Společný projekt - MIKROpolis

Založil Martins, 10.08.2016, 15:17:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jojik


            - panel story  16x32
            - La Grande Arche  32x32

  plus je nejisté Chicago Aqua  32x32

HD

#241
Sedmý strom podlehl na zákeřnou chorobu zvanou měřítko.

(ten vyčnívající stud na střeše půjde pryč)

μ

μ WIP
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Martins

Stromy jsou parádní... jo a to měřítko, to je fakt pes...  :D

LukaMull

#243
Ahoj, doufám že nejdu s křížkem po funuse, zkusili jsme dát dohromady Národní Muzeum, myslím je to jedna z dominant Prahy a krásná budova a tak by neměla v tomhle projektu chybět. Ještě se to bude muset doladit, hlavně barva střechy protože ne všechny díly jsou v sand green :-\ Co vy na to?  ::) ::)

Martins

Ahoj, vypadá to výborně, do projektu to určitě beru! Co měřítko, je taky ok?

LukaMull

Citace od: Martins kdy 08.01.2017, 13:41:18
Ahoj, vypadá to výborně, do projektu to určitě beru! Co měřítko, je taky ok?

Měřítko je v rámci možností OK. Trochu jsme změnili střechu a řešíme dostupnost a cenu nekteých dílků, abychom to nějak polevnili...

peki


over86c

ahoj, byl by zájem o rezidenci Kavčí Hory? Je to zatím úvodní studie, nějak se mi totiž nedaří najít výška budovy. V případě, že se mi přesné rozměry podaří sehnat a bude-li dostatečné množství kostiček, postavil bych na modulu 16x16.

Martins

Ahoj, o stavbu Rezidence Kavčí hory by zájem byl, ale o to co vidím na fotce nikoli. Stavíme projekt, kde je jasně dané měřítko a jde nám o maximální přiblížení realitě a rozpoznatelnost. Z tvé studie na první pohled vidím, že seš mimo měřítko i mimo proporce. Pokud chceš stavět nějakou stavbu, musíš si sehnat informace, pak si to spočítat a pak vymyslet jak by se to dalo realizovat. Jasně, že budeš dělat kompromisy, ale to je asi to nejtěžší při mikrostavění.

Neber si to osobně, stavěj, zkoušej, hledej cestu... o tom to je! Dík

over86c

OK, zkusím tedy ještě pořešit.

over86c

Po včerejším vyzvednutí kostek z malého LB jsem mohl konečně dokončit mojí budovu pro tento projekt. Jedná se o budovu U-Center, která se nachází na Evropské 136 v Praze. Abych doplnil modul do velikosti 16 x 32 je v zadní části umístěn panelový dům s přilehlou budovou. Stavba se rodila dlouhé víkendy, když už se zdálo, že je hotovo, objevilo se něco, co šlo udělat lépe. Se současným stavem jsem konečně spokojen, snad se tedy bude líbit i ostatním.

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Martins

Ano, je to velmi dobré. Na co bych se ještě podíval je střecha, ta často má jinou barvu a pak na ní bývají nějaké antény, výlezy apod. Ale ty seš autor, stavba je pěkná, zeleň také...

over86c

Ahoj, děkuji za hodnocení. Ty střešní prvky, to máš pravdu, asi by se tam mohlo něco doplnit, zkusím se nad tím ještě zamyslet.

Vasyk

Co ty na to Martine, může být ?

Martins

Ahoj, vypadá to moc pěkně, co měřítko? Jak je to vysoké po střechu a jak až po tu špičku?

Vasyk

Citace od: Martins kdy 23.01.2017, 11:26:18
Ahoj, vypadá to moc pěkně, co měřítko? Jak je to vysoké po střechu a jak až po tu špičku?

Děkuji  :). Výška po střechu je cca 22,5 cm a 28 cm po anténu. Dle měřítka by to mělo být ok v rámci možností.

šipka

Poslušne hlásím, pokus o příspěvek do společného projektu asi hotov. Měřítko snad ujde. Pouze předloha nakonec vzala za své a splácal jsem dle fantazie kousek města. Snad se bude někam do rohu a do tmy případně hodit  ;)

Martins

To je velmi dobré! No a teď nějaký ten mrakodrap, co?  :D

LukaMull

1,2 kg dílků je doma a o víkendu se bude stavět  >:D >:D

Martins

Tak to je slovo chlapa   :) tady se rozhodně máme na co těšit! A co ostatní, stavíte? Výstava je už za necelé 2 měsíce!

milanv

<raport>
Walkie Talkie: chybí vyměnit 4 kostky za správnou barvu, jinak 100% hotovo
Gherkin: základna, ukotvení, první trojpatro, všechny výpočty - cca 30% hotovo, momentálně na něm dělám
London Eye: v pořadí, zatím 0% hotovo
</raport>
Pán na Žlutém hradě

HD

"Podle posledních zpráv, po uvolnění objemu malého LB do prostoru, došlo k urychlenému dokončení budovy NTK. Ptáme se: není dotčena kvalita? Situaci budeme nadále sledovat."
"Byli jsme u toho - přinášíme divákům a čtenářům příběh toho, jak se staví interiér atria v jedné z menších budov."

"Chce to změnu, trans clear kostky nejsou dostatečně průhledné, ale zase drží na místě...; tvrdí o střeše modelu budovy Technické knihovny jeho autor."

V příštím čísle Micropolis Times Vám přineseme první a poslední díl seriálu 'Jak na samolepky a kde všude se hodí'.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Pool

Strašné písmo, na svém B-čkovém monitoru v práci, to nejde vůbec přečíst  ;D ;D ;D. Radši zvolím Milanovu podobu  ;D

<raport>
Hlavní:
Prosek point - 99,9% hotovo (2 dílky chybí)
Green tower (fikce) - 99,9% hotovo (1 dílek chybí)
Rezidence Eliška - 30% hotovo (dílky snad nechybí, jen to dostavit  >:D

Bonusové "křoví":
Paneláková zástavba - 75%
Modul s hotelem, zahradou a jezírkem - 25%
</raport>

šipka

Citace od: Martins kdy 27.01.2017, 16:22:03
To je velmi dobré! No a teď nějaký ten mrakodrap, co?  :D

Na to se necítím, už s tímto jsem měl co dělat a to jsem nakonec jel podle fantazie. Nějaký reál kopírovat a ještě se trefit do měřítka bohužel nedám  :'(

peki

Citace od: Martins kdy 08.02.2017, 07:29:54
A co ostatní, stavíte? Výstava je už za necelé 2 měsíce!

peki:
Willis Tower (Chicago) 90 procent
Residence Pankrác (Praha) 0 procent, nějak nemuhu najít rozměry  :P
Torre Cepsa (Madrid) 10 procent (spočítáno určitě bude)

Možná postavím ještě něco (spíše vvšší, mrakodrapy), materiálu mám dost hledám něco zajímavého ale i jednoduchého   >:D

LukaMull


Martins

Malá ochutnávka... už se to rýsuje... ;)



LukaMull


Kuba