>>> VYUŽÍVÁTE BRICKLINK K NÁKUPŮM ? <<<

Založil Colonel32, 02.01.2009, 18:55:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Využíváte Bricklink?

ANO, k prodejům i nákupům.
28 (8.8%)
ANO, pouze k nákupům
188 (59.1%)
NE, protože nemám důvod (nenabízí nic, co potřebuji)
7 (2.2%)
NE, protože nemohu (věk 18- )
30 (9.4%)
NE, protože tomu nerozumím (Je to anglicky)
19 (6%)
NE, protože se bojím / nevěřím tomu.
17 (5.3%)
NE, důvod sám nevím
21 (6.6%)
NE, protože vlastně ani nevím, co to Bricklink je.
8 (2.5%)

Celkem hlasů: 312

linhi


matny

Banku meniť nemusíš - odporúčam registráciu na paypay!

Shi-So

Citace od: Colonel32 kdy 08.02.2009, 23:27:22
rozumim tomu tak, ze jsi platil 590 kc za jedinej prevod?

Ano rozumis......
S tema 200,- jsem pocital, s tema 90,- ne,ale to me tak netrapi...
Ale za ty 300,- bych vrazdil....Jeste jsem se vzbudil vzteky ve 4 rano a nemohl asi hodinu spat jak me to s****
No clovek je zase o neco chytrejsi (a banka bohatsi..... >:D)

STARHAWK

Ja som uskutocnil nedavno svoj prvi nakup - kupoval som iba 1 minifiga a nejaku drobnost k tomu (malu draciu hlavu), teraz cakam na postu kedy mi to pride.

Ale asi nakupim aj dalsie veci coskoro.

S PayPal mam ale problemi - stale mi nedochadza autorizacny kod takze mam obmedzeny limit nakupu - podem sa spytat do banky preco tomu tak je.

Jose

Starhawk, přijde Ti na výpisu z banky. Je tam uveden jako položka (dáli se to tak nazvat). Přečti si rubriku či spíše Thread co zde napsal Colonel32. Tam je vše detailně popsáno. ;) :)

Viz.: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=2040.0

5o

S autorizačným kódom k Paypal-u som mal aj ja problém. Čakal som, že po aktivácii, bude daný kód na výpise, ale nebol, tak som išiel do banky. Tam mi naozaj milý chlapík po zistení, že ide o Paypal mimoriadne ústretovo pomohol, telefonoval do centrály a nakoniec povedal, že to je online iba max 2 dni. No či sa niečo náhodou nezmenilo po novom roku neviem. Ja mám Tatra banku, tak dúfam som ti aspoň takto pomohol.
Preto lebo Lego...

Eddie

#36
Je mi sice teprve 15, ale už mám za sebou 3 nákupy ze zahraničí (jednou přes BL z anglie a dvakrát z USA).Platby pomocí mého paypal účtu, který je ovšem napsaný na taťku, který mně štědře sponzoruje a posílá mi na PP peníze.O každém nákupu rodiče informuji :)

Edit:Chtěl jsem se zeptat zda je prodávání na BL zpoplatněno a popřípadě kolik se za to platí?
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..


Eddie

Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

otaznik

Citace od: Eddie kdy 01.03.2009, 15:35:34
Pěkné, ale anglicky prd rozumím.
S tímto přístupem na BL asi prodávat nikdy nebudeš.

Tharqa

Já jsem bral jen díly co mi chyběly, jinak řadu starších setů bych rád, ale to je vždy tak, že něco plánuju koupit na vánoce nebo k narozeninám, ale vždy si nakonec koupím něco nového. Dílky neberu, protože nestavím, nebo stavím s tím, co mám k dispozici. 

Colonel32

Zhruba a stručně:

Kupující za použití BL nic neplatí, platí jen (komu/čemu) prodejci.

Prodejce platí cca 4 procenta z uskutečněných nákupů, paypalem, 1x měsíčně. Faktura přichází pouze, pokud dluh překročí částku 10 USD.

