Společný projekt - Městečko Friends

Založil Igorus, 15.08.2016, 10:43:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Igorus

Vážené kolegyně a kolegové,

půchýře a otlačeniny od stavby první vlny modulární vesnice se už zacelily, plánuje se její pokračování, město se nejspíš přesune do kolejiště. A proto bych rád ,,vykopnul" diskuzi nad novým společným projektem. A to už nyní, protože předpokládám, že bude výživné bude sehnat účastníky 

Projekt je cílen na rok 2017, zatím bez určení místa (podle toho, jaké výstavy budou dohodnuty).

Jak je uvedeno v předmětu tématu, motivem by bylo téma Friends. Tedy je to o přecvaknutí se na výrazné barvičky, roztomiloučké detailíky atd. Je mi jasné, že spousta lidí si odplivne, ale ruku na srdce, na výstavy chodí i malé holky a právě toto by pro ně mohlo být to pravé ořechové ;)

Co se týká rozložení tak bych rád využil opět modulární systém s využitím baseplate 48x48. Moje představa je takové, že by model začínal mořem, následně pláží či malým přístavem, nábřežní promenádou lemovanou domy, obchody, parkem a vilkami. Tedy možností je spousta a dá se na tom rozhodně vyřádit.

Zároveň říkám, že bych chtěl pro tento projekt a projekt Micropolis požádat o malý LB. Odvíjet se to bude a) od skutečné realizace b) počtu účastníků.

Igorus

#1
Termín:
pro výstavu Praha Letňany od 1.4.2017

Základní parametry:
1) Modul
Velikost – jedna baseplate 48x48, v případě větších celků 2x 48x48 – v tomto případě ideálně umožnit rozdělení na dva díly
Barva – sokl v tanové barvě
Výška soklu – dva bricky a následně uzavřeno pomocí plate (green, tan, LBG atd.)
Napojení- Umístění technic pinů dva bricky od hrany a to jen u sousedních boků.
<obrázek bude dodán dodatečně>

2) Budovy
Jako základní barvu navrhuji bílou, případně tan, doplněno friends barvami (magenta, pink, dark pink atd.) Celkově to bude ladit s letním (subtropickým) nádechem díla
Výška maximálně tři podlaží s rovnou střechou, dvě podlaží a podkroví

3) Komunikace
Nábřeží – tiles (2x2,1x2,1x1, round 1x1)
Hlavní komunikace – brick LBG naležato, zakončeno LBG tile (možná z jedné strany bílá tile jakožto středový pruh. V oranžové části silnice je samostatný modul (na baseplate 16x32), ve vilové je silnice součástí modulu a to v šířce na 8 studů.

4) Itenerář
Lampy – 11062 + brick round + dish
Lavičky – bude definováno
Koše – bude definováno
?

Seznam účastníků:
Igorus - vila
MartinS - pobřeží
Hardegon - park
MilanV - stáje
Yanice - vila
Vasyk - hotýlek
Linhi - obchod
Matka - psí soutěže
Puclik - Stánky
Jerzeeg - miniZOO
Ryxe + Sanna - tábor
Sihaja - minigolf
Bruno - Donkin donut
Janopr - vila
Šipka - Nábřežní dům
Ondrej - Ostrov
Chairudo - zábavný park
Robkteryten - kavárna
Tomas. - Marina
Waf - Svatební obřad
Petronel - Lesopark se stromem
Izabella08 - tržnice
Ravenhorn - ?
Pool - Lesík s vodopádem
Wiki - Domek
Cavelon - jezdecký areál
Edward193 - vila
Patkutil - Teneční párty
Míla - nemocnice pro zvířátka
Papluh - moderní budova
Vočko - ?
Mrs. Tygris - kočár

Schéma:

Martins

Pobřeží - výborný nápad! Já určitě svůj modul postavím, dokonce využiju při tom setík, který jsem si nedávno z této řady pořídil... Zatím nemám konkrétní nápad, ale počítej se mnou.

Hardegon

Zájem mam, kostky by se možná na něco malého našly. Určitě neslíbim vilu, ale s nějakými maličkostmi rád přispěju  ;)

milanv

Počítej se mnou, jasně. Nevím, na co budu mít čas a kostky, tyhle barvy moc nemám, ale určitě se domluvíme.

A mimochodem, zrovna před týdnem se mi stala taková historka: čekám v jedné firmě na obchodního zástupce a mezitím se se mnou dá do řeči sekretářka: "Vy děláte z lega? Je, to jsem vždycky ráda stavěla. Ale to víte, žádné bagry - stáje pro koníky a tak."

Jenom moje starší dcera prosí, ať do stájí dáváme "nářadíčko" v normálních barvách. Jako jezdkyně ví moc dobře, že se někteří koně dokáží ze svítivě tyrkysového nebo růžového kartáče splašit a půltunové monstrum přimačkávající tě v panice na stěnu boxu není vůbec romantické...
Pán na Žlutém hradě

yanice

Ráda se přidám, vždycky jsem toužila postavit Vilu Vilekulu podle obrázku ze staršího vydání Pipi. Jdu v zimě na plastiku kolenního vazu, tak pak budu pracovat z domova a mít spousta času stavět.

Igorus

Děkuji za přihlášky  ;)

@Yanice - Vila Vilekula bude ideální!

@MartinS - pokud se ujmeš pobřeží budu rád 

@MilanV - jasně! Není potřeba využívat vše aby odpovídalo setům, dokonce si myslím, že právě ty doplňky by měly být realističtější

@xPool - fajne video, celou dobu jsem se bál o zdraví koně, ale naštěstí měl silný pud sebezáchovy  ;D

Vasyk

Když už hromadím ty úchylné barvy, tak bych se taky rád přidal  >:D.

milanv

Tak jo, dcery mě podpoří, zamlouvám si koně: stáje, závodiště a věci okolo. Závodiště na westernové disciplíny. Doufám, že se vejdeme na jednu desku...
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: Vasyk kdy 16.08.2016, 10:48:48
Když už hromadím ty úchylné barvy, tak bych se taky rád přidal  >:D.

Vítej  ;D >:D Představa s čím by jsi přispěl?

Igorus

Citace od: milanv kdy 17.08.2016, 09:15:43
Tak jo, dcery mě podpoří, zamlouvám si koně: stáje, závodiště a věci okolo. Závodiště na westernové disciplíny. Doufám, že se vejdeme na jednu desku...

Fajne! Každopádně se neomezuj jen na jednu baseplate. Na jedné mohou být budovy a klidně na dalších dvou závodiště. Chtěl bych do toho vznést více "vzdušnosti".

milanv

Citace od: Igorus kdy 17.08.2016, 09:50:46
Fajne! Každopádně se neomezuj jen na jednu baseplate. Na jedné mohou být budovy a klidně na dalších dvou závodiště. Chtěl bych do toho vznést více "vzdušnosti".
Ono to tak asi bude muset být, jinak by to bylo nepřirozeně namačkané. Takže je fajn, že ti to nevadí, kdybych zabral víc prostoru. Ale potvrdím to až budu mít nějaké první návrhy, tj. až na konci srpna (po dovolené).

A rovnou se přiznávám, že na některé díly se mi bude zatraceně hodit malý LB, pokud by byl...
Pán na Žlutém hradě

otaznik

Nezapomeňte na veterináře, minizoo, "prodejnu" mazlíčků, cukrárnu a další typická Friends témata.

linhi

Tak ja se pridam s prodejnou neceho,treba mazlicky..  >:D

matka

Myslím, že se také připojím. Asi nějaký psí salon+ výstava psů, koček.
Paní na Žlutém hradě

milanv

Citace od: linhi kdy 18.08.2016, 05:37:00
Tak ja se pridam s prodejnou neceho,treba mazlicky..  >:D
Jo, na zvířátka z Friends se obzvlášť těším, pokaždé, když vidím ty jejich kukuče, tak si říkám že měli asi dobrou párty  >:D
Asi taky přidám nějakého veselého pejska do stájí...
Pán na Žlutém hradě

Vasyk

Citace od: Igorus kdy 17.08.2016, 09:47:03
Citace od: Vasyk kdy 16.08.2016, 10:48:48
Když už hromadím ty úchylné barvy, tak bych se taky rád přidal  >:D.

