CHYBY UPGRADE!!!

Založil Jindroush, 22.11.2006, 16:24:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Změnil jsem verzi SMF, některé věci ale stále nejsou ok. Do tohoto tématu pište o problémech, kterých jste si všimli:

Závažné:

  • z novinek neskočí na novou zprávu, ale na první (změnit DisplayTemplate, provést kompletní synchronizaci template)
  • nefunguje kontrola pravopisu (v default theme vůbec, v kostky theme prázdný okno - mno, tohle mě funguje, zase je špatně dělení slov podle českých znaků)
  • Nejdou přidávat události do kalendáře - chybí jména měsíců (chybí v překladu nebo chyba v template?)
  • Nefunguje "vše přečteno" (asi vyřeší oprava template)
  • Nefunguje vyhledávání - to je špatný a vypadá to na globální problém  >:(

Kosmetické:

  • mapa je plochá, nemá města ani řeky (nahrát ze starší verze)
  • chybí nejspíš ikony v soukromých zprávách (kontrola error.log)
  • v nových textech jsou překlepy (musí se doplnit výtky od smf)
  • některé nové texty můžou chybět (kontrola error logu fóra)
  • jde převést mluvení v captcha do češtiny? (jde, ale kdo to namluví)
  • dá se v registraci zvolit jazyk? (mod?)
  • googlebot & spiders je v angličtině (přeložit)
  • mapy jsou v angličtině (přeložit)
  • googlebot ignoruje český vyhlodávače (zkopírovat ze starší verze, upozornit autora)
  • registrační formulář obsahuje anglickej text
  • lze vybrat opět server stored avatar, i když je to zakázaný úplně všem...  :o
  • Spravit CSS styly, aby byly linky podtrhaný

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

#1
Nefunguje mi slovník (kontrola pravopisu...)
Okno naběhne, ale text se nezobrazí... ;)

minifig

nefunguje vyhledávání

Dickie

Přestalo si mě to pamatovat a musím se přihlašovat. Což je věc, kterou jsem na tomhle kompu naposledy musela udělat vloni v létě a pak asi čtyřikrát dneska
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Jindroush

#4
dickie: O sprostým nadávání se ví

dickie: zapomínání evidentně problém na tvé straně, bych řekl - 1x to je dobře, to se jen upgradovalo heslo. Jinak si vlez na 'velké' přihlášení, je tam chlívek...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Petrjr

#5
Citace od: Jindroush kdy 22.11.2006, 21:45:55
petrjr: s tím otvíráním jsem nic nedělal

Ťuknutí na přiložený obrázek se chová různě, dle původní šířky obrázku:

Úzké obrázky (pod cca 700 px) např. v tomto tématu se "zvětší" na místě původního náhledu. ( javascript onclick="return expandThumb( ... ); )

Široké obrázky např. v tomto tématu se otevírají do jiného okna, které se nedá zvětšit ani maximalizovat. ( javascript onclick="return reqWin( ... );" )

Co by mi vyhovovalo nejvíce (to neznamená že vyhovuje všem a že to tak musí být):
- Otevření obrázku do nového okna s možností resize (nebo do nového panelu FF).


EDIT:
  - široké obrázky už mi jdou do nového panelu (jen jsem musel nainstalovat vhodnou extension, kterou jsem při přechodu na FF 2.0 opustil).
  - úzké obrázky se ve FF 2.0 nejprve načtou na pozadí (dlouho se nic neděje) a pak blik jsou tam. V IE je vidět průběh načítání. To, že se zobrazí na stejném místě mi nevadí (naopak je pěkné), ale to že dlouho nevidím že se něco děje je nepříjemné. Pokud někdo objevíte vhodnou extension či změnu v about:config co s tím něco udělá, dejte vědět.


EDIT: Text měněn dle toho jak se vyvíjí mé zkušenosti a do-upravuje fórum.


Jindroush

#6
Kontrola pravopisu snad už začala napůl fungovat - stačí vymazat cache browseru...

v češtině tedy již funguje...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Dickie

Citace od: Jindroush kdy 22.11.2006, 21:45:55
dickie: zapomínání evidentně problém na tvé straně, bych řekl - 1x to je dobře, to se jen upgradovalo heslo. Jinak si vlez na 'velké' přihlášení, je tam chlívek...


jenže já měla ve wandu chlívek Furt zafajfkovanej, a stejně mě to zapomínalo

smazala jsem příslušnej wand a vytvořila ho znovu. snad to bude stačit.
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Colonel32

kdyz pisu prispevek, nefunguji mi spiky doleva, doprava, pro brouzdani textem, musim klikat mysi a je to zdlouhave

Jindroush

Test test test test...

No tak to ti asi nefungujou šipky, čéče... Teď jsem to zkoušel a funguje to.

4 3 2 1
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

uz jedou v pohode...

Petrjr

Chybička:
V profilu není možné zadat věk, aniž bych vynechal den či měsíc (nechal je nulové).

Všimnul jsem si toho, až když jsem dělal změny v profilu - asi do doby než profil změním tam zůstávají staré (některé nulové), ale po změně se už vynuluje celé datum, je-li i jen část nulová.

peter

Citace od: Petrjr kdy 24.11.2006, 11:48:49
Chybička:
V profilu není možné zadat věk, aniž bych vynechal den či měsíc (nechal je nulové).

Všimnul jsem si toho, až když jsem dělal změny v profilu - asi do doby než profil změním tam zůstávají staré (některé nulové), ale po změně se už vynuluje celé datum, je-li i jen část nulová.

To jistě není chyba, ale záměr a já s tím naprosto souhlasím. Pokud se dobře domnívám, tak fórum věk vypočítává samo z tohoto kompletně vyplněného údaje (pak jste i automaticky zařazováni na narozeniny atp.). ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Petrjr

Citace od: peter kdy 24.11.2006, 11:56:10
Citace od: Petrjr kdy 24.11.2006, 11:48:49
Chybička:
V profilu není možné zadat věk, aniž bych vynechal den či měsíc (nechal je nulové).

Všimnul jsem si toho, až když jsem dělal změny v profilu - asi do doby než profil změním tam zůstávají staré (některé nulové), ale po změně se už vynuluje celé datum, je-li i jen část nulová.

To jistě není chyba, ale záměr a já s tím naprosto souhlasím. Pokud se dobře domnívám, tak fórum věk vypočítává samo z tohoto kompletně vyplněného údaje (pak jste i automaticky zařazováni na narozeniny atp.). ;)
Je to chyba, dříve bylo možno den či rok vynechat a dokonce se to někde na fóru uvádělo jako plus pro vyplnění data.

Ostatně, sám jsem si ho doplnil právě až poté, co jsem si dohledal že stačí uvést jen rok (resp. rok a měsíc).

Jindroush

No v předchozí verzi šly vyplnit imo tyto kombinace:

a) den, měsíc - psalo to upozornění na narozeniny
b) rok - psalo to věk, ne narozeniny
c) den, měsíc, rok - oboje

Chjo, du kuknout do zdrojáku   ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Takže a) a c) fungují.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Petrjr

Citace od: Jindroush kdy 24.11.2006, 11:59:59
No v předchozí verzi šly vyplnit imo tyto kombinace:

a) den, měsíc - psalo to upozornění na narozeniny
b) rok - psalo to věk, ne narozeniny
c) den, měsíc, rok - oboje

Chjo, du kuknout do zdrojáku   ::)
d) Rok a měsíc.
Psalo to věk správně určený i dle měsíce (pouze v rámci měsíce to zaokrouhlilo, jen nevím zda nahoru či dolu).

myth

Nejde pozerať/upravovať vlastný ani cudzí profil.

Parse error: parse error in /home/kostky/forum/Sources/Profile.php on line 621

Fatal error: Call to undefined function: summary() in /home/kostky/forum/Sources/Profile.php on line 309
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Raistlin M

Citace od: myth kdy 24.11.2006, 12:27:43
Nejde pozerať/upravovať vlastný ani cudzí profil.

Parse error: parse error in /home/kostky/forum/Sources/Profile.php on line 621

Fatal error: Call to undefined function: summary() in /home/kostky/forum/Sources/Profile.php on line 309

To je divné. Já hned po té Jindroushově reklamě na nové možnosti upravoval ten svůj a pohoda. 8)

***Banana.com

týká se to asi jen admin menu? mně to také jde

Jindroush

Naja, tak to dopadá, když někdo opravuje chyby na živým fóru. Teď už by to mělo bejt ok a mělo by jít zadat datum narození jen rokem.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

Pro dopresneni, pokud uvidite chybu podobnou jako myth, tak to znamena, ze se Jindroush hrabe v kodu a udelal tam chybku, takze je to obvykle otazka okamziku, kdyz to opravime a chyba zmizne.
(POZN: Neznam programatora, ktery by stale dokazal psat kod bez jedine chyby)
Problem by to byl, az kdy by to vypisovalo nekolik hodin. Pak ma smysl na to upozornovat.
Only the best can survive.

Aki

Mám dojem, že logo v levém horním rohu fungovalo dřív jako link na úvod stránek. Což nyní nejde. Je za to nějaká náhrada, nebo když chcu vyskočit z fóra, třeba na rozcestník, musím ručně přepisovat (mazat) v ardrese?

Leguán

Celý obsah fóra se mi označil jako přečtený, takže z původních mnoha stovek nepřečtených příspěvků mám najednou všechno přečteno. Nevím, jestli je to chyba fóra nebo jsem někde omylem zmáčknul nějakou klávesovou zkratku...

Samík

Mě nějak nejde skrýt můj mail. Vždy když zaškrtnu políčko skrýt email a zadám heslo, tak můj mail je pořád vidět, jenom je zobrazen kurzívou.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

myth

Citace od: Samík kdy 26.11.2006, 13:03:13
Mě nějak nejde skrýt můj mail. Vždy když zaškrtnu políčko skrýt email a zadám heslo, tak můj mail je pořád vidět, jenom je zobrazen kurzívou.

Ale vidíš ho iba ty, ostatní používatelia ho v Tvojom profile nevidia.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Karel K

Dříve se mi ve všech nepřečtených tématech zobrazovala všechna témata, která jsem nepřečetl. Teď se mi zobrazují pouze nepřečtená témata aktuálního dne.

Jindroush

Divný, myslím, že takhle je to správně:

tohle jsou nepřečtená od poslední návštěvy (ikonka Novinky nahoře)
http://www.kostky.org/forum/index.php?action=unread

a tohle jsou všechny
http://www.kostky.org/forum/index.php?action=unread;all
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Karel K

Jo, to sedí. Ty všechny nepřečtené zprávy mi ale ukazujou jen aktuální den. Starší nepřečtené se nezobrazují. Používám Operu. Může to být tím?

myth

Nie, Opera to vôbec nemôže spôsobovať. Stránky sa generujú na strane servera, prehliadač ich iba zobrazuje. Tiež používam Operu a neprečítané témy mi fungujú presne tak, ako popísal J.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.