Nákupy v Evropských Lego obchodech

Založil Chairudo, 20.06.2016, 18:16:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MiHo

#480
Citace od: Pool kdy 24.04.2020, 16:03:19
Vůbec se jim nedivím, Lego to prodává pro děti a i když pominu to, že většina jejich zákazníků neumí číst a na nějaké cedule kašle, tak podobné by to bylo i s těmi ochrannými rukavicemi. Dítě vrazí do obchodu a stojan s rukavicemi nebo nějaká dezinfekce určitě nebude první, po čem půjdou a samozřejmě první poletí si vše ochmatat a prohrabat se těmi panáčky. Občas jsem si tam chtěl taky nějakého panáčka vylovit, ale mnohdy to bylo tak obaleno dětmi, že jsem se na to i vybodl  ;D. Aby si na to ti malí špunti vzali rukavice, tak o tom si můžete jen tak nechat zdát ;D.

Byl bys dobrým LEGO manažerem.  :)

Vycházel jsem z přihlouplého předpokladu, že platí právní řád. Dle něhož kupní smlouvu smí uzavřít (tedy nákup provést) v našem právním řádu dítě jen tehdy, udělil-li mu zákonný zástupce, ve shodě se zvyklostmi soukromého života k tomu souhlas. Dítě je způsobilé jen k takovým úkonům, které jsou svou povahou přiměřené rozumové a volní vyspělosti odpovídající jeho věku.
V německém právním řádu pak striktně jen osoba starší sedmi let. (beschränkt geschäftsfähig). Zákazníkem tedy osoba, která číst neumí, nemůže. Pokud se v obchodě nalézá osoba mladší je pouhým doprovodem a musí být usměrněna osobou, kterou doprovází.

Villa Legina

Citace od: miho kdy 24.04.2020, 17:49:42
V německém právním řádu pak striktně jen osoba starší sedmi let. (beschränkt geschäftsfähig). Zákazníkem tedy osoba, která číst neumí, nemůže. Pokud se v obchodě nalézá osoba mladší je pouhým doprovodem a musí být usměrněna osobou, kterou doprovází.
Ak hovorime o DZ tak tam plati nie nemecky pravny poriadok, ale rakusky. A neviem ako nemecky, ale rakusky ma vynimku, takze aj deti do 7 rokov mozu byt zakaznikmi v pripade ak ide o tzv. "Taschengeldgeschäft", mysli sa tym nepatrna suma, podla zvyklosti zrejme okolo 5 euro, ale suma nie je definovana. Ale kedze je ako priklad Taschengeldgeschäftu taxativne uvedene kupenie napr. Listku do kina (a pod 10 euro dnes uz vstupenku ani nekupis), sladkosti, cestovny listok a pod. nie je dovod vylucovat z tejto vynimky zakupenie drobnych blbosti ako su lego privesky ci minifigy v trojpacku alebo sacku, co takuto sumu aj predpoklada.

Borun

#482
Citace od: Villa Legina kdy 24.04.2020, 13:25:25
Citace od: Borun kdy 24.04.2020, 12:45:33
Lego v Donau cetru by se mělo otvirat 1.května...
Tak to urcite nie. V ten den je statny sviatok.

Dalsie statne sviatky a zatvorene obchody v Rak do konca r.2020.:
21.5.
1.6.
11.6.
15.8.
26.10..
8.12.
25.a 26.12.
Ja vim ,že je svatek.Blbě jsem to formuloval.Před týdnem jsem byl v Donau a na infu mi řekli ,že do 1.5.je zavřeno.Pak se ma otevřit.Tak asi druheho.

basgitara

Návšteva znovuotvoreného Legolandu v Nemecku a návšteva podnikového obchodu   
https://www.promobricks.de/legoland-fabrikverkauf-bilder/101903/

honzicek22


MiHo

Jak s kelímky ve Vídni? Zdá se, že Rakousko je otevřené. Tušíte někdo, zda už se prodává do kelímků?

Alex

Citace od: miho kdy 06.06.2020, 07:23:41
Jak s kelímky ve Vídni? Zdá se, že Rakousko je otevřené. Tušíte někdo, zda už se prodává do kelímků?
Volal jsem tam cca před 14 dny a říkaly že ne a že to ani v blízké době neplánují pouze možnost koupit celou krabici.
Zkusil bych tam v pondělí zavolat...

Anatyt

Tak ono ani tá kúpa celej krabice nemusí byť zlá možnosť.

Borun

Zatím jsem odolával,ale příští týden tam vlezu a podám podrobné info

Villa Legina

Predaju Ti krabicu ale iba klasicky set. Zrejme tak bola myslena ta odpoved.

Villa Legina

Citace od: Borun kdy 06.06.2020, 12:54:36
Zatím jsem odolával,ale příští týden tam vlezu a podám podrobné info
Teraz som tam volala, maju  vsetko prazdne, neni co davat do kelimkov. A ani na doplnenie nic nedavaju lebo nic nedostavaju. Na sklade nemaju nic z toho, tak ani keby chceli, predat nevedia.

Villa Legina

To prve bolo DZ, tak som este teraz zavolala aj do SCS, a tam chlapik podobna info, ze stenu maju zavretu, nic nepredavaju do kelimkov a krabice predavaju iba klasicke sety. Vyhliadkovo mi povedal, ze snad od 15.6. by sa to mohlo zmenit, cakaju na prikaz zhora.

Chairudo

Má někdo tento pátek chuť na výlet do německého Legolandu?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Je volné ještě jedno místo... do kufru nikoho neberu  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Borun

Tak jsem si dnes z práce odskočil do Lega v SCS.První změna a  to přijemná,že od pondělka už nemusíte do obchodů v rouškách.Dalši změny a to o dost horší jsou ,že zmizela věž na poskladaní figů a stěna s dílky je ohrazena a zákaz vstupu.Na pultu leží výběr dílků(viz foto)vyberete si a prodavačka vám lopatičkou nabere do kelímku.Tak vám je asi jasné jak ten kelímek naplní😭.

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Pro Duplaře kdo by chtěl dokoupit stavební materiál, takto vypadá aktuální duplo stěna v legolandu, víc fotek v galerii.

https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/albums/72157714793191038


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

nikolinek

Díky za fotky. Kostka 2x4 vychází na necelých 12,-
Něco by se mi tam hodilo koupit, hlavně želvičky, ale jak tam. ? Byli jsme tam asi před třemi lety, obchod je uvnitř, takže předpokládám, že se musí zaplatit vstup, je to tak?

Chairudo

Citace od: nikolinek kdy 20.06.2020, 18:34:56
Díky za fotky. Kostka 2x4 vychází na necelých 12,-
Něco by se mi tam hodilo koupit, hlavně želvičky, ale jak tam. ? Byli jsme tam asi před třemi lety, obchod je uvnitř, takže předpokládám, že se musí zaplatit vstup, je to tak?

Ano, musí se zaplatit vstup, jednorázová vstupenka za € 39,50 + € 6,00 za auto (parkování).

napiš mi sz co bys chtěla koupit, brzo pojedu zas tak ti s nákupem můžu pomoct
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Nebude mít cestu někdo do nějakého obchodu? Na FB se objevila tato fotka co mají na sestav si figa:



Nevím co tam mají ještě, teď to asi funguje tak, že se nahlásí fig a oni ho přinesou v krabičce. Kdyby tam někdo byl, vzal by mi ho s tím jezevčíkem v černé? Nevím, jestli se musí zaplnit všechny tři figy v té krabičce, ale klidně bych ho 3x vzal.

Chairudo

Nádhera, taky objednávám 3 kousky  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

cetonia25

Netuší někdo jak je to s pick a brick wall v donauzentrum?

Vasyk


Villa Legina

Od dnes v AT zasa povinne ruska v obchodoch.

Alex


Borun

Ty figy mám taky.Z Norimberku ale maji zlaté nohy

cetonia25

Tak dnes jsem navštívil Donau.
Jezevčíkový šílenec pouze v setu s nevyužitlenými figurkami, 3 jednoho druhu neprodají. Brick wall stále prodavač s lopatičkou a rozhodováním jestli celá, půlka, nebo čtvrtka. Jako kompenzaci za to, že jsem si nemohl kostky nabrat sám, jsem dostal vedle do tašky 132 kostek (zhruba půlka 1x2 trasparent White brick a druhá půlka 2x2 dark red wedge plate, nabral to od oka, každý bude mít jinak).

Borun

V Donau záleží na prodavači.Někteří vyjdou hodně vstříc a mají se mnou trpělivost.I v Norimberku jsem měl vrchovaté kelimky ,které nešly dovřít.

Matthes_CS

Z Facebooku:


další exkluzivní figové, králíci by se mohli hodit do perníkové vesničky, mně se líbí smoking, kdyby měl bílý karafiát místo červeného, tak mám lepší torzo pro pana Tau :)

Borun

Minulý týden byl k tomu ještě jezevčik