Objevitelská kolonie Spyrius-T.o.g.

Založil Togaran, 03.07.2007, 19:22:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Icewalker

Obě vozidla vypadají nebezpečně funkčně a přesvědčivě. U "Malého hybrida" se mi líbí řešení čumáku a druhý, zadní kokpit. Též křídla, motor, a vůbec vše :)
A propos, fotky nejsou sice dokonale ostré, ale výpovědní hodnotu mají, oproti některým jiným zde na fóru, značnou ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Togaran

Jen se chci tak pochlubit  :D Sbírka Spyrius je už konečně kompletní.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Dejv

Ne tak docela, ještě je tu set 1843 - Spyrius Attacker .  Ten je součástí Space/Castle Value Packu, ale bude asi obtížné ho sehnat..

Togaran

Děkuju za info. To si mi překazil radovánky  ;D ale myslím že jako základní kolekce by se to dalo považovat :-P ještě byli takoví dva roboti, kteří vyšli tuším 1995, ale nepovedlo se mi je nikde najít. tuším že se taky občas řadili ke Spyriusu.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Dejv

Máš na mysli Crater Critters? Jeden z nich je skutečně od Spyriusu, aspoň podle znaku.. To máš co dělat, tohle sehnat za rozumnou cenu bude pěkná fuška..  :P


Togaran

Jojo, to jsou oni :) jeden Unitron a jeden Spyrius (i když ne úplně čistej). Měl jsem na mysli pouze tu původní sérii. Jestli se mi naskytne rozumná možnost, tak je asi koupím, ale vyhledávat to nebudu. Jsem nemajetný stavitel a žádné speciální díly tam nejsou  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#36
AX - 01 - "Galaxy"
Ve Spyriusáckých docích se v poslední době pracuje o stošest :) Kdykoliv je volná chvilka, pomalu, ale jistě roste nová loď, zatím největší. Bude to první opravdu mezigalaktická loď kolonie.

Myslím, že konstrukce je jasná - čtyřkokpit vpředu, následuje obytná část lodi (kajuta, záchod+sprcha, kuchyňka, jídelna, zahrádka). Mezi křídly budou počítačové terminály a výzkumná zařízení a úplně vzadu u rampy vozítko a vznášedlo. Křídla budou dvouvrstvá.
Celá loď stojí na 4 podpěrách, při vzletu se samozřejmě schovají do podvozku :)
Detailnějšímu popisu se budu věnovat až bude hotová, zatím pár obrázků :)

K obrázkům:
1 - celkový pohled
2 - interiér
3 - kuchyňka
4 - přední podpěra

Galerie (po moderaci): http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=329500
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#37
AX - 01 - "Galaxy"

Vrátil jsem se z tábora, dospal a vrhl se na stavbu :) Ještě není zdaleka hotovo, ale pokročil jsem na křídlech, přední kabině, trupu i v zadní části interiéru.
Podívejte se sami ;)

Galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=329501
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#38
Konstrukce
Velká mezigalaktická loď, má dvě plochá křídla, každé se dvěma podsvětelnými motory. Světelné jsou ukryté v křídlech ;)
Hlavní pilot, druhý pilot, navigátor a obsluha předních zbraní mají svoje místo v přední čtyřkabině. Za ní je obytný trup. Na každém křídle je kabina pro obsluhu křídlových zbraní. Vchod pro posádku je z boku lodi, vzadu je nákladová rampa.
Na střeše jsou komunikační antény a tři špionážní/opravářští roboti.

Interiér
Za řídící kabinou je chodba a kajuta se dvěma lůžky a koupelna se sprchou a záchodem. V další sekci najdete kuchyňku, jídelní stůl a naproti němu zahrádku s podivnými rostlinami, které mají široké využití :) V zadní části trupu je počítačový sál a nákladový prostor (momentálně obývaný vozítkem a vznášedlem).

Zbraně
Pouze lehké laserové kanony + dvojče na každém křídle.

