(Vlastní) Ryxeho pokus o auto

Založil Ryxe, 15.03.2020, 10:36:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Ahoj,
náš Kuba mě poprosil, jestli bych mu nepostavil autíčko. No, popravdě stroje nejsou úplně moje parketa a jelikož si synáček ještě nadiktoval, že to musí být BMW, byla to prostě výzva. Co budu povídat, trvalo mi to skoro celý den a večer, žena na mě házela zvláštní pohledy ( vždyť přeci jen ten kluk chce auto na hraní, tak proč se s ním tak s..u), párkrát se mi to rozpadlo a několikrát jsem to přestavoval, pač to žádané BMW nepřipomínalo téměř vůbec. Asi v jedenáct večer jsem se tedy dopracoval k výsledku, který bych s velkým přimhouřením oka mohl akceptovat. Takže, pokud by to někdo vyloženě nepoznal (věřím, že Vás bude většina) jedná se o BMW E46 coupe po Ryxeho faceliftu ;D

Tomik

Nemůžu si pomoct, ale vidím v tom Škodu 120 (tu se 4 světlomety vepředu), které někdo sebral zadní dveře. :D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Nejsem znalec aut, tak to tolik neposoudím :)
Ale co se mi líbí na tom modelu jako staviteli je, že je opravdu poctivě vystavěný, žádné fígle s proužky samolepek místo sloupků, jako dělá často LEGO i u aut víc než 2x větších (ve všech směrech) atp. Je vidět, že sis s tím SNOTem opravdu vyhrál. Vlastně jsem našel jediný "podfuk", a to je to usazení předních blinkrů :)

(jen) Pokud by sis s tím chtěl ještě hrát: z mojí zkušenosti s malými modýlky je to tak, že když k tomu přijde člověk za 14 dní s čistou hlavou a dá si takový model jako předlohu, zvládne postavit druhý takový za použití jednodušších technik. Nevím, proč to tak je, ale aspoň u mně hlava tak prostě funguje... Tak to můžeš taky zkusit, jestli se Zuzka divila zatím málo tomu času nad autíčkem strávenému :D
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Citace od: Tomik kdy 17.03.2020, 18:18:57
Nemůžu si pomoct, ale vidím v tom Škodu 120 (tu se 4 světlomety vepředu), které někdo sebral zadní dveře. :D
Tak v tom případě jsem fakt marnej stavitel autíček :D

Citace od: milanv kdy 18.03.2020, 07:53:22
Nejsem znalec aut, tak to tolik neposoudím :)
Ale co se mi líbí na tom modelu jako staviteli je, že je opravdu poctivě vystavěný, žádné fígle s proužky samolepek místo sloupků, jako dělá často LEGO i u aut víc než 2x větších (ve všech směrech) atp. Je vidět, že sis s tím SNOTem opravdu vyhrál. Vlastně jsem našel jediný "podfuk", a to je to usazení předních blinkrů :)


(jen) Pokud by sis s tím chtěl ještě hrát: z mojí zkušenosti s malými modýlky je to tak, že když k tomu přijde člověk za 14 dní s čistou hlavou a dá si takový model jako předlohu, zvládne postavit druhý takový za použití jednodušších technik. Nevím, proč to tak je, ale aspoň u mně hlava tak prostě funguje... Tak to můžeš taky zkusit, jestli se Zuzka divila zatím málo tomu času nad autíčkem strávenému :D

Milane, jaký podfuk s blinkry myslíš?  :D
Jo, jo, to znám, většinou se mi to stává, když se model po převozu z výstavy rozpadne a dávám ho znova dohromady. Většinou pak zbyde hromada kostek a model vypadá skoro stejně jako před tím. Ale také jsem nikdy nepřišel na to, čím to je. ;)

HD

No, to je těžká disciplína, stavět auta v tomto měřítku... Myslím, že se v rámci možností kostek povedlo. Zadní partie opravdu bavorsky vypadají, vepředu to sice chce více představivosti, ale rozumně velké ledvinky hovoří jasně. Takový extrakt 'Radosti z jízdy' v libovolném starším ročníku modelu M3.  ;D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

