NXT po ránu

Založil eNTy, 30.08.2006, 15:59:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

eNTy

Ani jsem netusil, kdo dnes vsechno dela dealera Lega. Tohle jsem dnes nasel rano v praci na stole.

Na hrani a v ramci propagace jejich MRS dodava firma Microsoft  :)
Mimochodem, MRS vypada moc pekne...

Pepan

#1
A co tahle konkrétní potvůrka umí? Vidím tam převody a třetí motor :)

Jindroush

Odříkává hlášení, že došlo k neplatné operaci a pohyb musel být ukončen.  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Pepan

Citace od: Jindroush kdy 30.08.2006, 17:26:56
Odříkává hláąení, ľe doąlo k neplatné operaci a pohyb musel být ukončen. >:D

;D  ;D  ;D Tak to se překonali  ;D  ;D  ;D čekal jsem, že když to ma něco společného s Microsoftem, že to všechno krachne už při stavbě/instalaci  ;D  ;D  ;D

eNTy

Citace od: Pepan kdy 30.08.2006, 17:25:21
A co tahle konkrétní potvůrka umí? Vidím tam převody a třetí motor :)

Potvurka je klasicke NXT, jen nam to dali uz predslozene, abychom se nezdzovali stavenim a rovnou se mohli juknout na SW  :)
Davaji to hlavne kvuli tomu, ze neni potreba stavit nejake slozitejsi prumyslove roboty kvuli vyzkouseni toho frameworku pro robotiku. Ten framework odstinuje kod funkci robota od hardware vrstvy, takze pak staci prohodit Lego NXT vrstvu za neco jineho (mimochodem existuji protokoly i pro praci s klasickym starsim RISem).
Je celkem zajimave, ze nez Microsoft prisel s MRS, tak takovyhle univerzalni roboticky framework prakticky nikdo nenabizel. Je to celkem velky trh a zda se, ze i velci vyrobci prumyslovych robotu zacinaji projevovat zajem.
Mam pocit, ze Microsft se stane tercem spousty novych vtipu  :)
Snad to zas tak spatne nebude, nezapomente, ze MS dodava specialni operacni systemy pro letadlove lode a ponorky americkeho namornictva...

Jindroush

#5
Citace od: xtepn01 kdy 30.08.2006, 19:45:36
Ten framework odstinuje kod funkci robota od hardware vrstvy, takze pak staci prohodit Lego NXT vrstvu za neco jineho (mimochodem existuji protokoly i pro praci s klasickym starsim RISem).
Je celkem zajimave, ze nez Microsoft prisel s MRS, tak takovyhle univerzalni roboticky framework prakticky nikdo nenabizel.

A Labview je co? Domníval jsem se, že je to přesně tohle.

Citace
Snad to zas tak spatne nebude, nezapomente, ze MS dodava specialni operacni systemy pro letadlove lode a ponorky americkeho namornictva...

To mě děsí. Nešlo náhodou před časem něco o tom, že tu loď museli odtáhnout, páč to Windows vzdaly?  8)

EDIT: Šlo!
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Pepan

Citace od: Jindroush kdy 30.08.2006, 19:48:16
Citace od: xtepn01 kdy 30.08.2006, 19:45:36
Snad to zas tak spatne nebude, nezapomente, ze MS dodava specialni operacni systemy pro letadlove lode a ponorky americkeho namornictva...

To mě děsí. Neąlo náhodou před časem něco o tom, ľe tu loď museli odtáhnout, páč to Windows vzdaly? 8)


Začínám se bát  ::) Nevim jak by to dělali ve válce, leda že by si tak co dvě hodinky dali pauzu na znovu nahození systému a stažení aktualizací a záplat na díry...  ::) Případně týdenní příměří na kompletní reinstal...