Vláčkaři v Království železnice

Založil peki, 21.07.2022, 10:30:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki

#30


Domluveno s Mirkem a hobbym.
https://www.kostky.org/forum/index.php?action=dlattach;attach=243543;image

Mirek schůdky a plexi boxy


Hobby historie páry

mirek

Také přispěji několika fotkami ze stavění.

peki

#32
Citace od: peki kdy 21.11.2022, 16:05:44Domluveno s Mirkem a hobbym.
https://www.kostky.org/forum/index.php?action=dlattach;attach=243543;image

Mirek schůdky a plexi boxy
Hobby historie páry

Nainstalováno.




Dostali jsem další prostor, jsou by to být 3 m do konce prostoru za plexi.



Vzhledem k hloubce a návaznosti na první "modul" (Mirek, Hobby) navrhuji pokračovat stejným způsobem:

Schůdky v pozadí s možností 4 (nebo 3 posiz na vystavení)
před tím je plocha na hloubku 48+3 = 70 studů, délka je 1 m

Potřebujeme tedy ještě 3 schůdky:
1 má ještě Mirek
2 jsou snad u Vasyka
Nějaké vlastní má Vočko?

Na schůdky by jsem (po domluvě umístnil):
- boxy Mirek
- vlaky/vagony MOC
- Vočko
- Mirek ?
- peki
- někdo další???

Na plochu můžeme vystavit cca 2 m:
- také MOC s vlakovou nádražní tématikou)
- dioráma ale spíše bych šel do něčeho nižšího (dle situace co bude zatím na schůdkách)

Na plochu vystavíme (peki kordinace) cca 1 m:
-vývoj LEGO vlaků

Lidi se na to hodně ptají takže ukážu/ukážeme jednotlivé koleje+ motory v dané době s krátkým popiskem. Dále některé specifické vlakové dílky. Lidi "překvapuje" že LEGO dělá i vlaky, ptají se kde se berou kolečka atd.

peki

Kdo by se s čím chtěl přidat:
Má někdo něco úplně k pravěku vlaků 4,5 V? Pokud ano, zapůjčil by to?

Expozice je plánovaná na 12 měsíců s tím že po 6 měsících pokud by někdo potřeboval věci vrátit mu to vrátím a zařídím obměnu. Odměna za zapůjčení dohodou (řeší peki).

poMOCník

Citace od: peki kdy 28.11.2022, 11:01:18...Lidi "překvapuje" že LEGO dělá i vlaky, ptají se kde se berou kolečka atd.

Já se nedivím, když tam vidí ty Mirkovy podvozky. To by zamotalo hlavu leckomu i lego znalému  ;D

peki

Inkluze v LEGO pojetí Milanav. Stěhovákem může být přeci každý :)

Vočko

#36
Po dnešním rozhovoru s pekim se mnou a mými vlaky můžete počítat. Můžu nabídnout to co bylo na Lipně + to co přibylo za cca 2 roky. Fotky dodam. Schody na vystavování mám 3 ks. Mohu zapůjčit na dobu neurčitou. Mám doma čerstvě vlak set 7722, 4,5 V.
 Během zítřka domluvím logistiku jak vlaky a schody dopravit do Prahy.

Matthes_CS

Jestli je zájem, tak můžu půjčit část nebo klidně celé kolejiště, na další výstavy plánuju postavit něco nového, takže může tam být klidně 12 měsíců. Rozměry 9,5 x 3 baseplaty 32x32 (cca 2,5 x 0,8 metrů).

peki

Citace od: Matthes_CS kdy 30.11.2022, 11:37:07Jestli je zájem, tak můžu půjčit část nebo klidně celé kolejiště, na další výstavy plánuju postavit něco nového, takže může tam být klidně 12 měsíců. Rozměry 9,5 x 3 baseplaty 32x32 (cca 2,5 x 0,8 metrů).

foto napoví :)

peki

V neděli 18.12 po 8:00 jdeme pokračovat s instalací:
Mirek
-3 krát schody
-4 krát plexi box s vlaky

Vočko bedna s vlaky je u peki
Peki historie vlaků, vlakové dílky, vlaky

mirek

#40
Citace od: peki kdy 16.12.2022, 11:30:10V neděli 18.12 po 8:00 jdeme pokračovat s instalací:
Mirek
-3 krát schody
-4 krát plexi box s vlaky

Vočko bedna s vlaky je u peki
Peki historie vlaků, vlakové dílky, vlaky
Peki, místo čtyřech plexiboxů můžu přivést 8 ks. Jsou s novými diorámaty. (video na FB)
Není potřeba připojení na 220V, nestihl jsem je nasvítit.

Colonel32

Máte někdo informaci o tom, jaký je časový harmonogram instalace? Jestli je potřeba stíhat tu osmou, nebo stačí dorazit později? Psal jsem dneska během dne Pekimu, ale asi už nebyl u netu.

mirek

Dnešní dopolední instalace dalších výtvorů členů KOSTKY.org 
z LEGO kostek v Království železnice v Praze.

