(Vlastní) City of great Brick

Založil Chikos, 21.01.2020, 18:18:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Moc pěkný, co používáš na nasvětlení?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

miroslav

Osvětli i jeřáb, musí mít červené světýlko ať ti do něj nenarazí letadlo. :D
punk'n'bricks !!!

Chikos

Citace od: Chairudo kdy 12.11.2020, 19:20:32
Moc pěkný, co používáš na nasvětlení?

Původně jsem ho kupoval z jedné německé stránky, ale když mi to osvětlení přišlo a bylo přiděláno na kostky bez potisku loga lega, začal jsem si být jistý, že to bude práce "made in china" Tak jsem trochu pátral a našel ho na aliexpresu. Podle mě to je "Lepin" kostka, nebo něco podobného provrtaná drátky zakončená USB konektorem. Takhle to vypadá:

Chikos

Citace od: miroslav kdy 12.11.2020, 20:29:53
Osvětli i jeřáb, musí mít červené světýlko ať ti do něj nenarazí letadlo. :D

Mám  ;D ;D ;D, ale kabel mi z vršku jeřábu nedosáhl až pod desku, tak jsem musel objednat z Alzy USB prodlužovací kabel. Tak že čekám  :D

Velunek

Tak na tohle město jsem nějak zapomněl, ale musím říct, že to je mazec :-) to osvětlení je bomba :-). Říkám si, jestli se ti na to práší, když máš ty modely rozestavěné, mě teda hrozně - okupuju už 2 skříně a půl obýváku. :-) Budu se muset přemístit ze země na nějakou desku (ta dřevotříska je dobrý nápad) a do jiného obýváku, ale když si uvědomim kolik už jsem do lega nasypal, tak nevím jestli se mi chce ještě utrácet. :-))) Už si vybírám jen Modulary a občas z Ideas...

poMOCník

Krása, snad budu mít taky jednou svoje město. Ta tramvajová zatáčka v silnici je vždycky nevděčná práce, už nějakou dobu si nad tím lámu hlavu.

Jak tam zabudováváš modulární sety? Je to i s původním baseplate nebo to předěláváš na plate? Já jsem je dal k silnici na původním baseplate podobným způsobem a tím jak to není přidělané, tak tam je taková mezírka pod chodníkem, kterou prosvítá ta zelená barva.

Chikos

Žádný sen není tak velký, aby byl nedosažitelný  ;D A podle toho, jak stavíš modulární domy tak to bude naprosto skvělé město, dokonce se na něho i těším  ;) Modulární sety jsem předělával na plate 16x16 a jejich baseplate je pod nimi ve výšce pěti bricku. Potřeboval jsem získat prostor pro USB kabely a USB rozbočovače. Taky jsem to dělal přesně i kuli prosvítání baseplate, protože nejsou ve stejných výškách. A co se týče tramvajových zatáček, nebudu lhát, byl to porod to vymyslet. Dodělával jsem je až jako úplně poslední jak se mi do nich nechtělo  ;D Vymyslel jsem ale i techniku, jak je nejlépe zabudovat do silnice aby to působilo co nejvíce přirozeně, bohužel se ukázali dva mínusy, jednat by to bylo o dost finančně nákladnější ale taky by se tím dost zkomplikovalo řešení bílých silničních vodorovných pruhů v křižovatkách, tak  že je to dobrý jenom na malý model a ideálně pouze zatáčky.

Citace od: poMOCník kdy 12.11.2020, 23:41:44
Krása, snad budu mít taky jednou svoje město. Ta tramvajová zatáčka v silnici je vždycky nevděčná práce, už nějakou dobu si nad tím lámu hlavu.

Jak tam zabudováváš modulární sety? Je to i s původním baseplate nebo to předěláváš na plate? Já jsem je dal k silnici na původním baseplate podobným způsobem a tím jak to není přidělané, tak tam je taková mezírka pod chodníkem, kterou prosvítá ta zelená barva.

Chikos

Model jsem poprvé rozsvítil až když jsem jej celý postavil abych schválně zažil ten první wow efekt. Bylo hrozný odolat tomu pokušení během výstavby abych si nerozsvítil třeba jenom část města  ;D No a pak jsem tam při prvním rozsvícení seděl skoro hodinu a zíral na to   :D


Citace od: Villa Legina kdy 12.11.2020, 19:13:12
S tým osvetlením to vyzerá luxusne. Skvelé, naozaj.

Foton

Citace od: Chikos kdy 13.11.2020, 19:15:14
Model jsem poprvé rozsvítil až když jsem jej celý postavil abych schválně zažil ten první wow efekt. Bylo hrozný odolat tomu pokušení během výstavby abych si nerozsvítil třeba jenom část města  ;D No a pak jsem tam při prvním rozsvícení seděl skoro hodinu a zíral na to   :D

Masochisto!  Ale máš to parádní.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.