Lego (zejm. kiloware) na "standardních" bleších trzích a bazarech

Založil Fricoolinek, 01.12.2022, 03:23:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Fricoolinek

Lze dnes koupit Lego na těch nejnuznějších blešácích nebo v (těch pár zbývajících) pokoutných kamenných bazarech? Typově - děcka vyrostou, Lego je nebaví a úklidu chtivý rodič se toho chce kvapně zbavit (v případě stěhování ten kvap může vskutku být důvodný), aniž by řešil, kolik by za to měl chtít? Pořád si řikám, že v takovém případě by na těchto prodejních kanálech mohla být šance na úlovek o dost větší než někde na Aukru, kde to většiniu vystoupá, bo to desítky až nižší stovky lidí prozkoumají skrz fotky a tak nějak ví, co od toho čekat.

Matthes_CS

Lze, ale řekl bych, že v poslední době lidi o všem vědí, že by to mělo mít nějakou cenu a tak zjišťují, co za to dostat. Ale stále se dá ještě najít i v popelnici zabalené v originálních sáčcích.

yoshimaka

Já bych současné "zbavovatele se Lega" roztřídil na 3 základní kategorie:
1. Má to "čudlíky" je to Lego - ti lepší mají alespoň ponětí, že je to neoriginální Lego, ale obsah je dle inzerátu vždy !! maximálně !! 10 %  :laugh:  :laugh:  :laugh:
2. Je to Lego, roste na ceně, takže i ta sebevětší/menší kravina z Alberta stojí teď kilopade postavená, protože si s tím nikdo nehraje a sedá na to prach.
3. Hračka pro děcka - ti si s tím nehrajou, tak to posílám do světa ať je to co je to. (zde spadají i vzácné a o to mile překvapivé nálezy kontejnerové) pozn. autora: Někdy bych si přál dělat na sběrném dvoře. Kdo tam má kontakty, musí mít dobrý zdroj použitého Lega.
Lust och fägring stor

Fricoolinek

Citace od: Matthes_CS kdy 01.12.2022, 09:37:53Lze, ale řekl bych, že v poslední době lidi o všem vědí, že by to mělo mít nějakou cenu a tak zjišťují, co za to dostat. Ale stále se dá ještě najít i v popelnici zabalené v originálních sáčcích.

Úplně to vidim, jak se člověk přehrabuje shnilými šlupkami od brambor a použitými Pamperskami doufaje, že mezi tím bude MISBová Black Pearl.  ;D

Matthes_CS

Citace od: Fricoolinek kdy 01.12.2022, 19:35:51Úplně to vidim, jak se člověk přehrabuje shnilými šlupkami od brambor a použitými Pamperskami doufaje, že mezi tím bude MISBová Black Pearl.  ;D

No, když jsem četl tohle, tak mě to i napadlo :D

Fricoolinek

Citace od: yoshimaka kdy 01.12.2022, 10:39:42Já bych současné "zbavovatele se Lega" roztřídil na 3 základní kategorie:
1. Má to "čudlíky" je to Lego - ti lepší mají alespoň ponětí, že je to neoriginální Lego, ale obsah je dle inzerátu vždy !! maximálně !! 10 %  :laugh:  :laugh:  :laugh:
2. Je to Lego, roste na ceně, takže i ta sebevětší/menší kravina z Alberta stojí teď kilopade postavená, protože si s tím nikdo nehraje a sedá na to prach.
3. Hračka pro děcka - ti si s tím nehrajou, tak to posílám do světa ať je to co je to. (zde spadají i vzácné a o to mile překvapivé nálezy kontejnerové) pozn. autora: Někdy bych si přál dělat na sběrném dvoře. Kdo tam má kontakty, musí mít dobrý zdroj použitého Lega.

Tak ta "3.", tak by mohlo být nějaké to zbavovávní se po dětech, co to měly někdy kolem roků 2010-2015, takže by tam fakt mohl být HP, PoC, LotR, SW...

Nicméně - nějak jsem zcela nepochopil, co jako mají být ty kategorie 1. a 2.

yoshimaka

Tak kategorii 1 zjistíš podle inzerátu, kde je očividně (v tom lepším případě - takže se tomu můžeš vyhnout) Lepin, BanBao, Playtive a LEGO polybag z Alberta pod názvem: Prodám lega

Kategorie 2 je inzerát, kde se protává pravé originál Lego za cenu, která evokuje překlep v nule navíc

Lust och fägring stor

Fricoolinek

Zajímavé. Tu existenci "2" bych skoro anii nečul. To jako fakt má existovat, jo?

sharkabrick

Já si dovoluji okomentovat zkušenost 20ti let návštěv největších bleších trhů v ČR.
Za 20 let jsme cca 4x ulovili wau lego. Bývalo líp a míň lego známých prodejců.
Teď už se většinou jedná o mix s nelegem, když čisté tak cena i 1000,-/kg. Lego v krabičce či řekněme množstí na 200g si odnáším cca každou 5tou návštěvu. Cca každé druhé lego považuji za jejich cenu neprodejné. Je znát doba internetu, prodejci si vše googlí. Jsou znalí jen klasického hledání, ale ne bricklink stránek, takže si sami odvodíte jaké ceny vyřazeného lega padají ;)
Jelikož nechodíme na bleší trhy pouze pro lego, tak spíš jako součást chodím tzv. zachraňovat nechtěné lego. V krabicích vyřazených a vyhozených hraček dolujeme zapadlé lego figurky, či duplo zvířata.
Oproti tomu bleší trhy v Drážďanech nabízí čistě originál lego za přiměřenější ceny (je znát že pro němce to není tak drahá hračka jako pro nás a též že většinou prodejce ví co prodává, nejsou tam překupníci věcí z popelnic a vyhozených věcí)...

Fricoolinek

#9
Děkuji za "znaleckou" odpvěď. Asi už tak začínám tušit, že často na blešácích se nebude válet 5 kg castle konvolut s kupou figurek uvnitř za "já nevim, tak mi dejte dvojku".

V kamennym bazarovetešnictví se to někdy může naskytnout nebo taky spíš ne?

BTW: Ty různé specializované LEGO bazary berou konvolut tak za kolik? Přeci nemůžou brát za pevnou cenu/kg, to by nedávalo smysl.