(Vlastní) Město

Založil Ondrej, 20.07.2008, 20:58:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

5o

Mne sa obchoďák tiež páči, veď kam by chodili na nákupy rekreanti? Alebo aspoň ten nápad, zakomponovať ho do staveniska.
Preto lebo Lego...

Ondrej

Aktuální stav 29.11.2009

otaznik

Pěkné, jenom zkus nějak narušit tu uniformnost skal.
BTW: jak v takovémto měřítku bojuješ proti prachu?

Hana129

#33
Pěkný, ale spíš mi to začíná připomínat  vesnici, market zbouraný, hodně zeleně. To se mi líbí.
A s tím prachem by mě to taky zajímalo.

Ondrej

Tak na prach mám tohohle pomocníka a čas od času je nutné město komplet rozebrat a osprchovat.

Ondrej

Přidávám poslední fotky letošního roku, spolu s kocourem Felixem, který si oblíbil vlakové tunely.

Na příští rok toho je hodně v plánu:
Červený most je první část nového okruhu, který povede do tunelu po zvednutí města o úroveň 2 BURPů a snížení červeného mostu na stávající výšku druhého podlaží.
Dále je v plánu nákup minimálně 100 oldgray BURPů a výměna/prodej 25 darkgray BURPů a cca 10 LURPů.
Nakoupení nových vlakových jednotek pro město a vytvoření 3 nezávislých tratí 2x 9V a 1xRC
Pořídit alespoň 2 nové modelové domy

otaznik

Ještě by to chtělo nějaké spojení (schody, nájezd apod.) mezi přízemím a zvýšenou částí.

Ondrej

Citace od: otaznik kdy 29.12.2009, 16:06:39
Ještě by to chtělo nějaké spojení (schody, nájezd apod.) mezi přízemím a zvýšenou částí.
Ty bych dostavěl až po finálním zvednutí o 2 BURPy, přemýšlel jsem, že by to spojení mohl zajistit monorail. Jen je dost možný, že by to pak bylo přeplácaný jako v začátcích města.

Sugarfree

Mě se to líbí, ale nevšiml jsem si žádného dopravního prostředku, teda kromě vlaků? ..kolik to má obyvatel? ..Jinak pěkné město :) ..obzvlášť se mi líbí ty kytky jak tam máš ;)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Icewalker

Díky za aktuální foto!
Také bych se přikláněl ke spojení vyššího a nižšího patra - stačilo by nějaké pěší ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Ondrej


Icewalker

Citace od: Ondrej kdy 29.12.2009, 17:24:01
Tohle je pro mě vzor, takhle bych to chtěl jednou mít
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1385514
Jo, tenhle výtvor znám. Tolik šedých kostek a zeleně :) Hlavně ta říčka je skvělá. Teď jde o to, jestli chceš tedy stavět město, nebo takovouto spíše venkovskou krajinu. Ačkoli město s blízkými vrcholky by taky vypadalo skvěle.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

nareb

Krása nechápu jak se ti to povedlo je to hodně namačkaný na sebe a v tom to bude . ::)
 Zopakuj si interpunkci.

Ondrej

Aktuální foto 4.4.2010
Skála bude pokrytá green bricky až bude dokončena, dodělány chodníky a postaveny stromy až přijde zásilka.


otaznik

Ten šedivý "štěrk" pod kolejemi vypadá dobře!
Skála vypadá až příliš pravidelně, obávám se, že tak bude působit i po obestavění zelenými bricky.

mizdas

#45
Vypadá to dobře, ale předchozí město se mi líbilo víc  ::).A mohl bych se zeptat co je to oranžové nahoře na skále?

Ondrej

Skála je zatím provizorní kostra na kterou přijou zelené bricky. Snad to rozbije pravidelnost a bude to vypadat dobře. 

Icewalker

Chudáci obyvatelé chatek... jak se asi dostanou nahorů, resp. dolů?
Ta starší verze se mi líbila víc, hlavně mi tam teď chybí nádraží. Doufám, že přibude v tom prázdném prostoru vzadu.

Případně by bylo skvělé postavit si vlastní budovy namísto těch oficiálně vydaných. Dle gusta ;-)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

AdamKo

Citace od: Ondrej kdy 04.04.2010, 19:13:14
Skála je zatím provizorní kostra na kterou přijou zelené bricky. Snad to rozbije pravidelnost a bude to vypadat dobře.

No a kdyby se ti  nepodařilo rozbít tu pravidelnost, tak by možná stálo za to, postavit na místo chatek pár těžebních strojů a jednu buňku - a rázem z nedostatku uděláš přednost, a to lom ;)

Matošo

Sice ta skála zatím vypadá jako pyramida, ale uvidíme jak to dopadne, až to doděláš.
Nicméně spotřeba BURPů je to asi docela brutální, co ?

Ondrej

Doufám, že se ta skála bude ve finále líbit, protože tolik investic a času co do ní od budování města dávám by mě zničilo. Naštěstí je to Lego a můžu přestavovat do nekonečna.

