Nákupy v Evropských Lego obchodech

Založil Chairudo, 20.06.2016, 18:16:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Miketuk

Citace od: Pool kdy 04.08.2019, 21:39:25
Citace od: Miketuk kdy 02.08.2019, 10:35:34
Máte prosím už někdo zkušenost s uplatňováním VIP bodů v Lego obchodech po tom co změnili VIP systém? Lze body uplatnit stejně jako v minulosti? V nových VIP odměnách možnost vyměnit body za voucher do Lego Store nikde nevidím :(

Také by mě zajímalo, jestli to jde nebo nejde?

Volal jsem pak na zákaznickou linku a je nutné si nechat přepnout účet na "německý", resp. "rakouský", dle toho kde se chystáš nakupovat. Pak se ti v odměnách objeví možnost vyměnit body za eurové vouchery, které musíš nakoupit dopředu a pak u pokladny nahlásit, že je chceš využít (stačí mít VIP kartu, pokladní už vouchery vidí pak na kase). Když pak chceš "české" odměny třeba na S@H, je nutné si zase nechat přepnout účet zpět.

Clermont

Proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite  :)

STARHAWK

Citace od: Clermont kdy 04.08.2019, 21:24:10
Tak včerejší nákup v Donau a SCS se vydařil.
Ve třech lidech jsme nakoupili 160 kelímků z toho bylo myslím 60 kelímků v orig krabicích, takže 100 kelímků sypaných, secvakaných a různě upravených pro využití do posledního místečka ;D
Nebojte, nestavím nic velkého, já měl pro sebe jen 7  ;D
Ti co s námi nejeli jsou ale prajzáci  :)

a co take tam mali ?

Jezevec

Citace od: STARHAWK kdy 05.08.2019, 08:32:19
a co take tam mali ?

Z toho co zaujalo mě, tak hodně druhů zeleně jako ty nové trojlístky, zelené kořeny, malé květinky takové ty round plates 1x1 limetkově zelené a pár dalších druhů, co lze napíchat na stonky trávy. Mrkve a stonky, dinosauří kosti. Pak hodně druhů tiles 1x2, 1x4, 2x2, 2x4 (rudě červená, dark tan, tmavě šedá, bílá, něco co vypadalo jako karamel, dark green a další). Plates 4x4 reddish brown a green, pavouci, pavučiny, skleněné panely minimálně dvou druhů a další věci co už z hlavy asi nevyjmenuju. Fakt široký výběr.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Citace od: Clermont kdy 04.08.2019, 22:49:20
...

Dnes jsem při luxování vysál za gaučem velkýko černýho pavouka. brrr
Jak prolítl a chrastil trubicí uvědomil jsem si, že byl z Lega....

... mám o jednoho míň ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Alex

Nemá někdo v prosinci v plánu výlet do Vídně se zastávkou v Brně ? V prosinci bývají skvělé dárky + 2x VIP na všechno.

networ

Podzimní AFOL je 2.11.? Pokud ano, jak to bude s VIP kartami? Budou už digitální, nebo ještě plastové?

Učím se stavět ...

STARHAWK

Citace od: networ kdy 14.10.2019, 07:05:29
Podzimní AFOL je 2.11.? Pokud ano, jak to bude s VIP kartami? Budou už digitální, nebo ještě plastové?

niekde som videl aj datum 9.11.

Jezevec

Citace od: Chairudo kdy 17.01.2019, 13:54:23

Máme zde AFOL dny pro 2019  :D

Sobota, 02 února 2019
Sobota, 13 Dubna 2019
Sobota, 03 Srpna 2019
Sobota, 02 Listopadu 2019
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Clermont

Lidi nezapomeňte, že od roku 2020 je nový systém VIP pro Afoly a je potřeba se do něj zaregistrovat přes LUG.
Více podrobností viz toto vlákno....  Změna VIP pro AfolDay
Zatím mám se mnou 9 lidí  :)

networ

Citace od: Clermont kdy 14.10.2019, 08:32:59
Lidi nezapomeňte, že od roku 2020 je nový systém VIP pro Afoly a je potřeba se do něj zaregistrovat přes LUG.
Více podrobností viz toto vlákno....  Změna VIP pro AfolDay
Zatím mám se mnou 9 lidí  :)

Projeví se to nějak na digitální kartě? Děkuji
Učím se stavět ...

Zoufalec

Chystám se za pár dní do Barcelony a zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenosti s tamními "LEGO Certified store" obchody. Je nějaký výrazný rozdíl v nabídce oproti klasickým Lego obchodům jako třeba v Londýně či Bordeaux, které jsem zatím navštívil? Díky.

Chairudo

Od minulého týdne je nově otevřený LEGO store v Nizozemském Utrechtu a teď nevím přesně kdy se otevírá další v Amsterdamu.
Stěna má jen asi 50 přihrádek, ale čiré bricky měli  ;D jinak nic nového.

Pár lidí chce o víkendu vyrazit z Olomouce do Vídně na Afol day, pište třeba sem kdo pojede ať se domluvíme na hlídání vašich modelů.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

networ

Citace od: Chairudo kdy 20.10.2019, 21:56:47
Od minulého týdne je nově otevřený LEGO store v Nizozemském Utrechtu a teď nevím přesně kdy se otevírá další v Amsterdamu.
Stěna má jen asi 50 přihrádek, ale čiré bricky měli  ;D jinak nic nového.

