LEGO Technic výstava ve Vyškově (2012)

Založil Mrs.Tygris, 19.03.2012, 08:26:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mrs.Tygris

Dobrý den  :)

Dost z vás jistě ví jaký úspěch měla výstava ( loňská i letošní) v Boskovicích
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=31677.0
Letos se na ní řešilo také řešílo zda by nešla udělat výstava také v jiném městě v okolí Brna. Ano šlo objevila jsem možnost (místo) udělat také technic výstavu ve Vyškově.

Jedná se téměř o to samé co v Boskovicích akorát bychom spojily oba ročníky dohromady. Tedy téma výstavy by odpadlo a zanechala bych jenom název pro výstavu "Stroje v pohybu" (pokud to Legasovi nevadí).

Mám k dispozici tělocvičnu(25x15 m) a také pár tříd základní školy Morávková. Pronájem není zatím cenově určen a nejspíš ani nebude, škola nám dále propůjčí také lavice jako stoly, případně zapůjčí i židle. Celá akce by byla pod záštitou kostek a organizace se ujmu já.

Akce by se mohla konat 28.4.2012 od 10:00hod, možnost přespání přímo ve škole nebo v blízkém hotelu.

Měl by někdo tedy zájem se této akce účastnit i v tomto datu?

Pokud ano, ale nevyhovuje mu datum také napište.

Měch

Já bych se určitě rád zúčastnil. Pokud z toho kápne i nějaký peníz, tím líp. Jen mám teď hodně práce z autem na Trial, takže kvůli tomu zařvaly dva modely co jsem měl v Boskovicích. Jen nevím jak by to probíhalo tady...jde mi hlavně o prostor na ježdění z auty. Byl by tam nějaký vyhrazený plac, nebo podium ? Přece jenom jsou to stroje v pohybu a na stole se moc hýbat nemůžou  ;D
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Mrs.Tygris

#2
i toto mam naplánováno
stoly budou po obvodě tělocvičny a uprostřed bude vyhlazen prostor na zemi pro prezentaci a jezdění s modely

to by melo stačit

pokud to také vyjde budu se snažit zařídit i prodejce lega (Legenio) ten nejspíš bude mít vyhrazenou jednu celou třídu i s minstormisty .... bude záležet na počtu vystavovatelů

peníz by z toho taky měl kápnout , chtěla bych vybírat vstupné stejně jako v Boskovicích
,ale bohužel nemůžu zaručit stejnou návštěvnost jako v Boskovicích ...

MiHo

#3
Bude-li k dispozici zase prostor na stolech cca 2x3m a min 2,5 hod na stavění mohu přijet zas s monorailem.

Jdou lavice srazit těsně k sobě? Jaké jsou přesné rozměry lavic? (v Boskovicích jsem neměl přesné rozměry stolů a pak vyšlo příliš mnoho stolů se zbytečně širokým okrajem)

Hana129

Citace od: miho kdy 19.03.2012, 20:07:38

Jdou lavice srazit těsně k sobě? Jaké jsou přesné rozměry lavic? [img width=1024 height=764]


U lavic je třeba si dát taky pozor na to jaké jsou, některé  jsou totiž sešikmené a nejde s nimi vytvořit rovná plocha  ;).

Nám to komplikovalo výstavu na Legohraní, tak ať nejste překvapeni.

Mrs.Tygris

Rozměry lavic zjistím a případně zajistím stoly z jídelny .. ty jsou rovné určitě

otaznik


Mrs.Tygris

Takže zjistila jsem rozměry stolů
máme možnost míti stoly o rozměrech 80x80(jídelní stoly) a 80x120 (lavice)
lze kombinovat,
s největší pravděpodobností pro vystavované modely budou stoly ve dvou řadách ... tedy šíře 160

Měch

Měl bych takovou prosbu. Trošku mi nevyhovuje termín. Nešlo by výstavu posunout o týden později ? Samozřejmě pokud to nebude nikomu vadit. Mám už naplánovanou jinou akci a nerad bych o ni přišel. Výstavě bych dal přednost  ;D
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Mrs.Tygris

no nejde vetšina z nás už bude maturovat/ mít zkouškový a ve škole mají naplanovanou další akci ...

