Vánoce přicházejí

Založil mirek, 10.11.2008, 16:34:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

dědek

Nemám slov.Ten pohled mluví za vše. ;)

Ryxe

Výborné, Je to opravdu skvělý nápad, který udělá radost nejen dětem ;) Jestli jsem to dobře pochopil, ty jsi majitelem této pobočky TETA drogerie? Já jen, že pokud ano, tak od nás pravděpodobně obědnáváš zboží :D

Woyta

Dneska jsem v HK v Atriu narazil na konkurenci.

Moc toho neukazali a masinka stala.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Věšák

Citace od: Woyta kdy 17.11.2009, 00:42:54
Dneska jsem v HK v Atriu narazil na konkurenci.

Moc toho neukazali a masinka stala.
níc moc,to je v každym druhym supermarketu :P
existujou vůbec jezdící duplo mašinky?
mirku je to skvělý, snad někdy najdu čas zajet se podívat :)

vasek

Já se byl včera také podívat a děti výlohu nenechaly chvilku v klidu. Moc pěkné a i vlastní prodejna je na úrovni. Prostě kdo umí, ten umí.

Hana129

Proti Berouně to je opravdu slabota.  ::)

Letošní výloha v Berouně bude určitě ještě zajímavější než loni a asi nejen pro děti. 
Ti malí pomocníčci jsou skvělí, to pak jde práce od ruky co, to se  staví.  ;D

mirek

Otázkou DUPLO mašinkou do výkladu jsem se také zabýval. U té je obrovská nevýhoda, že jezdí po stisknutí tlačítka dvě minuty a pak se sama zastaví. A pak ty baterie a jejich stálé dobíjení.
Proto v supermarketech DUPLO mašinky asi jenom stojí.

mirek

Citace od: vasek kdy 17.11.2009, 19:21:42
Já se byl včera také podívat a děti výlohu nenechaly chvilku v klidu. Moc pěkné a i vlastní prodejna je na úrovni. Prostě kdo umí, ten umí.
Vašku, děkuji. Včera jsme byli celý den na nákupu vánočního zboží mimo Beroun.
            Jinak bych tě provedl i na kolejišti na půdě. Stačí si mne vyžádat u zaměstnanců
            v obchodě, keří vědí kde mne mají hledat.
Po návratu z nákupu jsem musel mašinku trochu opravovat. Svítila zelená a mašina nejela.
Do odizolovaného úseku jsem vložil 2 originál kovové 9V koleje. Aby rozjezd stojícího vlaku
byl bezproblémový a vlak měl dokonalý kontakt.

mirek

Dnes jezdila mašinka celý den bez jediného problému.
Problém se vyskytl až v 19:00 hod, kdy nějaký "kretén" si dal práci a dvě sirky zastrčil do tlačítka. Ty sirky musel pracně upravit do špičky, aby tlačítko zablokoval ve stále zapnuté poloze.
Za celých 15 let první případ vandalismu.

Pro mne však důležitá zkušenost. Relé, které spíná odizolovaný okruh a zároveň světla na semaforu v této zablokované poloze, nehoří, i když vlak při najetí na kolejový kontakt nastavuje relé na stůj a svítí červená. Sirky však "stůj" a "červenou" ignorovaly.

vasek

Citace od: mirek kdy 17.11.2009, 19:35:19
Citace od: vasek kdy 17.11.2009, 19:21:42
Já se byl včera také podívat a děti výlohu nenechaly chvilku v klidu. Moc pěkné a i vlastní prodejna je na úrovni. Prostě kdo umí, ten umí.
Vašku, děkuji. Včera jsme byli celý den na nákupu vánočního zboží mimo Beroun.
            Jinak bych tě provedl i na kolejišti na půdě. Stačí si mne vyžádat u zaměstnanců
            v obchodě, keří vědí kde mne mají hledat.
Mirku, pokud mohu vaše pozvání realizovat tak věřte, že velmi rád, jen bych nerad zdržoval od práce, které máte zvláště teď před vánoci jistě plno.

Woyta

Cas poridit antivandal tlacitko nebo si vyrobit dotykovy tlacitko.
V jednom obchode byl umisten informacni pocitac. Ovladani 4 tlacitka. Presnej princip nevim ale za sklem byli alobalove plosky. Reagovalo to na dotek. Tohle jen tak nekdo nezablokuje.
Pripadne reletko nahradit nejakou elektronikou.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

mirek

Citace od: Woyta kdy 18.11.2009, 22:37:47
Cas poridit antivandal tlacitko nebo si vyrobit dotykovy tlacitko.
V jednom obchode byl umisten informacni pocitac. Ovladani 4 tlacitka. Presnej princip nevim ale za sklem byli alobalove plosky. Reagovalo to na dotek. Tohle jen tak nekdo nezablokuje.
Pripadne reletko nahradit nejakou elektronikou.
Dotykové tlačítko jsem již vyzkoušel. Ne alobal, ale dva kontaktní plíšky pod PVC folií. PVC folie nevydržela "šťourání" dětských prstíčků. Bylo to na principu PC SINCLAIR.

Relé je jenom elektronika. Žádné elektromechanické relé. To by ty sirky nepřežilo vůbec.

