(Vlastní) Igorusovi moduláry

Založil Igorus, 12.05.2015, 21:50:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Dovolte mi představit vám nový modulární dům. Po řadě moderních jsem si udělal architektonický výlet do pozdějšího, novogotického období. Jako vždy byl inspirací existující dům, který se nachází na Mělníku.

Při realizaci jsem se rozhodl přesídlit na dvě base plate. Takže už to vlastně není klasický modulár  ;) Ale tento rozměr mi vyhovuje víc, takže myslím že budu pokračovat v tomto směru. Výhledově bych rád existující domy zapracoval do městského dioramatu, ale uvidíme co čas a projekty dovolí  ;D


DSC_0372
by Igorus, on Flickr


DSC_0377
by Igorus, on Flickr


DSC_0376
by Igorus, on Flickr

Chairudo

Moc pěkný kousek, už tomu chybí jen myš v těch kanálových otvorech  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Martins

Parádní stavba! Docela by mě zajímala předloha... :-)

šipka

Čistá a bezvadná práce. Moc pěkné !!! ;)

Daniel

Jak jsem již říkal osobně, toto je můj šálek a jako celek velmi pěkné, čisté ;). Navíc plné věcí a technik k vymýšlení, co nejsou z prvního pohledu diváka vidět, ale pro celkový dojem díla jsou nezbytné ;) .

Igorus

Pánové, moc děkuji za pochvalné reakce!

Martine jedná se o tento dům.

milanv

Paráda, Martine! A ještě víc obdivuju tvůj objev! Jak z takového poměrně nenápadného otlučeného domu vytřískáš inspiraci pro tak pěkný modulár. Super!
Pán na Žlutém hradě

Foton

Tak to je paráda! Teď už jen postavit model do vitríny před ten dům :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Igorus

Díky pánové!

@Milan - naše města jsou plná takových zapadlých skvostů. Kolikrát je dobré se nebát, že do něčeho člověk šlápne, a dívat se vzhůru  ;)

cendix

Moc se mi tvůj dům líbí. I to, že ses nebál kompromisů k dosažení skvělého výsledku.
Na ležatá okna používám Brown String Reel 2 x 4 x 2 Holder  https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=4209#T=S&C=8&O={%22color%22:%228%22,%22iconly%22:0}

MiHo


cendix

Zasklít nejdou, resp. jsem žádné sklo neobjevil.
Záleží na nárocích stavitele.
Na některá okna používám i https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=2432#T=C

davroman

Martine, obdivuju krásný a uhlazený design tvých staveb. Pro mě je to dokonalost sama.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Igorus

Citace od: cendix kdy 09.04.2019, 16:44:28
Moc se mi tvůj dům líbí. I to, že ses nebál kompromisů k dosažení skvělého výsledku.
Na ležatá okna používám Brown String Reel 2 x 4 x 2 Holder  https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=4209#T=S&C=8&O={%22color%22:%228%22,%22iconly%22:0}

Díky moc! U tohoto řešení by mi právě vadila ta absence skla. Vím že se využívají rámy bez skel  (mj. u Cafe Corneru), ale to je právě to co se mi zase až tak nelíbí. Ale jak píšeš, je to na nárocích každého stavitele  ;D

Citace od: davroman kdy 10.04.2019, 13:32:41
Martine, obdivuju krásný a uhlazený design tvých staveb. Pro mě je to dokonalost sama.   ;)
:-*  ;D

MiHo

#44
Citace od: Igorus kdy 10.04.2019, 16:29:45

Díky moc! U tohoto řešení by mi právě vadila ta absence skla. Vím že se využívají rámy bez skel  (mj. u Cafe Corneru), ale to je právě to co se mi zase až tak nelíbí. Ale jak píšeš, je to na nárocích každého stavitele  ;D


U Cafe Corneru v době kdy vznikl (zahájení distribuce v r. 2007), se žádná okna 1 x 2 x 3 nevyráběla. (Mimo vlakových, pro tento účel nevhodných  4035 Window 1 x 2 x 3 Train, která pak stejně použili otočená a nezasklená u Green Groceru.)
60593 Window 1 x 2 x 3 Flat Front se začaly vyrábět až v roce 2009. Proto bylo u Cafe Corneru i Green Groceru zvoleno řešení takové, jaké bylo zvoleno.

