Vláčkaři v Království železnice

Založil peki, 21.07.2022, 10:30:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek

Rád bych si vzal vlakové plexiboxy, včetně schůdků, ty očistil a opravil.
Zejména vzhledem k tomu, že mně čeká v únoru výstava v Goslaru, spřáteleném
to městě Berouna.
Vážím si toho, že jsem se mohl akce zúčastnit, ale pokračovat na výstavě
nehodlám ... nestíhám.




Matthes_CS

Mám tam v rámci vláčkařské lego historie monorail a modré koleje a drobnosti. Klidně můžu nechat zapůjčeno dále, jestli se historie chce nechat. Jinak asi nemám moc co nabídnout.

šipka

Mohu nabídnout vojenský transport.

fanda

#93
1) Mám zájem pokračovat.
2) Vždy mi nájemné, ve kterém jsi peki měl prsty, připadalo rozumné, takže to nechám na tobě.
4) S posunutím expozice a případně změnou a doplněním nemám problém, akorát to musí být v neděli.

---
Jen mám malý problém: která verze má jít do Krále železnic a která na víkendovky?

Můj vnuk Matěj (12,5) udělal pěknou karoserii (7 studů) tramvaje T3, na mě pak zbylo její zpevnění (po sundání pantografu a spřáhel se s ní dá citlivě házet mezi 2 afoly), motorizace a pojezd. Ten magor si ve svém věku troufnul na tak těžkou úlohu, šlak by mě trefil. Ale mezi námi - jsem šťasnej za takového potomka, bez něj bych se totiž asi ještě dlouho neodvážil stavět aerodymanické tvary hnacích vozidel (zatím jsem skončil u parních lok, vesměs hranatých.) ;-)

Ale k věci. On zvolil (z velice rozumných důvodú) design tramvaje T3 z Brna, která měla černé rámy oken. Je prakticky hotová (až na pár kostek, které čekáme na BL), ale pak mě napadlo, že by byla hezká i v klasickém béžovém provedeni a dokonce, že by bylo hezké mít vlek, jako v Praze. Takže to už vypadá, že budeme muset nakonec udělat 3 - 4 vozidla a jedna verze půjde do Království železnic.

Ale ten problém zní: atraktivnější verze kam?

Kdyby to četla moje manželka, tak by mě chtěla zabít s dovětkem: kreténe, nemáš jiné starosti? Naštěstí to nebude číst - dříve to byla její povinná četba a přednášky v manželství, ale ty časy jsou pryč, teď spíš já poslouchám holčičí "kecy" ;-)

Colonel32


peki

S velkou pravděpodobností to vypadá na nepokračování. Lego má letos jiné priority, takže finančně nepodpoří. Ověřuji ještě jinde ale moc šance tomu nedávám. Vzhledem k datu a situaci blížících se jarních prázdnin (ČB) to vidím na konec měsíce března.

Omlouvám se za komplikace.

peki

Domluvil jsme se na řízené deinstalaci. Rozdělil by jsem to na 2 etapy:

1) vlaky na stojanech neděle 21.4
-fanda
-peki
-vočko (řeší peki)
historie peki (C32)

2) město sobota 27.4 (jsem domluvený s Cavelonem má to nejdále) ostatní mohu balit do krabic a uschovat pro případné pozdější vyzvednutí (Hardegon,Igorus).
- Cavelon nákladní nádraži
- město (peki,hardegon,igorus)
- nádraží dan,Hanka (řeší peki
- historie páry (hoby ) řeší peki
- monorail (Mates/pifík) má vyřešit peki ?

- zbytek města peki

Matthes_CS

Něco málo mám i v historii (modré koleje a ještě nějaké drobnosti). Jestli nebude lugbulk dřív, tak bych prosil sbalit a předat spolu s tím, jinak si klidně výlet uděláme.

peki

Citace od: Matthes_CS kdy 05.04.2024, 16:44:30Něco málo mám i v historii (modré koleje a ještě nějaké drobnosti). Jestli nebude lugbulk dřív, tak bych prosil sbalit a předat spolu s tím, jinak si klidně výlet uděláme.
lugbulk určitě dříve nebude
spíše tedy info co z historie je tvoje :)

Matthes_CS

Tohle jsem nabízel, nedal jsem tam určitě vše.

Pod modrými kolejemi jsou bílé platy, ty jsou moje, kostku bahnhof mám doma, tu jsem zapomněl vzít. A myslím, že jsem bral i černý pluh na krávy/bizony (na fotkách v KŽ je, ale nejsem si jistý, jestli je můj nebo Colonela).

Colonel32


Hardegon

Citace od: peki kdy 05.04.2024, 15:37:32Domluvil jsme se na řízené deinstalaci. Rozdělil by jsem to na 2 etapy:

2) město sobota 27.4 (jsem domluvený s Cavelonem má to nejdále) ostatní mohu balit do krabic a uschovat pro případné pozdější vyzvednutí (Hardegon,Igorus).
- město (peki,hardegon,igorus)

Já si pro svůj kus města zajedu 27.4.

peki

Citace od: peki kdy 05.04.2024, 15:37:32Domluvil jsme se na řízené deinstalaci. Rozdělil by jsem to na 2 etapy:

1) vlaky na stojanech neděle 21.4
-fanda
-peki
-vočko (řeší peki)
historie peki (C32)



Připomínám úklid v KŽ vlaky na stojanech neděle 21.4
jsem domluvený s Vočko,hobby,Fanda na fyzické přítomnosti a odvozu svého exponátu. Budu tam cca od 9:00. Dříve nemá smysl, otevírá se v 9:00

Mates beru k sobě.
Colonel32 beru k sobě?

Colonel32

Dorazím, vyzvednu si. Do kolika se cca bude sklízet? Pro mne je lepší spíš později než dříve.

peki

Citace od: Colonel32 kdy 18.04.2024, 16:40:05Dorazím, vyzvednu si. Do kolika se cca bude sklízet? Pro mne je lepší spíš později než dříve.
Já věřím že když v 9 začneme, tak v 10:00 jedu domu. Takže ideálně začít v 9:00. Mohu tě tam ráno posunout. Jedu od Tábora. Zpátky jedu na Písek. Vezu Hobbyho.

Vočko

Ty jo, abych vás nebrzdil, tak se budu snažit, abych před 10 hod dorazil.

peki

Citace od: Vočko kdy 19.04.2024, 10:58:23Ty jo, abych vás nebrzdil, tak se budu snažit, abych před 10 hod dorazil.
Já jedu z ČB, taky budu vstávat dříve. Nehodlám tím ale zabít celou neděli.  ;)

peki

Fáze 1  uklizeno. Díky. V sobotu F2.

Hardegon

Citace od: peki kdy 21.04.2024, 12:44:40Fáze 1  uklizeno. Díky. V sobotu F2.

Krabice na modely jsme tam při instalaci někde nechávali, že?

peki

Citace od: Hardegon kdy 22.04.2024, 08:26:37
Citace od: peki kdy 21.04.2024, 12:44:40Fáze 1  uklizeno. Díky. V sobotu F2.

Krabice na modely jsme tam při instalaci někde nechávali, že?
ano, pro jistotu vzit i něco náhradního.