Varovani - pozor

Založil lordvader, 05.06.2006, 17:20:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

lordvader

Omlouvam se ze to pisu sem do obchodu, ale rad bych varoval pred tim, co se mi malem stalo - hodne vas pouziva Paypal, tak pozor aby jste se nespalili (proto jsem to taky dal do sekce Obchody).

Lidi, dejte si velký pozor, dnes mi přišel e-mail od register29@paypal.com, že si mám obnovit údaje na jejich stránce do 10. června 2006, aby zabránili zátěži neaktivních účtů či něco takového. Celý mail byl koncipován velice seriózně, byl bych na něj už klikl a šel to udělat, když mě zarazila jedna věc - uvědomil jsem si, že e-mailovou adresu, na který mail přišel, jsem nikdy na identifikaci v Paypalu nepoužíval. Tak jsem ho začal zkoumat dopodrobna a zjistil jsem, že adresa která měla vést na upgrade účtu, vede někam úplně jinam (na nějakou adresu 219. zbyteksinepamatuji). Vsadím se že tam by po mě chtěli přihlašovací jméno a heslo a pak by to někdo velmi rád zneužil (100 euro pro mě nejsou malé peníze). Takže si dejte bacha a nenaleťte jim. Bohužel jsem naštvaně ten mail smazal, měl jsem ho poslat Paypalu ať si s tím udělají pořádek.

rdk

#1
Klasickej phishing - to už tu (bohužel) bylo nesčetněkrát. Je potřeba si dávat pozor.