Vlastní MOC Lokomotiva Škoda E499,2

Založil martindavid, 06.11.2018, 15:41:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

martindavid

Moje nejnovější lokomotiva Škoda E 499,2 (KRYSA)
Šířka 7studů momentalně je ovladaní přes nový pf systém

fanda

Paráda !!!

Na tahání mých těžkých 8-studových vagónů do kopce by byla perfektní 8-studová dvoumotorová varianta tvé krásky - jakmile bude čas, vrhnu se na ni. Ale mám teď toho moc rozděláno: 4 hnací vozidla, 3 nákladní vagóny, 1 osobní vůz a hytlák, tak mi nezbývá, než pořád dokola obdivovat tu tvou.  :)

Navíc jsem už strávil desítky hodin se zlepšením nové horské dráhy 10261 - zatím bez větších úspěchů.  >:(

martindavid

díky .v 8mi studu by to bylo dobré dělo, ještě musím do budoucna upravit podvozky kvůli náklonu v oblouku
a nebo postavím ještě jednu v jiných barvách

peki

Pěkné, je poznat o co jde. Libí se mi i řešení předního skla, ale asi by měl být ještě větší sklon, nebo se pletu?

martindavid

No nejhorší bylo právě postavit tu přední část. měl jsem postavených pár verzí předku tahle co je ted
se zdá asi nejlepší ,sklon bych řekl že je jak u originálu, jiný ani moc udělat nešel.

otaznik

Chápu, že ty nedocvaknuté study na kabině jsou záměr, ale zkusil bych to jinak - tohle není moc hezké.

martindavid

Citace od: otaznik kdy 08.11.2018, 16:01:18
Chápu, že ty nedocvaknuté study na kabině jsou záměr, ale zkusil bych to jinak - tohle není moc hezké.
jiná možnost nebyla pro dosáhnutí minimálního sklonu střechy

hobby

Mně je samozřejmě také jasné, že nedocvaknuté study jsou záměr. Ale první laik a nevláčkař, který to uvidí, tě v ´dobrém´ na tuto "chybu" upozorní, nebo se bude snažit - také v dobrém - ti to opravit :). Hledal bych tedy jiné řešení, ale radu nemám, to je na autorovi.
Vlastně v tomhle duchu je můj poslední příspěvek na Otazníkův Trains-MOC ze včerejška.   

fanda

Citace od: otaznik kdy 08.11.2018, 16:01:18
Chápu, že ty nedocvaknuté study na kabině jsou záměr, ale zkusil bych to jinak - tohle není moc hezké.

Milý (záměrně neuvádím vážený apod - pro mě jsi příjemný, milý člověk, který má své chyby) Otazníku, dlouho jsem váhal, než jsem toto splichtil.

Prostě mám s tebou jakýsi ambivalentní problém už roky.

Cca v 50% NESOUHLASÍM s tvým přístupem k nováčkům a v 50% SOUHLASÍM s tvou buzerací stávajících členů.

1) Jinými slovy, děláš vše pro to, aby nováček po svém prvním příspěvku odešel navždy z tohoto fóra. Dnes jsem si ale poprvé všiml, že asi máš děti. Pak už tomu fakt nerozumím vůbec.

2) Ale na druhé straně děláš maximum pro udržení čitelnosti tohoto fóra, jakože nutíš lidi používat znaménka interpunkce atd, atd. Přiznám se, že mám občas chuť někoho z****, za jeho písemný projev.

Takže nevím, zda mám být na tvé straně nebo proti tobě. Takže řekněme doteď 50%.

Každopádně kritizovat začínajícího afola (např. martindavid) slovy: "tohle není moc hezké" těsně po zveřejnění tvého vlákna:
"(Vlastní) Otazníkovy lokomotivy a vagóny"
mi příjde scestné.

Opravdu ti tvé železniční MOCy připadají hezké? Jsem si jist, žes to myslel upřímně (jakože nostalgie, historie apod., dodržení 6 studů /které TLG porušilo o 2 study už v roce 2001, když se jim to hodilo u setu 10016 a po té v roce 2009 o jeden stud v setu 10194/ atd atd).

Ale mezi námi, nejsou ty tvé MOCy spíš hodné 9-ti letého kluka? Jinými slovy - Kde bereš odvahu, napsat o něčím výtvoru "tohle není moc hezké"?

