(Vlastní) Alternativní model ze setu 42037

Založil Tomik, 30.10.2017, 18:24:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Už je to více než rok zpátky, co jsem začal stavět alternativní model ze setu LEGO Technic 42037 - Formula Off-roader. Můj záměr byl jednoduchý - postavit něco, co se té formuli bude aspoň trochu podobat, když už hlavní model s formulí nemá společného vůbec nic. Ostatně posuďte sami - toto je originální model:



Moje offroadová formule vypadá takto:





Možná si říkáte, co mi na té stavbě trvalo tak dlouho? Odpověď je přední náprava. Set má dost omezený sortiment základních technicových dílů jako jsou connectory, krátké liftarmy (délky 5 tam není ani jeden) a modré dlouhé piny (těch tam je jen 9), takže postavit "plochou" odpruženou náprava se zatáčením se ukázalo téměř jako nadlidský úkol. Dokonce i designéři z Lega jí udělali u B-modelu raději neodpruženou. Já kvůli ní dal stavbu skoro na rok k ledu a vrátil se k ní teprve nedávno. V LDD jsem udělal asi deset variant přední nápravy než jsem dostal něco použitelného.

Kromě již uvedeného odpružení a zatáčení má model ještě motor V4 s pohyblivými písty poháněnými před diferenciál zadními koly. Z detailů stojí za zmínku brzdové světlo, prodloužené výfuky, volant a chybějící sedadlo (nezbyly na něj rozumné díly ani místo).





Jakékoliv komentáře či kritika jsou vítány.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Vypadá epesně ... by mne zajímalo jak by to vypadalo se silničními koly. To by měla být F1 jako vystřižená ;)

Tomik

Citace od: Stimpi kdy 30.10.2017, 18:38:36
Vypadá epesně ... by mne zajímalo jak by to vypadalo se silničními koly. To by měla být F1 jako vystřižená ;)
Díky za komentář. Změnit kola mě vůbec nenapadlo... Co třeba tyhle:

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl