Ovládání vlaků Powered UP

Založil MiHo, 09.11.2018, 14:36:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

martindavid

Citace od: peki kdy 27.11.2019, 11:27:07
Citace od: martindavid kdy 27.11.2019, 10:52:24
Video dvou souprav 60197
https://www.youtube.com/watch?v=3sZsCyzJtbo

Jestli mohu trochu konstruktivní kritiky k videu.  Vidím že tam jezdí vlak, mohu věřit že jsou tam 2 motory, ale nejsou vidět. To samé jak jsou ovládány. Předpokládám že máš  synchronizované 2 HUBy a ovladačem ovládáš současně kanál A a kanál B. Vím že to píšeš, ale  z toho videa to není patrné.

Citace od: martindavid kdy 27.11.2019, 10:49:06
Já jsem tak soupravu provozoval na zkoušku ale mačkej na ovladači pořád 2 tlačitka aby ji mohl ovládat 2 motorky. tohle je bohužel na nic
Jistě že můžeš
pokud najdu čas tak tak bych mohl natočit video jen s lokomotivama a ovladačem jak se to chová
jako názorné video funkčnosti.

peki

#31
Hispa Brick ho má, je to navazující video na to co ukazoval MIHO. je to cca od 1:50

VIDEO

Závěr (stávající LEGO řešení)
1) na ovladači můžete otočením "kolečka viz video" (to jsem ani nevěděl) prohodit směr jízdy vlaku.
2) Jediným řešením (při použití ovladače, nevím jak na tom budou aplikace, věřím že to budou časem řešit) je současné mačkaní obou tlačítek. Každým tlačítkem A a B ovládáte 1 HUB a jeden motor (HUby je potřeba synchronizovat na stejný kanál).

Domněnka peki (zásah do motoru)
Zatím sem to neměl otevřené, od Clermonta vím že je tam hodně drátů a nedá se to dobře vrátit do původního stavu. U klasických starých 9V motorů jsem prohodil polaritu, takže na 1 9V koleji mi mohli jet vlaky proti sobě.

Předpokládám že by mělo jít motor otevřít a prohodit polaritu.

Obrázek vnitřku



fanda

#32
Nechápu, jak si tolik nadšenců může myslet, že tu brzy budou jezdit auta bez řidiče, když ve 21. století dosud neumíme pohodlně řídit ani dvouhlavý vlak z 2 továrních setů od nejlepší firmy z oboru.

Připomínám, že s PF (i všemi předcházejícími /12 V neznám/) to šlo bez problému.

peki

#33
Citace od: fandadolega kdy 27.11.2019, 12:18:12
Nechápu, jak si tolik nadšenců může myslet, že tu brzy budou jezdit auta bez řidiče, když ve 21. století dosud neumíme pohodlně řídit ani dvouhlavý vlak z 2 továrních setů od nejlepší firmy z oboru.

Připomínám, že s PF (i všemi předcházejícími /12 V neznám/) to šlo bez problému.

Problém je v tom, že Lego "nepotřebuje" řešit vlak se 2 motory. Troufám si tvrdit že pokud koupíš 2 rychlovlaky a budeš jezdit po rovince (95 procent dětí a rodiče které to koupí dětem jako LEGO hračku) bude OK. Co se AFOLů týká tam LEGO řeší jiné podstatnější problémy viz diskuse zde akvizice Briclinku.

Vezmu motor do práce mrknu na to s odborníky.

Věřím že pokud budou aplikace, na některých fórech si je už programují, tak to půjde vyřešit snadno, ale bude to znamenat používání aplikace v mobilu pro řízení vlaku. To bude časem stejně jediný způsob, protože ovladače asi do vlaků dávat nebudou jako do technic setů. V Disney vlaku ovladač není.

fanda

Všechno mi napovídá, abych honem koupil co nejvíc komponent PF (motory L), dokud ještě jsou (levné).

Nepřipomíná vám to nervy, když končil systém 9V?

peki

Citace od: fandadolega kdy 27.11.2019, 12:51:12
Všechno mi napovídá, abych honem koupil co nejvíc komponent PF (motory L), dokud ještě jsou (levné).

Nepřipomíná vám to nervy, když končil systém 9V?

Mám několik nových kompletních sad na PF ovládání vlaků (motor,batery box, přijímač ovladač). Pokud má někdo zájem

Asi k inzerci přidám, vhodné pokud potřebujete mít ve vlaku 2 motory  :) 

fanda

Milane, Milane (miho), proč mlčíš? My všichni čekáme netrpělivě a s pokorou na tvoje zkušenosti a názory.  :)

peki

#37
No on to MIHO vlastně už psal.

1) 1 HUB + 2 motory FUNGUJE
Citace od: miho kdy 17.11.2018, 23:55:38
Připojím-li do portů A i B dva motory běží každý samostatně ovládaný svojí polovinou ovladače. Stejně se chovají i světla připojím-li dvoje.

2) 2 HUB + 2 motory na stejném kanálu a stejném portu NEFUNGUJE
Citace od: miho kdy 07.08.2019, 16:46:30
chtěl táhnout jeden vlak dvěma lokomotivami s power-up. Použil jsem tedy výše popsaný postup jeden ovladač synchronizovaný se dvěma huby. Na každém hubu jeden motor v A slotu. K mému překvapení se motory pohybovaly cukavě a to oba synchronně se stejnými záškuby. Největším šokem však bylo, že nešly nijak zastavit.

Ale martinovi to FUNGUJE !!!
Citace od: martindavid kdy 27.11.2019, 14:15:54
S jedním bodem nesouhlasím protože u mně
To funguje mám nastavené 2 huby na jeden ovladač a stejný vystupni port na ovladači tedy ovládám jednim ovladačem  (levým) oba motory najednou a jezdi to plynule viz video s krysou

peki

#38
Když jsem si to znovu vše prošel, tak jsem si uvědomil že zásah do motoru není třeba. Změnu polarity udělám na ovladači otočením kolečka viz video výše. Musím ale použít 2 motory, 2 huby na stejném kanálu ale jeden motor na portu A a druhý na B portu.

To že nemůžu ovládat 2 motory 2 huby na stejném portu např. A, potvrdil MIHO. Otázka je jestli to teda stále platí (je to systémová věc), nebo se to po nějakém upgrade vyřeší.

martindavid

S jedním bodem nesouhlasím protože u mně
To funguje mám nastavené 2 huby na jeden ovladač a stejný vystupni port na ovladači tedy ovládám jednim ovladačem  (levým) oba motory najednou a jezdi to plynule viz video s krysou

fanda

Citace od: martindavid kdy 27.11.2019, 14:15:54
S jedním bodem nesouhlasím protože u mně
To funguje mám nastavené 2 huby na jeden ovladač a stejný vystupni port na ovladači tedy ovládám jednim ovladačem  (levým) oba motory najednou a jezdi to plynule viz video s krysou

Jo, to jsem si ani neuvědomil, že ty a miho tvrdíte něco jiného.
Mozná jen, že miho je smolař a má kromě světel pokažený i hub.

fanda

Každopádně, teď se mi podařilo v Alze zakoupit další expres i s krabicí kolejí navíc za 2499,- Kč, tzn. o 35% levněji než v TLG. Asi to někdo nevyzvedl a tak to uvolnili opět do prodeje.

Když už jsem to měl úspěšně v košíku, tak na mě však vyskočila hnusná červená hláška, že už jsem to tenhle měsíc koupil a nemám nárok. Tak jsem zapnul paralelně anonymní režim v Chromu, připravil vše na jedno kliknutí, vyhodil z mého neanonymního košíku tuto sadu, okamžitě aktualizoval stránku v anonymním režimu a rychle objednal na syna. Zdá se, že to prošlo.

Myslím, že když má v Alze člověk něco v košíku, tak se to ostatním zobrazuje jako vyprodané. Jinak na e-shopech prakticky nenakupuju, tak jsem se s tím ještě nesetkal.

Bylo to o nervy, ať mi nikdo neříká, že hraní s Legem není vzrušující ;-)

Každopádně až z pod stromečku rozbalím obě krabice, budu zkoušet a když bude něco nového, podělím se s vámi rád.

peki

Citace od: martindavid kdy 27.11.2019, 14:15:54
S jedním bodem nesouhlasím protože u mně
To funguje mám nastavené 2 huby na jeden ovladač a stejný vystupni port na ovladači tedy ovládám jednim ovladačem  (levým) oba motory najednou a jezdi to plynule viz video s krysou

Tak to je dobrá informace. Může to ještě někdo potvrdit?


martindavid

Večer sem dám instrukcni  video

martindavid


fanda

Ještě nedávno by to bylo pro mě nepřijatelné (dvouhlavý vlak s každou hlavou jinou), ale už jsem v 21. století klesnul tak hluboko, že to asi taky udělám. Je pravda, že kdyby o tom přehození podvozků člověk nevěděl, tak si toho asi nevšimne.

peki

#46
Citace od: martindavid kdy 27.11.2019, 19:27:53
Tak video s malou osvětou jak na něj
https://www.youtube.com/watch?v=GiL6U1yyeAU&t=12s

Supr.  Beru tedy za ověřené. Upravím to co jsem včera zkoušel zjistit a udělám z toho "Návod" do ČKD. Díky za instruktážní video včetně dotažení s tím prohozením pozice motoru. Takže je vše řešitelné celkem elegantně.

Ongon

náhodou nezaregistroval někdo menší alternativu k Powered UP battery boxu ?

potřeboval bych hlavně snížit výšku na 3 bricky

fanda

#48
Citace od: Ongon kdy 07.02.2021, 18:22:44
náhodou nezaregistroval někdo menší alternativu k Powered UP battery boxu ?

potřeboval bych hlavně snížit výšku na 3 bricky

Buwizz 3.0

Ale pozor, je o 1 stud delší.

Ongon

Super, vypadá to zajímavě , sice cena tak 7 krát větší, ale o to zajímavější parametry

otaznik

Nemáte nějaké novinky o případné aplikaci, přes kterou by šel ovládat vlakový Powered Up Hub tak, že bude mít v portu A i B motor a pojedou oba najednou (na jedno tlačítko a případně i opačně vůči sobě)?

peter

A v apce PoweredUp to nejde? Já většinou používám totiž jen tuto, kde si sám programuju co potřebuju, jako např. ovládání pro Audi.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: peter kdy 12.09.2023, 07:58:38A v apce PoweredUp to nejde? Já většinou používám totiž jen tuto, kde si sám programuju co potřebuju, jako např. ovládání pro Audi.
Aha, já nečekal, že už to TLC takto otevřelo, tak jsem tu aplikaci ani nezkoumal. Vyzkouším a dám vědět. Díky za tip!

fanda

Citace od: otaznik kdy 12.09.2023, 15:08:13
Citace od: peter kdy 12.09.2023, 07:58:38A v apce PoweredUp to nejde? Já většinou používám totiž jen tuto, kde si sám programuju co potřebuju, jako např. ovládání pro Audi.
Aha, já nečekal, že už to TLC takto otevřelo, tak jsem tu aplikaci ani nezkoumal. Vyzkouším a dám vědět. Díky za tip!
Prosím, napiš pak výsledek - můj vnuk má stejný problém u svého Hektora. Já ne, protože jsem línej vyndavat 6 akumulátorů z mašin a zůstal jsem tedy u Buwizzu a Powered Up jsem tudíž ani nezačal studovat.

otaznik

Citace od: fanda kdy 12.09.2023, 22:54:56Prosím, napiš pak výsledek - můj vnuk má stejný problém u svého Hektora. Já ne, protože jsem línej vyndavat 6 akumulátorů z mašin a zůstal jsem tedy u Buwizzu a Powered Up jsem tudíž ani nezačal studovat.
Oba výstupy z Powered Hubu ideálně ovládá aplikace ATS-Smart App, bohužel není pro zařízení s iOS. Tam toho stejného lze ale dosáhnout přímo s LEGO PoweredUp aplikací, jen je potřeba si udělat nový profil a "naprogramovat" si ho.
Na youtube je případně pár návodů, jak na to.

fanda

Jj, dík. Zaúkoluju synka - on už na něco také přišel, ale nebylo dost času to pořádně vyzkoušet.

Páčo

#56
Dobrý den , jsem LEGOzelenáč, ale systém Powered Up mě zajímá.
Našel jsem něco o konektorech, myslím, že to stojí za přečtení : https://www.biasedlogic.com/index.php/lego-powered-up-connector/ . https://www.philohome.com/wedo2reverse/connect.htm . Vypadá to, že zástrčka je opravdu LEGO originál.

Ty konektory se označují LEGO PU konektor, něco o adaptérech je zde https://www.youtube.com/watch?v=ic7UeWuHrY4 a zde https://pv-productions.com/product-category/accessories/ .

K dálkovému ovládání Powered UP je docela hezké video https://www.youtube.com/watch?v=EwrQu4IQh68 , kde se rozjíždí 5 vlaků najednou.

A mám ještě takovou obecnou otázku,  zejména kdo provozujete LEGO vlaky delší dobu,  potřeboval bych dostat lokomotivu LEGO Powered UP  na dřevěné koleje (Woody, Brike apod.), aby mi tam jezdila. Jenom jestli si myslíte, zda je to reálné ?