Soutěž ve stavbě alternativních modelů na LP 2016

Založil Tomik, 17.12.2015, 10:52:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Z jakého setu byste chtěli stavět v letním kole soutěže?

31037 - zelený teréňák
6 (30%)
31046 - žlutý sporťák
3 (15%)
60117 - dodávka s karavanem
7 (35%)
60118 - popeláři
1 (5%)
70312 - koňomoped
3 (15%)

Celkem hlasů: 20

peki

Koukám že to za týden pěkně poskočilo a jedna část alternativních modelů bude čistě zvěřinec. Doufám, že se někdo pokusí i o chcíplého psa.  >:D 

milanv

Citace od: Marty713 kdy 26.01.2016, 09:47:32
Nebuď labuť a ukaž podvozek, ať si nemusíme nic domýšlet...  ;D :o >:D
Tak kdo opravdu chce, tak může kouknout na rebrickable.
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Když sem dal peki prvního opeřence, pomyslel jsem si: "tak ten nápad s papouchem není zas tak originální, jak sis myslel". Když přibyly další, začal jsem vzpomínat na Pokémony, jestli se nějaký z nich barevně a tvarově nenabízí. Asi půjdu nakonec úplně jinou cestou... třeba stihnu postavit kombajn dřív než Hačislav ;D ;D >:D

Ale páni, ještě jsem neotevřel krabici a už je tu tolik pěkných modelů. Letos to bude na výstavě pecka! ;) 

Tomik

Citace od: hawran kdy 01.02.2016, 08:12:12
Ahoj,
já si nemůžu pomoct, mně z toho zase vyšel bagr :)
Zajímavý nápad a dobré provedení. Trochu bych ještě zkusil zapracovat na tom podvozku - nějaká imitace pásů by mu slušela víc.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

jojik

Tak jsem se pokusil o druhý model , a zase mám z toho budovu.
Tentokrát je to televizní vysílač . Aspoň doufám, že jsem to postavil tak, že to pozná i nezasvěcený divák.

hawran

Citace od: Tomik kdy 05.02.2016, 19:02:14
Citace od: hawran kdy 01.02.2016, 08:12:12
Ahoj,
já si nemůžu pomoct, mně z toho zase vyšel bagr :)
Zajímavý nápad a dobré provedení. Trochu bych ještě zkusil zapracovat na tom podvozku - nějaká imitace pásů by mu slušela víc.
Děkuju za pozitivní hodnocení! Zkusím zapracovat na pásech!
K.
Bricks Forever!

milanv

Citace od: hawran kdy 01.02.2016, 08:12:12
já si nemůžu pomoct, mně z toho zase vyšel bagr :)
A vyšel ti tvarově moc dobře. Ale, promiň, strašně mě tahá za oči ta strakatost. Vím, že to s tímto setem není jednoduché (ještě to mám pořád v živé paměti :) ), ale nezkusil bys to ještě barevně "zjednodušit"?
Pán na Žlutém hradě

hawran

Citace od: milanv kdy 06.02.2016, 14:39:00
Citace od: hawran kdy 01.02.2016, 08:12:12
já si nemůžu pomoct, mně z toho zase vyšel bagr :)
A vyšel ti tvarově moc dobře. Ale, promiň, strašně mě tahá za oči ta strakatost. Vím, že to s tímto setem není jednoduché (ještě to mám pořád v živé paměti :) ), ale nezkusil bys to ještě barevně "zjednodušit"?
Milane já vim, ale s tímhle setem to fakt nejde :)
Bricks Forever!