Anatyt

Milý fandadolega. Ja som tu ten posledný, kto by sa otazníka zastával. Ale tentokrát mu fakt krivdíš. Prečo by hockoho (aj nováčika) nemohol zkritizovať? A už vôbec nechápem, prečo by nemohol napísať že je niečo nehezké? Hovorí ti niečo sloboda prejavu? Inak s tebou súhlasím, čo sa otazníkových vlakov týka - navyše mám pocit, že viacmenej len upravil oficiálne sety.

fanda

Citace od: hobby kdy 08.11.2018, 18:11:38
Mně je samozřejmě také jasné, že nedocvaknuté study jsou záměr. Ale první laik a nevláčkař, který to uvidí, tě v ´dobrém´ na tuto "chybu" upozorní, nebo se bude snažit - také v dobrém - ti to opravit :). Hledal bych tedy jiné řešení, ale radu nemám, to je na autorovi.
Vlastně v tomhle duchu je můj poslední příspěvek na Otazníkův Trains-MOC ze včerejška.

Zdravím tě hobby. Ale nemůžu s tebou souhlasit v tomto tvém příspěvku.

Ty jsi zde (kostky.org) možná největší příznivce non-légového řešení (např. ojnice a spojnice u parního rozvodu lokomotiv). Jak můžeš tedy kritizovat martindavid-ovo pure-legové řešení s nedocvaknutými study?

Sám píšeš: radu nemám, to je na autorovi. Ale dobře víš, že 3. cesta neexistuje (resp. vede už moc ke customovým výrobcům).
 
Možná bys měl víc vzpomenout na konstrukce používané u hradařů - kam se na ně hrabe např. "martindavid" :-)

Jinak zdravím tě do Písku, kde jsme se naposledy potkali u tvých vlaků - dodnes to mám před očima - ahoj :-)

otaznik

Citace od: fandadolega kdy 08.11.2018, 19:25:39
Milý (záměrně neuvádím vážený apod - pro mě jsi příjemný, milý člověk, který má své chyby) Otazníku, dlouho jsem váhal, než jsem toto splichtil.

Prostě mám s tebou jakýsi ambivalentní problém už roky.

Cca v 50% NESOUHLASÍM s tvým přístupem k nováčkům a v 50% SOUHLASÍM s tvou buzerací stávajících členů.

1) Jinými slovy, děláš vše pro to, aby nováček po svém prvním příspěvku odešel navždy z tohoto fóra. Dnes jsem si ale poprvé všiml, že asi máš děti. Pak už tomu fakt nerozumím vůbec.

2) Ale na druhé straně děláš maximum pro udržení čitelnosti tohoto fóra, jakože nutíš lidi používat znaménka interpunkce atd, atd. Přiznám se, že mám občas chuť někoho z****, za jeho písemný projev.

Takže nevím, zda mám být na tvé straně nebo proti tobě. Takže řekněme doteď 50%.

Každopádně kritizovat začínajícího afola (např. martindavid) slovy: "tohle není moc hezké" těsně po zveřejnění tvého vlákna:
"(Vlastní) Otazníkovy lokomotivy a vagóny"
mi příjde scestné.

Opravdu ti tvé železniční MOCy připadají hezké? Jsem si jist, žes to myslel upřímně (jakože nostalgie, historie apod., dodržení 6 studů /které TLG porušilo o 2 study už v roce 2001, když se jim to hodilo u setu 10016 a po té v roce 2009 o jeden stud v setu 10194/ atd atd).

Ale mezi námi, nejsou ty tvé MOCy spíš hodné 9-ti letého kluka? Jinými slovy - Kde bereš odvahu, napsat o něčím výtvoru "tohle není moc hezké"?
No, mrzí mě, že tady budeme plevelit téma podobnými řečmi, ale když jsi to nakousl...
Proč bych nemohl napsat o něčem, že se mi nelíbí? Tomu fakt nerozumím. Podle mého to může napsat kdokoli, i když ani neví, co je LEGO.
Tvoje body 1 a 2 přeskočím, na to jsem tu reagoval už mockrát, navíc v poslední době (pár let) už píšu minimálně, ale koukám, že některých cejchů se člověk nezbaví asi nikdy (ne, že by mě to vadilo, spíše mě překvapuje, jak na tom někteří lidé lpí  :o ).
Ad moje stavby - ano, líbí se mi, jinak bych je sem nedával. A jestli jsou podle tebe ošklivé nebo vypadají jako postavené od dítěte? No a, já z nich mám radost.

Citace od: Anatyt kdy 08.11.2018, 19:51:02
Inak s tebou súhlasím, čo sa otazníkových vlakov týka - navyše mám pocit, že viacmenej len upravil oficiálne sety.
Jaké sety, to by mě opravdu zajímalo? Odpověz klidně do mého vlákna, už tak jsme tady udělali dost velký nepořádek.

fanda

Citace od: Anatyt kdy 08.11.2018, 19:51:02
Milý fandadolega. Ja som tu ten posledný, kto by sa otazníka zastával. Ale tentokrát mu fakt krivdíš. Prečo by hockoho (aj nováčika) nemohol zkritizovať? A už vôbec nechápem, prečo by nemohol napísať že je niečo nehezké? Hovorí ti niečo sloboda prejavu? Inak s tebou súhlasím, čo sa otazníkových vlakov týka - navyše mám pocit, že viacmenej len upravil oficiálne sety.

1) Pretože nových musíme HÝČKAT, INAK UBEHNŮ :-)

2) "A už vôbec nechápem, prečo by nemohol napísať že je niečo nehezké?"
Protože ani ti největší zdejší mistři: Aki, Daniel, edward193, Hargedon, Matka, Mirek, atd, atd by si nikdy nedovolili to učinit tak hrubě.

Jinak svoboda projevu je snad to, co vnímám jako nejdůležitější.  Ale svoboda projevu neznamená, že musím druhému znechutit jeho zálibu po pár větách.

fanda

Citace od: otaznik kdy 08.11.2018, 20:28:59
Citace od: fandadolega kdy 08.11.2018, 19:25:39
Milý...
...Kde bereš odvahu, napsat o něčím výtvoru "tohle není moc hezké"?
No, mrzí mě, že tady budeme plevelit téma podobnými řečmi, ale když jsi to nakousl...
Proč bych nemohl napsat o něčem, že se mi nelíbí? Tomu fakt nerozumím. Podle mého to může napsat kdokoli, i když ani neví, co je LEGO.
Tvoje body 1 a 2 přeskočím, na to jsem tu reagoval už mockrát, navíc v poslední době (pár let) už píšu minimálně, ale koukám, že některých cejchů se člověk nezbaví asi nikdy (ne, že by mě to vadilo, spíše mě překvapuje, jak na tom někteří lidé lpí  :o ).
Ad moje stavby - ano, líbí se mi, jinak bych je sem nedával. A jestli jsou podle tebe ošklivé nebo vypadají jako postavené od dítěte? No a, já z nich mám radost.


Já proti tvým MOCům nic nemám, chápu, že se ti líbí - dokonce i mně se svým způsobem líbí - fakt to má něco do sebe - čumím na to pořád dokola :-) !!!

Ale na druhé straně je dnes 21. století, v našem případě století legového SNOTu a to je v KAŽDÉM případě jiná cesta, než jsi zvolil ty. A zásadně náročnější na čas a vůbec další zdroje... Tím chci asi říct, že Lego je dnes o něčem jiném, než před 40 lety.

martindavid

Jste se tady teda rozjely.
Když někdo něco zkritizuje ať teda on sám ukáže lepší řeseni.
Což v tomhle případe moc nejde pokud jo rád se přiučím
Já osobně bych si nedovolil  nikomu něco takhle zkritizovat
A tohle Můj jiny MOC
Tak klidně kritika

otaznik

Citace od: otaznik kdy 08.11.2018, 16:01:18
Chápu, že ty nedocvaknuté study na kabině jsou záměr, ale zkusil bych to jinak - tohle není moc hezké.
Aby bylo jasno, pokud to někdo nepochopil, mluvil jsem o té použité "technice", ne o stavbě jako takové.

Clermont

Hustééé XFo  8)  - s takovým jsem jezdil  ;)

PS: Ale také mám jednu kritiku :) To vlákno bych přepsal na MartinDavid MOC, neboť tohle už není lokomotiva  ;D

peki

Citace od: martindavid kdy 08.11.2018, 21:05:52

Tak klidně kritika
Řek sis o to. Je to moc červené  >:D Auto je pěkné. U těch vlaku, každý má svuj styl.

fanda

#18
Citace od: otaznik kdy 08.11.2018, 21:21:42
Citace od: otaznik kdy 08.11.2018, 16:01:18
Chápu, že ty nedocvaknuté study na kabině jsou záměr, ale zkusil bych to jinak - tohle není moc hezké.
Aby bylo jasno, pokud to někdo nepochopil, mluvil jsem o té použité "technice", ne o stavbě jako takové.

Jj, to chápu. mně se také tato "technika nepřitlačování plate" nějak moc nelíbí, ale celkově se mi zdá mašina jako nadprůměrná.

Dokonce se přiznám: mám rozdělané Prasátko T211.0, kde přední chladič asi budu muset řešit stejně "problematicky", jako martindavid krajní část střechy. ... Někdo by mohl tvrdit, že mám konflikt zájmů ;-)

Clermont

Citace od: peki kdy 08.11.2018, 21:27:05
Citace od: martindavid kdy 08.11.2018, 21:05:52

Tak klidně kritika
Řek sis o to. Je to moc červené  >:D Auto je pěkné. U těch vlaku, každý má svuj styl.

