(Vlastní) Alternativní modely ze setu 31056

Založil Tomik, 28.02.2017, 23:33:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Hned po Novém roce jsem si tak trochu z nostalgie pořídil set 31056 (zelený kabrilet), protože mi dost připomíná o pár let starší oranžový kabriolet (set 31017), ze kterého jsem postavil 13 alternativních modelů.



Zadání bylo tedy jasné: dá se z remaku starého setu postavit to samé co z originálu? A vypadá to lépe nebo hůře než originál?
Na první otázku vám postupně odpovím já a na tu druhou si odpovězte sami. ;)

Začal jsem tedy od nejjednoduššiho modelu - krokodýla. Ten dostal přirozenější zelenou barvu a grill tiles mu pěkně naznačují zuby.





A tady je originál
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Druhým v řadě se stal můj oblíbený vrtulník. Vrtulník má otevírací sklo kokpitu, dá se mu otáčet oběma vrtulema a celkově je takový robustnější než původní oranžový vrtulník.





A tohle je originál
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Jako třetí model jsem si vybral tahač, protože ten, který vymysleli designéři z TLG, je fakt hnusnej. Můj tahač je inspirovaný americkými "nosáči" a využívá asi bez deseti dílů všechny kostky setu.





Porovnání s originálním tahačem ze setu 31056
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Čtvrtý model je opět inspirovaný modelem ze setu 31017, a to motorovým člunem. Nový člun má sklápěcí motor, takže ho můžete vytáhnout z vody, když jedete ke břehu nebo nakládáte loď na přívěs. Za zmínku též stojí originální využití volantu.





Originál ze setu 31017
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

A pro dnešek ještě poslední, pátý, model - ryba. Tahle potvůrka mi dala opravdu zabrat a o to víc jsem na ní hrdý. Tvar je obstojný, barvy jsou v mezích možností sladěné a jediné, co drží na vlásku, je ocas. Břicho je stavěné vzhůru nohama a "přiSNOTované" ke zbytku modelu pomocí boků. Mimochodem, věděli jste o tom, že round brick 1x1 má uvnitř pod studem rozšíření, aby se dal nacvaknout na pin? Pro mě to bylo milé překvapení.





Původní koi kapr ze setu 31017




A ještě taková ptákovinka s turistou ze sběratelských figurek:

Turista: "Hej rybo, nevíš jak se dostanu sem?"
Ryba: "Jasně, nasedni si a já tě tam hodim."


Turista: "To je ale jízda!"
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Dobře jsi to dramaturgicky zařídil! Krokodýl a vrtulník dobré, ale neuchvátí. A pak se to stupňuje a stupňuje, všechno povedené a s elegantními tvary. A navrch ještě trocha srandy. Máš scénáristický talent! :)
Drtivá většina modelů je podle mě hezčích než ty oranžové, pomáhá tomu ten oblejší dojem. Výjimka je, myslím, ten krokodýl. Oranžový má vyváženější proporce.
Pán na Žlutém hradě

pitris47

Zdravím!
Přiznám se, že mě tento set moc nezaujal. Obzvlášť, když je hlavní model "děravý". Tvoje alternativy jsou mnohem pohlednější než ty co nabízí stavebnice. U mě vede ryba a člun.

Tomik

Díky za komentáře. Dramaturgii jsme po pravdě vůbec neřešil, prostě jsem to sem dal chronologicky. Souhlasím, že zelený krokodýl není tak dobrý jako oranžový, ale vrtulník je za mě velmi povedený.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Cestou do Billundu jsem při čekání na letištích postavil už šestý alternativní model z tohoto setu. Tentokrát jsem se pokusil o psa, konkrétně jezevčíka. Inspirací mi byl pes, kterého postavil jeden ze soutěžících do soutěže na LEGO Ideas Test Lab. Odkaz na tento model ani jméno dotyčného bohužel nemám, protože po skončení soutěže byl celý obsah webu smazán. Návod na jezevce i ostatní modely naleznete mých webových stránkách.





Pro srovnání tu mám opět i psa postaveného ze setu 31017:

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Setík 31056 jsem si s sebou vzal na dovolenou, abych se nenudil ve vlaku. Cestou do Jeseníků jsem z něj postavil letadlo a na zpáteční cestě buginu.

Letadlo využívá na dvou místech celkem zajímavé SNOT techniky - u opláštění boků trupu a na ocasu. Co se týká barevného schématu, tak to je jak z cirkusu a samotnému se mi moc nelíbí, ale nedalo se s ním nic lepšího udělat.





Bugina je oproti letadlu trochu jiná třída - řekl bych, že to je asi můj nejpovedenější alternativní model ze setu 31056. Barvy jsou celkem slušně sladěné a dá se u ní odklopit přední sklo, které skrývá interiér s volantem a sedačkou.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

bugina vypadá pěkně tvarově i barevně. A jezdí nebo drhne o zem?
Letadlo je takové nevděčné. Určitě dalo práci,ale jak na něm není nic význačného, nic hratelného nebo speciálně poutavého, tak by děti asi jako alternativní model moc nelákalo. Nevím, jen můj názor.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 30.10.2017, 20:42:23
bugina vypadá pěkně tvarově i barevně. A jezdí nebo drhne o zem?
Jezdí bez problémů a na rovném povrchu nedrhne. Průchodnost terénem ale není už tak zázračná díky malé světlosti podvozku.

Citace od: milanv kdy 30.10.2017, 20:42:23
Letadlo je takové nevděčné. Určitě dalo práci,ale jak na něm není nic význačného, nic hratelného nebo speciálně poutavého, tak by děti asi jako alternativní model moc nelákalo. Nevím, jen můj názor.
Souhlasím s tebou. Bral jsem ho hlavně jako výzvu, jestli ho vůbec budu schopný postavit.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Původně jsem si myslel, že je nemožné postavit z tohoto setu dobře vypadají lokomotivu, protože by byla moc dlouhá a s pouhými čtyřmi koly. Potom jsem na rebrickable uviděl jednu nepříliš povedenou lokomotivu a řekl jsem si, že to přeci jenom taky zkusím. Takhle to dopadlo:



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Nedávno jsem opět cestoval napříč republikou vlakem a krátil si čas se setem 31056. Dohromady jsem během cesty do Mikulova a zpět postavil 4 nové alternativní modely. Prvním je výzkumná loď, která má na zádi helipad pro miniaturní vrtulníček.





Druhým modelem je zelený papoušek. Co do počtu dílů je srovnatelný s krokolídem, ale o mnoho hezčí.





Třetí model je formule 1.





A posledním modelem je ponorka inspirovaná současnými jadernými ponorkami.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

matka

Tome, jsi borec. Vůbec nechápu, kam na ty nápady chodíš...
Paní na Žlutém hradě

milanv

Ty jo, tohle mi málem uteklo. Výborná práce! To by chtělo vystavit jako kdysi grohl v Roztokách měl tu vitrínu s mnoha modely z jedné ministavebnice (takové ty v krabce z tvrdého plastu). Pak to má na diváka mnohem větší efekt než 20 modelů sice alternativních, ale každý z jiné stavebnice.
Pán na Žlutém hradě

pitris47

Klobouk dolů. Motorový člun, bugina a lokomotiva by klidně mohly být místo těch, co nabízí stavebnice.

Tomik

Díky za komentáře.

Citace od: matka kdy 18.11.2017, 20:52:30
Tome, jsi borec. Vůbec nechápu, kam na ty nápady chodíš...
Přiznám se, že mi fantazie začíná docházet. Včera jsem postavil ještě motokáru (dám jí sem, jakmile se mi jí podaří nafotit), ale co dál mě nenapadá. Nemá někdo z vás nějaký nápad?

Citace od: milanv kdy 18.11.2017, 21:03:11
Ty jo, tohle mi málem uteklo. Výborná práce! To by chtělo vystavit jako kdysi grohl v Roztokách měl tu vitrínu s mnoha modely z jedné ministavebnice (takové ty v krabce z tvrdého plastu). Pak to má na diváka mnohem větší efekt než 20 modelů sice alternativních, ale každý z jiné stavebnice.
O tomto přesně uvažuju. Zkusil jsem tyto modely přihlásit na LEGO World v Kodani jako dvacítku alternativních modelů z jednoho setu (tou dobou jsem jich měl jen 9), ale moc šancí na úspěch si nedávám.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

Citace od: Tomik kdy 19.11.2017, 20:27:34
Nemá někdo z vás nějaký nápad?
Sekačku na trávu, robota, nějakou kytku, in-line brusli, hudební nástroj, motorku, vznášedlo, kosmickou loď, raketu, nějaké ruční nástroje.