Formy_Tinus

Ahoj všem, tak mě hawran po letech donutil něco postavit a mě vyšla : ryba

Je to až nečekaně pevné :), dvouletá dcera to nerozložila na prvočinitele

Pohybově jen hřbetní, ocasní a přední ploutve ... tak snad se bude líbit :)

grohl

#129
Set, který jste si vybrali pro soutěž nepatří mezi nejjednodušší a několikrát jsem si vylámal zuby. Po mnoha přestavbách jsem nakonec dokončil (zcela mimo soutěž)
Velrybu
s otevírací tlamou, která kvůli přichycení na dva study sem tam odpadává, pohyblivými prsními ploutvemi, ocasní částí a ocasní ploutví. Ve výsledku jsem rád za barevnou ucelenost modelu, ale tím to asi hasne.



Svůj kompletní set po skončení výstavy věnuji dle uvážení někomu, kdo se neumístí na oceněných příčkách.  ;)

Klaj

Aaaaaa tolik skvelych napadu uz realizovano. Nadhera, nadhera ! Musim honem set koupit a taky se do toho dat!
Draco dormiens nunquam titiliandus

milanv

Citace od: Formy_Tinus kdy 10.02.2016, 10:13:16
Ahoj všem, tak mě hawran po letech donutil něco postavit a mě vyšla : ryba
Dobrá ryba! Je si podobná, má to vtip a je to barevně sladěné. Jestli je tohle první pokus po letech a s prckem za zády, tak dost dobrý :)

Ještě maličko "dohladit", aby třeba neměla vzadu na bocích ty bílé vodorovné ocasní plochy atp. (Promiň, nenašel jsem, jak to líp pojmenovat :) )
Ale podle mě je to celkově moc pěkné dílko, jeden z mých soukromých oblíbených. Což je ti sice k ničemu, protože nejsem porota, ale i tak  >:D
Pán na Žlutém hradě

Teufel

#132
Zdravím všechny stavitele,
vidím, že všichni chrlíte jak diví. Taky jsem chtěl, ale jaksi se dostavila "tvůrčí krize".  Ale něco vzniklo, jmenuje se to "entita", hýbe to očima (tykadly) do všech směrů, druhýma očima do boků, "jazykem" a hlavou nahoru a dolů + rotace hlavy v ose. Dobře drží trup a překvapivě hlava i s "výčnělky". Slabinou jsou - ruce, ploutve či co to je. Má to kamarády ptočka a nasr...  ventila. 2 letého to nepřežije, ale pětiletou ano :D teda pokud to nechtějí oba přestavět :D Teu

Ps: je to velmi nevážný "model" ;D  prostě abstrakce  >:D

http://studios.rajce.idnes.cz/nastenka/#Entita_kdyz_je_tvurci_krize.jpg



http://studios.rajce.idnes.cz/nastenka/#Entita_rozsah.jpg

milanv

Citace od: Teufel kdy 10.02.2016, 23:15:49
Ale něco vzniklo, jmenuje se to "entita"
Teda, potkat tu tvou "entitu" někde večer v průjezdu, tak se leknu tak, že položím peněženku na zem a zdrhám :) Ti další dva vypadají jak z LEGO Movie...
Pán na Žlutém hradě

Formy_Tinus

Citace od: milanv kdy 10.02.2016, 22:42:23
Citace od: Formy_Tinus kdy 10.02.2016, 10:13:16
Ahoj všem, tak mě hawran po letech donutil něco postavit a mě vyšla : ryba
Dobrá ryba! Je si podobná, má to vtip a je to barevně sladěné. Jestli je tohle první pokus po letech a s prckem za zády, tak dost dobrý :)

Ještě maličko "dohladit", aby třeba neměla vzadu na bocích ty bílé vodorovné ocasní plochy atp. (Promiň, nenašel jsem, jak to líp pojmenovat :) )
Ale podle mě je to celkově moc pěkné dílko, jeden z mých soukromých oblíbených. Což je ti sice k ničemu, protože nejsem porota, ale i tak  >:D

