Základné informácie o výstave v B. Štiavnici 2009 / 2010

Založil Micho, 01.01.2009, 21:19:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Tento thred slúži na základné informácie o pripravovanej výstave v Banskej  Štiavnici.  Vzhľadom na časovú následnosť výstavy v Roztokách pri Prahe tu dávam link na výstavu v Roztokách pri Prahe tu:  http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=19811.0

Prečo výstava v Banskej Štiavnici na Slovensku pred výstavou v Čechách v Roztokách ?


Všetci, ktorí sme nad tým uvažovali (Cavelon, matný a ja), sme sa zúčastnili na projektoch výstav vo Svitavách aj v Brne a tak sme videli hodne do celkovej organizácie výstav. Organizovanie takýchto akcií je veľmi náročná hlavne na čas (príprava doma, samotná stavba v múzeu, rozoberanie) a často aj finančne (nákup ďalších kociek, náklady na dopravu, stravu a prípadne ubytovanie). Niektoré projekty (veľké vlakové koľajištia) si vyžadovali dokonca pravidelnú kontrolu a opravy počas samotných výstav (tu obdivujem Pekiho vytrvalosť pri vlakoch a jeho celkový prístup).  Obrovské množstvo úsilia si vyžiadali aj prípravné práce hlavných garantov výstav (Franta, Peki, Aki, Jindroush a mnoho ďalších (pardon, ak nespomeniem ďalších .... )).

Vieme, že finančné možnosti múzeí sú dosť obmedzené a tak to stojí skutočne iba na dobrovoľnosti a chuti každého účastníka. Proste je to postavené na láske k týmto zázračným kockám, k nášmu Legu. Organizácia výstav stojí na pár nadšencoch, ku ktorým sa pridalo pár desiatok ďalších a tak vznikli nádherné výstavy, v rámci ktorých som spoznal kopec perfektných ľudí. Na spomínané akcie mám krásne spomienky a som hrdý, že som súčasťou takejto komunity.

Aj na základe týchto výstav sa komunita na fóre kostky.org postupne rozrastá a pribúdajú aj ďalší Lego priaznivci s potenciálom na stavanie a pomoc pri takýchto akciách. A to nielen v Čechách a na Morave, ale aj na Slovensku.

Väčšina aktívnych účastníkov výstav Svitavy 2007 a Brno 2008 bola zo zrejmých dôvodov pre dlhšiu pauzu a tak Roztoky sú stanovené na rok 2010. Pri ,,náhodnej ponuke" na Lego výstavu na Slovensku v Banskej Štiavnici koncom roku 2009 bolo teda jasné, že jej organizácia by bola na pleciach hlavne slovenských nadšencov. Spoločne s Cavelonom a matnym sme si vedomí týchto skutočností, a napriek tomu sme sa rozhodli do toho ísť. Chceme ukázať aj slovenskej verejnosti, aké nádherné tie Lego kocky sú, čo všetko sa dá pomocou nich vytvoriť a napodobniť.  Že je v nich duša, ktorú dokáže oživiť ľudská tvorivosť. A tá Lego duša spätne pomáha rozvíjať schopnosti svojho ľudského tvorcu.

Termín výstavy v Banskej Štiavnici umožňuje vyskúšať exponáty určené na Roztoky pri Prahe aj na Slovensku a potom ich ešte ,,doladiť" pre Roztoky. Privítame teda pomoc aj kostkárov z Čiech a Moravy, ktorí si trúfajú svoje výtvory doladiť skôr a prezentovať sa aj na Slovensku.

My sme sa už trochu bavili o výstave na Slovensku počas príprav na výstavy vo Svitavách a v Brne. Pokiaľ by sme čakali až na priestor po Roztokách, to by aj tak vychádzalo najskôr na rok 2011 (prípadne neskôr), a to je hodne ďaleko. Takže načo čakať, keď je nás tu tiež zopár, čo by sme sa mohli do toho pustiť?

Micho

Organizátor výstavy
Zároveň chceme konštatovať, že výstava bude organizovaná pod hlavičkou múzea v spolupráci s fórom KOSTKY.ORG a nie sú ani iné úvahy. Organizačný výbor za fórum Kostky bude tvorený: Cavelon, matny a ja Micho. Kto čo bude mať na starosti, ešte spresnime.  Múzeum Banská Štiavnica zastupuje manažérka výstavy Zuzana. Komunikáciu priamo s nami prosím cez SZ. Nikto z nás z organizačného výboru sa nechystá na predaj Lega alebo podporu nášho budúceho predaja Lega (mimo doteraz registrovaných bricklinkových obchodov Cavelona a matneho, ktoré sú organizované skôr ako hobby ). Ani nemáme zatiaľ v pláne organizovať v rámci akcie nejaký priamy predaj Lega organizovaný niekým iným, Banská Štiavnica je na to príliš malé aj keď krásne mestečko.

Termín výstavy  – november až december 2009 (presne 6.11.2009 až 6.1.2010). V kalendáriu výstav je to uvedené pod časťou Výstavy v roku 2009. Termín bol optimalizovaný z hľadiska ďalšieho programu múzea a predpokladaných časových možností potenciálnych staviteľov.