Citace od: Ryxe kdy 18.03.2020, 21:01:22
Tak v tom případě jsem fakt marnej stavitel autíček :D

Neboj, nejsi, ta M3-jka jak už napsal HD je z toho velmi dobře patrná ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Citace od: Ryxe kdy 18.03.2020, 21:01:22
Milane, jaký podfuk s blinkry myslíš?  :D
>:D Já nic neřekl... :)
Citace od: Ryxe kdy 18.03.2020, 21:01:22
Jo, jo, to znám, většinou se mi to stává, když se model po převozu z výstavy rozpadne a dávám ho znova dohromady. Většinou pak zbyde hromada kostek a model vypadá skoro stejně jako před tím. Ale také jsem nikdy nepřišel na to, čím to je. ;)
Jo jo, občas jsem si už říkal, kolikrát by ten postup šlo zopakovat? :D
Pán na Žlutém hradě

Martins

Já tam vidím ty Kubovi oči, které září a říkají: "teda, to je paráda, táto ty si borec!", že jo?   :)

Ryxe

Citace od: Martins kdy 19.03.2020, 09:19:09
Já tam vidím ty Kubovi oči, které září a říkají: "teda, to je paráda, táto ty si borec!", že jo?   :)
Jo, jo, oči zářily a po pár dnech šup s tím do šuplíku a táto, teď by se hodil hrad ;D

Citace od: milanv kdy 19.03.2020, 09:09:56
Citace od: Ryxe kdy 18.03.2020, 21:01:22
Milane, jaký podfuk s blinkry myslíš?  :D
>:D Já nic neřekl... :)
Citace od: Ryxe kdy 18.03.2020, 21:01:22
Jo, jo, to znám, většinou se mi to stává, když se model po převozu z výstavy rozpadne a dávám ho znova dohromady. Většinou pak zbyde hromada kostek a model vypadá skoro stejně jako před tím. Ale také jsem nikdy nepřišel na to, čím to je. ;)
Jo jo, občas jsem si už říkal, kolikrát by ten postup šlo zopakovat? :D
Ale on tam ten blinkr opravdu poctivě drží ;).
Tak několikrát se mi už ten postup podařilo zopakovat a vždy zbyl materiál na další stavbu a zatím to na té původní stavbě nepoznám ani já, takže pár převozů be se takhle ještě provést dalo ;)

Jinak všem moc díky, když bude čas nebo poptávka od mladýho, tak zkusím nějaké další vozidlo ;)

milanv

Citace od: Ryxe kdy 21.03.2020, 18:44:17
Ale on tam ten blinkr opravdu poctivě drží ;)
Tak to promiň, mně připadalo, že ve spodku bricku je zastrčená trubička a na ní je nasazený ten blinkr...
Pán na Žlutém hradě

HD

Zkusil bych to i bez poptávky... Pro jistotu.  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Ryxe

Citace od: milanv kdy 23.03.2020, 15:06:40
Citace od: Ryxe kdy 21.03.2020, 18:44:17
Ale on tam ten blinkr opravdu poctivě drží ;)
Tak to promiň, mně připadalo, že ve spodku bricku je zastrčená trubička a na ní je nasazený ten blinkr...
Milane, je to řešeno takto jednoduše 😉

milanv

Tak to jsi mě dostal, nechávám se podat. Ta LBG kostka je co? Vypadá jako brick se studem do strany, ale ten stranový stud je plný a horní dutý, navíc je ta kostka jakoby otočená, má od toho plného studu směrem doprava "víc kostky", podobně jako spodek bricku, proto jsem si myslel, že ten brick kouká doleva (směrem ke středu) a do jeho spodku máš zasazenou trubičku...

Napadá mě můj oblíbený citát: "Tvůj spoluhráč vlevo je zmaten, líže si kartu." :)
Pán na Žlutém hradě