Články o LEGO v ČR

Založil Jindroush, 23.02.2005, 08:50:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Anatyt

A to sme s tým OK? Podriadime sa a kupujeme ich produkty ďalej a tým ich ďalej podporujeme?

Valentin Dobrotivý

Mně je to lhostejné, sbírám Classic Town a Classic Space - v době, kdy se to vydávalo, tyhle pitomosti nikdo neřešil.

Z nových setů si kupuji jen minimum, obvykle polybagy, a ideologická ujetost LEGA mě moc nevzrušuje - zvykl jsem si.

Stimpi

Popravdě, ocenil bych kdyby se zaměřili na kvalitu své produkce a přestaly vymýšlet podobné "politickokorektní" pózy ... politiku ať nechaj politikům a dospělím. Jejich trh jsou děti, a ty by se o podobná témata měli začít zajímat až nebudou dětmi.

yoshimaka

Citace od: Stimpi kdy 08.06.2020, 12:31:33
Popravdě, ocenil bych kdyby se zaměřili na kvalitu své produkce a přestaly vymýšlet podobné "politickokorektní" pózy ... politiku ať nechaj politikům a dospělím. Jejich trh jsou děti, a ty by se o podobná témata měli začít zajímat až nebudou dětmi.
..asi tak nějak podobně. Ještě někoho ve vedení napadne aby časem bílá kostka nežloutla, ale rovnou hnědla  :P (Fuj, to zní skoro rasisticky)
Lust och fägring stor

Valentin Dobrotivý

Oni tyhle věci dělají záměrně, včetně politicky korektního rozdělení rolí mezi minifigy v jednotlivých setech - "vychovávají" tak moderní progresívní generaci. Já ještě pamatuju svazáky, trochu mi je to připomíná.

Chairudo

Citace od: Stimpi kdy 08.06.2020, 12:31:33
Popravdě, ocenil bych kdyby se zaměřili na kvalitu své produkce a přestaly vymýšlet podobné "politickokorektní" pózy ... politiku ať nechaj politikům a dospělím. Jejich trh jsou děti, a ty by se o podobná témata měli začít zajímat až nebudou dětmi.

Super myšlenka a myslím, že se na ni asi všichni shodneme. Peki by jim to mohl nějak decentně vykomunikovat  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Valentin Dobrotivý

To mu budu držet palce - změnit firemní mi-vi-va je heroický výkon ;D

Chairudo

No musela by to být nějaká hromadná petice či co, aby si LEGO uvědomilo jak se na to lidi dívají. Jeden člověk málokdy něco zmůže.

Taky možnost je mluvit přímo se zdrojem. Jestli bude v září Skaerbaek nebo v únoru Kodaň tam se dá mluvit s Jørgenem, šéfem Lega a třeba bude mít náladu poslouchat  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Valentin Dobrotivý

Já jsem k tomu skeptický - pro LEGO je to zásadní věc, chtějí to tak dělat...ostatně, píšou to i svým zaměstnancům na vánoční...sorry "sváteční" přání.

Na názor pár AFOLů se vykašlou.

Chairudo

No jasně, to by museli mít zpětnou vazbu od tisíců nebo i desetitisíců lidí aby se nad tím zamysleli. Klasika jako všude jinde.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina

#760
Citace od: Stimpi kdy 08.06.2020, 12:31:33
... Jejich trh jsou děti, a ty by se o podobná témata měli začít zajímat až nebudou dětmi.
Tak bohuzial. Moja dcera musi do konca tyzdna odovzdat slohovu pracu na temu BLM.

Dneska zase na geografii deti sudruzka ucitelka vypocuvala, kto by siel na demonstraciu BLM. Z 20ich sa prihlasil 1 ziak. Ucitelka nasledne davala kazne a robila detom vycitky.

