Soutěž ve stavbě alternativních modelů na LP 2016

Založil Tomik, 17.12.2015, 10:52:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Z jakého setu byste chtěli stavět v letním kole soutěže?

31037 - zelený teréňák
6 (30%)
31046 - žlutý sporťák
3 (15%)
60117 - dodávka s karavanem
7 (35%)
60118 - popeláři
1 (5%)
70312 - koňomoped
3 (15%)

Celkem hlasů: 20

Marty713

Citace od: Tomik kdy 07.06.2016, 22:51:58...Tento model sice není nijak originální, přesto se mu podařilo získat dostatek bodů v ostatních kritériích, aby vyhrál.
Citace od: Tomik kdy 07.06.2016, 23:08:27...potají jsem doufal, že Jarabák porazí tanker. Poslední naději jsem vkládal do hodnocení od Viktorie (mé ženy), ale ta mi nakonec dala košem, takže to dopadlo tak, jak to dopadlo...

No... Jsem rád, že tu máme všichni odlišné názory na to, co je a co není originální.

Na to konto bych si dovolil už jen říct, že minulý rok, kdy byla originalita rovnocenné kritérium, se naprosto zaslouženě umístil na 3. místě perfektní model "Kačera a Berušky" od Petronela s pouhou ztrátou 5 bodů na 1. místo. Takže bych téma "z lodě loď, z ptáka pták" nechal být. ;)

Tomik

Citace od: Marty713 kdy 08.06.2016, 18:59:46
No... Jsem rád, že tu máme všichni odlišné názory na to, co je a co není originální.
Proto byly taky tři porotci...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

hawran

Pánové já vám něco povím - i když jsme se s naším Pepanem (aka Hawran junior - kdo jste tohle vymyslel? :) ) umístili na posledním a před-předposlední místě (btw - stejně si myslím, že jste to pořadí otočili) tak jsme si u toho užili mraky legrace... A je mi to úplně šumák že jsme na chvostu... Osobně mi v téhle soutěži nejde o to být na bedně (moje krédo zní - ať stavím, co stavím, stejně mi vždycky vyjde bagr - a tentokrát se to prostě trošku nepovedlo, no... a co? :) ) ale hlavně o to rozhýbat mozek.. a to se dokonale povedlo (=dík všem!!!)
Přál bych vám vidět ten úžas když stál před vitrínkou s modely a uvnitř (!!!) byl TEN jeho robot... Tatí, a já jsem teď taky vystavovatel...?
A až se "junior" doví, že od Grohla dostal čtvrtý nejlepší hodnocení za podobnost originalitě tak omdlí :)
Bricks Forever!

Marty713

Citace od: hawran kdy 09.06.2016, 10:22:43Přál bych vám vidět ten úžas když stál před vitrínkou s modely a uvnitř (!!!) byl TEN jeho robot... Tatí, a já jsem teď taky vystavovatel...?

To mě mrzí nejvíc, že jsem o tyhle chvíle s váma, kluci, letos přišel. Čert vem výsledky. :P

A robot je parádní a roztomilej model! Vlastně už jenom ten nápad postavit robota je taková stavitelská výhra. Myslím, že nám za pár let tvůj kluk ještě ukáže, jak se správně staví alternativní model. >:D ;)

hawran

Dík :) Kéž bys měl pravdu!!!
Já vím, že mi moc nepřísluší jeho výkony objektivně hodnotit, když je to "v rodině", ale občas čumím co z něj vypadne :)
Bricks Forever!

milanv

Citace od: Marty713 kdy 09.06.2016, 12:15:21
To mě mrzí nejvíc, že jsem o tyhle chvíle s váma, kluci, letos přišel. Čert vem výsledky. :P
Moje řeč. Tohle bychom si pořád měli pamatovat. Stejně jako ty návštěvníky. Vždyť to není tak dávno, co všechny menší modely (viněty, alternativní modely...) byly prezentované tak, že si jich moc lidí nevšimlo. A teď je to úplně jiné kafe. To nám nesmí zevšednět, vždyť to je ten veliký úspěch celé akce v tomto vlákně.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

#216
Citace od: hawran kdy 09.06.2016, 10:22:43
...s naším Pepanem (aka Hawran junior - kdo jste tohle vymyslel? :) )...
Tuto přezdívku jsem vymyslel já, protože jsem potřeboval rozlišit jiného stavitele. Věděl jsem, že to stavěl tvůj syn, ale prezentoval jsi to ty, takže z toho vyplynul hawranův syn alias hawran junior. ;)

