(vlastní) Plně ovladatelný RC-IR Skid Steer Loader ("Bobcat")

Založil Shmade, 19.12.2008, 20:07:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Shmade

Díky všem, v průběhu dneška možná ještě něco přibyde, ale uvidíme, možná bych mohl udělat trochu vánočního úklidu... :)

Pepan

Citace od: Shmade kdy 21.12.2008, 13:12:13
Díky všem, v průběhu dneška možná ještě něco přibyde, ale uvidíme, možná bych mohl udělat trochu vánočního úklidu... :)

Ježíšek se přece narodil ve chlévě, tak proč se štvát s vánočním úklidem, chceme, aby se u nás cítil jako doma  >:D
Jsem samozřejmě zvědavý, čím se ještě pochlubíš  ;)

Shmade

Právě mě bohužel už tolik příslušenství nenapadá, chtěl bych ještě udělat tu vidlici, jako mají  vysokozdvižné vozíky a pak mě napadla ještě "chňapka" :) - nemůžu si vzpomenout na lepší název, prostě to jak mívají stroje například pro práci s kládami, ale nevím, jestli se to v reálu někde na tomto stroji pooužívá, ale to mi až tak nevadí :)

No jdu kouknout na net pro inspiraci...

Shmade

Ha! Tak toho příslušenství je víc než jsem si dokázal představit, tento stroj je opravdu univerzální.
Tady se můžete podívat na věci, které postupem času budou přibývat... :)

http://www.skidsteersolutions.com/Skid_Steer_Attachments_s/187.htm


A "chňapka" je tam taky. :)

Shmade

Hmm, chňapka je celkem oříšek, ale už jsem snad na dobré cestě...

Shmade

Tak pořád nic, zatím jsem jen kvůli náročnosti uvažovaných příslušenství vyměnil malý pneumatický píst na rameni za velký...

jakpet

Citace od: Shmade kdy 21.12.2008, 19:41:00
Tak pořád nic, zatím jsem jen kvůli náročnosti uvažovaných příslušenství vyměnil malý pneumatický píst na rameni za velký...
to je trošku škoda, malý píst tomu přesně sedl. Ale samozřejmě moc chválim, tak dokonalýho bobka jsem ještě neviděl :o :o :o

grohl

Naprosto skvěle pracující model s velmi dobrým designem. Jediné, co se trošku nepozdává mně, je mříž na čelní straně kabiny. Nejvíce mě asi zaujalo zpřevodování mezi pumpami v kompresoru a vměstnání všech prvků do maličkého prostoru. Tvou verzi kompresoru bych s tvým svolením později zkusil využít.

Shmade

Budu jedině rád když někdo využije můj nápad řešení pneumatického systému, jinak ten velký píst tam taky relativně sedí... mříž by to chtělo o jeden segment nižší, ale i takhle mi to přijde lepší s ní než bez ní, klidně udělám pak fotku i bez mříže pro porovnání...  no jdu pokračovat, třeba ještě něco dnes dokutím :)

Shmade

Tak nějak Vánoce přerušily moje stavění... stihnul jsem jen takovou rychlovku  - vrtací soupravu. Vrtáky jsou dvou rozměrů a daji se snadno měnit, pro zajištění stálé svislé polohy vrtacího mechanizmu jsem na pravou stranu bobcatu přidělal ještě jednu část ramena, ta se pouze nacvakne na study na zadní části a budu jí asi využívat i u dallších příslušenství, které to budou vyžadovat. Pro reálnější rychlost otáček vrtáků by bylo potřeba přidat převod do pomala, ale já jsem se spokojil i s tímto.    Další příslušenství časem...

video zde: http://www.youtube.com/watch?v=VJUltJDjD0s&fmt=18

grohl


davda54


MwK

Taký istý článok je aj tu...
Inak gratulujem,je to fakt úspech. :D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Shmade

Popravdě, v tom mám malinko prsty  >:D, ale jen v tom smyslu, že jsem Conchasovi (Fernadovi) poslal link na můj výtvor. Zaujal ho a rozhodl se ho tam uveřejnit, pak jsme si vyměnili ještě několik mailů, zajímal se i o závody LTIR, jsem s ním domluvenej, že mu pošlu report po 2. závodě, tak třeba to tam taky pak dá...
Každopádně z toho mám velkou radost.

MasterWindu

Není čo dodať, perfektná práca. Gratulujem k úspechu  ;)
Dark ages forever ...