otaznik

Citace od: Igorus kdy 04.04.2019, 22:50:14
Dovolte mi představit vám nový modulární dům. Po řadě moderních jsem si udělal architektonický výlet do pozdějšího, novogotického období. Jako vždy byl inspirací existující dům, který se nachází na Mělníku.
Martine, musím přiznat, že na první pohled se mi tvůj nový dům hodně líbil. Vlastně i na ten druhý, ale nesměly by tam být figy. S nimi je ten dům strašně obrovský a vůči nim mimo měřítko.

milanv

Taky mi to nejdřív přišlo, že je mimo měřítko, ale pak jsem zjistil, že je to klam. Změřil jsem si ten reálný a vychází to Martinovi opravdu dobře vůči figům. Co ten dojem totiž mate je fakt, že celý dům přizvedl: ta podezdívka na modelu je ještě vyšší než v reálu na straně, kde vyrovnává ten skopec. Což pak vede k vyšším schodům do vchodu atp.
Oproti tomu výška pater, výška oken, vše sedí.
Pán na Žlutém hradě

fanda

Už jsem si myslel, že jsem blázen, když tohle řeším u lokomotiv, ale koukám, že nejsem sám :-)

Ono to převádění reality do lega opravdu vyžaduje hodně kompromisů a ústupků...

Každopádně mě ty igorusovy moduláry vždy zaujmou (pořád však nechápu, čím to je) - jen tak dál.

Igorus

Díky pánové!

@Ondro - je fakt, že rozložení "klasických modulárů" jsem opustil, ale je fakt, že i tak to není zase tak úplně mimo se srovnání s radnicí :)


Igorus

Tak tu máme další přírůstek do portfolia modulárních domů. Jako vždy, inspirací byla existující budova. Pravda je, že hodně volnou a také byla zde limitace stran možností umístění do společného projektu.

Podoba pro zimní náměstí byla určitým kompromisem, pro finální podobu rozhodně úpravy dozná střecha věže a pravděpodobně i ochozy vyhlídkové plošiny.





Jonas

Jonas - Můj Brickshelf

cendix


Igorus

Citace od: Jonas kdy 31.10.2020, 07:48:46
Moc pěkné .

Náchod?

Díky Jonasi :)
A smekám, je to opravdu Náchod. Ale jak jsem psal, jen hodně z rychlíku...

Citace od: cendix kdy 31.10.2020, 16:18:08
Líbí se mi to.

Napajedla ?

Díky Čendixi ;D

šipka

Vypadá to mooc pěkně :)  pravda, střecha věže by si něco zasloužila  ;)

poMOCník

Citace od: šipka kdy 04.11.2020, 14:59:48
Vypadá to mooc pěkně :)  pravda, střecha věže by si něco zasloužila  ;)

Já mám dojem, že pod tím zasněžením na střeše se ještě něco skrývá, co bude teprve odkryto.  8)

Igorus

Citace od: šipka kdy 04.11.2020, 14:59:48
Vypadá to mooc pěkně :)  pravda, střecha věže by si něco zasloužila  ;)

Díky;) Souhlas, jak by to mělo vypadat v černé už existuje v mé hlavě. Nyní je potřeba vyčkat na jarní tání sněhů.



Hardegon

#56
Citace od: Igorus kdy 30.10.2020, 18:50:08
Tak tu máme další přírůstek do portfolia modulárních domů. Jako vždy, inspirací byla existující budova. Pravda je, že hodně volnou a také byla zde limitace stran možností umístění do společného projektu.

Podoba pro zimní náměstí byla určitým kompromisem, pro finální podobu rozhodně úpravy dozná střecha věže a pravděpodobně i ochozy vyhlídkové plošiny.

No já si počkam, až ta Náchodská radnice bude hotová...

A ta fyzika sněhu je taky hodně pofidérní. Nemusí sněžit, stačí když kape.

Igorus

Citace od: Hardegon kdy 12.11.2020, 23:41:04
Citace od: Igorus kdy 30.10.2020, 18:50:08
Tak tu máme další přírůstek do portfolia modulárních domů. Jako vždy, inspirací byla existující budova. Pravda je, že hodně volnou a také byla zde limitace stran možností umístění do společného projektu.

Podoba pro zimní náměstí byla určitým kompromisem, pro finální podobu rozhodně úpravy dozná střecha věže a pravděpodobně i ochozy vyhlídkové plošiny.

No já si počkam, až ta Náchodská radnice bude hotová...

Kdo si počká, ten si dočká ;)