Tak to moc děkuju za pochvalu, zkusím to ještě potunit, tak snad z toho nevyleze vevera :)

peki

Pání tady se to začíná pěkně rozjíždět. Přitom když jsem vysypal kostky z krabičky tak jsem si říkal to byla zase "geniální" volba. Je až neuvěřitelné jaký skrytý potenciál to v sobě má.  Každopádně této disciplíně, kdy je člověk dopředu limitovaný dílky. Trochu mi to nostalgicky připomíná dětství kdy jsem měl hodně dlouho k dispozici jednu Lego stavebnici.


milanv

Naprosto souhlasím, peki. Je to návrat do dětství a hodně užitečný, alespoň pro mě teda určitě. Když stavím z neomezené množiny dílů, tak mě to tak nenutí hledat nová řešení. (I když samozřejmě taky, jinak bych se třeba ve vinětách nevešel do daného prostoru.) Alternativní modely jsou úplně perfektní na to si sednout opravdu "jak zamlada" a zjišťovat, co se vlastně všechno s tou stavebnicí dá dělat. Proto to mám tak rád.

A navíc mě baví přímo tahle soutěž: ukazovat běžným lidem, že 3v1 je opravdu minimum a co všechno se ve skutečnosti z toho dá postavit. Takový můj ideál je, abychom k tomu měli vystavený QR kód s odkazem na instrukce...
Pán na Žlutém hradě

Martins

Citace od: milanv kdy 11.02.2016, 11:01:05
A navíc mě baví přímo tahle soutěž: ukazovat běžným lidem, že 3v1 je opravdu minimum a co všechno se ve skutečnosti z toho dá postavit. Takový můj ideál je, abychom k tomu měli vystavený QR kód s odkazem na instrukce...

Milane, už jsem z tebe tak zblblej, že jsem se do toho návodu fakt pustil  >:D ale v LDRAW není kostka Plate, Modified 1 x 2 with Small Towball Socket on End:
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/catalogitem.page?id=123906&idColor=86

Prosímtě, vyrob jí tam...  ;) mám to skoro hotové.

Klaj

Tak můj první pokus o aktuální téma alternativního modelu dopadl takhle:
(Jediná pohyblivé části jsou radar a skládací nohy). Něco kostek zůstalo, ale přes 50% bych se měl bezpečně dostat.
Draco dormiens nunquam titiliandus

milanv

#139
Citace od: Martins kdy 12.02.2016, 10:31:58
Milane, už jsem z tebe tak zblblej, že jsem se do toho návodu fakt pustil  >:D ale v LDRAW není kostka Plate, Modified 1 x 2 with Small Towball Socket on End:
Prosímtě, vyrob jí tam...  ;) mám to skoro hotové.
Jasně, není problém. Já ji tam mám přeci také. Najdeš ji zde. Vyrobíš si podadresář ldraw/Unofficial/, do něj dáš soubory z té adresy (jak z odkazu "download", tak všechny z "Required (unofficial) subfiles", vše i s podadresáři) a cestu k tomuto adresáři Unofficial přidáš LDCadu, že v ní má hledat také (Prefs->LDraw).
Super, že ses do toho pustil. Už se těším na výsledek!

Edit: pro kontrolu, jde o tyto 3 soubory:

Unofficial/parts/14418.dat
Unofficial/parts/s/14418s01.dat
Unofficial/p/joint-8-socket-frica.dat
Pán na Žlutém hradě

hawran

Citace od: Klaj9 kdy 12.02.2016, 11:29:07
Tak můj první pokus o aktuální téma alternativního modelu dopadl takhle:
(Jediná pohyblivé části jsou radar a skládací nohy). Něco kostek zůstalo, ale přes 50% bych se měl bezpečně dostat.

Star Wars rulez!!! Poznal jsem v tom Millennium Falcon ?
K.
Bricks Forever!

Klaj

Citace od: hawran kdy 12.02.2016, 11:49:34
Citace od: Klaj9 kdy 12.02.2016, 11:29:07
Tak můj první pokus o aktuální téma alternativního modelu dopadl takhle:
(Jediná pohyblivé části jsou radar a skládací nohy). Něco kostek zůstalo, ale přes 50% bych se měl bezpečně dostat.

Star Wars rulez!!! Poznal jsem v tom Millennium Falcon ?
K.

Super, takže poznat to je. Se mi ulevilo :-)
Draco dormiens nunquam titiliandus

Formy_Tinus

Citace od: Klaj9 kdy 12.02.2016, 11:50:39
Citace od: hawran kdy 12.02.2016, 11:49:34
Citace od: Klaj9 kdy 12.02.2016, 11:29:07
Tak můj první pokus o aktuální téma alternativního modelu dopadl takhle:
(Jediná pohyblivé části jsou radar a skládací nohy). Něco kostek zůstalo, ale přes 50% bych se měl bezpečně dostat.

Star Wars rulez!!! Poznal jsem v tom Millennium Falcon ?
K.

A ještě jde podle radaru poznat, že to není Millennium z posledního dílu :)
Super, takže poznat to je. Se mi ulevilo :-)

Mamut

#143
Tak som sa prinútil urobiť tiež niečo. Na otázku čo mam postaviť, manželka navrhla sovu, tak posúďte či sa to podarilo.

Sova má otočnú hlavu, pohyblivé krídla a chvost. Na prvej fotke som ešte blbol s použitím zvyšku kociek (vidno ich na poslednej), tak mi z toho vyšlo niečo ako kŕmitko. Čo sa pevnosti týka je to celkom pevné. Slabými miestami je napojenie hlavy (ale dá sa za ňu zdvihnúť), napojenie chvosta - pri zapáčení sa môže rozpojiť a samozrejme niečo odletí pri páde na zem. Ale 3 ročný syn sa s tým dokázal v pohode hrať a skúšať jednotlivé pohyblivé časti.

Nie som si istý či sa zapojím do samotnej súťaže, lebo mám menší problém s dopravou setu na Lipno z SK.

Prikladám aj LXF súbor z LDD, len ma zarazila neexistencia "oka s plackou 1x2", tak som to nahradil podobnou súčiastkou, len study majú byť navrchu namiesto toho jedného zospodu. A samozrejme naň treba napojiť krídlo. A druhým problémom bolo "oko s axle tyčkou", tak som to naznačil  "axle-pinom". Je to v hlave a pomocou toho sa napojí hlava na ten obojstranný pin na tyči trčiacej z tela. Poslednou nepresnosťou je volant navlečený na tyči v tele, ktorý ju stabilizuje a mal by byť umiestnený medzi "koncovkami požiarníckych hadíc" a studmi umiestnenými na nich (v LDD neumiestniteľné na správne miesto). Ak sa prinútim to skúsiť prerobiť v inom programe doplním súbor.



http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/12/12429/12429678_34106ac97747025d5d5de6eb46f09cf2/images/IMGP8801.jpg

http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/12/12429/12429678_34106ac97747025d5d5de6eb46f09cf2/images/IMGP8802.jpg

http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/12/12429/12429678_34106ac97747025d5d5de6eb46f09cf2/images/IMGP8803.jpg

http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/12/12429/12429678_34106ac97747025d5d5de6eb46f09cf2/images/IMGP8804.jpg

http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/12/12429/12429678_34106ac97747025d5d5de6eb46f09cf2/images/IMGP8805.jpg


EDIT:
Problém s dopravou som dúfam zdarne vyriešil. S pomocou MILANV (ktorému aj takto ďakujem  :) ) som sa popasoval s LDRAW a pripajam sľúbený návod v PDF.
http://ulozto.sk/xsHEEq7U/sova-pdf
TECHNIC občas CREATOR

milanv

#144
Sova se ti opravdu povedla! A jak moudře kouká!  >:D
Ne, opravdu: vypadá bezpochyby jako sova, je barevně sladěná velmi dobře (obzvlášť z čelního pohledu) a ještě je pohyblivá. Fakt, povedené dílko. Rozhodně se přihlas do soutěže a s Lipnem to nějak vymyslíš. Tím se nenech odradit, byla by to škoda. Buď najdeš v okolí spřízněného kostkaře nebo to pošleš poštou (někomu ze Slovenska, kdo pojede) nebo zkus poprosit Tomíka o pomoc (třeba najde někoho, kdo to postaví na místě podle tvého návodu nebo vymyslí ještě něco jiného). Já ti rozhodně gratuluji k překrásné premiéře v soutěži!

Mimochodem, nedávno jsem tu popsal velmi stručný návod, jak začít s LDraw. To je databáze kostek a sada programů na stavění a dělání instrukcí ala firma LEGO - tam jsou narozdíl od LDD všechny kostky. Teda až na jednu, která se musí stáhnout zvlášť, ale i ta je už hotová (odkaz je o pár příspěvků výše). Tak bys byl schopný v pohodě udělat návod bez výjimek. A mohl by ses přidat do naší skupinky "těch s QR kódem na návod" :)

Edit: návod, jak začít s ldraw a potom návod na přidání chybějící kostky.
Pán na Žlutém hradě

Mamut

Ďakujem za pochvalu, o LDRAW samozrejme viem a chystám sa s ním trochu bližšie zoznámiť. Problémom je skôr rozdelenie času medzi rodinu, prácu a lego. Ale určite idem skúsiť ako rýchlo sa v tom zorientujem. PC sa živím, tak by to nemal byť problém  8).
TECHNIC občas CREATOR

kosh

Ahoj, tak som aj ja skúsil niečo vytvoriť. Je to taký trojmodel - veľryba, kura a krab :) Veľryba a kura sú pevné a hrateľné modely, krab je ale pomerne krehký. Kura vie mávať krídlami (na lietanie to ale nie je ;), krab dvíhať klepetá. Tak snáď sa budú páčiť.

Tomik

Koukám, že se nám to tu začíná pěkně hemžit soutěžními modely. Nečekal jsem, že tu uvidím tak rychle tolik pěkných modelů, a pokud to tak půjde dál, určitě překonáme počtem modelů loňský ročník.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Tak jsem vypotil modýlek do pranice :)

Měl by to být raketoplán se servisním jeřábem ... ty barvy jsou docela psycho :)

Pokusil jsem se spotřebovat maximum dílů, zbyl mi jen ten zpropadený pin... :o ??? :o ???

milanv

#149
Citace od: kosh kdy 14.02.2016, 14:27:10
Ahoj, tak som aj ja skúsil niečo vytvoriť. Je to taký trojmodel - veľryba, kura a krab :) Veľryba a kura sú pevné a hrateľné modely, krab je ale pomerne krehký. Kura vie mávať krídlami (na lietanie to ale nie je ;), krab dvíhať klepetá. Tak snáď sa budú páčiť.
Tak a je to tady. Čekal jsem, jestli bude někdo rychlejší, a už je to tu. Tak jsi mi ušetřil cenu jednoho setu :)
Říkal jsem si, kdy koho napadne místo jednoho modelu udělat skupinku více, podle barev. Když loni s tím přístupem Marty slavil úspěch.
A opravdu, vypadá to fakt hodně dobře. Kuře není moc fotogenické zepředu, ale jakmile je z nějakého úhlu, tak je velmi pěkné. Klasická daň za kulové klouby, tím trpí i oficiální modely. Krab je hezký a dobře vypadá jako krab. No a velryba je nej. Nádherná, okamžitě rozpoznatelná, veselá, pevná na hraní a ještě ty study využité vtipně jako zuby - ta by podle mě mohla z fleku být jako alternativní model od Lega, mnohem lepší než ty oficiální alternativní modely. (Což ale v případě tohoto setu není tak těžké...)
Pán na Žlutém hradě