NXT Kompas

Založil Bobeš, 03.01.2009, 18:15:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bobeš

NXT kompas už mám doma, je od firmy Hitechnic USA, funguje bez problému, kupoval jsem ho od Eduxe.
Je sice náchylnější na vodorovnou rovinu, ale odhaduji, že do nějakých deseti stupňů náklonu ukazuje správné hodnoty.

Tynian

Kompas je poměrně zajímavý senzor, nicméně pro mě osobně poměrně obtížně využitelný. Proto by mě docela zajímalo, na co ho plánuješ použít a co s ním chceš postavit?

Bobeš

V minulosti jsem stavěl s NXT vysavač, jezdil si sám, pomocí ultrazvukových a dotykových čidel se vyhýbal. Vcelku byl účinný, ale měl jsem neustálé problémy s orientací v místnosti.  Myslím, že jízda dle kompasu by mohla být lepší - 5 m na sever - posun o 0,3 metru a 5 m na jih /vyhýbat se překážkám senzorama, ale stále směřovat správným směrem. Uvidíme...

Tynian

Citace od: Bobeš kdy 04.01.2009, 15:53:26
V minulosti jsem stavěl s NXT vysavač, jezdil si sám, pomocí ultrazvukových a dotykových čidel se vyhýbal. Vcelku byl účinný, ale měl jsem neustálé problémy s orientací v místnosti.  Myslím, že jízda dle kompasu by mohla být lepší - 5 m na sever - posun o 0,3 metru a 5 m na jih /vyhýbat se překážkám senzorama, ale stále směřovat správným směrem. Uvidíme...

Aha, chápu, nicméně to by ti stačil i gyroskopický senzor ...  No dej vědět, jak to pak funguje, až to pořádně otestuješ, tak na to klidně napiš recenzi :-)

Bobeš

Citace od: Tynian kdy 04.01.2009, 23:16:14
Citace od: Bobeš kdy 04.01.2009, 15:53:26
V minulosti jsem stavěl s NXT vysavač, jezdil si sám, pomocí ultrazvukových a dotykových čidel se vyhýbal. Vcelku byl účinný, ale měl jsem neustálé problémy s orientací v místnosti.  Myslím, že jízda dle kompasu by mohla být lepší - 5 m na sever - posun o 0,3 metru a 5 m na jih /vyhýbat se překážkám senzorama, ale stále směřovat správným směrem. Uvidíme...

Aha, chápu, nicméně to by ti stačil i gyroskopický senzor ...  No dej vědět, jak to pak funguje, až to pořádně otestuješ, tak na to klidně napiš recenzi :-)

Vědět dám, jenom jsem nepochopil, jak jsi myslel ten gyroskop? Gyroskop detekuje náklon.

Jamesek

Citace od: Bobeš kdy 05.01.2009, 10:09:04
Vědět dám, jenom jsem nepochopil, jak jsi myslel ten gyroskop? Gyroskop detekuje náklon.
Nebo otočení ;)

Tynian

Gyroskop se snaží zachovat svou orientaci v prostoru ... gyroskopický senzor měří odchylku od nějakého daného směru, nezávisí na tom, jestli jde o náklon, otočení, atd. Nezkoumal jsem podrobně ten Gyro senzor od Hitechnicu, ale myslím, že pracuje takhle, tedy měří odchylku od nějakýho směru, nejspíš ve dvou nebo i třech osách ...

mato92

No skoda ze ten gyroskop je len 1-osovy.
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.

mato92

no o tom gyroskope som zistil to, ze on nemeria odchylku, ale rychlost otacania v stupnoch za sekundu. Zistoval som si o nom co najviac informacii preto ze som si ho objednal :D
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.