Posádka
12 členů (9 lidí, 3 androidi)

Kritikou nešetřte, kdo má zájem o další fotky najde je na BS a pokud by vás cokoliv zajímalo, není problém dofotit.
Galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=329500
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

MwK

Super! :o :D
Je to gigantické,má to vcelku uhľadené tvary a má to fakt slušný interiér... :)

Takže veľmi pekná prácička,zvládol si to na jednotku... ;)


Ale ako sa tak pozerám,stále sa tvoje modely zväčšujú a zväčšujú,čo to bude nabudúce? ;D
Nejaký krížnik? 8)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Mtron

Kritiku bych zrovna neříkal ???, jenom trochu vyladit barevné řešení což ani mě se občas nedaří, velikostí je to super, vnitřek a nákladový prostor taky, mám takový pocit, že Mtrony brzo strčíš do kapsy a začneš přebírat vládu nad vesmírem. Opravdu ses dost zlepšil a tvoje modely už mají co nabídnout. To abych začal taky stavět flotilu jinak dostaneme za uši  ;D ;D jen tak dál
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

#41
G - 03 - Biologická výzkumná stanice Yellow rock (Yellow Rock bioresearch facility)

Někde v sektoru Spyrius 7, na planetě s pracovním označením "Tog":

"Pane, podle souřadnic jsme na vybraném místě."
"V tomhle žlutym kaňonu jo?"
"Ano pane, jsou to významné horniny pro plánovaný výzkum a energokeře tady můžeme pěstovat bez problémů."
"Dobře, Droide, spusťtě holoprojekci!"
"Pane, je to jen základní návrh, abyste nebyl zklamán..."
Bzzz... chřřbzin...
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

TomG

Citace od: Togaran kdy 19.06.2008, 18:43:48
Jojo, to jsou oni :) jeden Unitron a jeden Spyrius (i když ne úplně čistej). Měl jsem na mysli pouze tu původní sérii. Jestli se mi naskytne rozumná možnost, tak je asi koupím, ale vyhledávat to nebudu. Jsem nemajetný stavitel a žádné speciální díly tam nejsou  8)

No a není někdy jednodušší ten set složit z kostek? Protože zas tak vzácné kostky tam nejsou. Pokud netrváš na krabici a návodu.
Only the best can survive.

Togaran

#43
Citace od: TomG kdy 16.12.2008, 13:54:45
No a není někdy jednodušší ten set složit z kostek? Protože zas tak vzácné kostky tam nejsou. Pokud netrváš na krabici a návodu.
jednodušší to určitě je, ale ani vám ani sám sobě nemůžu tvrdit že ho mám ;)
A abych ho stavil... zas tak úžasný mi nepřijde, má pro mě sběratelskou hodnotu a nové díly tím nezískám  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#44
Ve žluté kamenité krajině se stále pracuje... Ano, i na štědrý den.

I velitel kolonie se přišel podívat:
"Koukám že základní kostru už máte... ale jak lezete nahoru?"
"Ehm... to jsme zatím nevyřešili, pane."

"Chlapi kde je ta krabice s ozdobama?"
"Už je to ozdobený, radši bež vyřídit ty pány v uniformách."
"Jaký? jo aha..."

"Dobrý den, co to tu máme?"
"Dobrý dobrý kapitáne... no stavíme, nemužeme si dovolit odpočinek."
"A máte na to vůbec povolení?"
"No... jistě! Chlapi vyndejte to povolení, musí být v tý krabici nahoře... Nechcete si s námi zatím sednout ke stromku?"
"Já bych málem zapoměl! Veselý vánoce!"

"Šéfe, pardon že rušim... ale co tu dělá ten kůň?"
"Ty už to Futuroňácký víno nepij."

Posílám ze Spyriusu Veselý vánoce všem kostrakřům! :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

Jenom nechapu proč ten kůň nemá kyslíkové bomby a helmu  ;D ;D Mtroni taky přejí veselé a klidné svátky vánoční

>:D MTRON   >:D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

#46
"Vítám vás na staveništi pane."
"Nojo nojo... už jste vyřešili ten problém s koněm?"
"Jistě pane, jednalo se pouze o nesmyslnou vánočně-silvestrovskou halucinaci."
"Co to znamená?"
"Nějaké svátky v předaleké galaxii, pane."