Ještě jsem zapomněl zmínit, že grohl (Milan Reindl) věnuje svůj set 31045 na konci výstavy právě Pepanovi alias hawranovi juniorovi. Napsal mi, cituji:
"...projel jsem hodnocení soutěže a svůj set věnuji Hawranovi Juniorovi za, dle mého na jeho věk famózního, robota."
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Marty713

Tak to je krásný! :) Gratuluji, Juniore! ;)

Hawrane, nezapomeň nám pak napsat, jaká byla jeho reakce, až mu všechno tohle povíš :D

hawran

Pánové to je teda bomba :)
Svíjí se tu v křeči, drží mně kolem krku, až z toho skoro nemůžu psát a moc děkuje :)

Je to pro něj fakt úspěch!
Díky všem !!!
Bricks Forever!

martinlx

Teda grohle, palec nahoru, tomu říkám motivace dorostu!
Tomiku, děkuji za tabulku a hodnocení a samozřejmě za celou soutěž.
Přídám se k už výše napsanému, mám tuto soutěž rád protože
- si zase po čase koupím a postavím nějaký set a nemusím moc přemýšlet jaký :D
- se hraju jak malý a snažím se z pár kostek postavit co mě zrovna napadne!
Jsem rád, že pevnost modelu nebyla úplně odsouzena, nakonec praktická zkouška ve větru prokázala, že něco vydrží.
Spojitost mezi větrníkem a letadlem je prostá - oba zásadním způsobem využívají aerodynamických sil :-)
Ale spíš je to tak že když jsem viděl zbylé kostky, tak mě letadlo hned napadlo, to mě totiž napadá vždy, ale v tomto ročníku jsem se snažil o něco aspoň trochu jiného.
Hlavní odměnou pro mě je, že je model funkční, nevalné umístění jsem tak trochu čekal, protože tvar a zejména barevnost vyšla dost strašně.
Tak jenom doufám že Vám ve vitríně nekazím celkový estetický dojem  ;)

Tomik

Citace od: martinlx kdy 09.06.2016, 18:41:16
Hlavní odměnou pro mě je, že je model funkční, nevalné umístění jsem tak trochu čekal, protože tvar a zejména barevnost vyšla dost strašně.
Tak jenom doufám že Vám ve vitríně nekazím celkový estetický dojem  ;)
Dojem určitě nekazí a je to takové zpestrení - je totiž jediným vystaveným modelem budovy.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hroch

Včera jsem od Tomika převzal cenu za druhé místo, děkuji. Synek se již nemůže dočkat, až bludiště postaví. Chtěl bych ještě jednou poděkovat za zorganizování této soutěže, byla to pro mě nová zkušenost. Kromě tohoto soutěžního modelu a filmové scénky jsem dosud vždy stavěl podle návodu. O to víc mě překvapilo, že jsem obsadil tak vysokou příčku. Děkuji také porotcům za přidělené body, Pekimu ze to, že můj výtvor dopravil na Lipno a Milanovi, že mi držel palce.

Tomik

Citace od: Marty713 kdy 08.06.2016, 18:59:46
Citace od: Tomik kdy 07.06.2016, 22:51:58...Tento model sice není nijak originální, přesto se mu podařilo získat dostatek bodů v ostatních kritériích, aby vyhrál.
Citace od: Tomik kdy 07.06.2016, 23:08:27...potají jsem doufal, že Jarabák porazí tanker. Poslední naději jsem vkládal do hodnocení od Viktorie (mé ženy), ale ta mi nakonec dala košem, takže to dopadlo tak, jak to dopadlo...

No... Jsem rád, že tu máme všichni odlišné názory na to, co je a co není originální.

Na to konto bych si dovolil už jen říct, že minulý rok, kdy byla originalita rovnocenné kritérium, se naprosto zaslouženě umístil na 3. místě perfektní model "Kačera a Berušky" od Petronela s pouhou ztrátou 5 bodů na 1. místo. Takže bych téma "z lodě loď, z ptáka pták" nechal být. ;)
Dneska jsem se sešel s Martym, abych mu předal cenu za první místo a byl takový skleslý z mých dvou výroků, citovaných výše. Dovolte mi, abych to všechno uvedl na pravou míru. Martyho tanker byl po všech stranách výborný model a favorit na vítěze. Jediné, co se mu dá vytknout, je malá originalita.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Citace od: martinlx kdy 09.06.2016, 18:41:16
Teda grohle, palec nahoru, tomu říkám motivace dorostu!
Tomiku, děkuji za tabulku a hodnocení a samozřejmě za celou soutěž.

Rádo se stalo.