Tomik

Citace od: Darthstrider kdy 20.11.2017, 20:12:56
Sekačku na trávu, robota, nějakou kytku, in-line brusli, hudební nástroj, motorku, vznášedlo, kosmickou loď, raketu, nějaké ruční nástroje.
Díky za zajímavé návrhy. Hned první návrh (sekačka) mě vůbec nenapadl a přitom bude pravděpodobně snadno realizovatelný. Začnu se tomu věnovat a jakmile budou nějaké výsledky, tak je sem zase přidám.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hacislav

No ja bych měl navrh, který tě odemne určitě překvapí: kombajn  ;)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Tomik

Citace od: Hacislav kdy 21.11.2017, 00:10:18
No ja bych měl navrh, který tě odemne určitě překvapí: kombajn  ;)
Vidíš, ten mě taky nenapadl. Moc šancí mu ale nedávám, protože na kombajn jsou potřeba různě velká kola, která jsou zde všechna stejná...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hacislav

Citace od: Tomik kdy 21.11.2017, 19:13:53
protože na kombajn jsou potřeba různě velká kola, která jsou zde všechna stejná...
A to musí mít i zadní kola pneumatiku?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Tomik

Jsem zpět s dalšími třemi alternativními modely. Prvním je již zmíněná motokára. Model má poměrně dost detailů včetně motoru s výfukem.





Druhým modelem je benzínová sekačka. Nápad na její stavbu, stejně jako na stavbu následujícího modelu, mi dal Darthstrider. Tímto mu ještě jednou děkuji za inspiraci.





Posledním, třetím, modelem je elektrická kytara, která je takovou ódou na SNOT. Při její stavbě jsem si dal hodně záležet na sladění barev a vzhled zezadu vůbec neřešil.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

pitris47

Pěkné, velmi pěkné.  Mě napadl jako další model vysokozdvižný vozík. Nebo motorka. Ale obdivuji tvojí šikovnost. Dát do kupy tolik pěkných modelů...

Tomik

Citace od: pitris47 kdy 26.11.2017, 15:50:11
Pěkné, velmi pěkné.  Mě napadl jako další model vysokozdvižný vozík. Nebo motorka. Ale obdivuji tvojí šikovnost. Dát do kupy tolik pěkných modelů...
Díky za pochvalu a další náměty. O motorce jsem sám několikrát přemýšlel, ale nejspíš to neklapne - pro uchycení kol je nutné použít 12 studů dlouhé Technic bricky a na ty jsou tam moc malá kola. Vysokozdvižný vozík vypadá trochu nadějněji.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

Citace od: Tomik kdy 26.11.2017, 15:14:24
Druhým modelem je benzínová sekačka. Nápad na její stavbu, stejně jako na stavbu následujícího modelu, mi dal Darthstrider. Tímto mu ještě jednou děkuji za inspiraci.
Rád jsem posloužil. Pěkně se Ti to povedlo.

Tomik

Zase jsem se trochu činil a na krok se přiblížil k mému cíli - 20 alternativním modelům ze setu 31056.

17. modelem je kočárek, který mě napadl při vymýšlení způsobu, jak postavit motorku.





18. model je - světe div se - motorka! Nejedná se o klasickou motorku, ale skútr inspirovaný italskou Vespou. Uchycení předního kola sice neodpovídá předloze, ale na druhou stranu ani tolik nebije do očí - ostatně posuďte sami:





A pro tentokrát posledním, devatenáctým, modelem je hot rod. Po několika netradičních modelech jsem se pro změnu vrátil k úplné klasice.



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peter

Sice tato témata o alternativních modelch moc nemusím, ale neznamená to, že je nesleduji. Každopádně skůtrem a kočárkem jsi mne velmi zaujal a modely se mi opravdu moc líbí. Skvělá práce!
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Stimpi

Tome, tím uložením předního kola jsi se přiblížil originálu víc než myslíš ;) Vespa má vepředu kyvku a toto to docela kopíruje ;)