BrickLink vs. BrickOwl ???

Založil SpCasPi000, 28.06.2013, 23:08:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MiHo

#30
Citace od: NoNeStaciTi kdy 23.02.2015, 19:00:34

Chápem ľudí ktorý už roky nakupujú v BL a sú už zvyknutý na ten design roku 2000 a celkové fungovanie shopu, zvyk je železná košeľa, no pre mňa ako nováčika je jednoznačne lepší BO.

Nekupuji design webu, ale dílky.

tomaslambo

Jsem si celkem jistý, že design nemá absolutně vůbec žádný vliv na funkčnost.  ;D

Bricklink je zavedený portál který funguje cca 15 let. Každý kdo ovládá aspoň základní angličtinu se v něm zákonitě musí vyznat. Vzhled je sice strohý ale neuvěřitelně přehledný (pro ty kdo ví kde co hledat). Když jako stavitel nakupuji díly, tak nepotřebuji bůhví jaké vizualizace, protože obvykle už předem vím které díly se mi nejspíše budou hodit, a které budu potřebovat. Nepotřebuji zdlouhavě prohlížet obrázky

Brickowl se na druhou stranu tváří pěkně, ale výběr položek mi připadá takový těžkopádný a nedovedu si moc dobře představit nákup většího počtu typů dílů. (by mi asi upadlo kolečko na myši, mam 24 palcový monitor a abych vybral parametr výběru barvy, tak scroluju jako ďábel).

Vytvoření BO je dle mého krok vedle, protože nikdy nedosáhne takové nabídky jako BL (nepřetáhne tolik prodejců) a jen rozmělňuje trh.


Foton

Každá konkurence je dobrá. Hlavně pro zákazníka.


Zkusil jsem hledat "2x1 brick" na obou.
Na BL nakupuji (takže nejsem už ten vyděšený nováček), na BO jsem se koukal dnes potřetí.

Brick Owl:
Hledání v Catalog "2x1 brick" => 1807 výsledků  (hledání zřejmě zahrnuje výsledky pro "2", "1", "x", a "brick"  )
=> nalezeno zbytečně moc výsledků
- seznam přehledný a velký (což znamená i spoustu skrolování)
- dílky v řadách a sloupcích (takže vidíte více dílku na stejné ploše, ale musíte přejíždět očima ve dvou směrech)
- líbí se mi možnost omezit výběr podle "VARIANT TYPE:     Assembly (24)/Decorated (923)/None (411)/Stickered (449)"

- vybral jsem si jeden dílek (Brick 2 x 2 with Curved Top and 2 Studs on Top (30165))
- jeho detail je přehledný, velký obrázek, štítky (http://www.brickowl.com/catalog/lego-brick-2-x-2-with-curved-top-and-2-studs-on-top-30165)
- hned vyjedou i obchody
- jeden klik na barvu okamžitě obchody omezí (stejně tak výběr "New/Used 1/Used 2/Used 3" nebo lokace)
- omezení množství vyžaduje na napsání čísla a klik
- v záložkách (1 klik) : koupit/ v jakých setech se vyskytuje/známé barvy/cenová historie/popis

- detail dílku v konkrétním obchodu - jednoduchý přehledný jeden dílek má X barev

- výběr "kategorie" (např "brick") v obchodu přinese seznam velkých obrázků, u každého dílku jsou hned vidět dostupné barvy.
- kliknutím na "Add to cart" můžu hned přidávat do košíku kolik, jaký stav a jaké barvy chci.


- KOŠÍK:
  - seznam  dílků, odhadovaná cena za dopravu
  - zadání množství "0" vede k vyřazení z košíku (ale je tam i ikona popelnice)
  - upozornění, že nesplňujete limit obchodu
  - 5 krokový (pokud nejste registrovaní) checkout

a samozřejmě Wishlisty 



BrickLink:
Hledání v Catalog "2x1 brick" => 3 výsledky , všechny stejný typ "Stickered Assembly 4 x 1 x 3" viz.: http://www.bricklink.com/catalogList.asp?q=2x1%20brick)
=> výsledky úplně mimo mé očekávání (i já jsem byl překvapen)

- seznam jednosloupcový (méně pobíhání očima, méně dílků na obrazovce), menší a "nejednotné" obrázky
- omezení maximálně na hlavní kategorie "Sets/Minifigs...."
- kliknutí na obrázek nevede na detail dílku, ale na (většinou) větší obrázek

nové hledání "2 x 2 with Curved Top" přineslo i vybraný dílek
- vybral jsem si jeden dílek (Brick, Modified 2 x 2 Curved Top with 2 Top Studs - 30165)
- jeho detail je použitelně přehledný (http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30165)
- stejný malý obrázek jako v seznamu (pro zvětšení klikněte)
- okamžitý seznam barev v obchodech, ve Wanted Listech(k čemu mi to je?), známých barev a cenový průvodce pro konkrétní barvu
- odkaz na seznam setů a jiných "balíčků", kde se dílek vyskytuje
- jeden klik na barvu "k prodeji" zobrazí obchody

- v seznamu dílek-barva k prodeji lze omezit na stav "New/Used", po rozkliknutí ještě i lokace a množství

- detail dílku v konkrétním obchodu - neexistuje přímo, jde vždy o položky seznamu
  pokud jdete z  dílek-barva bude v nabídce položka pro "New" a položka pro "Used" (pokud jsou k dostání)
- lze rovnou nakupovat požadované množství
- pokud kliknete na číslo dílku, dostanete se na nabídku všech barev a stavů tohoto dílku v daném obchodě (tj. seznam se rozšíří)
-  opět lze rovnou zadávat množství a vše přidat do košíku jedním kliknutím na "Add Selected Items to Shopping Cart"

- výběr "kategorie" (např "brick") v obchodu přinese seznam položek odpovídajících kategorii, seřazený podle kombinace "barva-dílek"
- opět lze rovnou sypat do košíku


- KOŠÍK:
  - seznam  dílků stejný jak při nákupu
  - zadání množství "0" vede k "nelze nakoupit 0 dílků" nikoliv k vyřazení (na to je zatržítko "Remove")
  - upozornění, že nesplňujete limit obchodu
  - 1 krokový (pokud jste registrovaní) checkout

a samozřejmě Wanted listy


Z mého (nově osvěženého pohledu)

BL:
  + obří nabídka
  + v obchodě lze na jedné stránce objednat více variant/barev stejného typu dílku
  - pokud chcete objednat jen jednu "dílkobarvu" z velkého seznamu, musíte skrolovat na dno
  - víc klikání při omezování výběru dílků
  - dusivě težkopádný pocit


BO:
  - košík není dostupný ze všech stránek
  - (asi) menší nabídka
  ++ přívětivost (přidejte další plus u nováčků)
  - svěží pocit (ano, zní to jak z reklamy)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

BO: Windows / Mac pro kohokoliv (zorientujete se rychle, ale pokud budete chtít něco specifického, ASI máte smůlu)
BL: Linuxová konzole pro znalce  (udělá přesně to co chcete, ale musíte vědět jak na to)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

otaznik

Osobně mám raději více informací (menších objektů) na stránce, abych nemusel tolik skrolovat.