Kocour řada 742 / T 466.2

Založil PAKR82, 28.06.2019, 11:32:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

PAKR82

Tak jak se Vám líbí? Detaily zatím nic moc, ale budu se snažit do vypilovat. Synkovi se líbí a to je to hlavní.

sohibil

#1
Mám blbý dojem že kabína je posunutá nejak viac na stred ako by mala. Resp. že tá kratšia kapota pre batérie je dlhšia ako by mala byť. Keby sa dala o stud-dva skrátiť, resp posunúť kabínu viac na kraj, bolo by to fajn.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Vočko

Souhlasím se sohibilem. Za mě ještě udělat dvou náprav podvozky. Čmelák měl 3 nápravy...

sohibil

@Vočko: ak ma zrak neklame, podvozky sú korektné, tj. dvojnápravové. Ty tam vidíš nejaké extra nápravy?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Vočko

Citace od: sohibil kdy 11.08.2019, 21:08:26
@Vočko: ak ma zrak neklame, podvozky sú korektné, tj. dvojnápravové. Ty tam vidíš nejaké extra nápravy?
Jooo tak teď se moc omlouvám. Jsem koukal na telefonu a teď to vidím. Skutečně 2 nápravy.

peki

#5
Citace od: sohibil kdy 13.07.2019, 14:07:10
Mám blbý dojem že kabína je posunutá nejak viac na stred ako by mala.

Tvůj dojem je správný. Také jsem ho kdysi stavěl. Nemám ale aktuální foto, tak odkaz na starou verzi zde. Je tam i obrázek modelu, ze kterého jsem vycházel. Je tam dobře vidět, že kabina stojvůdce, je ještě nad nápravou, ne mezi nápravami. 







sohibil

#6
@peki: Áno, tvojho kocúra som videl a musím uznať, že si sa s ním vyhral. Dokonca si urobil aj tie skosené časti na koncoch kapoty (mn. číslo: kapôt?). Zábradlia mohli byť inej farby ale to už je nepodstatný detail.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

PAKR82

Ano, kabina je posunuta. NBohužel to je proto, že tam jsou světla a ty jsou z boku zakryty tiles 1x4, které drží na modified brick 1x2 with studs on one side. Proto je to posunute o 2 study dozadu.

Jak tam zakombinovat světla?

sohibil

#8
Jednoducho použiť kratšie tiles; 1x2 by mali postačovať. A modifikovanú brick použiješ len 1x1. O pevnosť by som sa nebál. Inak až teraz som si všimol že ti dosť citelne chýba hlavný svetlomet aj nádrž na palivo. Pre to druhé by potreboval trochu predĺžiť.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

PAKR82

Při použití tile 1x2 a 1x1 modified brick with stud on one side to sice zkrátí, ale pouze o 1 stud.

Hlavní světlomet na jedné straně by šel, ale na druhé ne, tam je baterka 9' polepena samolepkou.

A nádrž je detail.

5 letemu klukovi bohaté stačí že to má tvar, velikosti a barvu jako v reálu.

sohibil

Prečo len o 1? Ako to vlatne vyzerá bez tej tile? Predpokladal som, že kocka s postrannými studami je bezprostredne za svetlami a tile je na ňom umiestnený na prostredných dvoch "dierach". Naviac tá kapota je dlhá až 5 studov takže o jeden by sa dala skrátiť aj bez toho aby si sa tej tile vzdal.

Ťažko ti poradím, keď neviem ako presne je to zostavené. Ja by som ale každopádne umiestnil brick 1x1 s postranným studom hneď za svetlá a tile 2x1 by na ňom sedela jednou polovicou a druhou by zakrývala bok svetla. Tak by som v extrémnom prípade dokázal kapotu skrátiť až na dĺžku dvoch studov, čo by už bolo aj príliš.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

PAKR82

Už to vidím, už to tam dam.

PAKR82

Představeno

peki

Hned to vypadá lepe. Ještě bych zkusil použít na zakrytí světla toto:


Podle obr jen odhaduji že by se to mohlo vejít. 

PAKR82

Mě už se to zda moc krátké. Teď to jsou 3 study ale dal bych tam 4. Ale nádrž prostě nevejde. Roztahovat to nechci. Co bych pak dělal se čmelákem.

Vyzouším, nemám přesně 1x2. ale vím že mám 1x4.