"Dobrá, a jak pokračují práce?"
"Založili jsme první záhon modifikovaných energo-keřů, u skladiště zbývá dokončit pouze střechu, s interiérem a zděním centrálním části jsme také pohnuli a už probíhají první experimenty."
"Takže vám brzo pošlu experty na biotechnologie. Už není nemožné dostat se nahoru?"
"Ne pane, momentálně můžete nahoru hlavní žebříkovou věží nebo po nákladové rampě, bohužel můstek do centrální části ještě nemá zábradlí, proto jsme tu taky měli ten problém s koněm..."
"Ale tamhle nějaké zábradlí vidím."
"To je ten druhý můstek pane, k nádrži. Hlavní pokrok je umístění galerie na měsíc BS."
"Dejte mi vědět až projde cenzurou..."
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#47
Mám pro vás tři zprávy:
- dokončení základny ve Žlutém kaňonu.
- přestavba původního robota "Recon" na novější a snad i lepší model.
- zavedení rodu do Space Mapy

Základna je hotova.
Je obydlena 10ti figy Spyrius (8 lidí a 2 androidi). Na malém záhonku pěstujeme vylepšené energokeře pro naší techniku. Do základny vedou dvoje dveře - skrz garáž nebo v patě věže.
V hlavní části je vědecké zařízení, vnitřní balkon a vnější terasa. Napravo je garáž pro mikrovozítka (na střeše má meteorologickou stanici) a nalevo nádrž na vodu pro rostlinky. Za základnou je 42 studů vysoká pozorovatelna skrz níž vede žebřík a nahoře je místo pro dva figy. Před základnou si můžete všimnout přistávací plochy a na ní jednomístného vznášedla.

Přikládám pár fotek, kompletní galerie, včetně fotek z výstavby, je zde:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=358438
Doufám, že zaujme, těším se na komentáře  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#48
R - 02 - Recon Robot 2

Stroj: Kombinace Robotů z původní řady Spyrius. Šestikolový rychlý podvozek, prostor na 2 bedny s nákladem, dvoumístná kabina, prostor pro průzkumné vznášedlo, inteligentní a otočná hlava, paže.
Posádka: 0 - 2 osoby, není nutná, jednoduché mise vykonává robot samostatně.

Přikládám pár obrázků a galerii najdete na BS:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=368468
Ať se líbí  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

A poslední dnešní zpráva z kolonie:
Splnili jsme vstupní podmínky a byli jsme zapsáni na Space Map!
Je to malý krůček pro figa ale velký skok pro Spyrius. Děkuji tímto vládcům vesmíru ;)

Kdo by nevěděl tak mapa je tady: http://spacemap.artpeter.net/
V mé kartě najdete mimo jiné popis rodu a kompletní soupis dosud sestavené techniky.

Těším se na spolupráci s dašími rody :D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

Pěkná základna. Muselo dát práci posunou a udržet tu budovu v nepravoúhlé poloze, ale díky tomu to tak víc ožilo. Líbí se mi ty mikro-vozítka.
Koukal jsem na původního Recona a musím říct, že jsi ho opravdu dobře vytunil a zvětšil >:D.
A jinak vítej konečně na space mapě ;).

Togaran

Citace od: Robbed kdy 20.02.2009, 07:47:09
Muselo dát práci posunou a udržet tu budovu v nepravoúhlé poloze, ale díky tomu to tak víc ožilo.
No to bylo ::) Drží to jen na dvou místech - na podpěrách jsou velké točny, tak na nich. Pak ve věži je to jen zasunuté na několika místech mezi tiles, jako velký zip. Díky tomu se základna ani nehne, koukal jsem jak pevné to nakonec je :D Ale v průběhu stavby jsem se za ten nápad mnohokrát proklínal  ;D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Po dlouhé pauze jsme se konečně dostali k návrhu nové lodi. Vzhledem k tomu co se poslední dobou děje ve vesmíru, jsme museli od základu přepracovat architekturu našich strojů. Nemůžeme popřít, že jeden z velkých impulsů byla Neo-Spyrius Starship z Robbedových hangárů. Naše krabicovaté lodě s nedoladěnými exteriéry a neútulnými interiéry už vycházejí z módy - můžete se těšit na zcela novou krabicovatou loď  ;D

Diplomatická loď třídy A - 05
- planetární loď bez světelných motorů, solidní komunikační zázemí a rušení proti odposlechu, lehká zbraňová výbava
- každý fig dostane vlastní křeslo! Už nesedíme na zemi! (83% křesel se točí)
- kompletní úprava podlahy
- odpoutání od základních barev a figů Spyriusu
- konferenční sál pro 4 figy

Momentální stav: kabina, konferenční sál. Zbývá navrhnout a postavit křídla, motory a malý nákladový prostor.

Comming soon...
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

rukay

OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Togaran

#54
A - 05 - Diplomat

Účel: Raketoplán převážně pro pohyb po planetách, nebo v jejich blízkosti. Vhodný pro jednání nebo převoz na ně.

Konstrukce: Slibovaná krabice vhodně zabalená :) Zadní část je sklopená. Odpředu: Kabina, komunikační a navigační stanoviště, sezení pro cestující, technické zázemí, dvě trojice motorů.

Interiér: Kabina je jednomístná, za sedadlem pilota jsou všelijaké přístroje, do lodi vedou dva vchody, navzájem nepropojené. Použil jsem tentokrát pro každé místo na sezení vlastní křeslo, liší se podle účelu a všechna až na pilotovo jsou otočná. Stejně tak jsem se pokusil o zajímavou stavbu podlahy, no posuďte sami. V kabině pro cestující je velký odklápěcí stůl, 4 otočná křesla s věšáky na přilby a bomby, komunikační terminál, aby se jednání mohli účastnit i osoby, které zrovna nesedí uvnitř a vzadu skříňka, květiny a občerstvení. Technické zázemí je oddělené a má vlastní vstup.

Výbava:
Dva velké satelity na střeše, jeden malý na boku, lehké laserové dvojče na střeše. Vše na střeše se dá sklopit.

Posádka:
Pilot, navigační/komunikační důstojník, robot, 0-4 cetující

Galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=385131
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

rukay

To se vážně povedlo, jen mi tam trochu nesedí to naklopení motorů.
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Robbed

Ha, ty motory jsou super. Líbí se mi ta zasedací místnost, akorát by možná bylo lepší oddělit ji dveřmi od zbytku lodi (takhle může někdo za rohem poslouchat tajné debaty ;D).
Jinak jsem si představoval že bude celkově větší, ale i tak je hodně povedená.

Icewalker

Interiér je dokonalý :) Je ten stůl v zasedačce nějak přidělán, nebo je jen tak položen? Ve druhém případě bych asi nechtěl být na lodi, kdyby vypadla umělá gravitace ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Togaran

Citace od: Robbed kdy 28.05.2009, 15:16:38
Ha, ty motory jsou super. Líbí se mi ta zasedací místnost, akorát by možná bylo lepší oddělit ji dveřmi od zbytku lodi (takhle může někdo za rohem poslouchat tajné debaty ;D).
Jinak jsem si představoval že bude celkově větší, ale i tak je hodně povedená.
Posádka je hluchá a má vyřezané jazyky, mezi sebou se dorozumívají pouze přes facebook a icq ;D nah - just kidding, jsou to naprosto důvěryhodní důstojníci :) Je fakt že obětovat stud nebo dva a přidat posuvné dveře jsem mohl.
Já jí naopak plánoval menší, ale rozrostla se.

Citace od: Icewalker kdy 28.05.2009, 16:00:46
Interiér je dokonalý :) Je ten stůl v zasedačce nějak přidělán, nebo je jen tak položen? Ve druhém případě bych asi nechtěl být na lodi, kdyby vypadla umělá gravitace ;)
Je přidělán starými hinge plates. Je to vidět na té předposlední fotce tady, jak je stůl odklopený. (1x http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?P=4276 + 1x http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?P=2452)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

grohl

Skvělé. Nejvíc se mi líbí motory a zasedačka ;)