Dráčik Letňany (velká výloha 2 měsíce)

Založil peki, 16.07.2019, 09:19:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Místo: Dráčik Letňany (největší výloha a obchod s hračkami v ČR)
Výloha rozměry: š 540 cm, v 300 cm, h 100-150 cm
Termín: 15.10. – 31.12. 2019 (nejpozději od 1.11. 2019)



Pozadí: Banner v pozadí – libovolný motiv doplňující modely

Co je k dispozici (potvrzeno)
==================
1) sněhulák socha
2) vánoční strom (Lego)
3) malé kolejiště zimní (davroman)
4) moduly z vesnice (musí se upřesnit)






Motiv: Měli bychom zaplnit ideálně celou výlohu tématikou vztahující se k Vánocům nebo zimě.

Nesmí být náboženské motivy (Betlém atd.). Přemýšleli jsme o krajině, městě, vesničce atd., ale pokud Vás napadne něco jiného, jsme otevřeni všemu. Pohyblivé prvky by byly skvělé.


Návrh členění výlohy

peki

Mohli bychom to pojmout jako:
- společný projekt vesnici-město + nějaká krajinka
- dalo by se tam pohrát s tím osvětlením které si zkoušíte
- k pohyblivým modelům mne samozřejmě napadá vláček (problém je celkem malá šířka, a je potřeba vzít v úvahu servis ve výloze
- co dále?

Nebo to koncipovat nějak úplně jinak?

hobby

Citace od: peki kdy 16.07.2019, 09:19:34
...Nesmí být náboženské motivy (Betlém atd.)...
Vánoce vždy byly a jsou symbolizovány stromečkem a Betlémem. Ale "Dráčik" už zakazuje hlásit se k vlastním civilizačním a křesťanským kořenům? Protože se to nelíbí mohamedánům a černochům, co zaplavují Evropu? Tak jo, jen tak dál, ať žije politická korektnost až do sebezničení.
I kdybych se chtěl se zúčastnit, tak předem říkám ne  :'(

peki

Zjišťuji detaily. Toto je zatím základní zadání. Já také nevidím nic kontroverzního na scenériích tohoto typu, které k vánocům patři:

(Autor matka, projekt vesnice)


LukaMull

Byla by obrovksá škoda kdyby nebylo možné zakomponovat tam naše vánoce, přesně ten model od matky je něco co bych tam chtěl vidět v té výloze

Jezevec

#5
Citace od: hobby kdy 16.07.2019, 10:29:57
Citace od: peki kdy 16.07.2019, 09:19:34
...Nesmí být náboženské motivy (Betlém atd.)...
Vánoce vždy byly a jsou symbolizovány stromečkem a Betlémem. Ale "Dráčik" už zakazuje hlásit se k vlastním civilizačním a křesťanským kořenům? Protože se to nelíbí mohamedánům a černochům, co zaplavují Evropu? Tak jo, jen tak dál, ať žije politická korektnost až do sebezničení.
I kdybych se chtěl se zúčastnit, tak předem říkám ne  :'(
Citace od: LukaMull kdy 16.07.2019, 11:00:56
Byla by obrovksá škoda kdyby nebylo možné zakomponovat tam naše vánoce, přesně ten model od matky je něco co bych tam chtěl vidět v té výloze

Takže se musíme v Evropě a dokonce i ve vlastní zemi skoro až stydět za tradice a české Vánoce s betlémem a Ježíškem, ideálně někam schovat a dělat, jakože to není. Celé generace našich předků se musí houfem v hrobě otáčet, ale hlavně že to bude zcela korektní, když se Vánoce coby snad největší křesťanský svátek musí obejít bez náboženských symbolů. Ať jde Dráčik s takovým přístupem s odpuštěním do háje. Velmi smutné.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Stimpi

Super že se ozvali a mají o naši práci zájem! ... ale ...