Názov výstavy – Starý zámok deťom (výstava LEGO stavebníc a modelov). Je to  pracovný názov, na propagáciu môže byť použitý aj iný a tento bude ako podnázov (má to už svoju tradíciu v regióne).

Propagácia výstavy
Na propagáciu okrem možností múzea využijeme aj individuálne možnosti, ktoré sú nám k dispozícií. Ja mám napr. možnosť na Slovensku pomôcť propagáciou v regionálnych reklamných časopisoch zdarma distribuovaných do rodinných domov (pokrytie na vyše než polovici územia Slovenska).
Chcem skúsiť získať určitú podporu od komerčných firiem na Slovensku pre výstavu (hlavne pre propagáciu a nejaké tie ceny pre vystavovateľov prípadne pre účastníkov výstavy z radov verejnosti).  Toto bude na dlhšiu prácu, takže uvidím, čo sa podarí a aké možnosti sa prípadne naskytnú.

Priestory na výstavu a vitríny
Jedná sa o jednu väčšiu miestnosť (sálu) na 1.poschodí o celkovej ploche cca 100m2 (21,5 x 5,5 m). V priloženej schéme sú uvedené podrobné rozmery, ktoré sme digitálne zamerali pri návšteve (spracoval  to Cavelon).
V priložených obrázkoch sú fotky vitrín, ktoré sú zložené z priehľadných sklenených zásten s výškou 2 metre a o šírke 80 alebo 100 cm. Systém zloženia zásten umožňuje vytvoriť  v priestore vitríny zrakovo prístupné zo všetkých strán.  Podobne to umožňuje vytvoriť ochrannú stenu, ktorá chráni expozíciu umiestnenú pri stene.  Na fotkách vidno medzery medzi jednotlivými zástenami, bolo však odkonzultované, že v prípade potreby je to riešiteľné (aby to bolo esteticky zaslepené).

Čo môže múzeum zabezpečiť (predbežná dohoda )
- poistenie
- propagáciu
- vernisáž

Čo nemôže múzeum zabezpečiť
- preplatenie cestovných výdajov, honorárov a pod.

Ešte doriešime: zvoz exponátov, prípadne stavanie aj cez noc ...

Micho

... ďalšie fota z exteriérov

Micho

Miestnosť a jej pôdorys na 1.poschodí, kde bude výstava + dvere, ktoré ma zaujali.

Micho

Vitríny ...

Micho

Zrušené 18.9.2009, Micho

Dôležité termíny:

1. stavebný víkend (sobota, nedeľa): 24.-25.10.2009
2. stavebný víkend (sobota, nedeľa): 31.10.-1.11.2009

Slávnostné otvorenie výstavy (vernisáž):  ??

Termín výstavy: november až december 2009 (presne piatok 6.11.2009 až streda 6.1.2010).

Búrací víkend (sobota, nedeľa): 9.-10.1.2010

Micho

Dôležité termíny - definitívne platné k 29.9.2009:

1. stavebný víkend (sobota, nedeľa): 14.-15.11.2009
2. stavebný víkend (sobota, nedeľa): 21.-22.11.2009
3. stavebný víkend (sobota, nedeľa): 28.-29.11.2009

Slávnostné otvorenie výstavy (vernisáž):  pondelok 30.11.2009 o 14.00 hod.

Termín výstavy: december 2009 až január 2010 (presne pondelok 30.11.2009 až piatok 5.2.2010).

Búrací víkend (sobota, nedeľa): 6.-7.2.2010

Prípadná rezerva na odvoz vecí: sobota 13.2. + nedeľa 14.2.2010

Micho

Takže uvedené zmenené termíny sú platné. Boli prijaté veľmi pozitívne a mnohým vyhovujú lepšie ako pôvodné. Neboli už žiadne zmeny z pôvodného návrhu z 18.9.2009.

Micho

Drobná úprava dátumu ukončenia výstavy.

Citace od: Micho kdy 18.09.2009, 18:40:11
Dôležité termíny - definitívne platné k 29.9.2009:

1. stavebný víkend (sobota, nedeľa): 14.-15.11.2009 - asi nebude potrebný
2. stavebný víkend (sobota, nedeľa): 21.-22.11.2009
3. stavebný víkend (sobota, nedeľa): 28.-29.11.2009

Slávnostné otvorenie výstavy (vernisáž):  pondelok 30.11.2009 o 14.00 hod.

Termín výstavy: december 2009 až január 2010 (presne pondelok 30.11.2009 až piatok 5.2.2010 až nedeľa 30.1.2010).

Búrací víkend (sobota, nedeľa): 6.-7.2.2010

Prípadná rezerva na odvoz vecí: sobota 13.2. + nedeľa 14.2.2010

Micho

Upravil som aj názov threadu z dôvodu neaktuálnosti.

Pôvodný názov:
CitaceZákladné informácie o výstave v B. Štiavnici 11-12 / 2009

Nový názov: Základné informácie o výstave v B. Štiavnici 2009 / 2010