Johny650

#10
Akce se bude konat jen na technic? Jsem přímo z Vyškova a mohl bych přispět i s orig.sety.

Např:

Mrs.Tygris

Dámy a pánové mám přislíbenou účast Franty Moravce, už máte tedy 5 vystavovatelů :

MeNadruhou (MOCy a ofi sety
Mrs.Tygris (vlaky, RC auto)
Franta ( ofi sety - sbírka)
Malý Měch (MOCy)
miho (monorail)

Byla bych ráda kdyby se přidal někdo další ...

Mrs.Tygris

Citace od: Johny650 kdy 21.03.2012, 11:44:47
Akce se bude konat jen na technic? Jsem přímo z Vyškova a mohl bych přispět i s orig.sety.

Např:

pokud bych jsi dovezl ulici tak jak je na fotce a domluvil se z mihem tak není problém za kombinovat ulici k monorailu , ale jinak asi nevím jak zkombinovat systém modely s technic modely (hlavně velikostně)

Robbed

Tohle podle mě není problém, ve výsledku je návštěvníkovi jedno jestli se dívá na 5 modelů aut, nebo ulici s domy (mluvím teď o statických modelech). Bylo by to super oživení a podle mě by se u toho spousta lidí zastavila.
Ale asi bych ti do toho neměl kecat, jelikož se účastnit nejspíš nebudu, všechny modely mám někde na výstavách a nic nového postavit nestihnu.

Johny650

Můžu přispět i s vlaky. 3677,7939,10194,10219

Mrs.Tygris

Citace od: Robbed kdy 21.03.2012, 12:22:12
Tohle podle mě není problém, ve výsledku je návštěvníkovi jedno jestli se dívá na 5 modelů aut, nebo ulici s domy (mluvím teď o statických modelech). Bylo by to super oživení a podle mě by se u toho spousta lidí zastavila.
Ale asi bych ti do toho neměl kecat, jelikož se účastnit nejspíš nebudu, všechny modely mám někde na výstavách a nic nového postavit nestihnu.

Robbe pokud vím tak výstava kostek v Boskovicích končí 22.4. tak bys mohl dovést ty space lodě, případně pokud máš postavenýho ještě terminátora, od tam do Vyškova

Citace od: Johny650 kdy 21.03.2012, 12:24:38
Můžu přispět i s vlaky. 3677,7939,10194,10219

Pokud bys dovezl i vlaky tak není vůbec žádný problém s ulicí(nebo stabilními modely), akorát nemusíš vozit emeralda, toho povezeme mi s bratrem ( a nějaký ještě 9V vlaky) , a koleje sebou  ;) , na maerska se strašně ráda podívám, a nejspíš nebudu sama  ;D

Legas

Maersk můžeš vidět i teď v Boskovicích. Koupil jsem ho do vitríny  ;)
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

Mrs.Tygris

Citace od: Legas kdy 21.03.2012, 13:50:45
Maersk můžeš vidět i teď v Boskovicích. Koupil jsem ho do vitríny  ;)

to možná ano, ale mám to trocha z ruky ;D a bez ošahání to nejde  ;D

Tomik

Pokud by mě vzal s sebou někdo z Prahy, tak bych taky přijel. Můžu vzít své alternativní modely z Technic setů - cca 5 kusů (jsou nemotorizované na ruční pohon) a motorizovanou rolbu na dálkové ovládání. Pokud by byl čas, tak bych tu rolbu ještě přestavěl na na vozidlo s drapákem a možností přesunu lehkých předmětů.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

MiHo

Citace od: Tomik kdy 26.03.2012, 10:04:39
Pokud by mě vzal s sebou někdo z Prahy, tak bych taky přijel. Můžu vzít své alternativní modely z Technic setů - cca 5 kusů (jsou nemotorizované na ruční pohon) a motorizovanou rolbu na dálkové ovládání. Pokud by byl čas, tak bych tu rolbu ještě přestavěl na na vozidlo s drapákem a možností přesunu lehkých předmětů.
Můžu tě vzít z Prahy, ale pojedu už v pátek.

MiHo

V jakém čase bude možno zahájit stavění ? Potřebuji vědět, kolik času bude na stavění a tomu přizpůsobím složitost modelu. Chtěl už bych si zahájit nějakou vlastní přípravu.

Jamesek

Uvažuji taky o účasti. Ještě mi nejsou jasné modely k vystavování, ale kdybych jel, jel bych taky v pátek a místa v autě je habaděj .. :) S Tomíkem jsme probírali v pátek v hospodě ... :)

Tomik

Sám za sebe můžu říct, že pojedu, a už jsem domluvený, že mě vezme miho. Předběžně s sebou beru tohle:

  • hot rod ze setu 8041
  • vosu ze setu 8048
  • teleskopický manipulátor ze setu 8052
  • čůrajícího psa ze setu 8067
  • letadlo ze setu 8068
  • pásový dumper ze setu 9391
  • PF rolbu (pokud to stihnu, tak jí ještě modifikuju)

Citace od: Jamesek kdy 26.03.2012, 11:20:03
Uvažuji taky o účasti. Ještě mi nejsou jasné modely k vystavování, ale kdybych jel, jel bych taky v pátek a místa v autě je habaděj .. :) S Tomíkem jsme probírali v pátek v hospodě ... :)

Na náš rozhovor z hospody jsem nezapomněl, ale miho se mi ozval dřív...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Mrs.Tygris

Citace od: Jamesek kdy 26.03.2012, 11:20:03
Uvažuji taky o účasti. Ještě mi nejsou jasné modely k vystavování, ale kdybych jel, jel bych taky v pátek a místa v autě je habaděj .. :) S Tomíkem jsme probírali v pátek v hospodě ... :)
můžeš vystavit i stejné modely jako v Boskovicích

Citace od: miho kdy 26.03.2012, 10:34:03
V jakém čase bude možno zahájit stavění ? Potřebuji vědět, kolik času bude na stavění a tomu přizpůsobím složitost modelu. Chtěl už bych si zahájit nějakou vlastní přípravu.

stavění bych zahájila podle potřeby vystavovatelů, já a bratr tam budeme samozřejmě již 7 nebo 8 (nejspíš, záleží na poskytovateli prostorů)

ale nejpozději bychom se mohli sejít tak kolem 9hod

Tomik

Citace od: Mrs.Tygris kdy 26.03.2012, 16:44:00
stavění bych zahájila podle potřeby vystavovatelů, já a bratr tam budeme samozřejmě již 7 nebo 8 (nejspíš, záleží na poskytovateli prostorů)

ale nejpozději bychom se mohli sejít tak kolem 9hod

Možná to bude znít jako blbej dotaz, ale myslíš 9 hodin v pátek večer nebo 9 hodin v sobotu ráno?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Mrs.Tygris

Citace od: Tomik kdy 26.03.2012, 20:43:15
Citace od: Mrs.Tygris kdy 26.03.2012, 16:44:00
stavění bych zahájila podle potřeby vystavovatelů, já a bratr tam budeme samozřejmě již 7 nebo 8 (nejspíš, záleží na poskytovateli prostorů)

ale nejpozději bychom se mohli sejít tak kolem 9hod

Možná to bude znít jako blbej dotaz, ale myslíš 9 hodin v pátek večer nebo 9 hodin v sobotu ráno?

samozřejmé že v sobotu,... dojíždějící z vetší dálky a stavitelé z rozsáhlejšími "expozicemi"  můžou dojet a přijít stavět dřív podle rychlosti stavění, tak abychom mohly v 10:00 pouštět lidi

Mrs.Tygris

mám dobrou správu , Legenio prodejce lega na výstavu také dorazí a bude zde prodávat , stejně jako v Boskovicích, tím pádem mám vše co potřebuji k tomu abych mohla dokončit plakát , který bude do týdne hotov

Jamesek

Citace od: Mrs.Tygris kdy 26.03.2012, 16:44:00
můžeš vystavit i stejné modely jako v Boskovicích

Hmm... krabici z Boskovic jsem zatím neotevřel - takže zabaleno .. :)
Ale už pro kluky bych chtěl dovézt něco nového ...

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Jamesek

Citace od: Foton kdy 30.03.2012, 13:15:49
Jedou nějací MINDSTORMáci?

Shmade říkal, že by něco vzal. Má doma dvě sady. Já vezmu to své, ale budu jej asi ovládat mobilem napřímo, jako minule .. :)