Za 15 let provozu jsem si testoval různé druhy spínačů. Toto tlačítko používám už čtvrtým rokem.

mirek

#42
Pokud se týká testování polepených RC kolejí hliníkovou folií, tak byl TEST DNES UKONČEN.
lepší metoda  - RC koleje a hliníkový plech zde

Důvod:
- jednoznačné přerušení samolepící hliníkové folie na vnitřní hraně plastové koleje - zatáčky.
  Rovné koleje jsou dosud vodivé.
  Projevilo se to cukáním vlaku. Přerušované napájení motorku.

Byl zaznamenán větší otěr gumového nákružku na hliníkové folii než na originál 9V kolejích. Gumový "O" kroužek je na kolečkách motorku.

TEST:  14.11 - 25.11.2009

Colonel32

to je ta lepší varianta, 9V zatáček je pořád dost, rovinky jsou problém.

peki

#44
Citace od: mirek kdy 25.11.2009, 19:06:53
Pokud se týká testování polepených RC kolejí hliníkovou folií, tak byl TEST DNES UKONČEN.

Zajímalo by mne za jak dlouho se to projeví i na těch rovinkách  ??? Pokud můžeš a chtělo by se ti tak nech nějakou rovinku  >:D

Woyta

Na rovinkach se to projevi za dlouho. Tam vnitrni kolo negumuje a vnejsi neryje do folie.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

mirek

Citace od: peki kdy 25.11.2009, 20:25:02
Zajímalo by mne za jak dlouho se to projeví i na těch rovinkách  ??? Pokud můžeš a chtělo by se ti tak nech nějakou rovinku  >:D

Peki, asi jsem se nevyjádřil přesně. Rovné koleje jsem nechal, ty polepené folií. Vyměnil jsem zatím jen zatáčky.

Martys08

Viděl jsem tvoji stavbu naživo v Berouně.Fakt úžasná stavba.

nareb

Jo s Martinem chodíme do školy, je to velice příjemné spestření při cestě do školy. :D

mirek

Až se tě zima zeptá, co jsi dělal v létě ?...
Připravuji se na vánoční výlohu. Novinkou bude set 7597, který v současnosti motorizuji.

Jen si musím povzdechnout, že nemám ambice postavit westernovou krajinu, jako dokáže Jindroush.
Jindro, dalo by se uvažovat o zapůjčení melé části Tvého dioramatu ?

mirek

Rok utekl jako voda a je tu opět Advent. Ve výloze drogerie jezdí na okruhu westernová lokotka a probíhá zatěžkávací zkouška
hliníkové folie na RC kolejích. Po týdením provozu nebyla zaznamenána žádná událost, která by byla na škodu testovaným kolejím.

End 9V koleje se zatím chovají jako klasické 9V Lego koleje. Po každém dnu je musím očistit benzinovým čističem, stejně, jako jsem to dělal u 9V Lego kolejí. A jako to dělám i letos, neboť oblouky jsou 9V Lego, rovinky 9V End.

9v motorek bude pomalu na odpis, neboť je to ten samý, který jezdil vloni a předloni.

pryb

Příští víkend budu mít snad cestu kolem - už jsem si řikal, že se zeptám, jak je to s kolejištěm  :)
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Bery

Protože sem v Berouně pondělí až pátek tvou výlohu už jsem vyděl je to bezva zpestření, jinak nudného dne. Ale tendle rok si udělal reklamu, to mě oproti loňsku trochu zklamalo, ale i tak super. :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

mirek

Po loňské výloze, ano reklama, ale praktické. Při čištění kolejí naklánět se přes stavby a dopravní prostředky není žádný med.
Krabici dám stranou a dosáhnu na koleje u skla.
Nedovedeš si představit sbírání zapadlých kostiček, které jsem poboural, a napadaných do podlahového topení ve výloze.
Kromě toho jsou exponáty pak značně zaprášené. Letos jsem si očisty užil až, až, . . . po Roztokách.

mirek

Hliníková folie na RC kolejích obstála na výbornou. Žádná porucha, vláček jezdí pořád dokola. Jen lihem jsem čistil hliníkový povrch kolejí.
Včera nějací vandalové odcizili tlačítko na výloze. Mezi dveřmi trčí dva drátky, které spojením uvedou vláček do pohybu. Rozhodl jsem se,že nové tlačítko kupovat nebudu, aby si berouňáci uvědomili, jací kre...ni mezi nimi žijí. Dětem kazit radost to se nenosí.

mirek

Rok s rokem se sešel a Vánoce jsou už pomalu za námi.
I letos jsem do výkladní skříně umístil panel s kolejemi a vláčkem. Koleje jsem přišrouboval. Elektronické relé na ovládámí semaforu vyměnil, a hlavně tlačítko na výloze vyrobil "blbůmvzdorné". Na tlačítku je vidět jaký byl počet
jeho stisknutí.
Vše zdokumentováno na fotografiích.

dědek

Jako vždy, dávám palec nahoru.Hlavně za název toho tlačítka. ;D

mirek

Ano, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ. Výloha je připravena, zboží vyndáno, a tak jsem mohl nainstalovat panel s mašinkou.
Letos ve znamení MONSTER FIGHTERS. 

blindmelon

#58
Pěkný. Na co je to "signaling"? To je nějaký bezdrátový ovladač? Napadlo mě totiž, jestli by to nešlo ovládat přes snímač pohybu nalepený zevnitř na sklo.  Když máte Monster Fighters, měli byste mít i kostivalovou mast.  :)
Hezký den, Blindmelon

Icewalker

To je velmi vtipný nápad, obměnit vánoční kolejiště aktuální legovou sérií ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr