, kdyby to bylo větvené, tam pak odpadá to, co je pozitivem jezevčíka a to je úhánět lidi, aby postavili svůj modul a stresovat se, že něco na výstavu nedorazí a pak tam bude díra. Takhle je to opravdu, že kdo chce, tak to postaví a já nebudu muset dělat bububu. Navíc bych to ráda pojala ještě i tak, že pokud pojedeme do dánska, tak se tam případně připojí i další stavitelé z jiných zem a bude to oravdu mezinárodní vesmírná lod. Spouste lidem se to moc libilo a tak bych chtela ziskat maximalni flexibilitu a nezavislost na "Jejda, nemáme 5 krabic, které zůstali doma/sežralo je morče"

Pokud by ale někdo měl chuť tento společný projekt vzít pod svá křídla, klidně přenechám kapitánskou roli někomu zdatnějšímu. Přiznám se, že, stejně jako sposta z vás, toho mám teď hodně.

milanv

Napíšu to na rovinu: promiň, ale tímhle příspěvkem jsi mě odradila od účasti na projektu. Když bude každý kousek 16 studů vypadat úplně jinak a ani nebude vedoucí projektu řešit jak, tak se pak nemusíme bavit, jestli to vypadá jako raketa nebo vesmírná loď. Budeme rádi, když to nebude vypadat jako ponorka nebo nádraží.
Pán na Žlutém hradě