Zvysok dna, bola sexualna vychova, preberala sa dlzka penisov, hetero a homosexualita, antikoncepcia. 8. trieda ZS. Ucitelka nespokojna s malou angazovanostou triedy , resp. slabou interakciou. Vsetci ziaci pozerali ticho do svojich ucebnic, uhybali zrakom. A ucitelka ich snazila sa exponovat a deti sa hanbili, bolo im to neprijemne. Dcera uz mi stacila zreferovat, nasmiali sme sa.

Ale ta slohova praca bude osemetna zalezitost, dcera to chce pozmenit na All Lives Matter...

Edit: pardon, nie z 20, ale z 10 ziakov sa 1 prihlasil, momentalne maju este stale rozdelenu triedu a chodia do skoly pol na pol.

miro

a čo takto zájsť za riaditeľom školy a posťažovať si na súdružku učiteľku? na prvý stupeň takáto politika určite nepatrí a pokiaľ by to nepomohlo, účasť detí v škole je dobrovoľná, tak stiahnuť ratolesť domov, samozrejme ak je to možné. alebo domácu prácu orientovať na White lives matter v JAR  resp. prečo je v USA najviac zavraždených černochov práve černochmi samými.

yoshimaka

Než se nám tady rozběhne politická debata, která nebude mít s Legem nic společného, poprosím diskutující, aby své názory dále řešili v daném vlákně:
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50859.150

Ať zde můžeme pokračovat v článcích o LEGO v ČR. Děkuji za pochopení.
Lust och fägring stor

Villa Legina

Citace od: miro kdy 08.06.2020, 17:53:09
a čo takto zájsť za riaditeľom školy a posťažovať si na súdružku učiteľku?
Sak prave to je riaditelova manzelka  ;D
Yoshimaka, bez starosti, ja uz temu koncim  :D


Stimpi

Klasickej reklamní náborovej článek, trochu mi to připomíná firmu ve který jsem pracoval ... čím víc s prominutím sr*** na zaměstnance a zákazníky, tím víc do světa křičela jak jim na nich záleží... nejsem odborník na firemní strategii atd. ale přijde mi to, že Lego prostě mění priority a od kvality produkce a péče o zákazníka a komunitu se zaměřuje čistě na zisk a ostatní má u zadele ... ale to už se asi opakuju... sorry

Chairudo

To nechceš vidět jakou firemní propagandu u nás dělali Indové  ;D

Je to tak cítit, a je zajímavé poslouchat podobný názor o Legu i jinde ze světa. Za to asi může Jorgen který před pár lety vytáhl LEGO z hrozícího krachu. Asi díki němu je LEGO teď čím dál více korporací než kamarádem, ale pořád lepší než nemít jejich kostičky a kupovat lepin  ;D
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/lego-zachrance-jorgen-knudstorp.A161209_115002_eko-zahranicni_vem
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Anatyt

Citace od: Stimpi kdy 12.06.2020, 23:36:14
přijde mi to, že Lego prostě mění priority a od kvality produkce a péče o zákazníka a komunitu se zaměřuje čistě na zisk a ostatní má u zadele

Presne tak to je!

Villa Legina

#768
Clovek sa rad necha do urcitej miery oblbovat, je to vcelku prijemne, ale toto je uz taky level mystifikacie, ze to posobi az smiesne, clovek je zase ideologicky masirovany proti svojej vlastnej voli. A vzapati ako kontra pocujem: mas slobodnu volbu, ked sa ti nepaci, nekupuj, necitaj, nevnimaj, ignoruj. Ok, ale oni ukradli mi nejake tie sny, a to trochu hneva. A stacilo tak malo - keby sa TLC nemiesalo ludom do zivota, statementy, aktivizmy, a uz spomenuta mystifikacia... co im brani v tichosti zakulisia a diskretnosti robit svoj biznis a predavat solidne produkty? To, co robia uz neni reklama a PR, ktore k obchodovaniu samozrejme patri, toto je uz agitovanie a pristup a slovnik ako nejaka nabozensko-politicka organizacia, hoci prave TO, ze by robili, neustale popieraju.
Dlhodobo dosiahnu tym svojim angazovanym snazenim a snahu posobit dokonale politicky korektne  pravy opak. Systematicky znasilnuju svoj vlastny produkt, u mnoho ludi strati lego svoje caro. A svoj volny cas a kreativitu budu ventilovat inym smerom. Mozno to bude i tak spravne. 

Ongon

Citace od: Villa Legina kdy 08.06.2020, 17:32:27
Citace od: Stimpi kdy 08.06.2020, 12:31:33
... Jejich trh jsou děti, a ty by se o podobná témata měli začít zajímat až nebudou dětmi.
Tak bohuzial. Moja dcera musi do konca tyzdna odovzdat slohovu pracu na temu BLM.

Dneska zase na geografii deti sudruzka ucitelka vypocuvala, kto by siel na demonstraciu BLM. Z 20ich sa prihlasil 1 ziak. Ucitelka nasledne davala kazne a robila detom vycitky.

Zvysok dna, bola sexualna vychova, preberala sa dlzka penisov, hetero a homosexualita, antikoncepcia. 8. trieda ZS. Ucitelka nespokojna s malou angazovanostou triedy , resp. slabou interakciou. Vsetci ziaci pozerali ticho do svojich ucebnic, uhybali zrakom. A ucitelka ich snazila sa exponovat a deti sa hanbili, bolo im to neprijemne. Dcera uz mi stacila zreferovat, nasmiali sme sa.

Ale ta slohova praca bude osemetna zalezitost, dcera to chce pozmenit na All Lives Matter...

Edit: pardon, nie z 20, ale z 10 ziakov sa 1 prihlasil, momentalne maju este stale rozdelenu triedu a chodia do skoly pol na pol.


Tím že člověk muže mít již od 15 sex, tak by bylo dobré aby děcka věděli co mohou, co ne a jak to funguje, myslím že by z nas nikdo nechtěl aby jeho dítě v 15 přišlo s tím že čeká miminko

Villa Legina

Ale vsak jasne  :D decka to vsetko zakladne vedia uz od 8-10 rokov, ale ide o to, ze ucitelia by chceli (asi to maju predpisane v osnovach) sa s detmi o tom este aktivnejsie a do detailov v triede bavit a deti nechcu. O to ide.

Strider

Citace od: Villa Legina kdy 08.06.2020, 17:32:27
Tak bohuzial. Moja dcera musi do konca tyzdna odovzdat slohovu pracu na temu BLM.
Hloupý příkaz se má splnit hned a beze zbytku. Vysvětli dceři, že učitelka je blbá a do práce o BLM dejte ty progresivistické kecy,
ať má učitelka radost a dcera pokoj. Vždyť to známe z totáče.

Clermont

Tak kdo si jde koupit do Ikea nové boxy? :)

Odkaz

Robkteryten

Citace od: Clermont kdy 11.07.2020, 12:54:15
Tak kdo si jde koupit do Ikea nové boxy? :)

Odkaz

A  budou i tady?

poMOCník

Citace od: Clermont kdy 11.07.2020, 12:54:15
Tak kdo si jde koupit do Ikea nové boxy? :)

Odkaz

Já jo. Takhle vysoký baseplate by se mi rozhodně hodil!

STARHAWK

Tie IKEA boxi su zaujimavy napad a tusim ani cena nie je az tak zla za stohovatelny box s podlozkou.
Otazna je kvalita a pevnost hlavne toho dekla s podlozkou - ci sa to nebude lamat ked sa na to budu trochu silnejsie zatlacat kocky.
Tiez som zvedavy, ci to hned bude aj u nas od 1.8. ako spominali v komentoch.

Villa Legina

A ked su biele, ci nebudu zltnut...blba farba...

STARHAWK

Citace od: Villa Legina kdy 12.07.2020, 12:19:18
A ked su biele, ci nebudu zltnut...blba farba...

pre mna dobre, budem ju pouzivat ako light tan :D