(Vlastní) Zeměkoule

Založil Robbed, 14.03.2019, 15:23:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robbed

Chvíli putovala po výstavách :)

Rozměry: 28 x 28 x 28 studů


The Earth by Martin Latta, on Flickr

Chairudo

Kolik to cca váží? Napadlo mě že by se pro zajímavost dala udělat celá sluneční soustava, nebo aspoň po Mars ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Tvoje Zeměkoule mě už zaujala na výstavě v Praze...povedený kousek.

Jezevec

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Robbed

Díky za reakce :)

@Chairudo: váží cca 3kg. No, přemýšlím o Měsící, ten by měl průměr cca 8 studů, a na výstavě by byl vzdálen 6m od Země. Některé další planety by šly, ale třeba Jupiter by musel mít průměr 290 studů  :o :D a Slunce by asi byla jen rovná žlutá zeď

@Jezevec: díky, poslal jsem jim odkaz :)

Petronel

Moc pěkný "míček"! ;D
Na ten také budeš vytvářet návod? :P
Jen mi tam moc nesedí ty černé (nebo tmavě zelené?) části, jsou už hodně kontrastní. Jinak super. ;)

HD

Jak jsi ji stavěl? Připravenou kouli v CAD a pak barevné ladění, pak stavba z reálných kostek, nebo tvarové a barevné ladění až během stavby z reálných kostek?

Je vážně dobrá.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Chairudo

To je fakt, ten rozdíl země a Jupitera je obrovský, o slunci ani nemluvím  ;D

Ale první 4 planetky by za to stály, vzdálenosti můžeš ignorovat a slunce znázornit jednou baseplate 48 oplácanou žlutými kostkami a napsat toto je 0,0001% povrchu slunce  >:D

Nechám k zamyšlení ;)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

otaznik

Citace od: Robbed kdy 14.03.2019, 15:23:05
Chvíli putovala po výstavách :)

Rozměry: 28 x 28 x 28 studů
Vypadá to perfektně, jen mě překvapila kombinace stud a tile povrchu. Ty study jsou tam schválně?

Robbed

Citace od: Petronel kdy 14.03.2019, 16:58:36
Moc pěkný "míček"! ;D
Na ten také budeš vytvářet návod? :P
Jen mi tam moc nesedí ty černé (nebo tmavě zelené?) části, jsou už hodně kontrastní. Jinak super. ;)

Dík :), sice mám 3D zdrojovej soubor, ale zatím se mi nechce s návodem piplat :D Ty dark green části mají být pralesy, bohužel to takhle vyniklo po editaci fotek, reálně to není tak kontrastní.

Robbed

Citace od: HD kdy 14.03.2019, 17:03:50
Jak jsi ji stavěl? Připravenou kouli v CAD a pak barevné ladění, pak stavba z reálných kostek, nebo tvarové a barevné ladění až během stavby z reálných kostek?

Je vážně dobrá.

Díky, použil jsem Bram's Sphere Generator, na vygenerovanou kouli jsem pak namapoval barvy podle satelitnách snímků. A podle toho to pak postavil.



Robbed

@Chairudo: jo, uvidím :) první 4 planety ale rozhodně zní zajímavě.

@otazník: study jsou tam schválně, má to vyobrazovat hory :)  eeeh... nebo mi prostě jen došly  tiles : D

Robbed


Bard

To je vážně dobrý, jsi machr. Zajímalo by mě, jak dlouho trval "vývoj".

Dík za návod. Ne že bych to chtěl stavět, ale byl jsem zvědavý, jak vypadá vnitřek a jak moc je planeta dutá.

Nápad postavit ostatní malé planety mi přijde dobrý.

otaznik


Drobuliatko

Dokonale! Keby na to netreba tolko dielikov, aj si to postavim. ;)

Robbed

Díky moc za komentáře :)

@Bard: no, základní koule je vygenerová pomocí "Bram's sphere generator", pak jsem jen nanášel barvy podle předlohy a stavěl z reálných kostek podle 3D návrhu. Tím pádem jsem už měl většinu 3D modelu hotovou během samotné stavby, takže vytvořit pak návod ve stud.io netrvalo moc dlouho. Ale celkový čas netuším :)

Daniel

Návod stáhnutý, možná jednou až bude čas... ;) Díky