Lukino

Tak do takových to obchodů bych nešel, jelikož vůbec neumím anglicky i když věřím, že se takto dá sehnat spousta věcí, které u nás vůbec nejsou

Honzik

Citace od: Lukino kdy 16.03.2009, 22:18:19
Tak do takových to obchodů bych nešel, jelikož vůbec neumím anglicky i když věřím, že se takto dá sehnat spousta věcí, které u nás vůbec nejsou

Bricklink vypadá na první pohled složitě, ale obchody jsou i v ČR, takže určitě ti někteří kostkaři poradí jak nakupovat v jejich obchodech.

Colonel32

Citace od: Lukino kdy 16.03.2009, 22:18:19
Tak do takových to obchodů bych nešel, jelikož vůbec neumím anglicky i když věřím, že se takto dá sehnat spousta věcí, které u nás vůbec nejsou

Citace od: Lukino kdy 16.03.2009, 22:15:17
Ahoj i já jsem tu nový a tak se přidávám, nebudu kvůli tomu zakládat nový topik, já sbírám city a začal jsem s Harrym Potterem, ale ten se těžko schání, když už se neprodává, tak zatím

Jsem přesvědčen, že Kostky.org jsou tu od toho, aby lidem vysvětlily, jak něco udělat, a dodali jim odvahu vyzkoušet něco nového, a né od toho, aby tu lidi mohli fňukat, jak něco nejde, a jak oni nemůžou...

stomcova

Citace od: Honzik kdy 16.03.2009, 22:23:56
Citace od: Lukino kdy 16.03.2009, 22:18:19
Tak do takových to obchodů bych nešel, jelikož vůbec neumím anglicky i když věřím, že se takto dá sehnat spousta věcí, které u nás vůbec nejsou

Bricklink vypadá na první pohled složitě, ale obchody jsou i v ČR, takže určitě ti někteří kostkaři poradí jak nakupovat v jejich obchodech.

Už jsem se pochlapila a zrealizovala první obchod na BL, jakmile provedu inventuru chybějících dílků, zkusím zas. Opravdu to chce zkusit. Pro slabší v angličtině holt to půjde pomaleji, ale půjde.
Batman, forever...

pryb

#46
Citace od: Eddie kdy 01.03.2009, 15:35:34
Pěkné, ale anglicky prd rozumím.

Citace od: Lukino kdy 16.03.2009, 22:18:19
Tak do takových to obchodů bych nešel, jelikož vůbec neumím anglicky

Asi to tu ještě výslovně nezaznělo a možná to není zřejmé na první pohled:

Nápověda k Bricklinku je i v češtině. Najdete ji pod Help->Česky.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Eddie

Menší detail, ten odkaz co postnul Miketuk v češtině není.
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

supermachina

Citace od: Shi-So kdy 08.02.2009, 23:17:39
Citace od: otaznik kdy 14.01.2009, 16:52:12
Citace od: Marios kdy 14.01.2009, 08:27:50
Taky prispěju zatím moji jedninou zkušeností s BL. Minulý pátek (9.1.2009) jsem si objednal dva sety (8421 a 8439) přes BL u jednoho němce. Peníze v pátek poslal na účet a zatím stále čekám. U objednávky jsem zaškrtl poličkou Paid, které se změnilo na zelené, ale stále je u objednávky slovo Pending. Psal jsem mu email jak to vypadá, jestli už dorazili peníze, a psal že zatím ne. Přijde mi to trochu dlouhá doba na převod peněz jednoho účtu na druhý, ale snad to dojde. Jedinej problém co mě možná napadá je, že jsem nastavil, že poplatky si platí každý sám, ale myslím, že u něj by žádný poplatek vzniknout neměl, když mu peníze posílám na jeho účet ne? Doufám že dneska (5 dn§ od poslaní) už ty peníze dojdou. Jsem s toho trochu nervozní, bo 350 eček pryč a Lego zatím žádné...


