(Vlastní) City of great Brick

Založil Chikos, 21.01.2020, 18:18:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chikos

Už delší dobu obdivuji na internetu různě ve světě velká města a tak jsem se rozhodl pustit také do jednoho takového. Chtěl bych se pokusit o rozměr 4x2 m. Město se bude skládat  ze sériově vyráběných modulárních domů a také z domů vlastní tvorby (alespoň zužitkuji modulární domy, které jsem ty roky sbíral  ;D )  Zatím přikládám domy vlastní tvorby.

Clermont

Chikos, tak ten koník s tím vozíkem v klusu (běhu) mě hodně rozesmál :)
Opět brada na zemi s úsměvem jako vždy  ;)

poMOCník

Tak na tohle se vážně těším! Zatím to vypadá na tu nejlepší kvalitu.

Foton

#3
Ten první dům je parádní, ani málo ani moc "načančaný"! A brutalistně vseknutá "upoutávka Policie" je jak ze života.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Muzeum? Ten kůň s povozem mě fakt dostal. Jednoduché, ale dokonale výstižné  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Radnice  :D Protože ta klasická sériově vyráběná se mi vůbec nelíbila, tak jsem si jí ani nepořizoval. Stejně jako modulární domy 10264 a 10182. Jinak v modelu budou všechny. Taky budou veškeré domy vybaveny i vevnitř a rád bych tam měl i pojízdnou tramvaj, tak uvidíme  :D Právě jsem dodělal mapu, jaká by byla má představa. Čtverce odpovídají baseplate 32x32


Citace od: Chairudo kdy 22.01.2020, 09:10:13
Muzeum? Ten kůň s povozem mě fakt dostal. Jednoduché, ale dokonale výstižné  :D

poMOCník

Velice ambiciózní! (Jako všechny tvoje projekty.)

Pokud přijímáš připomínky k plánku, já bych nedělal park těsně vedle špinavé benzínky. Do takového parku by se mi nechtělo.

Chikos

Přijímám a vyhodnocuji  :D :D S tímhle máš pravdu. Taky se s tím vnitřně trochu peru, ale zatím mě nenapadl žádný přechod mezi nimi. Dům tam nechci, aby mi pohledově nestínil na ostatní budovy před parkem.


Citace od: poMOCník kdy 23.01.2020, 18:23:51
Velice ambiciózní! (Jako všechny tvoje projekty.)

Pokud přijímáš připomínky k plánku, já bych nedělal park těsně vedle špinavé benzínky. Do takového parku by se mi nechtělo.

Chikos

Jeden z dalších

Chikos

Už se to začíná rýsovat

otaznik

No, všechna čest, parádní práce. Hodně se těším na finále.

Chikos

#11
Rozhodl jsem se udelat cele mesto osvetlene. Take bude mit kazdy dum kompletne zaruzene vnitrni prostory, ktere budou ke shlednuti po jejich rozsviceni. (vcetne seriove vyrabenych, ktere interiery jeste nemeli jako green house). Prikladam dalsi foto z pokracovani. Prvni vyskova kancelarska budova.  ;D

Villa Legina

#12
Velmi sa mi paci ako si urobil tu bus zastavku. Aj ta budova vyzera zaujimavo. Taketo obludy su tak skarede, ze vedia byt az pekne, aj to impozantne prizemie. Velmi pekne osvetlene. Obdivujem. Nepaci sa mi na samom vrchu v poole nafukovacia kacica, nehodi sa to tam a tiez mi prekazaju tie tc door w. stud coby balkonove panely...inak top. Ten strom je zvlastny, takto so sytymi kvetmi poznam len cercis, mne rastie pod oknom, avsak lepsie by sa hodila ruzova namiesto red, i ked povest vravi ze Judas ked sa na zmarlike obesil, strom (od hanby) ocervenel, v skutocnosti ma kvety ruzovofialove.

Chairudo

#13
Teda takovej miliardářskej barák píchnout mezi klasické moduláry  ;D

Čím jsi to osvětlil?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina

Nedalo mi to, tak som hladala... zeby Delonix? Clovek si rozsiri obzory, doteraz som nepoznala, vdaka... nadherny strom.

Chikos

Měl jsem hodně červených, tak že to padlo na Delonix královskou  ;D

Citace od: Villa Legina kdy 24.04.2020, 23:38:00
Nedalo mi to, tak som hladala... zeby Delonix? Clovek si rozsiri obzory, doteraz som nepoznala, vdaka... nadherny strom.

Chikos

Ještě přijde jedna vyšší kancelářská budova. Jinak na tvorbu vlastního osvětlen si netroufám. Jednak neumím moc s elektrikou a taky nemám to srdce provrtat a zníčit originální kostky. Osvětlení jsem koupil z evropské stránky, ale myslím, že to je Čína.  :D 


Citace od: Chairudo kdy 24.04.2020, 23:26:07
Teda takovej miliardářskej barák píchnout mezi klasické moduláry  ;D

Čím jsi to osvětlil?

Villa Legina

Citace od: Chikos kdy 25.04.2020, 09:26:41
Měl jsem hodně červených, tak že to padlo na Delonix královskou  ;D

Rozumiem  ;D

poMOCník

Teda to musel být velký úplatek aby ti to prošlo přes památkáře. A nebo to není evropské město. Ale kancelářská budova se ti povedla parádně. Není to jen obyčejná kostka jako bývá často zvykem, tady je spousta nápadů v každé úrovni.

Chikos

Chodí to tu jako v Praze, tak že klasika   ;D


Citace od: poMOCník kdy 25.04.2020, 10:20:46
Teda to musel být velký úplatek aby ti to prošlo přes památkáře. A nebo to není evropské město. Ale kancelářská budova se ti povedla parádně. Není to jen obyčejná kostka jako bývá často zvykem, tady je spousta nápadů v každé úrovni.

Petronel

Krásně se to rozrůstá a je super že sis vyhrál i s elektrifikací.

Jen ale musím podotknout, že toto téma mě zaujalo hned svým názvem, nemohu si pomoc. >:D "Vlastní city".
Pěkně procítěné.  ;)

milanv

Citace od: Chikos kdy 24.04.2020, 22:53:23
Rozhodl jsem se udelat cele mesto osvetlene. Take bude mit kazdy dum kompletne zaruzene vnitrni prostory, ktere budou ke shlednuti po jejich rozsviceni. (vcetne seriove vyrabenych, ktere interiery jeste nemeli jako green house). Prikladam dalsi foto z pokracovani. Prvni vyskova kancelarska budova.  ;D
Zaujala mě hned první fotka: miluju tyčkové konstrukce všeho druhu a tady máš krásné nejen ploty, ale hlavně tu čekárnu! A celkově je to pěkné architektonické řešení, moc se mi to líbí. Kdybych hledal, co vylepšit, tak asi jen odhranatit a odlehčit ty stromy. Takhle tvoří spíš smutnou mlčenlivou připomínku na styl městské péče o stromy (místo klasických větví pár pahýlů o průměru cca 20 cm, aby se udržoval tvar koruny...). Ale jinak je to fakt nádhera!
Pán na Žlutém hradě

Chikos

K těm stromům se ještě plánuji vrátit. Rád bych je upravil na úrovni jako jsem udělal v modelu hradu a přilehlé vesnice. Ale chtěl bych je ještě o trochu více vylepšit. ;D Zatím tam ponechám tyto.

Citace od: milanv kdy 25.04.2020, 22:02:12
Citace od: Chikos kdy 24.04.2020, 22:53:23
Rozhodl jsem se udelat cele mesto osvetlene. Take bude mit kazdy dum kompletne zaruzene vnitrni prostory, ktere budou ke shlednuti po jejich rozsviceni. (vcetne seriove vyrabenych, ktere interiery jeste nemeli jako green house). Prikladam dalsi foto z pokracovani. Prvni vyskova kancelarska budova.  ;D
Zaujala mě hned první fotka: miluju tyčkové konstrukce všeho druhu a tady máš krásné nejen ploty, ale hlavně tu čekárnu! A celkově je to pěkné architektonické řešení, moc se mi to líbí. Kdybych hledal, co vylepšit, tak asi jen odhranatit a odlehčit ty stromy. Takhle tvoří spíš smutnou mlčenlivou připomínku na styl městské péče o stromy (místo klasických větví pár pahýlů o průměru cca 20 cm, aby se udržoval tvar koruny...). Ale jinak je to fakt nádhera!

Chikos

Plánuju vymyslet určitě něco lepšího  ;D

Citace od: Petronel kdy 25.04.2020, 20:51:45
Krásně se to rozrůstá a je super že sis vyhrál i s elektrifikací.

Jen ale musím podotknout, že toto téma mě zaujalo hned svým názvem, nemohu si pomoc. >:D "Vlastní city".
Pěkně procítěné.  ;)

peter

Citace od: Chikos kdy 25.04.2020, 09:30:12... a taky nemám to srdce provrtat a zníčit originální kostky.

Toto chválím. Při osvětlování vlastních modelů se chovám stejně a žádný dílek nesmí utrpět nějakou újmu ;) Ono LEGO má obrovské možnosti kudy ty dráty protáhnout aniž by se něco muselo poškodit. Když už nastane situace, že se tam ty dráty opravdu nedostanou, tak tam holt světlo nedám, on se taky svět nezboří, ale takových případů je opravdu hodně malé procento.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chikos

Dalsi dva kousky dokonceny.

Chikos

Po delsi pauze pridavam dalsi pokracovani vystavby  ;D

Chikos

Přidávám foto denní/noční těsně před dokončením, chybí už jen rozsvítit čerpací stanici, druhou výškovou kancelářskou budovu a požární vozidla. Také dodělat vstupní bránu do "LEGOLANDU" Model neobsahuje nijak složité techniky stavění, je zaměřený více na detaily. (které kdybych měl všechny nafotit tak se asi ufotím, tak přidávám alespoň něco ;D) Při rozsvícení města je vidět do všech místností.

Chikos

Noční pohled

Villa Legina

S tým osvetlením to vyzerá luxusne. Skvelé, naozaj.