GBC - společný projekt

Založil pryb, 04.12.2013, 22:49:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

pryb

Vypadá to, že už si nás s GBC moduly hraje víc. Protože už to chvíli trvá a nikdo se v tom organizačně neangažuje, zvolil jsem se organizátorem sám. :) Po diskusi s pekim to vidím takhle:

1) Okruh pro trvalý provoz
Zkusíme připravit menší okruh pro výstavu v Berouně (únor až květen 2014). Předpokládá se dlouhodobý provoz bez dozoru (resp. s "neodborným" dozorem). Tam si ověříme výdrž dílů, spolehlivost mechanismů a vůbec celkové fungování. V téhle fázi bez robotiky (NXT, RCX).

2) Moduly/okruh pro AFOL víkendy
Provoz pod dohledem stavitelů. Tady si lze vyhrát s fajnšmekrovinami, např. právě s NXT.

Můžeme počítat s tím, že pro akci pak budeme podpořeni kuličkami (je otázka jakými) a motory.

Jak tedy začít:
Navrhoval bych založit v "Technic" kategorii GBC a sem nechal přesunout dosud vytvořená vlákna (asi vyjma začátku vlákna Lipno a GBC).
Dohodnout standard pro moduly.
No a pokračovat ve stavění, sdílet zkušenosti a případně se občas sejít a vyzkoušet.

Rovnou říkám, že v souladu s tradicemi fóra to hodlám řídit spíš diktátorsky než demokraticky. :)

Tedy - kdo by do toho šel?
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

milanv

Za mě je to jednoznačné:

je vidět, že stavím a že to chci mít organizované společně. Byl jsem celou dobu přesvědčený, že už ses do role sestavovatele dávno dosadil, proto jsi byl mezi těmi, koho jsem se jmenovitě ptal na míčky :-)
Míčky jsou teď pro mě zásadní, resp. pro Tkadlenu.

Udělat pořádek ve fóru by rozhodně prospělo, ale vůbec netuším, jak je to tu zvykem, takže to nechám plně na tobě.

Co se standardu týče, tak k tomu už jsem se s jasnými argumenty vyjádřil, a to poměrně obšírně, tak bych se nerad opakoval, aby to nevypadalo, že prudím. V každém případě ten "standard", pokud bude vůbec nějaký, tak musí respektovat naši současnou situaci včetně počtu zapojených lidí a jejich modulů. Proto např. nemá smysl vymýšlet standard, podle kterého by vznikly max. 3 (mega)moduly, nespojitelné do celku.

Já stavím Tkadlenu s barevnou Třídičkou a ještě pořád věřím, podle toho, jak to máme promyšlené, že máme velkou šanci to dotáhnout i do bezúdržbové podoby. Samozřejmě jistota je matka bedny s porcelánem a mně se ještě žádný hrníček nenarodil...

Fotku a video současné (rozpracované) Tkadleny, zvládající kontinuální proud míčků, pošlu až bude aspoň trochu světlo, (přechodně) nemám stativ.

Pán na Žlutém hradě

peki


peki

Dneska jsem dostal od  Jana pytlík oranžových. Pošlu ho Prybovi aby mohl otestovat.

pryb

Rezervuje se místo na Lipno 2014. Přidá se ještě někdo?
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

milanv

Samozřejmě se mnou počítej.
Pán na Žlutém hradě

pryb

Ano, že vy se přihlásíte, pane Feynmane, to jsem samozřejmě věděl. Byl jsem jen zvědav, jestli budeme mít ještě jiné dobrovolníky.  ;D
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

milanv

To já jen pro pořádek. Nemáte mapu kočky? :)
Pán na Žlutém hradě

danny01

Čaute,
hlásim sa k GBC. Zatial v štádiu experimentovania s loptičkami  ;D
Danny

pryb

Citace od: danny01 kdy 07.02.2014, 14:40:59
Čaute,
hlásim sa k GBC. Zatial v štádiu experimentovania s loptičkami  ;D
Prima. :) Tak pak dej vědět, kolik modulů plánuješ, ať si zaberem patřičný místo na Lipně.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Dobrej začátek, muj vypadal velmi podobně. :)
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Fotka z první instalace - Beroun. Uprostřed vpředu je milanvův maximodul.
Krátké video bude později. Další fotky a videa doplní milanv. :)
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

To už začíná být na samostatné vlákno. :)

Krátké video z Berouna je tady:
http://www.youtube.com/watch?v=J1Q8TOp1V7M&feature=youtu.be
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

danny01

Citace od: pryb kdy 15.02.2014, 20:31:34
To už začíná být na samostatné vlákno. :)
Ano, presunul som svoje príspevky.
Danny

milanv

Sestříhal jsem video GBC-čka z Berouna. Další fotky atp. přidám posléze.
Pán na Žlutém hradě

pryb

Kuličkodráha v minulých dnech odolávala zprovoznění - vždy po opravě se za chvíli znovu zasekla.
Dneska ráno jsem v Berouně kuličkodráhu zkrátil. Odvezl jsem dva moduly, s kterými byly zejména problémy - své ruské kolo a Milanův výtah. Pravou obrátku jsem nahradil záložními moduly. Při odpolední kontrole to pořád běželo (což je výrazný pokrok oproti víkendové půlhodině po odjezdu).

Odvezené moduly mají vady v návrhu - bude potřeba je předělat. Jsou to ostatně ty, které byly postaveny jako poslední a byly tedy nejméně testovány.

Užitečné znalosti:
Olej postupně tuhne. Nijak tragicky, ale jede to o trochu pomaleji.
Olej zároveň způsobuje, že bricky drží výrazně hůř. Je třeba s tím počítat při návrhu. To se týká i modulů, které zůstaly. Časem bude potřeba upravit konstrukci.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Včera jsem odvezl z Berouna stále funkční kuličkodráhu. Za poslední cca měsíc a půl provozu (patrně dost intenzivního) odešly 2 motory a praskl jeden kardan - jinak bez větších problémů. Ještě jednou dík Mirkovi za neúnavný dozor, dosypávání kuliček a drobné opravy.

Celý systém je plný prachu a oleje, takže jdu pro lavor, jar a kartáč - a budu doufat, že to dám do Lipna zas dohromady.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál