3. ročník soutěže - prezentace modelů - uzávěrka už 31.8.2020!

Založil Tomik, 12.07.2020, 16:54:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

werny

Záchranný člun MOŘSKÝ VLK

použité sety

30368
11009

Izabella08

Kiosek u Freda

30420
30463

Izabella08

Princeznina kašna Lásky

30554
30411

Foton

Model diskvalifikován pro porušení pravidla na použití licencovaných setů

30420 + 30385 (Harry a Mario)
Microscale hrad Harrio s padacím mostem a předsunutými obrannými věžemi.

Poslední dva sety, které jsem ještě nepoužil. Totem z nich nebyl nic moc (až na vrcholovou sovu :-), tenhle hrad je krapet lepší.

(Doufám, že strčení 1x1 round plate mezi 4 study na 2x2 plate je povolená technika)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Izabella08


werny

Královský trůn a hradní zahrada

použité sety

30554
30556
30411

werny

Závody šampionů

Pořadí-číslování 123 je pohyblivé.
Přehlídka vozů.
Přípravy na start.
Start!

použité sety
11009
30342
30536


Hardegon

Kobra-kovboj a auťák

30463
30536

Hardegon


Hardegon

Plachetnice a hrad pro křečka

30411
30554

HD

Pirátský koráb Sladká perla

30411
30368
30554

..."Ne, nebudu tuto perlu házet těm sviním, johoho!", prohlásil kapitán vanMuffin. Vzápětí se rázně chopil svého kormidla z cukršpalku a tváří otočenou k jihu zalil své letité odhodlání hltem z lahve tuzemského sirupu. ...
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

Obrázky modelů výše předány do LEGa. Napočítal jsem 65 kombi modelů. Nekombinované modely (např. DUPLO) předávám zvlášť, jako modely z velkých creatorů. Primárně nám jde, ale o kombinované modely.

Letos to opět vypadá úžasně. Měl jsem o to celkem obavu, protože ty sety/a hlavně dílky na mne působí hodně rozpačitě  ;)

grohl

Truck s přívesem a stíhačkou 30342+30536
Přívěs je uchycen přes pohyblivý, snadno odnímatelný kloub. Na spodku má ještě sklopnou nohu pro samostatné parkování. Letoun lze snadno oddělit od přívěsu.
Je vtipné, kolik lidí už tu předem vytvořilo podobný model se stejným základem a každý je vzhledově unikát.

grohl

Popelčin letoun s řídící věží 30411+30556+30554
Kromě zatahovacího podvozku letoun nic neumí, ale model využívá drtivou většinu všech tří použitých setů.

Vasyk


Vasyk

Letiště 10909 + 30329

Vasyk

LamboAIR 30342 + 30368

Vasyk

Auto pana Houbičky 30536 + 30385

grohl

Baywatch 30368+30483
Plavčík s pozorovací věžičkou a záchranným člunem (funkční vodní dělo a můj oblíbený detail - sekáček jako pohyblivé kormidlo) je připraven zachránit nebohého rekreanta, kterého při opékání párku kousl jedovatý krab.

grohl

Drak a Princezna 11009
U takhle velkého setu mi přišla kombinace zbytečná a i přes jistou barevnou nesourodost model funguje a drží.
Drak má v tlamě a hrudníku zabudovaný light brick. Oba je možné individuálně vypnout/zapnout. Drak dále otevírá tlamu, hýbe jednotlivými sekcemi křídel a ocasu. Princezna má pohyblivé končetiny. Hrad je spíše zbytková kulisa navíc.
Oblíbený detail - Brick Separator na konci ocasu.



grohl

Žralok, pelikán, maják a hydroplán 10909

HD

Malý hasičský cisternový vůz a hořící  grill v asijském stylu

30536
30368

Jde především o vozítko, grill je vytvořen ze zbytkových dílů.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

HD

Výletní hot-rod pana Hrůzymíra

30463
30342

Starý Hrůzymír je vlastně dobrák od kosti, jezdí většinou pomalu, ale jakmile jej někdo předjede, změní se k nepoznání a vlivem aerodynamického odporu způsobeného náhlým zrychlením jeho vozu si z auta nechtěně vyrobí roadster.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Pool

Človíček - set 11009 a 30411

Když pominu to, že zbylo dost dílků ;D, tak největší nevýhodou je, že v setech jsou jen světle šedí piny a tedy ty volné. Človíček se chová jako loutka a klouby nejdou zafixovat v určitých polohách.

Tomik

Souboj rytíře s drakem je zatím můj největší model v soutěži (nepočítám papoucha) a rozhodně má co nabídnout. Hlavní hvězdou je drak chrlící oheň (stisknutím tlačítka ze zadní strany hlavy se rozsvítí světelná kostka prosvěcující plamen). Ten je doplněný dvěma menšími modely pro lepší využití dostupných kostek - rytířem na jeho věrném oři a miniaturou hradu (je tam malý, protože se nachází dáááleko od vlastního souboje). ;)

Použité sety:
11009
30368
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

HD

Fotoaparát HD2-Albertros

MODEL AKTUALIZOVÁN 20.8.

11009
30463
30342

Morální nástupce loňského modelu.
Fotí i s červeným bleskem, lze hýbat páčkou samospouště (pod sluneční clonou objektivu), disponuje funkčním hledáčkem, spoušť blesku se nachází na zádech, odpojitelná záda (pouze ve tmě, nejsem si jist, zda tam není ještě kinofilm), poutka pro popruh na boku těla, ergonomický design, spoušť na pravou ruku s intergovaným kruhovým voličem expozice, na zádech pak nastavení párkovitosti snímku.
Ze zbylých dílů lze postavit stativ (viz. foto4), nebo nějaké zátiší.

Doufám, že jsem tam nenechal nějakou nelegální techniku, výpočty pro SNOT jsem tentokrát opomněl udělat. A ano, je to model spíše pro starší stavitele. :)

EDIT 2: Model aktualizován na menší barevnou pestrost, platí fotky končící na "MK2", render a .io soubor.

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Robkteryten

rychlostní člun

použité sety:
30342 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO
30536 - Combo Charger

Robkteryten

stíhačka -  vzdáleně připomínající MIG29

nandavací kulomety,jinak jen statické. Podle testů dost pevné na hrani.

použité sety:
30342 Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO
30536 - Combo Charger


Clermont

Alenka v říši sladkostí

Postaveno s pomocí Markétky (10let)

Použité sety:
30411 - Chocolate Box & Flower
30554 - Cinderella Mini Castle
30556 - Mini Frame

Foton

Věděl jsem, že asi někdo už pana Muchomůrku do auta posadil (Vasyk https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53072.msg282244#msg282244) ale včera jsem si vzpoměl na Super Mario kart a ...
Muchomůrkára
Ze zbytků jsem ještě zmastil "bonus point" s výkoným motorem (ale kdo netrefí nájezd, podjede pod ním).
Dokonce mám setjné sety jako Vasyk 30536 + 30385
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.