Vočko

Děkuji za možnost vystavit část vlaků které jsem postavil zrovna v KŽ. Právě Mirek a peki a jejich vlaky byly pro mě velkou inspirací v mých vlakových začátcích. Díky kluci  ;)

mirek

Citace od: Vočko kdy 18.12.2022, 17:23:21Děkuji za možnost vystavit část vlaků které jsem postavil zrovna v KŽ. Právě Mirek a peki a jejich vlaky byly pro mě velkou inspirací v mých vlakových začátcích. Díky kluci  ;)

Musel jsi škytat, neboť jsme o tobě bez tebe vedli koLEGOvské řeči na podestě v Království železnice.
Tvoje výtvory jsme mimo jiné hodnotily jako skvěle provedené.

Vočko

Citace od: mirek kdy 18.12.2022, 19:46:05
Citace od: Vočko kdy 18.12.2022, 17:23:21Děkuji za možnost vystavit část vlaků které jsem postavil zrovna v KŽ. Právě Mirek a peki a jejich vlaky byly pro mě velkou inspirací v mých vlakových začátcích. Díky kluci  ;)

Musel jsi škytat, neboť jsme o tobě bez tebe vedli koLEGOvské řeči na podestě v Království železnice.
Tvoje výtvory jsme mimo jiné hodnotily jako skvěle provedené.

Já ani ne, ale už vím, proč škytala malá Janička ;) Myšlenkama jsem byl na dálku s vámi. Instalace, tak jak jste ji udělali se mi líbí. ;)

peki

Nakonec jsme získali další prostor :)
V1.png


peki



Tento prostor je zatím vyplněný "historie Lego vlaků". To bych přesunul na plochu (zelený podstavec) před Vočko vlaky.

Dovezu ještě jednu schůdky:

Vzhledem k hloubce a návaznosti na první "modul" (Mirek, Hobby) navrhuji pokračovat stejným způsobem:

Schůdky v pozadí s možností 4 (nebo 3 posiz na vystavení)
před tím je plocha na hloubku 48+3 = 70 studů, délka je 1 m

milanv

K tomu je možná jen jediná otázka: "Prosím vás, kam až sahají Hujerovi?" :)
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Letos to bylo hodně narychlo, ale doufám že příští rok to bude pokračovat a rád se s něčím pěkným zapojím. Minimálně budu mít na doplnění terénu nějaké české rozhledny na kopce  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#50
Jsem domluvenýs Fandou na instalaci vagonů (8 stud).
1 možná 2 schody celkem 4 m délky.

Bude celkem dost místa za ztvárnění LEGO historie vlaků. Počítám s finalizací začátkem ledna. Kdo chce pomoci může sem do vlákna dávat texty a obrázky.

Vytisknu to na barevné tiskárně a volně položím na zelený podstavec délka cca 4 m.



Vyjdu z tohoto materiálu co jsem kdysi tvořil:
odkaz

peki

#51
Má někdo k zapůjčení:
něco na 4,5 V vlaky modré koleje, cokoliv?

na 12 V vlaky:
- koleje motor (půjčeno od hobby)

9 V mám

IR domluveno S Colonelem

PF mám

powered UP mám 

Colonel32

2010 PF battery box

2006 IR RC trainbase + ovladač

1985 battery vagon

1980 4,5v track, 12v track, 12v conducting rail

mirek

PavelZ (dědek) nabízí 4,5 V vlak.

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 21.12.2022, 12:40:23Má někdo k zapůjčení:
něco na 4,5 V vlaky modré koleje, cokoliv?

Mám nějaké modré koleje a něco staršího, viz příloha (nikdy jsem nějak moc nezkoumal z čeho to je.

A měl bych mít kompletní letištní monorail.

peki

Supr modré koleje a to ostatní vezmu.  Jen musíme dohledat k čemu to patří. žil jsem v domnění, že modré koleje se používaly pro 4,5 V vlaky.

Nebo tam už byla šedá kolej? A modrá kolej byla ještě před motorizací? Kdy se vláček jenom po koleji tlačil?

peki

Citace od: mirek kdy 26.12.2022, 11:50:48PavelZ (dědek) nabízí 4,5 V vlak.

O 4,5 V komponety zájem je. Ale není potřeba celý vlak. Zajímají mne:
- koleje
- batery box
- motor

Chci ukázat (pro dokreslení) z jakých komponent je to poskládané. Přeci jenom tam více chodí vlakový znalci, tak je to může zajímat. Případně někdo může mít něco doma atd.

 

Colonel32

#57
S vlaky je to tak, že jak v rámci modré éry, tak v rámci šedé éry, existují tři typy:

ruční
elektrické na battery box (4,5V)
elektrické na pohon z trafa (12V)

konstrukčně je to v rámci možností kompatibilní (až na drobné nuance)

a obecně jsou všechny ruční vlaky té éry (pokud jsou kompatibilní s Lego kolejemi*) řazeny do kolonky 4,5V, i když nemají pohon žádný - viz např. 7715.

* lokomotiva 396 Thatcher Perkins je řazena jako "Hobby sets".


Jinak pro tebe budu mít perličku: samotný 4,5v elektromotor.

Colonel32

Jinak k té nekompatibilitě např. do 12v motoru typ I nejde dát novější verze kablíku, protože má plastový čudl uprostřed.