Ahoj,

preco si to nepovedal mne? Ked kupujem cez bricklink, tak plati za prevod nejake dva eura...nic vic...mohol som ti to objednat ja...na tvoju adresu...
Převod peněz do cizího státu - 5 dní v pohodě, někdy i déle
Poplatky platí obě strany, to ti asi nepoděkuje.
Pokud jsi to posílal ze svého českého bankovního účtu, kolik tě prosím stál převod?

Prevod pres GE do nemecka :
poplatek za prevod GE 200,-
poplatek za Nemeckou banku 90,- (ja zaskrtnul, ze platim vsechno)
zaskrtnuti potvrzeni o provedeni platby mailem 300,- (to vam jen prijde mail ,ze to odeslali a kdyz jsem si sel do banky stezovat, ze takovou "kurvarnu" nemyslej vazne, tak me ujistili ,ze ano, ze to je prece v ceniku, coz je pravda ovsem takova levarna me fakt nenapadla a samezrejme vedet, ze to maji takhle vy.... tak to nikdy nezaskrtnu)
=uz si hledam novou banku >:D

supermachina

mam problem. Od koho nakupujete cez bricklink??? Ja ked nakupujem a dam ponuku aj na kostky, nech sa pridaju ludia, tak sa nikdo neprida, ze je dotycny drahy...ale ako pozeram tak setci tam maju rovnake ceny....+- nejaky cent...dajte vediet...dik

5o

Správna otázka. Na tvoje nákupy som sa pozrel, lenže dotyčný predajca nemá vždy to čo by som ja chcel. No a pokiaľ chcem niekoľko typov dielov, napr. 15 a ten tvoj má iba tri, tak ešte hľadám a hľadám. A potom nájdem skoro všetko u jedného a tam nakupujem.
Nejde vždy iba o to, aké má kto ceny, či má jeden dielik lacnejší a iné zase drahšie i keď len o pár centov. Pokiaľ mám platiť jedno celé a ešte jedno polovičné poštovné v dajme tomu jednej a tej istej váhovej sadzbe, tak si vyberiem len to jedno.

Ale aj tak musím ešte napísať, že v poslednej dobe nenakupujem tak často ako predtým. Veľa potrebných dielikov som získal po rozbalení MISB-ov, to som písal niekde inde. Ale možno ma zase niečo zaujímavé napadne a k niekomu sa možno pridám.

Možno by bolo zaujímavé spraviť najaký zoznam, kto by čo a koľko potreboval a potom by sa dal nájsť najvhodnejší shop. Ale to by musel niekto zorganizovať, podopĺnať a dohliadnuť na celú bezchybnú objednávku, zozbierať platby a ja sa na to vôbec necítim. Myslím časovo, priatelia.
Preto lebo Lego...

pryb

V BL mám vytvořený Wanted List. Prodejce vybírám takto:

1) Pokud chci doplnit co nejvíc dílů, nechám si vypsat prodejce v kartě By Shop setřítěné podle Lots (Unique). Prvních 5-10 projdu, vyřadím ty nápadně drahé a s nehezkými podmínkami (např. přílišný nepoměr € a $). Ze zbytku vyberu už vcelku libovolně.

2) Pokud mě zajímá hlavně konkrétní díl (tj. drahý, neobvyklý, případně potřebuji větší počet), zobrazím si k němu v katalogu Price Info a stejným způsobem si vytipuji několik prodejců, kde je nejlevněji. Nevhodné vyřadím jako v předchozím případě.

K takto vybranému prodejci pak sháním spolunákupčí.

Uvedu-li konkrétní příklad, tak když jsem koukal na navržený
http://www.bricklink.com/store.asp?p=Stefan69
zjistil jsem, že
http://www.bricklink.com/catalogPriceGuide.asp?P=4180c04&colorID=11
http://www.bricklink.com/catalogPriceGuide.asp?P=4023&colorID=11
http://www.bricklink.com/catalogPriceGuide.asp?P=3026&colorID=9
má téměř nebo úplně nejdražší na celém BL - v posledním případě chce $31 za něco, co začíná na $2.8. Pročež jsem usoudil, že zde nakupovat nebudu.

K tomu už se spíš jako drobnost přidalo v předchozím příspěvku zmíněné, že poštovné ze Slovenska víceméně anuluje výhodu rozděleného poštovného z Německa (+ nějaké náklady za platbu na Slovensko).

Doufám, že ti tento výlev k něčemu bude a že jsem tě příliš nezdepresil :)



Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Woyta

Vetsinou nakupuju v takovem mnozsvi, ze nemusim shanet dalsiho a posta se celkem ztrati. Pokud potrbujes jen par veci tak se to promitne dost.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

SkiFi

inu cestu nez BL uvitam ale preferujem BL problem je skorej ten ze malo ludi na SK ma shopik na BL. Prave teraz mi ide objednavka za 133 USD :P uz sa tesim az to dofrci a postovne aj s poistnym som dostal gratis :))))

Filipkod

Ja tam nenakupujem lebo nemám 18 a moc tomu neverím :-\
Nech vás lego sprevádza !

TomB

Co je na BL k nedůvěře?
Mě je 12, nakupoval jsem tam již 5x, a nikdy jsem neměl žádný problém.
Myslím, že 99,9% prodejců na BL je solidní,  ostatně, co by se dalo jiného očekávat od AFOL´s? :)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Hardegon

Citace od: TomB kdy 23.11.2009, 19:37:18
Co je na BL k nedůvěře?
Mě je 12, nakupoval jsem tam již 5x, a nikdy jsem neměl žádný problém.
Myslím, že 99,9% prodejců na BL je solidní,  ostatně, co by se dalo jiného očekávat od AFOL´s? :)

Neni nesolidní porušovat pravidla a veřejně se tím chlubit? Tím si i sám odpovídáš na svou otázku. :-X

Colonel32

Upřímě řečeno, já osobně proti lidem, kterým ještě nebylo 18 nic nemám, pokud nemají problém svým závazkům dostát. (tz. bez vytáček zaplatí, co si objednají)

TomB

Citace od: Hardegon kdy 23.11.2009, 20:06:50
Citace od: TomB kdy 23.11.2009, 19:37:18
Co je na BL k nedůvěře?
Mě je 12, nakupoval jsem tam již 5x, a nikdy jsem neměl žádný problém.
Myslím, že 99,9% prodejců na BL je solidní,  ostatně, co by se dalo jiného očekávat od AFOL´s? :)

Neni nesolidní porušovat pravidla a veřejně se tím chlubit? Tím si i sám odpovídáš na svou otázku. :-X
Pokud je člověku <18, a chce nakupovat přes BL, nevidím problém napsat účet na někoho jiného, a přes něj nakupovat.
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Věšák

Citace od: Hardegon kdy 23.11.2009, 20:06:50
Citace od: TomB kdy 23.11.2009, 19:37:18
Co je na BL k nedůvěře?
Mě je 12, nakupoval jsem tam již 5x, a nikdy jsem neměl žádný problém.
Myslím, že 99,9% prodejců na BL je solidní,  ostatně, co by se dalo jiného očekávat od AFOL´s? :)

Neni nesolidní porušovat pravidla a veřejně se tím chlubit? Tím si i sám odpovídáš na svou otázku. :-X
Já bych řekl že je to jako se všim ostatnim, jsou lidé mladší osmnácti, kteří jsou ale na takové úrovni, že by se mohli leckterým osmnáctiletým rovnat a naopak...no a vzhledem k tomu, že na BL není možnost zřízení účtu u mladších ročníků, musej to hold tihle lidé řešit jinak. :)
Jinak řečeno, souhlasim s Colonelem.  8)