Pár lidí chce o víkendu vyrazit z Olomouce do Vídně na Afol day, pište třeba sem kdo pojede ať se domluvíme na hlídání vašich modelů.

To jsi vezl čiré kostky přes půlku Evropy? :)
Učím se stavět ...

Chairudo

Citace od: networ kdy 21.10.2019, 07:15:19
To jsi vezl čiré kostky přes půlku Evropy? :)

Když jsou pěkné, třeba i přes půl světa. Auto to uveze :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Alex

Pokud pojedete přes Brno rád bych se přidal pokud bude místo

networ

Citace od: Chairudo kdy 21.10.2019, 08:28:45
Citace od: networ kdy 21.10.2019, 07:15:19
To jsi vezl čiré kostky přes půlku Evropy? :)

Když jsou pěkné, třeba i přes půl světa. Auto to uveze :)

Jen dotaz: s čím tam jezdíš? :D
Učím se stavět ...

Chairudo

Citace od: networ kdy 22.10.2019, 10:33:44
Jen dotaz: s čím tam jezdíš? :D

Podle potřeby, Fabií, nebo půjčenou dodávkou  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

LEGO obchody všude kromě číny zavřené minimálně do 27.3.


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MiHo

Tak cestování formálně povoleno. Nepojedete někdo pro kelímky?

Chairudo

Citace od: miho kdy 24.04.2020, 12:14:18
Tak cestování formálně povoleno. Nepojedete někdo pro kelímky?

zatím formálně povoleno, ale pravděpodobně to ještě zákonem upraví a dočasně zakážou.

Ale hlavní problém je, že jsou všechny LEGO store v evropě zavřené. Musíme počkat až otevřou  :-[

Taky pozor nepřijet tam přs svátky jak se mi loni jednou povedlo, oni je mají kupodivu jindy než my  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#471
Citace od: miho kdy 24.04.2020, 12:14:18
Tak cestování formálně povoleno. Nepojedete někdo pro kelímky?
Puste si tiskovku. Je povoleno vycestovat, ale musíš mít ověřeno že tě hostitelská země přijme. Země buď nepřijímají (zatím)  nebo podmiňují povolení vstupu negativním testem (jako např. ČR při vstupu, nejde o rychlo test).

Borun

Lego v Donau cetru by se mělo otvirat 1.května.V ponděli opět hořela střecha tak snad to nebylo nad Legem a nebyly zasaženy prodejny.

Villa Legina

#473
Citace od: Borun kdy 24.04.2020, 12:45:33
Lego v Donau cetru by se mělo otvirat 1.května...
Tak to urcite nie. V ten den je statny sviatok.

Dalsie statne sviatky a zatvorene obchody v Rak do konca r.2020.:
21.5.
1.6.
11.6.
15.8.
26.10..
8.12.
25.a 26.12.

MiHo

Citace od: peki kdy 24.04.2020, 12:27:44
Citace od: miho kdy 24.04.2020, 12:14:18
Tak cestování formálně povoleno. Nepojedete někdo pro kelímky?
Puste si tiskovku. Je povoleno vycestovat, ale musíš mít ověřeno že tě hostitelská země přijme. Země buď nepřijímají (zatím)  nebo podmiňují povolení vstupu negativním testem (jako např. ČR při vstupu, nejde o rychlo test).

Dle stránek MZV to vypadá, že Rakousko přímá.
https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/rakousko_aktualni_informace_o_opatrenich.html
Musíš mít atest né starší 4 dnů, ale ten stějně potřebuješ kvůli návratu. Placené testy u nás dělají. Vrátit se pak můžeš na stejný atest, když tam pojedeš na otočku, tak nebude starší 4 dnů.


networ

#475
Podle zpráv před uzavřením obchodů, Lego kelímky a minifigy přestalo v obchodech podávat. Stáhlo je z prodeje z důvodu možnosti přenosu viru. Otázkou je, zda po uvolnění je začnou opět nabízet.

Zdroj: https://www.brickfanatics.com/lego-build-a-minifigure-closed-at-lego-stores-in-response-to-coronavirus/
Učím se stavět ...

MiHo

Tak to mi nedošlo, že v Legu ještě neobjevili jednorázové rukavice. Ale naprosto přesně to odpovídá uvažování jejich managementu.

Robbed

Nebo tam dát dezinfekci a velkou ceduli s upozorněním.

Pool

Vůbec se jim nedivím, Lego to prodává pro děti a i když pominu to, že většina jejich zákazníků neumí číst a na nějaké cedule kašle, tak podobné by to bylo i s těmi ochrannými rukavicemi. Dítě vrazí do obchodu a stojan s rukavicemi nebo nějaká dezinfekce určitě nebude první, po čem půjdou a samozřejmě první poletí si vše ochmatat a prohrabat se těmi panáčky. Občas jsem si tam chtěl taky nějakého panáčka vylovit, ale mnohdy to bylo tak obaleno dětmi, že jsem se na to i vybodl  ;D. Aby si na to ti malí špunti vzali rukavice, tak o tom si můžete jen tak nechat zdát ;D.

Chairudo

Citace od: Robbed kdy 24.04.2020, 15:22:12
Nebo tam dát dezinfekci a velkou ceduli s upozorněním.

Každou kostku extra zabalenou v sáčku jako rohlíky  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr