(Vlastní-zakázka) Ferris Wheel X

Založil Chairudo, 19.12.2014, 12:02:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

Do dosažení stropu haly jsou ještě značné rezervy  >:D co to taky někdy pokořit?  :D

...samozřejmě jenom vtipkuji, je to opravdu parádní dílo a kolos. Možná mi výjde se do Prahy podívat jako návštěvník. Tak alespoň vím, na co se budu těšit nejvíce.

Martins

To přece není možný, takovouhle staticky neurčitou konstrukci zvednout ze země... a nevíc jen ve dvou!?
To čumim... moc hezké, těším se na reál! Už to loňské kolo (kolečko) bylo impozantní...

milanv

Teda to je obr. to už by stálo za to dát do jedné kabinky modelářskou kamerku a fotit z ní dav na výstavě, jako si lidi fotí město z opravdových kol.
Pán na Žlutém hradě

MeNadruhou

#33
Citace od: milanv kdy 11.05.2015, 12:10:36
Teda to je obr. to už by stálo za to dát do jedné kabinky modelářskou kamerku a fotit z ní dav na výstavě, jako si lidi fotí město z opravdových kol.
V boskovicích se vezlo GOpro, během stavebního víkendu by mohlo taky.

Citace od: Chairudo kdy 11.05.2015, 01:16:02
Kolo měří asi 365 cm, čímž se mi podařilo zlomit mnou známý předešlý světový rekord 330 cm.
Guinnessi, už ti píšu >:D

Toto kolo je také unikátní tím, že nemá pevnou konstrukci, ale výplet. Pokud vím, tak tento způsob nikdo jiný na světě nepoužil.
Více fotek je na Flickru
S fotkama jsi měl počkat, aby to bylo prvně překvapení, a pak aby tě někdo nepředběhl  >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Chairudo

Po několika letech cestování po Evropských výstavách se mi předloni v Nizozemském Utrechtu podařilo kolo natočit a změřit, loni na podzim v Anglickém Birminghamu si ho zaměstnanci GWR přijeli nafotit, předali mi certifikát a před dvěma týdny konečně oficiálně vyšlo v Guinessovce vedle toho maličkého Bugatti Chiron v životní velikosti  >:D

Snad ještě pár let vydrží  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Tož gratuluju k papírovému důkazu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

GWR udělali moc krásné video  z měření rekordu kde můžete vidět i sestavování kola a jeden nepodařený pokus o zvednutí  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Jednim slovem  brutus mega obr.
Na tohle bych asi neměl nervy

Chairudo

To bys taky zvládl, je to akorát na výšku místo na délku  ;D

Udělal jsem k videu české titulky, jen je potřeba aby je někdo potvrdil. Kdo máte tu možnost prosím potvrďte je. Díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr