kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

#3030
Listopadový kalendář LEGO ATTIC TRAINS


mirek

#3031
???

Chairudo

Super nápad takový kalendář, necháš si ho i vytisknout?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

mirek

#3033
Citace od: Chairudo kdy 01.11.2020, 23:38:37
Super nápad takový kalendář, necháš si ho i vytisknout?

Letošní kalendář jsem dělal s tím, že ten komu se bude líbit si ho může vytisknout doma sám, nebo dát jako tapetu na PC.
Já jsem si jednotlivé měsíce vytiskl barevně na A4 na fotopapír. Pro příští rok budu pokračovat s tím, že doplním zkratky dnů.
Už je také rozhodnuto, že prosincový motiv bude...parní motorák Komarek.

mirek

#3034
Prosincový kalendář...

mirek

#3035
Pro přátele stránky LEGO Attic Trains jsem v předstihu vytvořil kalendář pro rok 2021.
Zde pro ilustraci všech 12 měsíců pohromadě.
Později budu sdílet najednou jednotlivé měsíce.


mirek

#3036
Odkoukáno z FB  a výrazně upraveno.
Dílo bude doplněno o osvětlení.

mirek

#3037
Rozpracovaná  "laminátka".

peki

Laminátku také zatím marně zkouším. Jednu tu kdysi prezentoval i Vočko. Je to takový stavitelský oříšek. No spíše pořádný ořech :)

mirek

#3039
pf 2021

Jaky

Mirku, ty s tím legem snad vůbec nestárneš!

mirek

Citace od: Jaky kdy 20.12.2020, 08:58:08
Mirku, ty s tím legem snad vůbec nestárneš!
Děkuji. Nevšiml jsem si toho.
Nevšiml jsem si ani toho, že na druhém nástupišti nesvítí světla.
Před pár lety nebyl problém skočit pod stoly a vše opravit. Nyní
už to je trochu s problémem se z toho pod stolu zvednout.

mirek

#3042
Kalendář 2021 (první tři měsíce)

mirek

#3043
MOC ČSD 499 " Laminátka"
]

mirek

#3044
Druhá "laminátka" s použitím 3D tiskárny pro čelní kabinu.. Díl nebyl obroušen, neboť jsem byl celkem nedočkavý.
S přítelem spolupracuji a ten hledá další možnosti způsobu tisku kabiny pro laminátku.
Jsou zde použita kulatá okna, která jsem už dříve tady avizoval.

HD

Ten tištěný díl vypadá dost dobře. Čím to bylo tištěno? Je díl lakovaný, nebo se barva tiskového materiálu tak dobře shoduje s originální LEGO tmavou modrou?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

mirek

#3046
Citace od: HD kdy 16.01.2021, 15:53:08
Ten tištěný díl vypadá dost dobře. Čím to bylo tištěno? Je díl lakovaný, nebo se barva tiskového materiálu tak dobře shoduje s originální LEGO tmavou modrou?
Díl je stříkaný tmavě modrou RAL 5013. Podrobnosti tisku neznám.


mirek

#3047
Laminítka ČD 230 na kolejišti LEGO Attic Trains.

HD

Citace od: mirek kdy 17.01.2021, 16:29:32
Díl je stříkaný tmavě modrou RAL 5013. Podrobnosti tisku neznám.


Díky. Ok.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

mirek

#3049
Depo na kolejišti LEGO Attic Trains.


Icewalker

Citace od: mirek kdy 22.01.2021, 14:30:06
Depo na kolejišti LEGO Attic Trains.
Takhle v depu to vypadá moc pěkně organizovaně, a ta laminátka je zajímavě provedená. Moc často tu nereaguji, tak ještě dodatečně chci pochválit "zprznění" panelů na kruhová/elipsová okna, moc dobrý nápad. V originál Lego provedení jsem to řešil u parní lokotky oknem 2x2  - Window 1 x 2 x 2 Plane, nesehnal jsem tehdy trochu vhodnější  Window 1 x 2 x 2 Castle v černé.
Doufám, že se mi zase někdy dostane cti podívat se na půdu osobně. Od návštěvy u příležitosti berounské výstavy už uplynul nějaký ten pátek.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