Vítej  ;D >:D Představa s čím by jsi přispěl?

Je mi to celkem jedno, hotel, maják, jachtu, sídlo filmové hvězdy... nebo máš nějaké speciélní přání ?

Puclik

Rád se k projektu připojím. Jestli je zájem stavěl bych policejni friends stanici.

jerzeeg

taky bych se pridal - asi nejake to minizoo

MÍLA

Sice nevím jestli se mi bude chtít tolik utrácet za něco co nemá nárok na místo v mojí city skříni ale mám jedno hasičské vozidlo a pár ldd návrhů, tak když bude zájem.

Igorus

Vítám další účastnice a účastníky  ;D

Během tohoto týdne bych rád vykopnul nějaký schématický návrh. Co se týká tématu jednotlivých staveb, tak preferovány jsou hlavně holčičí záliby (tedy spíš ne různé policie, hasičárny atd.). Samozřejmě náborová akce stále běží ;)


MÍLA

#21
Citace od: Igorus kdy 22.08.2016, 14:43:28
Vítám další účastnice a účastníky  ;D

Během tohoto týdne bych rád vykopnul nějaký schématický návrh. Co se týká tématu jednotlivých staveb, tak preferovány jsou hlavně holčičí záliby (tedy spíš ne různé policie, hasičárny atd.). Samozřejmě náborová akce stále běží ;)

Znám několik holek a už jsem viděl i jinde spoustu takových pro které je holčičí zálibou požární sport a hasičina všeobecně, u policie je taky plno hezkých děvčat, akorát dizajnérům Friends v legu to asi ještě nedošlo.

Jedna hasičárna ti nic nezkazí, fízlárna taky ne.


Víš co dělají občané Heartlake City když ve městě hoří ? hoří taky.  ;D ;D


tady je i jeden místní policajt vidět.

Sihaja

Tak já bych taky něco zkusila. Napadá mě minigolfové hřiště. Na Lipně mě to docela bavilo a vzdušné to rozhodně je  8)

Tomik

Jen tak pro inspiraci nabízím jeden projekt, který jsem našel na Eurobricks. Jmenuje se to Bitva o Heartlake a název mluví za vše... Třeba by se něco takového dalo zakomponovat i do vašeho připravovaného městečka. ;D





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

MÍLA

Citace od: Tomik kdy 28.08.2016, 12:10:29
Jen tak pro inspiraci nabízím jeden projekt, který jsem našel na Eurobricks. Jmenuje se to Bitva o Heartlake a název mluví za vše... Třeba by se něco takového dalo zakomponovat i do vašeho připravovaného městečka. ;D

Mají to být holčičí záliby nikoliv Armageddon.

Pool

Tak to je drsný MOC. Ty strážní věže, zeď, příkop, tanky, obrněné vozidla, cely, mučení zajatců... to je hardcore  >:D To by asi nebylo ideální  ;D

Marty713

To je skvělý. Ty žůžovoučký pistolky chci! >:D

Igorus

Děkuji Tomikovi za zajímavou inspiraci. A tím bych tuto odbočku ukončil...  :o

Aktuálně máme 20 účastníků, což je pěkný počet. Díky vážení!




Ondrej

Já se taky připojím, co konkrétně to bude ještě vymyslím aby to zapadlo do celkového konceptu.

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 29.08.2016, 16:22:28
Aktuálně máme 20 účastníků, což je pěkný počet. Díky vážení!

Já se taky nezávazně hlásil ale nic lepšího nenabídnu, nesbírám věci pro holky.