BrickLink vs. BrickOwl ???

Založil SpCasPi000, 28.06.2013, 23:08:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

SpCasPi000

Komu nevyhovuje BL, môže sa presťahovať  ;D

http://brickowl.com/

VocucBat

To je snad ještě horší než bl.

Izmael10

Citace od: vocucbat kdy 29.06.2013, 05:53:31
To je snad ještě horší než bl.

Vojto  čo je také zlé na BL?  ???

Futurion

Citace od: Izmael10 kdy 29.06.2013, 09:58:37
Citace od: vocucbat kdy 29.06.2013, 05:53:31
To je snad ještě horší než bl.

Vojto  čo je také zlé na BL?  ???

Takové detaily jako použitelnost a funkčnost. A když se někdo motá kolem webů, tak kvůli profesionální deformaci zažívá utrpení i při pohledu na příšerný design, což jde ruku v ruce s tou použitelností.

SpCasPi000

Príšerný dizajn má práveže tá nová stránka, hotový brickbook   >:D

mesje

Ja myslim ze BL moze mat aj dizajn zachodovej misy, pokial tam su vsetci predajcovia, to je zaklad uspechu. Co z toho, ze niekto novy vymysli novu web stranku pre bricky, moze mat neviem aky dizajn, ked tam nebudu vsetci co su v BL, je to na nic. Zakladom BL je celosvetovy zaber, a ze mam istotu, ze mi neunikne ziadny predajca, co moze mat moje polozky. Novy web ma sancu len ak bude ovela ovela lepsi ako BL vo vsetkych strankach (na prekonanie BL nestaci byt len trochu lepsi, zvyk je zvyk), a aj to by trvalo dlho, kym tam vsetci prejdu.

Futurion

Když budeš mít web, co se snadno používá, je přehledný a vůbec odpovídá 21. století, tak se taky může lehce stát, že lidé přejdou a ve velkém. Samozřejmě hybnou silou je komunita, kde se musí vytvořit vůle zkusit něco nového a přebít zvyk. Podstatné je přesvědčit prodejce, že díky tomu a tomu budou prodávat více, rychleji a snáze než na těžkopádném a zastaralém BL. Pak už je to jen o word-of-mouth faktoru.

pryb

#7
Starý design BrickLinku mi nevadí, nejsem příznivcem myšlenky, že vzhled je třeba co tři roky překopat - podobné změny mi spíš vadí. BL má podle mě jiné zásadní problémy:
  Bezpečnost - občas to někdo hackne.
  Funkčnost - některé věci fungují špatně, jen v některých prohlížečích, případně vůbec. Dobrým příkladem je zoufalé vyhledávání.

Brickowl vypadá zoufale, ale vítám to. Provozovatelům BL by mohlo dojít, že tady už jde o prachy a že je třeba začít se konečně trochu snažit.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Futurion

Změna designu vadí vždy a téměř všem, zažil jsem to u několika velkých a známých projektů  :). Proto se podobné změny s uživateli nekonzultují ve smyslu chcete nebo nechcete. Vždy stačí pár měsíců a už si nikdo ani nevzpomene, že to kdy vypadalo jinak  :)

branio

Citace od: pryb kdy 30.06.2013, 20:17:46
... Provozovatelům BL by mohlo dojít, že tady už jde o prachy a že je třeba začít se konečně trochu snažit.

Ono BL kúpil nejaký kórejčan, jedným z jeho cieľov je aj prerobiť dizajn/funkčnosť stránky, tak sa možno dočkáme...
Link na info o predaji.

Foton

Mě se ten BrickOwl líbí víc než BL . Rozhodně jsem na první pokus o nákup.
Rychleji jsem se dostal k tomu co hledám, mnohem "čitelnější" obrázky.
Používání Tabů/panelů urychlí práci. A asi to časem bude mít i nějaké API.

Na BL jen nakupuji, takže soudím jen tuhle stranu.

A hlavně ten pocit jakési úlevy a vysvobození (z dob temna).

Rozhodně je budu brát v potaz.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

SpCasPi000


Futurion

Mám překřížené všechny prsty, aby jim to dělali profíci a ne zase někdo na koleni jako to vzniklo původně. Pak to může bez dalšího zásahu vydržet další dlouhé roky spokojeného fungování.

SpCasPi000

Na to ako vznikol BL a kam to až došlo (a hlavne nekrachlo) je to megaúspech.
Teraz ide o to neodviesť s ''profi'' tímom horšiu prácu ako pred 13 rokmi dokázalo pár ''amatérov''.

Archaon

Ruku na srdce BL je designove prisernost nejvetsi ale na to s prominutim s..e pes. Je to technicky portal pro transakce dilu zamereny na specifickou komunitu, nema smysl tam cpat nejakou grafiku na ukor rychlosti. Nikdy to nebude masovka pro lidi z ulice. Pokud jste nekdy videli SAP, tak vite o cem mluvim  ;D

tomaslambo

#15
Taky bych to tak viděl. Ten kdo potřebuje nějaké díly, tak je na BL koupí a je mu jedno jakou to má fazónu, hlavně když to funguje ;)

Ostatně Brickshelf taky není žádný krasavec a prezentují tam svá díla prakticky všichni

Futurion

Nemusí to být zmalovaný jako kraslice, aby to bylo zároveň moderní a snadné na používání  ;) Na tohle se ale právě nejde ptát uživatelů, protože ti jsou konzervy "tohle stačí, vždyť to funguje". Zvyk je železná košile. Ohlasy zde jsou důkazem.

