(Vlastní) Bradavický hrad

Založil Hardegon, 25.01.2014, 20:13:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Martins

Dle autorského zákona jsi autor a z toho plynou i tvá práva. I když to někdo zafinancoval, tak autorství tě nijak nezbaví. Takže prezentaci i tu GBR si můžeš řešit po své linii.

Michaelangelo tu Sixtinskou kapli taky dostal jako zakázku, ale kdo to financoval už ani nevím... :-)

Robbed

Zároveň by to mohla být hodně dobrá reklama "zadarmo" pro Czech RepuBRICK. ;)

Citace od: Chairudo kdy 14.01.2019, 06:51:16
Myslel si, že největší je od Alice Finch z Guinessovky z roku 2015 se 400 000 kostkami.
Ten tvůj není moc propagovaný a skoro nikdo mimo Kostky o něm neví.

Lol, chudák borec teď bude muset navýšit svůj rozpočet tak 2.5-3x  :D :D

Hardegon

Citace od: Robbed kdy 14.01.2019, 16:08:12
Zároveň by to mohla být hodně dobrá reklama "zadarmo" pro Czech RepuBRICK. ;)

Párkrát jsem to nadhodil, ale aktuálně je hrada na paletách uskladněn v inventáři. Těžko ho tedy využít jako lákadlo.
Celkově je to docela komplikovaná otázka a tady na foru to asi neni potřeba řešit a možná to sem ani nepatří.

Já vám jen můžu poděkovat, že máte stále hrad v paměti. Samozřejmě se s ním občas někde soukromě chlubím a oficiální uznání rekordu je pro mě jen detail.

Hardegon

Po těch letech, co hrad kočuje po výstavách, se ho konečně podařilo zapsat do České knihy rekordů.

Oficiální titul je Největšího modelu hradu z kostek LEGO. Zapsané rozměry jsou 553x407 a výška 265 cm.

Toho času je hrad na zámku Blatná, kde vydrží minimálně do konce léta.

peki

Citace od: Hardegon kdy 08.02.2024, 10:41:23Po těch letech, co hrad kočuje po výstavách, se ho konečně podařilo zapsat do České knihy rekordů.
Tak teď další krok :)
Guinnessova kniha rekordů ??

Hardegon

Citace od: peki kdy 08.02.2024, 13:15:04
Citace od: Hardegon kdy 08.02.2024, 10:41:23Po těch letech, co hrad kočuje po výstavách, se ho konečně podařilo zapsat do České knihy rekordů.
Tak teď další krok :)
Guinnessova kniha rekordů ??

Třeba za dalších 10 let  :)

hobby

Hrad jsme všichni viděli, gratuluji k úspěchu. Co by mě ale zajímalo, je "projektová dokumentace", či náčrty/skicy, které sis jistě před stavbou udělal. Pokud to ještě máš, můžeš sem dát informační foto? Zajímá mě to; sám jsem dělal několik "urbanistických" návrhů kolejišť, ale i větších staveb včetně lokomotiv (pochopitelně, nikdy plány nešly zcela dodržet a vždy se něco měnilo).

blackjoe

Gratuluji Marku, teď už jen ten Guinness  >:D

milanv

Marku, gratuluju! Konečně se to povedlo. Doufám, že jste to řádně zapili!

Musím říct, že po těch letech tvůj výkon na tomto hradu oceňuju ještě mnohem víc, než když jsem o viděl na Lipně poprvé. Tehdy jsem obdivoval jen designerskou práci. Dneska už si umím trochu víc představit, co znamená taky ta logistika kolem, umět navrhnout moduly, přepravní boxy, instalační návod... A to ještě neznám určitě další problémy jako křivení se lego-geometrie v těchto rozměrech. A pak to na výstavě vypadá jako taková "hračka", že - slovy tehdejších závistivců: "no co, já kdybych měl tolik kostek, tak taky..." :D
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: hobby kdy 09.02.2024, 14:41:10Hrad jsme všichni viděli, gratuluji k úspěchu. Co by mě ale zajímalo, je "projektová dokumentace", či náčrty/skicy, které sis jistě před stavbou udělal. Pokud to ještě máš, můžeš sem dát informační foto? Zajímá mě to; sám jsem dělal několik "urbanistických" návrhů kolejišť, ale i větších staveb včetně lokomotiv (pochopitelně, nikdy plány nešly zcela dodržet a vždy se něco měnilo).

Musel jsem hodně pátrat, ale našel...

Stavěl jsem to kolem roku 2014. "Oficiální" plán hradu neexistoval, jen nějaké náčrtky lidí jako já, kteří si to domýšleli na základě knih nebo filmů.
Co bylo, to jsem stáhnul. Jeden plán jsem si cca okótoval, abych se od něčeho odpíchnul.
Základní rozměr byl 16x16. Hodně jsem se snažil to mít v násobcích aby se to dobře stavělo z dostupných kostek. Pak se to měnilo dle objevených nepřesností, dostupnosti dílů a mojí nálady.
Některé části budov vznikly ještě před samotnými základy. Jen na pokusy, jak to bude vypadat a jestli to bude správně fungovat a držet.