*TOP* (vlastní) Legend of Sherwood

Založil Chikos, 10.12.2019, 15:55:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chikos

Po získání zkušeností na předchozích modelech jsem se konečně pustil do další mé srdcovky a tím je výstavba hradu s přilehlou vesnicí  ;D Snažím se využívat složitější stavební techniky a sem tam vymýšlet i vlastní.

Chikos

druhá část

Clermont

Teď jsem pod stolem hledal čelist jak mi spadla...
Kde jsem se zasmál byla ta kožešina před postelí, ta je hustá :)

šipka

Teda  :o  jen tak dál, PARÁDA, radost prohlížet !

milanv

Fakt se mi jedna věc na tvém přístupu líbí, a to hodně: nestydíš se se učit. Prostě když chceš postavit hrad, jdeš a učíš se, co všechno ostatní po světě používají na hrady a kolem nich, a pak to zkoušíš použít taky.
Díky tomu můžeš postupovat takhle rychle, super. A když k tomu přidáš ještě svoje nápady a humor, hned máš vlastní osobitý model.
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Teda nepamatuji si ž by se tu na kostkách někdo objevil a takhle to rozjel tolika směry ;D

Na tu spoustu krásných nápadů a detailů opravdu nadšeně koukám a zírám, jen tak dál!
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Mně přijde obdivuhodné, že máš mimo času hlavně tolik peněz na takové enormní množství kostek do tolika obřích projektů najednou. Pirátský model (obří, drahý model), Bradavice (obří, drahý model), ten umělecký stůl pohádek v životní velikosti taky nestál málo a teď si ještě stavíš hrad, který taky nevypadá zrovna jako kapesní moc. Nemáš náhodou ze sklepa baráku prokopaný tunel do bankovního trezoru? :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Kuba

Jj je to krasa. Takhle stavet po par mesicich na kostkach. Jsi borec.

Citace od: Jezevec kdy 10.12.2019, 19:21:06
Mně přijde obdivuhodné, že máš mimo času hlavně tolik peněz na takové enormní množství kostek do tolika obřích projektů najednou. Pirátský model (obří, drahý model), Bradavice (obří, drahý model), ten umělecký stůl pohádek v životní velikosti taky nestál málo a teď si ještě stavíš hrad, který taky nevypadá zrovna jako kapesní moc. Nemáš náhodou ze sklepa baráku prokopaný tunel do bankovního trezoru? :D

Euromilionky?  >:D

poMOCník

To je krása tohleto! Přesně tak se staví zdi, podlahy i interiéry, které nikdy nenudí. Každá z těch místností je unikát a nic se neopakuje zbytečně mockrát, což působí velmi realisticky. A líbí se mi ta spousta dřeva všude, přesně můj vkus!

Foton

Jediné co na tom hradu neobdivuji jsou zdi. Vím že spousta stavitelů je takhle staví, nicméně mě osobně se to prostě nelíbí. Rozptyluje to pozornost.
Kdybych já stavěl hrad tak asi budou hladké s různými verzemi šedivé.
Ale žádný hrad v blízkém a střednědobém výhledu stavět nebudu, takže tady jenom melu pantem.

Jak říkám, je to jediná věc co mi nesedí, všechno ostatní je boží.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chikos

"Euromilionky?" kééééž by  ;D ;D ;D  Prostě se mi zadařilo v podnikání, nic jiného v tom hledat nemusíte. Někdo si koupí luxusní auto, někdo zase jiné drahé věci no a já jsem se rozhodl si postavit pár modelů z Lega  ::)



Citace od: Kuba kdy 10.12.2019, 20:50:54
Jj je to krasa. Takhle stavet po par mesicich na kostkach. Jsi borec.

Citace od: Jezevec kdy 10.12.2019, 19:21:06
Mně přijde obdivuhodné, že máš mimo času hlavně tolik peněz na takové enormní množství kostek do tolika obřích projektů najednou. Pirátský model (obří, drahý model), Bradavice (obří, drahý model), ten umělecký stůl pohádek v životní velikosti taky nestál málo a teď si ještě stavíš hrad, který taky nevypadá zrovna jako kapesní moc. Nemáš náhodou ze sklepa baráku prokopaný tunel do bankovního trezoru? :D

Euromilionky?  >:D

poMOCník

Citace od: Chikos kdy 11.12.2019, 08:47:14
"Euromilionky?" kééééž by  ;D ;D ;D  Prostě se mi zadařilo v podnikání, nic jiného v tom hledat nemusíte. Někdo si koupí luxusní auto, někdo zase jiné drahé věci no a já jsem se rozhodl si postavit pár modelů z Lega  ::)

Konečně někdo rozumný, kdo ví jak penězům dát ještě jinou hodnotu  ;D

Villa Legina

#12
Citace od: Foton kdy 11.12.2019, 08:41:16
Jediné co na tom hradu neobdivuji jsou zdi. Vím že spousta stavitelů je takhle staví, nicméně mě osobně se to prostě nelíbí. Rozptyluje to pozornost.
Kdybych já stavěl hrad tak asi budou hladké s různými verzemi šedivé.
Ale žádný hrad v blízkém a střednědobém výhledu stavět nebudu, takže tady jenom melu pantem.

Jak říkám, je to jediná věc co mi nesedí, všechno ostatní je boží.
Podobne som toto iste vcera chcela napisat, ale neodvazila som sa, nevedela som najst primerane /nezranujuce/ slova. Takyto extremny typ stien co som tu zachytila vie pekne robit len Ryxe lebo on ma vnutorny zmysel pre take veci a ten sa podla mna naucit neda.

Tie hladke interiery su velmi pekne a napadite.

Chikos

#13
Mě "kritika" vůbec nevadí, tak že se nemusíte bát, že by mě ranila. Naopak si z ní někdy odnáším mnoho poznatků. A také si moc dobře uvědomuji, že co se líbí mě, se nemusí líbit ostatním a naopak. Naneštěstí stavím primárně pro sebe  ;D
Co se týče stavebních technik - hladké zdi se mi u hradů líbí pořád, ve mě osobně to probouzí pocity z devadesátek, ve kterých jsem na legu vyrostl a kdy jsem se na hrady do lego katalogů mohl dívat dlouhé hodiny  :D  Technika Ryxe se mi velmi libí, je i fascinující a velmi náročná ale není nemožná k naučení. Sám jsem si zkoušel touto technikou postavit menší budovu a myslím, že kdybych jí přidal k Ryxemu modelu, že by se tam neztratila. (jen doufám, že za tuhle větu nedostanu punc "namyšlený" jen taky konstatuji fakt) Jeho technika se ale hodí jako "poklop na hrnec" do různých Fantasy modelů i jako je svět Tima Burtona nebo jiných a to ten můj model hradu nebude.
Mě osobně se nejvíce líbí hrady, pevnosti, tvrze které byli stavěny spíše v rychlosti s neohrabaností (nerovné zdi bez omítek atd.) které byli postaveny primárně pro rychlé upevnění moci panovníka v dané oblasti, nebo potlačení dlouhodobých nepokojů, jejichž stavby najdete zejména v Anglii, Skotsku, Irsku. A ten to pocit dostávám spíše ze stavební techniky zdí, kterou jsem zvolil.




Citace od: Villa Legina kdy 11.12.2019, 10:09:13
Citace od: Foton kdy 11.12.2019, 08:41:16
Jediné co na tom hradu neobdivuji jsou zdi. Vím že spousta stavitelů je takhle staví, nicméně mě osobně se to prostě nelíbí. Rozptyluje to pozornost.
Kdybych já stavěl hrad tak asi budou hladké s různými verzemi šedivé.
Ale žádný hrad v blízkém a střednědobém výhledu stavět nebudu, takže tady jenom melu pantem.

Jak říkám, je to jediná věc co mi nesedí, všechno ostatní je boží.
Podobne som toto iste vcera chcela napisat, ale neodvazila som sa, nevedela som najst primerane /nezranujuce/ slova. Takyto extremny typ stien co som tu zachytila vie pekne robit len Ryxe lebo on ma vnutorny zmysel pre take veci a ten sa podla mna naucit neda.

Tie hladke interiery su velmi pekne a napadite.

Kuba

Citace od: poMOCník kdy 11.12.2019, 09:48:19
Citace od: Chikos kdy 11.12.2019, 08:47:14
"Euromilionky?" kééééž by  ;D ;D ;D  Prostě se mi zadařilo v podnikání, nic jiného v tom hledat nemusíte. Někdo si koupí luxusní auto, někdo zase jiné drahé věci no a já jsem se rozhodl si postavit pár modelů z Lega  ::)

Konečně někdo rozumný, kdo ví jak penězům dát ještě jinou hodnotu  ;D

Chikos:respekt! to s euromilionky byl vtip  ;) , ale jak píše  poMOCnik víš jak úspěch v životě perfektně využít pro něco krásného... A doufám že ti to půjde dále tak dobře abys tu otevírál dále brady. Je to fakt super a nebraň se ukazovat i ty postupy výstavby, které jsi asi možná zbytečně promazal v pirátech, protože i to je pkné a je na co koukat...

Chikos

Pochopil jsem  :D Dík, budu se snažit sem něco hodit alespoň jednou týdně  :)


Citace od: Kuba kdy 11.12.2019, 19:34:19
Citace od: poMOCník kdy 11.12.2019, 09:48:19
Citace od: Chikos kdy 11.12.2019, 08:47:14
"Euromilionky?" kééééž by  ;D ;D ;D  Prostě se mi zadařilo v podnikání, nic jiného v tom hledat nemusíte. Někdo si koupí luxusní auto, někdo zase jiné drahé věci no a já jsem se rozhodl si postavit pár modelů z Lega  ::)

Konečně někdo rozumný, kdo ví jak penězům dát ještě jinou hodnotu  ;D

Chikos:respekt! to s euromilionky byl vtip  ;) , ale jak píše  poMOCnik víš jak úspěch v životě perfektně využít pro něco krásného... A doufám že ti to půjde dále tak dobře abys tu otevírál dále brady. Je to fakt super a nebraň se ukazovat i ty postupy výstavby, které jsi asi možná zbytečně promazal v pirátech, protože i to je pkné a je na co koukat...

Chikos

Přidávám další fotky z průběhu výstavby. Pokusil jsem se udělat moře s vlnami, aby to nebyla jen další placka jako u pirátu. Použil jsem na to techniku, kterou jsem objevil na internetu a trochu jsem si ji upravil. Musím ale  přiznat, že to zatím byla nejtěžší technika jakou jsem zažil  :D Dost náročná na zručnost a vypočítavost.  Jak přibývala plocha moře, vše se ještě zhoršovalo  :D

Chairudo

Moře je fakt super, ale nedokážu si představit tu náročnost kdyby toho bylo pár metrů  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hobby

Ty vlny jsou jako opravdové, bravo!  8) Nic podobného jsem neviděl, už jen samotný zvlněný podklad udělat, musela být nesnadná práce.

Chikos

To ani já ne  :D  nedokážu si představit ani půl metru na půl metru  :D

Citace od: Chairudo kdy 13.12.2019, 14:35:32
Moře je fakt super, ale nedokážu si představit tu náročnost kdyby toho bylo pár metrů  :D

Jezevec

Chikos, kdy vyvezeš svoje díla někam na výstavu? Chci to vidět naživo a určitě nejsem sám. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chikos

Zatím to vypadá na Pardubice duben 2020 a Olomouc Říjen 2020. A asi vezmu ten to model, protože ten jediný se mi vejde do auta  :D (Nebo ještě pohádkový stůl)

Citace od: Jezevec kdy 13.12.2019, 15:54:59
Chikos, kdy vyvezeš svoje díla někam na výstavu? Chci to vidět naživo a určitě nejsem sám. :D

Kuba

Vlny genialni... hrad taky, i kdyz muj vkus staveni je delat uhlazenejsi zdivo, je to presto super.

fanda

Vlny jsou dokonalé (to ostatní samozřejmě také), tudy cesta vede, klobouk dolů.

Borun

Parádní.Vlny jsou genialni.A mám dvě otázky.Stavìš z hlavy a předěláváš nebo pomocí nějakého programu.A druhá otázka kde pro boha bereš ten čas na stavění ?Stiháš taky něco jiného jíš,spíš?😀

Chikos

Stavím z hlavy "pokus/omyl". Jinak díky mé práci mám každý všední den dopoledne spousty volného času, tak jej využívám na své koníčky.  ;D

Citace od: Borun kdy 13.12.2019, 17:49:33
Parádní.Vlny jsou genialni.A mám dvě otázky.Stavìš z hlavy a předěláváš nebo pomocí nějakého programu.A druhá otázka kde pro boha bereš ten čas na stavění ?Stiháš taky něco jiného jíš,spíš?😀

Villa Legina

#26
Vlny su jedna nadhera a dokonalost.

Co sa tyka tych murov hradu, zatial co Ryxe ma mury svojich stavieb prijemne nekroromanticke, tie Tvoje su iba seredne nekroticke.

milanv

Nejen vlny!! To napojení na břeh - pláž i skály pod hradem. Celkově to spojení do jednolitého terénu...

No, zbývá ti už jen to, co jednou poprvé potká každého kostkaře, tak držím palce (i sobecky kvůli sobě a nám dalším :) ), ať to nevzdáš a dotáhneš: vymyslet, jak rozdělit model na moduly, které se dají převážet, a přivézt to vše na výstavu. Nemůžu se dočkat!

(Zvlášť jestli máš firemní dodávku, abys mohl pobrat všechno :D )
Pán na Žlutém hradě

Chikos

Bohužel dodávku nevlastním, naopak vlastním automobil s velmi malým kufrem  :D Ale už to mám docela promyšlený. Ten to model stavím tak, abych jej zvládl rozdělit do pěti větších papírových krabicích a ty do auta zvládnu naložit 

Citace od: milanv kdy 13.12.2019, 18:31:55
Nejen vlny!! To napojení na břeh - pláž i skály pod hradem. Celkově to spojení do jednolitého terénu...

No, zbývá ti už jen to, co jednou poprvé potká každého kostkaře, tak držím palce (i sobecky kvůli sobě a nám dalším :) ), ať to nevzdáš a dotáhneš: vymyslet, jak rozdělit model na moduly, které se dají převážet, a přivézt to vše na výstavu. Nemůžu se dočkat!

(Zvlášť jestli máš firemní dodávku, abys mohl pobrat všechno :D )

poMOCník

Koukám tu na to už delší dobu a nemohu se vynadívat. Každou chvíli se tu objeví nějaký takový světový unikát (ještě jsem nikde neviděl lepší provedení vln) nebo světový rekord. Jsme sice malá země, ale legová velmoc!  >:D

Chtělo by to tu techniku nějak zjednodušit, aby šla snadno používat ve velkých plochách. Respektive napojovat po menších modulech. Popřemýšlím, jestli mě něco nenapadne.