Citace od: Matošo kdy 04.04.2010, 23:34:04
Sice ta skála zatím vypadá jako pyramida, ale uvidíme jak to dopadne, až to doděláš.
Nicméně spotřeba BURPů je to asi docela brutální, co ?
Zastavil jsem se na čísle 116 kdy jsem zjistil (spíše mi ode všech bylo řečeno, že to tak je), že ze samotnejch BURPů je to fakt moc pravidelný

Vlada

Ondřeji, musím se přidat k většině s názorem, že i mně se předchozí verze líbila více, načež jsem očekával i její další vývoj... A teď, když vidím aktualizované foto, tak podoba doznala opětovně od založení města zásadní přeměny. Těžko soudit, která verze by byla lepší, když takřka všechny verze jsou doposud jen "pracovní" a žádná nebyla dotažena do finálního konce... Toť jen můj subjektivní názor.

Zase na druhou stranu to má své výhody, takovýmto přestavováním nakonec zjistíš, jak má podoba Tvého města vypadat a tím pádem získáš reálnou představu o podobě města, která dozná finální podoby. LEGO je přeci kreativní a o tom to přeci je...  ;)

Těším se na další vývoj, Ondřeji.

Daniel

Líbí se mi vyjádření Otazníka na minulou verzi městečka:
Citace od: otaznik kdy 29.11.2009, 18:14:06
Pěkné, jenom zkus nějak narušit tu uniformnost skal.
...jsi si to v další verzi nevzal moc k srdci, ba naopak  ;D

Citace od: Ondrej kdy 29.12.2009, 17:24:01
Tohle je pro mě vzor, takhle bych to chtěl jednou mít
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1385514
Vzor máš parádní :), také jsem to už obdivoval.
Ale časem příjdeš na to, že z BURPů a LURPů jde udělat maximálně velmi hrubá kostra(vím, že píšeš, že to obestavíš), ale rozhodně ne pravidelná!! ::). Držím pěsti, ať se vzoru přiblížíš, ale nejdřív bych zkusil nějakej menší kus skály udělat pořádně a do takovýho gigantu se pustit až pak...

Budu se těšit na další pokračování tohoto pěkně se rozrůstajícího se města.

Allconel

dneska som si prešiel celú túto tému a to mesta stále vyzeralo super a pokrok šiel až míľovými krokmi, ale po pol roku sa sem nič nové nepridalo ... stalo sa niečo s autorom ? ako vyzerá LEGOCITY dnes by ma zaujímalo.

Ondrej

#54
Tady je malé nastínění města po delší odmlce. Vzal jsem si Otazníkova slova k srdci a nyní se zaměřím na menší kolejiště s více detaily. Kolejiště budou tvořit dva samostatné 9V okruhy v různé výšce, většina trati bude zakryta kopcemi vytvořených z BURPů a LURPů pokrytých green brickama na rozbitý jednotvárnosti, zmizí silnice a většina domů. Plus vytvoření menší říčky, to vše ale až po zkouškovým takže první fotky budou až někdy v únoru/březnu. Doufám, že nová podoba se vám bude líbit více a budete stavbu sledovat.

otaznik

Citace od: Ondrej kdy 28.11.2010, 20:45:07
Tady je malé nastínění města po delší odmlce. Vzal jsem si Otazníkova slova k srdci a nyní se zaměřím na menší kolejiště s více detaily. Kolejiště budou tvořit dva samostatné 9V okruhy v různé výšce, většina trati bude zakryta kopcemi vytvořených z BURPů a LURPů pokrytých green brickama na rozbitý jednotvárnosti, zmizí silnice a většina domů. Plus vytvoření menší říčky, to vše ale až po zkouškovým takže první fotky budou až někdy v únoru/březnu. Doufám, že nová podoba se vám bude líbit více a budete stavbu sledovat.
Bezva! Podle mého je nejdůležitější, že stavíš něco nového, že máš plán a vizi, jak to má vypadat. Já osobně nejsem přítelem dlouhých tunelů, jinak se mi tvá idea líbí. Nezapomeň na nějaké výhybky.  ;)

hobby

Měl bych tuto připomínku: Když stavíš kolejiště, tak proč ho z větší části schováváš do tunelů? Sám to píšeš, že většina kolejí bude zakryta, což jde proti smyslu (i u té první varianty je zakrytých skoro 2/3). Nad tím bych se ještě zamyslel. Já, pokud stavím vlaky a mají být primární, tak chci, aby byly vidět.

Ondrej

Tady jsou další fotky z průběhu stavby. Spodní tunel bude obestaven bricky, aby se neprášilo do spodního patra.

Icewalker

Jsem zvědav, jak se to vyvine. Hlavně nezapomeň na nějaké pěkné baráčky.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

poltrc

Na začátku to bylo velmi
přeplácané,ale 20 a 23 fotka vypadala velmi slibně. Ale poté to vypadalo skoro jako na začátku,ale nebylo to tak na sobě nahuštěné.Ale poslední fotka nevypadala moc dobře. Ta skala tam nevypadá moc realisticky. 8)