Jedna věc je také nakupovat, což je relativně snadné, ale prodávající to mají horší řekl bych. Optimalizace ovládání a procesů dokáže dělat divy. Jenže těžko si to představit, když to roky používáte v této formě. Nechme se překvapit a doufejme, že z toho bude web z 21. století  ;D

Archaon

Citace od: Futurion kdy 15.08.2013, 13:05:55
Na tohle se ale právě nejde ptát uživatelů, protože ti jsou konzervy "tohle stačí, vždyť to funguje".

No to si teda myslim ze je potreba se ptat pouze a jenom uzivatelu, protoze ostatnim do toho nic neni. Naopak, AFOLove jsou nejvic relevantni cilovka.

Systematik

Citace od: SpCasPi000 kdy 15.08.2013, 00:17:56
Na to ako vznikol BL a kam to až došlo (a hlavne nekrachlo) je to megaúspech.
Teraz ide o to neodviesť s ''profi'' tímom horšiu prácu ako pred 13 rokmi dokázalo pár ''amatérov''.
                                                                   — | | —

Futurion

Citace od: Archaon kdy 15.08.2013, 14:24:54
Citace od: Futurion kdy 15.08.2013, 13:05:55
Na tohle se ale právě nejde ptát uživatelů, protože ti jsou konzervy "tohle stačí, vždyť to funguje".

No to si teda myslim ze je potreba se ptat pouze a jenom uzivatelu, protoze ostatnim do toho nic neni. Naopak, AFOLove jsou nejvic relevantni cilovka.

Každý redesign a změna na webu bývá dle uživatelů špatně - řvou, pláčou, zvěstují konec světa a tak podobně. Za měsíc už ani netuší, že web kdy vypadal jinak  ;D Člověk je tvor konzervativní a nemá rád změny, proto dlouholetí uživatelé nechtějí nic nového nebo ke všemu mají neustále výhrady. Na to nelze brát ohled.

Naopak ti "ostatní", kterým do toho podle tebe nic není, jsou potenciální noví uživatelé s nezávislým pohledem a jejich názor, tedy testování na nich, má váhu a mohou z toho vzejít zajímavé věci.

Tak trochu se pár let motám kolem velkých webových projektů, takže mám jistou představu, jak to chodí  ;D

Archaon

Citace od: Futurion kdy 15.08.2013, 17:00:26
Citace od: Archaon kdy 15.08.2013, 14:24:54
Citace od: Futurion kdy 15.08.2013, 13:05:55
Na tohle se ale právě nejde ptát uživatelů, protože ti jsou konzervy "tohle stačí, vždyť to funguje".

No to si teda myslim ze je potreba se ptat pouze a jenom uzivatelu, protoze ostatnim do toho nic neni. Naopak, AFOLove jsou nejvic relevantni cilovka.

Každý redesign a změna na webu bývá dle uživatelů špatně - řvou, pláčou, zvěstují konec světa a tak podobně. Za měsíc už ani netuší, že web kdy vypadal jinak  ;D Člověk je tvor konzervativní a nemá rád změny, proto dlouholetí uživatelé nechtějí nic nového nebo ke všemu mají neustále výhrady. Na to nelze brát ohled.

Naopak ti "ostatní", kterým do toho podle tebe nic není, jsou potenciální noví uživatelé s nezávislým pohledem a jejich názor, tedy testování na nich, má váhu a mohou z toho vzejít zajímavé věci.

Tak trochu se pár let motám kolem velkých webových projektů, takže mám jistou představu, jak to chodí  ;D

Já taky, pracuju jako ředitel už osm let v jedné velké reklamce a spadá pode mě i naše digitální dceřinka  ;) spousta změn se dělá jenom pro změnu, aby se něco dělo, aby se ve firmě vykázala činnost atd. Pravdou ale je, že funkční rozhraní není důvod předělávat. Každá opravená chyba vygeneruje pět nových. Myslím že BL je úspěšný právě pro to, že ho dělala určitá komunita sama pro sebe, s prefektní znalostí potřeb cílovky. Současný BL je dokonale rychlý a přehledný. Taky nezapomeň, že na něj nechodí primárně malé děti (nic proti nim), ale hlavně "staré páky", které často vyrostly v PC pravěku. Kdyby byl BL můj, tak bych rozhodně nešel cestou revoluce, ale jenom lehkého a pozvolého faceliftu. Chtělo by to ale určitě mobilní aplikaci, která by např. uměla skenovat čárový kód na stavebnici v obchodě a ukázala ti seznam dílků. Plus samozřejmě obecně optimalizaci pro mobilní platformy, tam se vývoj nedá zastavit.

SpCasPi000

Aby ste nezabudli, komu vďačíte za svoje MOCy a raritky:

http://www.bricklink.com/message.asp?ID=758496

SkiFi

Porpavde ten brickowl nema sancu .. design je priserny asi 250x horsi nez BL totlane neprehladny a posobi skor ako sukromny eshop.

BL ma DOKONALY design .. jedine co BL postrada je aby fungovali jedna dve drobnosti ktore mne nefunguju.
BL je kompaktny , prehladny, systematicky, intuitivny, posobi profesionalne a nema rusive elementy + pocet dat ktore su dane prehladne na tak maly priestor myslim ze aj taky ebay ci amazon moze zavidiet. Neznasam webky ktore aj ked mam 24" monitor mam pocit ze vidim len hlavicku ...

BL by sa mal zamerat len na funkcnost vobec ich nemusi trapit vzhlad. Tomu webu moze konkurovat jedine a fakt jedine LEGO samotne ale s ich eshopom a este obmedzenejsim vyberom ako v TESKU asi tazko .. :D

SpCasPi000

#23
Presne tak, a keďže pracujú na novom dizajne, tak to skončí asi neslávne, veď aj DRU tyčinky či staré dobré chrumky majú primitívne komunistické obaly doteraz (akurát bez uvedenej MOC - maloobchodná cena, nie my own creation) a ľudia sa za nimi idú zblázniť napriek tomu.
Už som dnes asi štvrť kila tých tyčiek spráskal  8)

SpCasPi000

#24
Že treba nové logo

http://www.neowiz.us/bl_logo/index.php?t=a&i=2

nemáte niekto nejaký geniálny nápad?

zdroj:
http://www.bricklink.com/message.asp?ID=760477

danyboy

Citace od: SpCasPi000 kdy 12.12.2013, 19:28:41
Že treba nové logo

http://www.neowiz.us/bl_logo/index.php?t=a&i=2

nemáte niekto nejaký geniálny nápad?

zdroj:
http://www.bricklink.com/message.asp?ID=760477

No, já nevím, no.
Nejlepší bude nechat dosavadní design. :D

SpCasPi000


SpCasPi000


NoNeStaciTi

No neviem s akou verziou brickowl ste mali dočinenia, ale ja som začal nakupovať minulí rok (2014) a ako nováčik čo som hľadal vhodné shopy, bez odporúčaní. Dospel som k tomu že sú tu dva hlavné shopy a to BL a BO, po preskúmaní funkčnosti webov som sa jednoznačne rozhodol pre BO. Už som tam spravil asi desiatku nákupov, a vždy plná spokojnosť.
Teraz som spravil jeden nákup na BL a som trochu rozčarovaný z toho.

Skúsim popísať moje dojmy z BO:
1. Veľmi dobrá prehľadnosť, minimum zbytočností
2. Veľké a detailné obrázky či už brickov alebo setov
3. Intuitívne vyhľadávanie, jednoduchý prechod medzi setmi a brickmi a naopak, cenové porovnanie vždy poruke
4. Jednoduché, rýchle a prehľadné hádzanie do košíka, finálna cena je vždy aktuálna a aj cena doručenia sa mení (je aktuálna) podla objednávky
5. Porovnanie cien s ohľadom na cenu doručenia, dobrý prehľad čo sa kde oplatí kúpiť
6. Večné košíky,  dobré pre dlhodobé plánovanie nákupov, to má asi aj BL
7. Automatické presmerovanie na paypal, možnosť platiť aj číslom kreditnej karty, okamžitá platba a teda vybavovanie objednávky
8. Oproti BL menší počet predajcov, niektoré vzácnejšie bricky sa viac oplatia na BL, napr. čo som teraz kupoval IR receiver V2
9. Pozor na ceny setov, väčšinou sú dosť predražené, ale nájdu sa aj výborné ponuky ktoré sa však rýchlo vypredajú

Moji najobľúbenejší predajcovia :
Brick Takeover - trošku nevýhoda je Minimum Average Lot na 2€, majú však najväčší sortiment o veľkých počtoch
A HandFul of Bricks - poliaci, vybavenie objednávky im niekedy trvá dva dni, ale do týždňa sa vždy zmestia
BrickSheep - možnosť platiť číslom karty, v prvom balíku poslali kupón s 5% zľavou na ďalší nákup

Chápem ľudí ktorý už roky nakupujú v BL a sú už zvyknutý na ten design roku 2000 a celkové fungovanie shopu, zvyk je železná košeľa, no pre mňa ako nováčika je jednoznačne lepší BO. Treba brať v úvahu že je to relatívne mladý shop fungujúci od mája 2013 takže je tu predpoklad, že predajcovia budú pomaly pribúdať.
Teraz pridám toto a zistím, že to musím zase celé prerobiť.

Anatyt

Citace od: NoNeStaciTi kdy 23.02.2015, 19:00:34
je tu predpoklad, že predajcovia budú pomaly pribúdať.

Alebo aj nie...