mirek

Citace od: Icewalker kdy 23.01.2021, 20:02:07
Takhle v depu to vypadá moc pěkně organizovaně, a ta laminátka je zajímavě provedená. Moc často tu nereaguji, tak ještě dodatečně chci pochválit "zprznění" panelů na kruhová/elipsová okna, moc dobrý nápad. V originál Lego provedení jsem to řešil u parní lokotky oknem 2x2  - Window 1 x 2 x 2 Plane, nesehnal jsem tehdy trochu vhodnější  Window 1 x 2 x 2 Castle v černé.
Doufám, že se mi zase někdy dostane cti podívat se na půdu osobně. Od návštěvy u příležitosti berounské výstavy už uplynul nějaký ten pátek.

Děkuji, na návštěvu se budu těšit.

mirek

#3052
??Varianta ?? První ?  Druhá?


milanv

Předně Mirku pěkný nový rok, vidím, že navíc v plné síle!

Depo je pěkná fotka: tam je tak živo, až úplně "našlapáno" :)

Lokomotivu jsem nenašel, jestli je to nějaký konkrétní typ z reálu a jak ten ty mřížky měl/má. Čistě esteticky je to těžké rozhodnout, záleží na tom, jak moc chceš zdůraznit ty chladiče. Mně osobně přijde, že druhá varianta ("mřížky v barvě") je hezčí, mám to raději decentnější.
Mimochodem, ze stejného důvodu se mi líbí, že i to zábradlí u dveří je uchycené v hloubce, takže pak tolik netrčí z boku lokomotivy ven. Já jsem prostě na ty decentnější prvky...
Pán na Žlutém hradě

hobby

Varianta II. je lepší, ta šedivá mříž je cizí prvek.
Taky bych rád věděl, co je to za typ, pokud to není volná tvorba.

mirek

#3055
MilanV, Hobby, děkuji.
Stroj (zaujalo mne uspořádání čelních skel) jsem odkoukal z internetu. Výrazně jsem upravil design lokomotivy. Na netu se mi nelíbil.
Na internetu měla pantograf...ten jednoduchý...systém LEGO.

Na FB jsem použil stejný komentář, která varianta se více líbí.  Vítězí "druhá".
Při mém brouzdání na netu vím, že nějaká podoba se skutečnou lokomotivou, právě to zkosené čelní sklo, v reálu existuje.

Milane, ještě k těm zapuštěným madlům. Někdy to jde, jindy ne. Podle dostatku místa.  Tady se to přímo nabízelo.
           U "laminátky" jsem použil zkrácený díl antény. Je tenčí a není tak "humpolácký".

mirek

#3056
Příprava velikosti textu pro výrobu samolepek.


poMOCník

Citace od: mirek kdy 25.01.2021, 17:19:25
Příprava velikosti textu pro výrobu samolepek.

Ahoj Mirku, jaký postup se ti nejlépe osvědčil při výrobě samolepek? Myslím od návrhu až po výrobu, kde tisknout atd. Asi je tu i nějaké vlákno na tohle téma, ale nějak jsem ho nenašel, tak se ptám rovnou někoho zkušeného.

Ongon

Já osobně tisknu nalepky přes laserovou tiskarnu na pící pruhlednou folii A4

mirek

#3059
Citace od: poMOCník kdy 25.01.2021, 19:05:25
Ahoj Mirku, jaký postup se ti nejlépe osvědčil při výrobě samolepek? Myslím od návrhu až po výrobu, kde tisknout atd. Asi je tu i nějaké vlákno na tohle téma, ale nějak jsem ho nenašel, tak se ptám rovnou někoho zkušeného.

Ano, barevné popisky tisknu na laserové tiskárně, buď na průsvitné, nebo bílé  samolepící listy A4. Někdy na vodové obtisky A4 koupené v modeláři...též bílé či průsvitné.
Pokud se jedná o tisk bílého textu, nechávám si to vytisknout v grafickém studiu,na průsvitný samolepící list A4.