*TOP* (Vlastní) Hrad s kulatou věží

Založil linhi, 15.06.2008, 22:23:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kdo má zvítězit při obléhání hradu Brloh?

pan Hynek Vlk ze Stráže
obránci Brlohu

Colonel32

Kombinace stara velmi svetle seda, stara svetle seda, stara tmave seda a cerna neni zadny problem

Kombinace stara seda (jakakoli) a nova seda (jakakoli) problem je, protoze nove sede jsou do modra, coz samo o sobe tolik videt neni, ale kdyz je da clovek vedle sebe, tak to bije do oci.

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 02.08.2008, 20:14:38
Kombinace stara velmi svetle seda, stara svetle seda, stara tmave seda a cerna neni zadny problem

Kombinace stara seda (jakakoli) a nova seda (jakakoli) problem je, protoze nove sede jsou do modra, coz samo o sobe tolik videt neni, ale kdyz je da clovek vedle sebe, tak to bije do oci.
Ale vždyť o tom se tu bavíme - o rozbití barevné jednotvárnosti.

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 02.08.2008, 20:51:05
Ale vždyť o tom se tu bavíme - o rozbití barevné jednotvárnosti.

No vzdyt jo.

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 02.08.2008, 20:53:52
Citace od: otaznik kdy 02.08.2008, 20:51:05
Ale vždyť o tom se tu bavíme - o rozbití barevné jednotvárnosti.

No vzdyt jo.

Tak pak nechápu, co je v tom za problém.

Jindroush

Prostě nová šedá je radioaktivní a pro 'přírodní' užití se hodí jako pěst na oko. Proto nemusí vadit na průmyslových stavbách, ale vadí na skalách, hradech apod. Zvláště hůř rozpoznatelná nová šedá má obzvláště evil záření.  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

linhi

Zde je má bašta s kulatou střechou k mému hradu.Se střechou a s baštou jsem se potýkal 15 hodin,jsem rád že se to nakonec povedlo! No posuďte......

nesquick

Mě se to moc líbí.  :) Už se těším na celý hrad.  ;)

Marty713

Paráda ;)

Ta střecha je obdivuhodná. Jak dlouho jsi řešil vnitřní konstrukci?

Jose

 :o To je geniální. Ta věž vypadá vskutku obdivuhodně! Je vidět, že Linhi je pan stavitel. 8)

smiky

Citace od: Marty713 kdy 10.08.2008, 08:21:58
Paráda ;)

Ta střecha je obdivuhodná. Jak dlouho jsi řešil vnitřní konstrukci?
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=17945.0
zde máš jeden příspěvek o vnitřní konstrukci věže...

PS:věž je opravdu nádherná........ 8)

Marty713

No jo, díky, na to už jsem zapomněl. Koukám, že jsi nakonec nevrazil ty zobáčky mezi čudlíky. Ono by to vlastně nevycházelo. :P

linhi

No předělával jsem tu kostru asi 20x a vždy když už jsem začal cvakat krytinu tak to nevycházelo....peklo :-)   Chtěl bych hrad postavit hodně nepravidelně a ne moc velký - spíše to tedy bude tvrz.

linhi

Tak a mám tady další kus mého hradu - brána.Snad se bude také líbit a na bosáž jsem použil tan barvu,která má charakterizovat pískovcové kameny.

Marcel

Vypadá to nádherně jako tvé ostatní hrady(ale tenhle je nejlepší :) ), to provedení střechy... nádhera dal bych 10b z 10

Marty713

No konstrukce je parádní, ale s tim pískovcem... já ti nevim. :-\

Videl si můj Hadriánův val? Když už, tak se mi to líbí takhle, tohle mi nějak nesedí.

Aki

Citace od: Marty713 kdy 12.08.2008, 21:05:22
No konstrukce je parádní, ale s tim pískovcem... já ti nevim. :-\
Taky mi ta béžová nějak nesedí. Buď je jí hodně, nebo naopak málo. Sám ti nevím.

Bašta je skvělá.
Portály pro můstky bych spíše dostal do jednoho oblouku.

peter

No, tak mě se velmi líbí ta zadní zeď co je postavená, odhaduji z 2x2, kostek. Na celý hrad by to bylo nevhodné, ale takhle místy by se ta pravidelná zeď mohla objevit.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

linhi


Colonel32

podle me je mozne jak tmave seda, tak bez bosaze, ale rozhodne ne tan nebo, nedej boze, bley.

Ale kdyz uz o te bosazi mluvime, tak jsem vymyslel naprosto luxusni zpusob, jak ji udelat na cernem hradu, a budu to muset co nejdrive vyzkouset a nafotit, abych se ujistil, ze to ve skutecnosti vypada tak dobre, jako v me predstave.

gearcs

Citace od: Colonel32 kdy 05.09.2008, 01:25:11
podle me je mozne jak tmave seda, tak bez bosaze, ale rozhodne ne tan nebo, nedej boze, bley.

Ale kdyz uz o te bosazi mluvime, tak jsem vymyslel naprosto luxusni zpusob, jak ji udelat na cernem hradu, a budu to muset co nejdrive vyzkouset a nafotit, abych se ujistil, ze to ve skutecnosti vypada tak dobre, jako v me predstave.
Tak na to jsem zvědavej...

MwK

Citace od: linhi kdy 04.09.2008, 23:43:12
Hlasujte v anketě.
Jednoznačne "brána bez bosáže",je najkrajšia... ;)
Ale vidím že väčšina má tiež taký názor... :)


Tebe ako autorovi sa ktorá najviac páči?
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

linhi

Pokud jde o mě tak všechny,ale je pravda že tahle je asi nejlepší.Jinak jsem dnes prolezl další hrad Lipnice nad Sázavou a tak jsem zase plný nápadů.Ještě pár výletů a nebudu mít kam jezdit  ;)

otaznik

Chtělo by to silnější provázek (lanko). Tahle nit působí divně.

linhi

To moc dobře vím,poradíš co nejlépe použít jako náhradu lego provázků? Ty jsou oproti téhle niti silné.

otaznik

Citace od: linhi kdy 07.09.2008, 21:07:16
To moc dobře vím,poradíš co nejlépe použít jako náhradu lego provázků? Ty jsou oproti téhle niti silné.
Ty mě zkoušíš, že jo?  ;D

Samozřejmě originál LEGO provázky.

linhi

Dobře,jako profesionál mě poraď - já je nikdy neviděl v dostatečné délce,ani jsem si jich při BL nákupech nikde nevšiml.Možná mě tedy zdrbeš,ale pokud můžeš poradit zda se prodávají i na BL a třeba na metry nebo na určité délky tak budu rád.

otaznik

Citace od: linhi kdy 07.09.2008, 21:13:35
Dobře,jako profesionál mě poraď - já je nikdy neviděl v dostatečné délce,ani jsem si jich při BL nákupech nikde nevšiml.Možná mě tedy zdrbeš,ale pokud můžeš poradit zda se prodávají i na BL a třeba na metry nebo na určité délky tak budu rád.

Svého času jsem viděl na BL prodávat "provázek podobný originálu z LEGA" na metry. Zkus trošku pohledat a určitě najdeš.

Shmade

Nechci být za kacíře, ale podle mě i originál Lego provázky jsou jako náhrada za žetězy ke zvedání brány také moc tenké. Já osobně jsem už několikrát použil jako náhradu Lego provázků tenké kulaté tkaničky, nebo provázek koupený v galanterii. S větším průžezem provázku je sice malinko problém při jeho uchycování a buben navijáku musí být taky o něco větší, ale oboje se dá celkem elegantně řešit.

Tady je vidět použití provázku z galanterie na modelu, jako náhrada za hasičskou hadici.
http://www.kostky.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=17349.0;attach=43600;image

A tady dávám návrh řešení jak lze provázek uchytit. Díky tomu, že tyto provázky obsahují většinou dost všelijakých umělých vláken, tak se s nimi dá nad plamenem celkem dobře pracovat a není problém si vytvořit očko, protože uzel je opravdu moc velký a nevzhledný. Tady jen na ukázku řešení uchycení MOC háku.

otaznik

LEGO provázků je poměrně dost šířek, i k hradu se dají vybrat relativně vhodné.
Ačkoli řetězy by byly pravděpodobně nejelegantnější - pokud bude stačit jejich délka.

linhi

Délka řetězu je velký problém,musím je vždy napojovat a pak se špatně řeší jejich zatahování.Napojení 2 řetězů na sebe poté vytvoří moc velký a špatně protáhnutelný svazek.Už jsem přemýšlel i o rozříznutí 2 řetězů a následné napojení,ale nerad bych si řetězy zničil.Ještě o tom budu uvažovat.