Taky díky za uspořádání soutěže a možnost ohodnotit vaše skvělé modely.
Když jsem tu krabici otevíral, dost mě vyděsila a nejinak tomu bylo i při stavbě. Pro mě jednoznačně mnohem horší set na tvoření alternativních modelů než papoušek.

peki

Citace od: grohl kdy 14.06.2016, 09:13:08
.......Když jsem tu krabici otevíral, dost mě vyděsila a nejinak tomu bylo i při stavbě. Pro mě jednoznačně mnohem horší set na tvoření alternativních modelů než papoušek.

Vhledem k poslední letošní velké výstavě kterou bude obměna modelů v Koskolandu Praha dávám na zvážení jestli:
- najdeme odhodlání do "prázdninového" kola aneb je možné vybrat pro alternativní model ještě horší stavebnici než byla tato?

Ceny určitě seženu  >:D

Hroch

Rád se zúčastním "prázdninového kola".

Stimpi


hawran

Bricks Forever!

martinlx


Pool

Jako nováček, bych si to taky rád vyzkoušel  :). Problém sehnat zájemce určitě nebude, a tak už jenom zbývá, vybrat nějaký ten ďábelsky těžký set  >:D

milanv

Nene - zbývá vybrat jiný než nemožně těžký set  >:D Koukni na diskusi před vybráním posledního setu, není to jednoduché. Takže klidně piš návrhy... Já se dost vyčerpal tehdy, když jsem se snažil Tomikovi pomoct s výběrem.
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Citace od: milanv kdy 14.06.2016, 14:19:15Nene - zbývá vybrat jiný než nemožně těžký set  >:D Koukni na diskusi před vybráním posledního setu, není to jednoduché. Takže klidně piš návrhy... Já se dost vyčerpal tehdy, když jsem se snažil Tomikovi pomoct s výběrem.

Ale nakonec jsme se na nějakém tom druhém nesoutěžním setu pro experty domluvili, ne?

Pool

Tohle byl nějaký váš původní výběr, jen nevím jestli finální:

Citace od: milanv kdy 06.01.2016, 01:16:28
Všechny navržené sety, seřazené podle čísla a s odkazem na seznam dílů.
Ať se vám snáz vybírá.







10692-1

10693-1

31033-1

31037-1

31043-1

31045-1

31046-1

31047-1

41072-1

41099-1

60082-1

60057-1


A jinak je mi je jasné, že vybrat nějaký ten set je práce pro sebevraha  ;D a jak jsem tak koukal na ty minulé možnosti, tak jsem tam snad nezahlédl tyhle:

http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=31023-1&name=Yellow%20Racers&category=%5BCreator%5D%5BModel%5D%5BAirport%5D#T=S&O={}

http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?S=31007-1&name=Power%20Mech&category=%5BCreator%5D%5BModel%5D%5BRobot%5D#T=S&O={}

ale to se opět dostávám k velmi podobným setům, jako byl ten minulý. Tak jestli spíš nezvolit nějaký ten více klasicky kostičkový, což by bylo asi zajímavější  :)

milanv

Hlavně potřebujeme přidat sety vydané pro léto 2016.
Pán na Žlutém hradě

Pool

... kdyby si chtěl někdo taky zahledat:
http://www.lego.com/cs-cz/products/brandcatalog
http://brickset.com/sets/year-2016

Nebo neznáte někdo lepší, kde by se dalo zadat i cenové rozpětí a fungovalo jim to tam?

milanv

Právě že se hledá někdo, kdo to vyhledá jednou a sem pošle rozšíření té tabulky, co jsem minule dělal já. Já to tentokrát nestíhám.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Koukám, že se nám tu opět rozjíždí diskuze. Organizace se opět rád újmu, porotu dám snad opět dohromady a ceny mám přislíbené od pekiho. Teď jsem na dovolené, takže se tomu budu věnovat až po návratu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Rád si mimosoutěžně něco postavím a se soudcováním klidně vypomůžu.

Pool


milanv

Tak jsem prošel nový katalog a je to mnohem jednodušší. Pokud vezmu za bernou minci Tomikovo pravidlo na omezení setů do 500 Kč, tak takových setíků je tam s označením "novinka" jen pár: jedna střelnice ve Friends, jedno arktickésopečné vozítko a nějaké cca dva podobně nepoužitelné setíky v sekci různých "hrdinů". Nic z čeho by se podle mě dalo stavět.
Co mě zaujalo, ačkoliv to není novinka na léto, je sekce Star Wars Microfighters. Kdybychom si chtěli zkusit stavět z mikrostavebnic (pokaždé cca 80 dílů) - v katalogu strana 96-97. Pamatuju si na grohla v Roztokách, ten vystavoval spoustu krásných modelů z podobně velké stavebničky.
Pán na Žlutém hradě