Hromadné nákupy v zahraničí

Založil Colonel32, 08.12.2022, 23:20:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

Aktuálně mám otevřený nákup v holandském obchodě Almere Bricks
(už jsem zde nakupoval a měl jsem dobrou zkušenost)
Můžete se podívat především do kategorie vlaků, prodává samotné vagóny ze setů.

https://store.bricklink.com/Almere_Bricks#/shop

pokud máte někdo zájem se přidat, pravidla jsou následující

- objednávku v obchodě děláte ze svého Bricklink účtu
- při objednávce napište, že chcete aby byla poslána společně s mojí
"please ship together with order 20628309 by Jan K and charge only for parts/sets", měla by vám být účtována pouze cena dílů/setů
- současně mi napište soukromou zprávu že objednáváte (jakýmkoli kanálem)
- deadline pro objednání je neděle 11. v noci
- objednávku zaplaťe okamžitě po obdržení faktury a k placení je nutné použít IBAN (ne PayPal!)
- až díly dorazí ke mně, je možné je osobně vyzvednout (Praha 4 Spořilov, odložit nebo poslat Zásilkovnou)
- v případě že budete mít malou objednávku, nebude vám účtován žádný podíl na poštovném ze zahraničí, v případě že budete mít velkou objednávku bude poštovné rozpočítáno podle váhy.
- případné reklamace poškozených nebo chybějících dílů budete s prodejcem řešit sami (požádám o zabalení tak, aby bylo jasné, že jsem s tím nijak nemanipuloval, pro jistotu si svůj balíček hned po převzetí nafoťte) 


- lze též spojit s nákupem dílů/nebo drobných setů v Legostore OC Westfield Chodov


Mám dojem, že jsem shrnul vše podstatné. Pokud máte nějaké upřesňující dotazy, pište prosím SZ, ať zbytečně neplevelíte vlákno. Pokud bude dotaz relevantní i pro ostatní, sám odpověd doplním.

Colonel32

#1
Aktuálně mám otevřený nákup v holandském obchodě Bianka Bricks
(už jsem zde nakupoval a měl jsem akceptovatelnou zkušenost - pár použitých dílů bylo v hodně špatném stavu, ale byly bez řečí refundovány)
Pro mne zajímavé jsou tam díly ke starým vlakům.

https://store.bricklink.com/Bianca024#/shop

pokud máte někdo zájem se přidat, pravidla jsou následující

Pokud máte objednávku za více než 15 euro (min. buy obchodu)
- objednávku v obchodě děláte ze svého Bricklink účtu
- při objednávce napište, že chcete aby byla poslána společně s mojí
"please ship together with order 20948208 by Jan K and charge only for parts/sets", měla by vám být účtována pouze cena dílů/setů
- současně mi napište soukromou zprávu že objednáváte (jakýmkoli kanálem)
- objednávku zaplaťte okamžitě po obdržení faktury a k placení je nutné použít IBAN nebo Paypal "as a friend" (ne běžná platba PayPal s buyer protection, protože poslání zboží na jinou adresu než na jakou je PayPal účet registrován je porušení podmínek služby PayPal)

Pokud máte objednávku za méně než 15 euro (min. buy obchodu), napište mi (jakýmkoli kanálem), co chcete objednat. Existuje riziko že něco se vyprodá během časové prodlevy. Pokud objednáváte něco, na čem vaše objednávka "stojí a padá" (nemám objednávat vůbec pokud daná položka nebude), specifikujte to.

- deadline pro objednání je neděle 8. v noci
- až díly dorazí ke mně, je možné je osobně vyzvednout (Praha 4 Spořilov, odložit nebo poslat Zásilkovnou)
- v případě že budete mít malou objednávku, nebude vám účtován žádný podíl na poštovném ze zahraničí, v případě že budete mít velkou objednávku bude poštovné rozpočítáno podle váhy.
- případné reklamace poškozených nebo chybějících dílů budete s prodejcem řešit sami (požádám o zabalení tak, aby bylo jasné, že jsem s tím nijak nemanipuloval, pro jistotu si svůj balíček hned po převzetí nafoťte)


- lze též spojit s nákupem dílů/nebo drobných setů v Legostore OC Westfield Chodov

Colonel32

Aktuálně mám otevřený nákup v estonském obchodě Nordic Brix

https://store.bricklink.com/NordicBrix

pokud máte někdo zájem se přidat, pravidla jsou následující:

Napište mi (jakýmkoli kanálem), co chcete objednat. Existuje riziko že něco se vyprodá během časové prodlevy. Pokud objednáváte něco, na čem vaše objednávka "stojí a padá" (nemám objednávat vůbec pokud daná položka nebude), specifikujte to.

- deadline pro objednání je neděle 22. v noci
- až díly dorazí ke mně, je možné je osobně vyzvednout (Praha 4 Spořilov, odložit nebo poslat Zásilkovnou)
- v případě že budete mít malou objednávku, nebude vám účtován žádný podíl na poštovném ze zahraničí, v případě že budete mít velkou objednávku bude poštovné rozpočítáno podle váhy.

emil.novohradsky

Pokusam sa Vam zaslat SZ, dorazila prosim? Vopred vdaka

Colonel32

#4
Aktuálně mám otevřený nákup v německém obchodě Figsbricks

https://store.bricklink.com/Figsbricks

pokud máte někdo zájem se přidat, pravidla jsou následující:

Napište mi (jakýmkoli kanálem), co chcete objednat. Existuje riziko že něco se vyprodá během časové prodlevy. Pokud objednáváte něco, na čem vaše objednávka "stojí a padá" (nemám objednávat vůbec pokud daná položka nebude), specifikujte to. Pokud jsou k dispozici obě varianty, jasně specifikujte, zda má být díl nový nebo použitý.

- deadline pro objednání je neděle 29. v noci
- až díly dorazí ke mně, je možné je osobně vyzvednout (Praha 4 Spořilov, odložit nebo poslat Zásilkovnou)
- v případě, že budete mít malou objednávku, nebude vám účtován žádný podíl na poštovném ze zahraničí, v případě že budete mít velkou objednávku bude poštovné rozpočítáno podle váhy. Pokud bude celková objednávka 250e+ a váha pod 1,7kg, bude poštovné úplně zdarma.

EDIT: aktuálně 186

Colonel32

Aktualizace:

Posílejte v takovém formátu, abych mohl copypasteovat názvy / kódy dílů do vyhledávání obchodu.

Printscreen košíku může být na doplnění, ale samotný nestačí.


Celková objednávka je 268e, tz. poštovné by mělo být zdarma pokud nepřešvihneme váhu. 

Colonel32

Dorazily hromadné nákupy Nordbrix a FigsBricks

(FigsBricks dneska a Nordbirx už několik dní ležel na poště, jen se neobtěžovali to hlásit jejich tradičním českopoštovním stylem)

Rozeslány podklady k platbě a vyzvednutí.

Pokud někdo nedostal, tak se hlaste.
Pokud by se vám ve vyúčtování zdála nějaká chyba, tak se hlaste.
(bylo toho teď hodně, stát se to může)

Colonel32

#7
Otevřený nový hromadný nákup:

https://store.bricklink.com/helge#/shop

Deadline: neděle 19. pozdě večer

Pravidla stejná jako u předchozích nákupů, (varianta posíláte mi seznam položek, já objednávám na svůj účet) navíc:

Norsko není v evropské unii. K cenám v obchodě je potřeba přičíst VAT. To dělá bricklink automaticky a pak ho i odvede. Pozor. Exituje drobné rizikou, že to tady v čechách celníci neuznají, a budou trvat na tom že se DPH bude vybírat u nás znova včetně celního řízení. Prodejce explicitně varuje, že při objednávkách do Švédska se to stává. Pokud by taková situace nastala, tak se s nima samozřejmě zhádám, ale hrozí že neuspěju. Objednávejte pouze v případě, že jste ochotní toto riziko akceptovat !!!

Poštovné (a případné další náklady) budou rozpočítány podle váhy!

P.S. celá objednávka má limit 200 lotů.

Colonel32

#8
Paralelně s tím je otevřený hromadný nákup

https://store.bricklink.com/TDAT#/terms

Deadline: pátek 17. 20:00 (store terms povolují otevřenou objednávku max. 72 hodin)

Pravidla stejná jako u předchozích nákupů, (varianta posíláte mi seznam položek, já objednávám na svůj účet)

Poštovné bude rozpočítáno podle váhy!

P.S. celá objednávka má limit 100 lotů.

Colonel32

Rozjel jsem ještě jeden nákup:

https://store.bricklink.com/Steentjeswereld#/shop

Deadline: neděle 19. pozdě večer

Pravidla stejná jako u předchozích nákupů, (varianta posíláte mi seznam položek, já objednávám na svůj účet)

Poštovné bude rozpočítáno podle váhy!


P.S. Má ty staré reddishbrown panely without side supports. Modří vědí.

Colonel32

#10
Mám znovu otevřený

https://store.bricklink.com/Figsbricks#/terms

Aktuální objednávka 85/250e (pokud nedosáhneme na poštovné zdarma tak podle poměru váhy)

Deadline neděle 26.3. večer

(současně je to příležitost zaurgovat jakékoli chybějící nebo poškozené díly)

Colonel32

#11
Dále začínám sbírat objednávky pro

https://www.brickstickershop.com/

Deadline neděle 26.3. večer

Poštovné bude zdarma ale budu připlácet 15e za tracking a insurance. Rozpočítá se podle ceny.

Mají:
- náhradní samolepky pro originální lego sety
- náhradní samolepky pro potištěné lego díly (včetně barev které lego nikdy nedělalo)
- náhradní a custom samolepky pro torza a štíty atd...

Zatím jsem je v ruce neměl, takže co do kvality a věrnosti originálu nemohu posoudit. Ale recenze byly veskrze pozitivní. Až dorazí, tak zrecenzuji.

Colonel32

To celní řízení je fakt zlo.

Co člověk nemusí vyplňovat...

Položka na faktuře: Lego helma skřetí
Materál: plast ABS
K čemu slouží: na hraní

Pool

Citace od: Colonel32 kdy 23.03.2023, 14:53:55To celní řízení je fakt zlo.

Co člověk nemusí vyplňovat...

Položka na faktuře: Lego helma skřetí
Materál: plast ABS
K čemu slouží: na hraní

Já jsem s tím zatím neměl nikdy problém. Už několikrát se mi stalo, že to tam neoprávněně zadrželi i když to clo platil ten prostředník, ale jak pak přišla SMS s tím doložením dokladů, tak vždy stačilo jen poslat jim ofocenou fakturu či objednávku z toho eshopu, kde bylo zřetelné, že se ta daň odvedla. Pustili to pak dál už bez jakéhokoli dopočtu cla či daně. Stává se to tehdy, když tam obchodník neuvede na tu zásilku číslo toho odvodu daně, to IOSS.

Colonel32

deadline reminder

FIGSBRICKS
BRICKSTICKERSHOP

Colonel32

#15
V rámci toho že mi budou posílat opravené samolepky je možnost cokoli přiobjednat s tím, že poštovnéj jde na jejich triko.

Něco doobjednávat budu. (některé byly v pohodě a lidi chtějí více ks)

Obecně platí, že by spíše neměly být problém samolepky na bílém podkladu nebo samolepky na průhledném podkladu určené k lepení na bílý díl.

Deadline ještě dnes večer (pondělí 15.)

Colonel32

Vzhledem k tomu, že mi z BSS budou posílat další balíček opravovaných samolepek je opět možnost se přidat a cokoli ze stávající nabídky přikoupit.

Deadline neděle 18.6. večer

Colonel32

Zvažuji hromadný nákup v BL obchodě ETOYS MACAO

https://store.bricklink.com/EToys#/terms

Přestože nákup bude zatížený větším poštovným, DPH a možná i clem nebo celním řízením, stále mám pocit, že by mne věci jako 40448 Vintage Car (v základu 400) zřejmě mohly vyjít levněji než u nás (pokud někdo nabízí, tak za tisícovku). Podobně zajímavej by mohl pro někoho být třeba 40567 Forest Hideout, v základu za 540 (u nás 1250+)