Ale prdlačky  :)  Krásně červené  :)

I v reálu to je stejné.... Máš to pěkné, nevšímej si jich  8)

martindavid

Podobnou mašinu na posunování mám taky v plánu.
Těším se az ji budeš mit postavenou

fanda

martindavid-e promiň, že jsem se přičinil o zaprasení tvého vlákna :-)

Na druhé straně, ber to jako nejlevnější reklamu. Teď tě všichni znají ;-)

HD

Citace od: martindavid kdy 08.11.2018, 21:05:52
Když někdo něco zkritizuje ať teda on sám ukáže lepší řeseni.

To bych nekladl jako podmínku. I stavitelský (či jakýkoli jiný umělecký) um nerozvíjející jedinec může mít estetické cítění. Autor kritizovaného díla má vždy možnost kritiku přijmout, diskutovat o její oprávněnosti, nebo v případě, pokud ji napíše nějaký zjevný kverulant, tak třeba i ignorovat. To, že se negativně laděný komentář píše nesrovnatelně snáze než pochvalný, je smutný fakt.

Abych ale nebyl zcela úplně OT: Osobně bych jako řešení v případě nedocvaklé study vs. estetické požadavky na sklon střechy spatřoval řešení v použití krycí samolepicí folie, což je ale už na pomezí pure/custom.
Vlakům nerozumím, ale tahač je velice pěkný. ;) Chtělo by to více fotek a správně zařadit téma.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

otaznik

Citace od: HD kdy 08.11.2018, 21:59:58

Vlakům nerozumím, ale tahač je velice pěkný. ;) Chtělo by to více fotek a správně zařadit téma.
Ten truck už je nějaký čas zde.

fanda

Citace od: HD kdy 08.11.2018, 21:59:58
Citace od: martindavid kdy 08.11.2018, 21:05:52
Když někdo něco zkritizuje ať teda on sám ukáže lepší řeseni.

To bych nekladl jako podmínku. I stavitelský (či jakýkoli jiný umělecký) um nerozvíjející jedinec může mít estetické cítění. Autor kritizovaného díla má vždy možnost kritiku přijmout, diskutovat o její oprávněnosti, nebo v případě, pokud ji napíše nějaký zjevný kverulant, tak třeba i ignorovat. To, že se negativně laděný komentář píše nesrovnatelně snáze než pochvalný, je smutný fakt.

Abych ale nebyl zcela úplně OT: Osobně bych jako řešení v případě nedocvaklé study vs. estetické požadavky na sklon střechy spatřoval řešení v použití krycí samolepicí folie, což je ale už na pomezí pure/custom.
Vlakům nerozumím, ale tahač je velice pěkný. ;) Chtělo by to více fotek a správně zařadit téma.

Vypadá to, že ještě chvíli tě budeme muset iritovat, a dáš se na VLAKY. Bereme každého, je nás pořád málo ;-)

Robkteryten

Až se HD dá na vlaky, tak jen zapláčete. Ty budou sami vykládat vagony a jiné frajeřinky a vám zbydou oči pro pláč.
K tématu, osobně se mi nedocvaklé plate nelíbí, ale to je můj vkus. Každému se líbí něco jiného.
Jelikož nejsem vláčkař musel jsem googlit :D Podle obrázků co jsem našel má tu střechu skoro rovnou ne? To nebude ani rozdíl plate. Po docvaknutí bude podle mě OK.  Stejně je zkrácená oproti originálu a pak tam ten "hrbol" moc bije do očí.  Spíš by to chtělo o jednu plate stahnout střechu. Za mě povedená lokomotiva.


papluh

Dal by som tam tile a nie plate, aby tu ľudí neprudili tie study. Uchytenie skryl dovnútra. Spáru normálne priznal. Aj ofiko sety typy Creator Expert autá majú kopec spár a čo ?

Chairudo

#27
Super že se tu tak rozjíždí vláčkaři, vyroste k tomu i nějaké kolejiště?
Ty plate bych určitě docvaknul, když jsem otevřel fotku byla to první věc co mi nepříjemně padla do oka.
Chápu snahu zachovat tvar, ale ne za každou cenu  :)

jako alternativu ti navrhnu okraje střechy zacvaknout, a střed skosit zapracováním Hinges
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=3937c01#T=C
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fanda

martindavid-e, dej sem prosím ještě fotku tve Krysy z boku.

martindavid

#29
Citace od: fandadolega kdy 09.11.2018, 10:48:57
martindavid-e, dej sem prosím ještě fotku tve Krysy z boku.
Lepší ted nemám jedině až večer