Komunikace mezi dvěma NXT

Založil Bobeš, 17.11.2008, 13:30:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bobeš

Chtěl bych se zeptat, mám doma 2 NXT a zajímá mě jestli by šlo, aby mezi sebou kostky přes bluetooth komunikovaly.

Pepan

To víš, že šlo, pokud používáš originální software, tak by to mělo být celkem jednoduché  ;)
Stačí použít programové bloky Send Message a Receive Message... oba jsou snadno identifikovatelné díky Bluetooth ikonce  ;) 

Ale nemám to osobně vyzkoušené, protože mám jen jednu NXT jednotku.

Bobeš

A funguje ti aspoň bluetooth z počítače do NXT.

TomKQT

Citace od: Bobeš kdy 17.11.2008, 15:39:43
A funguje ti aspoň bluetooth z počítače do NXT.
Možná se ti to bude zdát trochu paradoxní, ale bluetooth komunikace mezi dvěma NXT by měla být jednodušší než mezi NXT a počítačem. U počítače je totiž problém v tom, že ne každé bluetooth zařízení si s NXT rozumí, některým lidem se to nepovedlo rozchodit nikdy a používají jen USB kabel.
Takže to není o tom jestli ti "alespoň funguje z počítače do NXT".
Vem si dva NXT a zkoušej, my ti s tím neporadíme, protože tu asi nikdo dva nemá a nikdy neměl (?).
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Bobeš

Problém je jediný, popis NXT mam jen ve francouštině, takže i nastavení komunikace mezi kostkami je složité, budu se snažit to rozběhat, dám zprávu jak jsem dopadl.

Honza D.

Snad ti pomůže popis bluetooth komunikace z oficiálního NXT Bluetooth Developer Kitu (úplně dole na stránce, anglicky... ?).

NXT může komunikovat najednou až se třemi dalšími kostkami. Jedna je vždy master (řídí komunikaci, dává pokyny), ostatní slave (naslouchají). Master může být v jednu chvíli spojený jen s jedním podřízeným, pak se musí přepnout na jiný kanál.


Ale to už je asi příliš podrobné, snad si vystačíš se Send/Receive Message, jak psal Pepan.
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Bobeš

Děkuju, kouknu se na to, když budu potřebovat pomoci napíšu.

mato92

Citace od: TomKQT kdy 17.11.2008, 18:36:34
některým lidem se to nepovedlo rozchodit nikdy a používají jen USB kabel.

Napriklad mne. Ale s programom NXTRemote sa da robot aspon ovladat.  ;D
Mám LEGO MINDSTORMS NXT.