Jsou to vtipálci ... vytvořte vánoční tématiku bez náboženských symbolů ... to je jak kdybych přišel do restaurace, objednal si hovězí steak a chtěl ho bez masa ...

yoshimaka

Citace od: hobby kdy 16.07.2019, 10:29:57
Citace od: peki kdy 16.07.2019, 09:19:34
...Nesmí být náboženské motivy (Betlém atd.)...
Vánoce vždy byly a jsou symbolizovány stromečkem a Betlémem. Ale "Dráčik" už zakazuje hlásit se k vlastním civilizačním a křesťanským kořenům? Protože se to nelíbí mohamedánům a černochům, co zaplavují Evropu? Tak jo, jen tak dál, ať žije politická korektnost až do sebezničení.
I kdybych se chtěl se zúčastnit, tak předem říkám ne  :'(
Malá off-topic poznámka k hysterii okolo politické korektnosti: V situaci, kdy v DE prosadili (zelení) radní zákaz jesliček, aby ty pak nikoho neurážely, došlo k tomu, že jediné betlémy měly ve výlohách muslimské obchody (jejichžto majitelé si svoji víru a tradice vzít nenechají). Pro překvapené dodávám, že v Islámu je Ježíš hodně významný prorok.

A k akci v Dráčiku: Vzhledem k podmínkám si myslím, že tato akce se obejde i beze mne a dá tak prostor jiným, šikovnějším, stavitelům. Vzhledem k nastavené politice si myslím, že Santa se soby bude také hezký.  :P
Lust och fägring stor

milanv

#8
Citace od: Stimpi kdy 16.07.2019, 11:45:27
Jsou to vtipálci ... vytvořte vánoční tématiku bez náboženských symbolů ... to je jak kdybych přišel do restaurace, objednal si hovězí steak a chtěl ho bez masa ...
Každý extrém a fanatismus je špatně. Katolický, politicko-korektní, každý. Takže ze zásady nepodporuju a náš Betlém dám jinam.
EDIT: Dokonce dodám ještě něco navíc: ačkoliv samozřejmě ctím svobodu každého jedince tady na fóru a tudíž nemůžu nikomu v účasti na takovémto projektu bránit, zároveň se cítím být "členem značky kostky.org" a proto mi to není jedno a za sebe říkám, že nechci, abychom se pod naší hlavičkou účastnili takto demagogických záležitostí. Ani abychom o nich "smlouvali" z ponížené pozice ve stylu "tak snad nám tohle projde, ale pssst!". Na další výstavě budu mít na sobě triko kostek a nechci ani v nejmenším, aby si mě pak lidi spojovali s takovýmito věcmi.

P.S.: Sám na to dávám velkého bacha a když mi hrozilo, že jedna výstava bude pojata extrémně v jiném duchu (demagogicky a extrémně pánbíčkářském), tak jsem také odmítl (natož abych tam prezentoval za kostky.org bez vašeho vědomí). To není nic proti žádnému vyznání nebo přesvědčení, to je prostě proti extremismu. Všeho druhu.
Pán na Žlutém hradě

peki

Zadání je od Lega. Pokud se toho někdo nemá zájem účastnit beru nikdy přece nikoho do ničeho nenutím.
Mně dělá spíše starost ta výška, tedy celkový koncept smysluplné expozice. 

Matthes_CS

Většinou v takovýhto výlohách tu výšku ani moc nevyužívají, když tam mají lego, tak nějaké občas na nějakém podstavci, ale to je tak vše.
Jediná možnost jak zimní tématikou jít do výšky mě napadá nějaká sjezdovka či něco na ten způsob s lanovkou třeba i jezdící.

peki

#11
Citace od: peki kdy 16.07.2019, 13:36:10
Zadání je od Lega. Pokud se toho někdo nemá zájem účastnit beru nikdy přece nikoho do ničeho nenutím.
Mně dělá spíše starost ta výška, tedy celkový koncept smysluplné expozice.

Betlém v diorámatu  města/vesnice není problém (znovu opakuji jde o obecné stanovisko lega, stejně jako např. ke zbraním).

Lego má  k dispozici velký vánoční stromek (Stromek: 122x245x122)



pod stromkem by mohlo být několik krabicec



Vašík postaví sněhuláka.



Jsem domluvený s Davromanem na malém zimním kolejišti.



Zajímalo by mne jestli existují, či by byl zájem vytvořit nějakou zimní/vánoční scénku diorama jako bylo například v části zimní vesnice.



Dále by mne zajímalo jestli by se někdo nechtěl vyblbnout (chápu že teď v létě strašit s vánocema) ve vánoční dekoraci:









Perníčky, perníková chaloupka


Matthes_CS

Kdyby se stavěla vánoční vesnice/město, tak bych něčím klidně přispěl, zimní nemám moc potřebu pro sebe stavit ale takhle bych si to klidně zkusil.

Vánoční ozdoby jako tu dals jsem stavěl dva roky zpátky, takže klidně bych něco zase postavil, teď mám postavenou jen (vánoční) hvězdu smrti :D

peki

Ještě mne napadlo co třeba udělat určitý menší společný projekt ve stylu takových to vánočních domečku (s možností osvětlení) ale z lega. Domeček by byl na podložce 16x16.


Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Do toho bych i šel.

Jinak můžu nabídnout nějakou ledovou sochu, přes podzim plánuji postavit tučňáky a uvidím co stihnu dál.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Jo ty malé domečky (ale zvážil bych omezení na 16x16, pokud by byla například nějaká radnice atd.) jsou super nápad.

Taky ty ozdoby, hlavně pokud bude k dispozici "erární" stromek.

edward193

Zimni scenka z vesnice (bytovka a prilehle staveni) existuje a rad ji zas vystavim.

peki

Máme hotovou první věc. Hlavním stavebním materiálem byl brick 2x4 bílá ze společného hracího koutku.

Igorus

Citace od: peki kdy 09.08.2019, 09:51:17
Máme hotovou první věc. Hlavním stavebním materiálem byl brick 2x4 bílá ze společného hracího koutku.

Paráda :)

Jo a narazil jsem na tento PRODUCT IDEA. Tedy něco co zmiňoval Peki výše, ale už v Lego zpracování.


Matthes_CS

Citace od: peki kdy 09.08.2019, 09:51:17
Máme hotovou první věc. Hlavním stavebním materiálem byl brick 2x4 bílá ze společného hracího koutku.

A co děti, mají si kde hrát? :D

Citace od: Igorus kdy 23.07.2019, 15:56:27
Taky ty ozdoby, hlavně pokud bude k dispozici "erární" stromek.

Tak ty ozdoby myslím, že spíš než na stromek, tak je tam rozsvěsit jako pozadí po celé ploše na nějaké provázky nebo nějaké kartonové pozadí.

peki

Zítra(třídění) by jsem se rád domluv na obsazeni vitriny.

peki

Tak přátelé, potřebuji co domluvit kdo co a jak to bude veliké kvůli podstavci.

peki

Kolik modulů vesnice bude k dispozici? Je možné některé nezimní moduly předělat na zimní?
Má někdo nějaký další realizovatelný nápad?

Igorus

Citace od: peki kdy 17.09.2019, 08:34:07
Kolik modulů vesnice bude k dispozici? Je možné některé nezimní moduly předělat na zimní?
Má někdo nějaký další realizovatelný nápad?

Co se týká vesnice tak k dispozici jsou:
MartinS - roubenka
Eda - bytovky
Matka - trh a zabijačka

Já upravím můj Šumperák a případně vilku Friends.

Robkteryten

Citace od: Igorus kdy 17.09.2019, 09:50:29
Citace od: peki kdy 17.09.2019, 08:34:07
Kolik modulů vesnice bude k dispozici? Je možné některé nezimní moduly předělat na zimní?
Má někdo nějaký další realizovatelný nápad?

Co se týká vesnice tak k dispozici jsou:
MartinS - roubenka
Eda - bytovky
Matka - trh a zabijačka

Já upravím můj Šumperák a případně vilku Friends.
Kouknu na SDH a upravím.  Případně mohou bejt na kraji polozasnezené?

Igorus

Tak ono by to bylo ideální celé zasněžené. Žádné přechody mezi obdobími ale jedna kompletní Ladovská zima...  ;D


Robkteryten

Citace od: Igorus kdy 17.09.2019, 10:56:26
Tak ono by to bylo ideální celé zasněžené. Žádné přechody mezi obdobími ale jedna kompletní Ladovská zima...  ;D



Oki,  dostanu se k modulu az příští tyden...  Ale pocitej s nim.
Bude pod snehem.

davroman

Citace od: peki kdy 17.09.2019, 08:24:02
Tak přátelé, potřebuji co domluvit kdo co a jak to bude veliké kvůli podstavci.

Rozměry desky pod kolejištěm jsou 150 x 90cm.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Sihaja